درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

سایت روزنامه رسمی شرکت

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     شنبه، 27 شهریور 1400


در این مقاله برای شما در رابطه با روزنامه رسمی علت چاپ روزنامه رسمی و سایت ثبت روزنامه رسمی توضیحات مختصر و مفیدی را ارائه خواهیم داد.

روزنامه رسمی برای درج اطلاعات شرکت در روزنامه می باشد در واقع سند است که ثابت می کند چه تعداد افراد ، با درصد سهام و اسامی آنها موضوع فعالیت شرکت ، سرمایه کلی شرکت ، اسم شرکت در روزنامه رسمی درج و به اطلاع عموم می رسد. تمام ان موارد بعد از ثبت شرکت و تایید آنها توسط اداره ی ثبت شرکتها صورت می گیرد یعنی بعد از ثبت شرکت و تایید تمام موارد گفته شده توسط توسط اداره ی ثبت شرکت ها بادی به سایت روزنامه رسمی بروید و در خواست روزنامه رسمی نمایید.

 

سایت روزنامه رسمی

 

روزنامه رسمی کشور چیست؟

 در قانون تجارت که مطابق قوانین جمهوری اسلامی تدوین گردیده است پیش بینی شده کلیه مندرجات دفاتر تجاری باید به اطلاع عموم برسد. به همین خاطر کلیه اشخاص که اقدام به فعالیت در حوزه های ثبت شرکت و موسسات غیرتجاری می نمایند برابر نص صریح قانون تجارت موظفند تنعا یک ماه پس از ثبت شرکت یا موسسه خود نسبت به انتشار آگهی ثبتی خود در روزنامه رسمی یا روزنامه های کثیرالانتشار اقدام نمایند. 

 به همین خاطر برای سرعت بخشی و راحتتر بودن انتشار آگهی های قانونی در یک اقدام مشترک مابین سازمان ثبت اسناد و املاک و روزنامه رسمی کشور کلیه مراجع ثبت  شرکتها براین اساس به محض ثبت و تایید نهایی از سوی اداره ثبت شرکتها این سند به صورت خودکار به روزنامه رسمی ارسال میگردد و موسسین می توانند بدون مراجعه حضوری  از طریق درگاههای اینترنتی نتایج را به صورت اینترنتی مشاهده و دریافت نمایند.

روزنامه رسمی به عنوان یکی از ارکان قانونی برای اطلاع رسانی قانونی و حقوقی می باشد. کلیه علاقه می توانند تمامی تغییرات و جدیدترین اطلاعات را از طریق این سامانه پیگیری کنند.

از وظایف و اختیارات روزنامه رسمی عبارتند از:

  1. تمامی تاسیسات و یا انحلال های شرکت ها که با استناد به قوانین اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیده باشد.
  2. تمامی آگهی های قانونی قضایی و آگهی های مرتبط با ثبت شرکت و ثبت علامت تجاری
  3. انتشار آگهی های دعوت هیئت بستانکاران به استناد قانون اداره امور تصفیه ورشکستگی
  4. شرکتنامه و نشر خلاصه نامه شرکت خارجی یا شعبه های آن بعد از ثبت .

 

طریقه ثبت آگهی در روزنامه رسمی ثبت شرکت

ثبت آگهی و پرداخت آن تنها از طریق سامانه روزنامه رسمی شرکت امکان پذیر می باشد به همین خاطر کارشناسان ثبت شرکت و برند ایلیا با دریافت کلیه مدارک به سامانه روزنامه رسمی کشور مراجعه کرده و با تکمیل اطلاعات درخواستی اقدام به ثبت آگهی شما در روزنامه رسمی می نمایند. با دریافت فایل pdf از قسمت پیگیری آگهی آن را تقدیم شما متقاضیان می نمایند به این نکته توجه نمایید که ثبت و ارسال آگهی در روزنامه رسمی تنها یکبار امکان پذیر می باشد و امکان اصلاح آن وجود ندارد. مشاورین ثبت شرکت و ثبت برند ایلیا آماده اند تا تمامی اطلاعات لازم را در زمینه سامانه ثبت روزنامه رسمی به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان بگذارند.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید