• ثبت طرح صنعتی در همدان

ثبت طرح صنعتی در همدان تفاوتی با ثبت کردن طرح های صنعتی در سایر شهرها ندارد ، بنابراین تمامی افرادی که تمایل به ثبت کردن طرح صنعتی در همدان داشته باشند باید ، طرح صنعت خود را ، در اداره مالکیت صنعتی که در تهران واقع ده است به ثبت برسانند و دلیل این امر انجام شدن امور ثبتی طرح صنعتی به صورت کشوری می باشد . برای تعریف کردن یک طرح صنعتی که اغلب با ثبت اختراع اشتباه گرفته می شود می توانیم به خود سایت اداره مالکیت صنعتی رجوع کرده و طرح خود را با تعریف مندرج در آن منطبق سازیم .

ثبت طرح صنعتی چیست؟

در هر مقاله ای در ابتدای کار باید به تعریف کردن واژه های اساسی که در آن به کار می رود بپردازیم و همین موجب گردیده تا اولین مبحث خود را در این مقال به تعریف طرح صنعتی اختصاص دهیم .ثبت طرح صنعتی را به طور خلاصه می توان به این صورت تعریف نمود : « طرح صنعتی عبارت است از به وجود آوردن یک طرح نو از محصولی که قبلا وجود داشته به طوری که دارای نوآوری های منحصر به فردی نسبت به نمونه اولیه خود باشد. » این تعریف مختصری از یک طرح صنعتی می باشد که می توانیم برای جداسازی طرح های صنعتی و اختراع ازآن استفاده نماییم .

محصولات مطرح به عنوان طرح صنعتی (ثبت طرح صنعتی)

محصولاتی که در قالب طرح صنعتی به ثبت می رسند می توانند انواع مختلفی از محصولات اعم از محصولات صنعتی ، آرایشی ، بهداشتی ، غذایی ، دارویی ، تزیینی ، لوکس و... باشد . اداره مالکیت صنعتی هیچ محدودیتی را برای طرح های صنعتی در نظر نگرفته است و می توانیم در قالب هر نوع محصولی ان ها را به ثبت برسانیم .

ویژگی های طرح صنعتی

احتمالا با توجه به تشابهات بسیاری که بین اختراع و طرح صنعتی وجود دارد و اغلب موجب سوء تفاهم بین این مفهوم حقوقی می گردد تا حدودی با مهمترین ویژگی طرح صنعتی اشنا شده اید . این ویژگی ابداع و نوآور گونه بودن محصول مورد نظر می باشد اما تفاوت اصالی که طرح صنعتی با اختراع دارد و ای ندو را از هم جدا می سازد در میزان نواوری و خلاقیت انهاست . ثبت طرح صنعتی تنها باید دارای در صدی از خلاقیت روی محصولی که قبلا وجود داشته باشد اما اختراع باید به ابداع محصولی که قبلا وجود نداشته بپردازد .

حمایت از طرح صنعتی چه حقوقی به دارنده آن میدهد؟

زمان که محصولی در قالب یک طرح صنعتی به ثبت می رسد این امکان را به دارنده می دهد تا با خالی آسوده به استفاده از محصولات خود بپردازد و نگران سوء استفاده کردن دیگران از این خلاقیتش نباشد . چرا که در صورتی که شخص یا اشخاص دیگری به استفاده از ان بپردازند نه تنها می تواند با شکایت کردن جلوی استفاده ان ها را بگیرد بلکه می تواند از باب خسارتی که دیده است نیز مبالغی را دریافت نماید. همین امر موجب گردیده تا اغلب افراد با وجود هزینه های بالا کار خود را به افراد ازموده و با تجربه برای ثبت بسپارند .

مدارک لازم جهت ثبت طرح صنعتی در همدان

  • اظهارنامه ثبت تقاضا
  • مدارک شناسایی مالک
  • ادعانامه و توصیف نامه

ثبت اختراع در همدان

ثبت کردن اختراع در همدان نیز همانند ثبت طرح صنعتی در اداره مالکیت صنعتی تهران انجام می شود و این عمل به صورت کشوری انجام میگیرد در نتیجه تمامی اشخاصی که قصد اختراع را داشته بانشد باید از طریق این اداره اقدام نمایند . ثبت اختراع اغلب با ثبت طرح صنعتی اشتباه گرفته می شود به همین دلیل کارشناسان مجربی که در موسسه ثبت شرکت و برند ایلیا فعالیت می کنند می توانند بهرین خدمات رابرای جلوگیری از اتلاف وقت موکلین برای ثبت کردن اختراع یا طرح صنعتی ارائه نمایند .

برای دست یابی به این خدمات ارزنده و رایگان کافی است با مراجعه به سایت و درخواست ثبت آنلاین با کارشناسان ثبت شرکت ایلیا به طور مستقیم ارتباط برقرار کنید .

شرایط ثبت اختراع در همدان

اولین شرط برای ثبت اختراع داشتن نوآوری و خلاقیت منحصر به فرد به طوری که محصول مورد نظر بلا وجود نداشته باشد ، است . بنابراین تنها داشتن خلاقیت روی محصول مورد نظر نمی توانند باعث ورود محصول به عرصه اختراعات باشد . از نظر اداره مالکیت صنعتی علاوه بر خلاقیت در محصول مورد نظر به اینکه قبلا این محصول توسط شخصی به ثبت نرسیده باشد نیز توجه می کند .

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در همدان

  • اظهارنامه ثبت اختراع
  • ادعانامه ثبت اختراع
  • توصیف نامه ثبت اختراع
  • مدارک مثبت شناسایی
  • مدارک نماینده در صورتی که بنا باشد کار به صورت وکالتنامه ای انجام شود
  • نمونه ای از اختراع به صورت تصویر یا ماکت