جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت طرح صنعتی در مازندران

ثبت طرح صنعتی در مازندران

هرگاه نظریه ایی توانست وجود خارجی خود را به اثبات برساند باید در ابتدا مالکیت آنرا به نام مالک تصاحب کرد. چنانچه کالای تولید شده ابتکاری بوده و متفاوت از سایر محصولات بود می توانید انتظار داشته باشید که ایده شما به ثبت برسد.

ایده ها و ابدعاتی که تنها در ظاهر محصولی اگر شکل گرفته باشند. می توانید در خصوص آنها اقدام به ثبت طرح صنعتی در مازندران کنید.

از خدمات ویژه موسسه حقوقی ایلیا حضور و ورود در زمینه ثبت طرح صنعتی است و مراجعه کنندگان دیر پایی در این زمینه دارد. شما در صورت ثبت یک طرح صنعتی اجازه و فرصت سوء استفاده کنندگان و بعضاً کلاهبرداران را سلب کرده اید ولی باید توجه کرد که ثبت طرح صنعتی را بطور حقوقی پیش ببرید.

امتیاز ثبت طرح صنعتی در ظاهر کالا نمایان می شود و شکل تازه ایی به محصول می دهد و همین امر باعث استقبال مصرف کننده از طرح شما خواهد بود.

راهنمای ثبت طرح صنعتی در مازندران

روند ثبت طرح صنعتی یک فرایند حقوقی است که شکل کالای شما نسبت به نمونه های مشابه تغییر کرده است .در طرح صنعتی باید الحاقاتی در شکل و محصول حادث شده باشد و نیز کارایی متفاوتی را شاهد باشیم . لذا چنانچه طرح ما قابل پیاده سازی نبود حتی اگر ایده تازه ایی باشد باز هم طرح صنعتی نیست در اینجا به این مورد تاکید میگردد که در ثبت طرح صنعتی آنچه بیشتر مورد توجه کارشناسان است ظاهر و فرم محصول است .

محصولات مطرح به عنوان طرح صنعتی در مازندران

مجصولات بسیاری هستند که با اعمال طرح های مختلف صنعتی می تواندد در قالب یک کالای جدید به بازار عرضه شده و به ثبت برسند بطور مثال در قطعات خودروسازی دستگاه های فنی انواع ابزار و یراق تاسیسات و ……

ادامه مطلب
ثبت اختراع در گرگان

ساده ترین شکل تعریف از طرح صنعتی آنست که تغییرات در شمایل فیزیکی کالا رخ می دهد مثلا طراحی نوعی آچار که می تواند با وزن سبک تر و مواد اولیه ارزان تر ضمن استحکام بیشتر کارایی بیشتری داشته و مصرف کننده را همزمان از استفاده از چند نوع ابزار هم ردیف بی نیاز کند.

ویژگی های ثبت طرح صنعتی در مازندران

در لسان افراد غیر حقوقی تعریف کلی از یک طرح صنعتی به عمل می آید ولی در قوانین حمایتی از مالکیت فکری در مورد طرح صنعتی به زوایای مختلفی اشاره شده است که محصول واجد آن می تواند مورد حمایت قانونی قرار گیرد . از اینرو به این سه ویژگی توجه خاصی به عمل آمده است:

  • دید کالا از دوبعد مانند رعایت مسائل زینتی و زیبایی
  • خصوصیات هر سه بعد کالا
  • دید کالا به طور ترکیبی سه و دو بعدی

حمایت از طرح صنعتی در مازندران چه حقوقی به دارنده آن می دهد ؟

ثبت طرح صنعتی موجب می شود مالکیت مالک حفظ شده و از نگرانی هایی نظیر کپی برداری غیر حرفه ایی و غیر مجاز در ساخت و تولید و فروش کالا پیشگیری به عمل آورد و به نوعی آسودگی خاطر برای طراح به ارمغان خواهد آورد.

ثبت طرح صنعتی در مازندران

مدارک لازم جهت تقاضای ثبت طرح صنعتی

الف- شخصیت حقیقی

1-کپی کارت ملی و شناسنامه برابر اصل

2-ارائه اظهار نامه تقاضای ثبت طرح صنعتی

ب- شخصیت حقوقی :

1-کپی کارت ملی و شناسنامه برابر با اصل صاحبان حق امضا

2-آخرین روزنامه رسمی شرکت مبنی بر هرگونه تغییرات

3-ارائه اظهار نامه تقاضای ثبت طرح صنعتی

ادامه مطلب
درجه اهرم مالی چیست؟

نکته: اگر پیگیری ها توسط وکلای مجرب موسسه حقوقی بین المللی ایلیا صورت میگیرد وجود مدارک دال بر نمایندگی نیز الزامی است.

توضیحاتی در خصوص ثبت اختراع

شرایط ثبت طرح صنعتی در مازندران

اختراع یک پروسه فنی است که در آن با تکیه بر دانش وتجربه سعی شده معضلات بشری را کاهش داده و تا حدی دغدغه های زندگی اجتماع را مرتفع کند در هر اقلیم و سرزمین قواعد خاصی در ثبت اختراع پیش بینی شده و در کشور ما این امر در صلاحیت اداره ثبت اختراعات است.

به لحاظ حمایت های قانونی وجود ابتکار و کارایی در ثبت اختراع شرط شده است به این معنی که اختراع نباید نمونه های مشابه قبلی داشته باشد و یا اینکه در گذشته به عنوان ایده ایی در ذهن دیگران پرورش یافته باشد بلکه نظریه ایی جدید و بی سابقه که ماهیت تولید یک محصول را دگرگون کرده باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها