لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ثبت طرح صنعتی در مازندران


ثبت طرح صنعتی

هرگاه نظریه ایی توانست وجود خارجی خود را به اثبات برساند باید در ابتدا مالکیت آنرا به نام مالک تصاحب کرد . چنانچه کالای تولید شده ابتکاری بوده و متفاوت از سایر محصولات بود می توانید انتظارداشته باشید که ایده شما به ثبت برسد.

از خدمات ویژه موسسه حقوقی ایلیا حضور و ورود در زمینه ثبت طرح صنعتی است و مراجعه کنندگان دیر پایی در این زمینه دارد . شما در صورت ثبت یک طرح صنعتی اجازه و فرصت سو استفاده کنندگان و بعضا کلاهبرداران را سلب کرده اید ولی باید توجه کرد که ثبت طرح صنعتی را بطور حقوقی پیش ببرید.

ثبت طرح صنعتی در ظاهر کالا نمایان می شود وشکل تازه ایی به محصول می دهدوهمین امر باعث استقبال مصرف کننده از طرح شما خواهد بود.

ثبت طرح صنعتی چیست؟

ثبت طرح صنعتی یک فرایند حقوقی است که شکل کالای شما نسبت به نمونه های مشابه تغییر کرده است .در طرح صنعتی باید الحاقاتی در شکل و محصول حادث شده باشد و نیز کارایی متفاوتی را شاهد باشیم . لذا چنانچه طرح ما قابل پیاده سازی نبود حتی اگر ایده تازه ایی باشد باز هم طرح صنعتی نیست در اینجا به این مورد تاکید میگردد که در ثبت طرح صنعتی آنچه بیشتر مورد توجه کارشناسان است ظاهر و فرم محصول است .

محصولات مطرح به عنوان طرح صنعتی

مجصولات بسیاری هستند که با اعمال طرح های مختلف صنعتی می تواندد در قالب یک کالای جدید به بازار عرضه شده و به ثبت برسند بطور مثال در قطعات خودروسازی دستگاه های فنی انواع ابزار و یراق تاسیسات و ......

ساده ترین شکل تعریف از طرح صنعتی آنست که تغییرات در شمایل فیزیکی کالا رخ می دهد مثلا طراحی نوعی آچار که می تواند با وزن سبک تر و مواد اولیه ارزان تر ضمن استحکام بیشتر کارایی بیشتری داشته و مصرف کننده را همزمان از استفاده از چند نوع ابزار هم ردیف بی نیاز کند.

ویژگیهای طرح صنعتی :

در لسان افراد غیر حقوقی تعریف کلی از یک طرح صنعتی به عمل می آید ولی در قوانین حمایتی از مالکیت فکری در مورد طرح صنعتی به زوایای مختلفی اشاره شده است که محصول واجد آن می تواند مورد حمایت قانونی قرار گیرد . از اینرو به این سه ویژگی توجه خاصی به عمل آمده است :

-دید کالا از دوبعد مانند رعایت مسائل زینتی و زیبایی

-خصوصیات هر سه بعد کالا

-دید کالا بطور ترکیبی سه و دو بعدی

حمایت از طرح صنعتی چه حقوقی به دارنده آن می دهد ؟

ثبت طرح صنعتی موجب می شود مالکیت مالک حفظ شده و از نگرانی هایی نظیر کپی برداری غیر حرفه ایی و غیر مجاز در ساخت و تولید و فروش کالا پیشگیری به عمل آورد و به نوعی آسودگی خاطر برای طراح به ارمغان خواهد آورد.

مدارک لازم جهت تقاضای ثبت طرح صنعتی:

الف- شخصیت حقیقی

1-کپی کارت ملی و شناسنامه برابر اصل

2-ارائه اظهار نامه تقاضای ثبت طرح صنعتی

ب- شخصیت حقوقی :

1-کپی کارت ملی و شناسنامه برابر با اصل صاحبان حق امضا

2-آخرین روزنامه رسمی شرکت مبنی بر هرگونه تغییرات

3-ارائه اظهار نامه تقاضای ثبت طرح صنعتی

نکته: اگر پیگیری ها توسط وکلای مجرب موسسه حقوقی بین المللی ایلیا صورت میگیرد وجود مدارک دال بر نمایندگی نیز الزامی است.

توضیحاتی در خصوص ثبت اختراع

ثبت اختراع

برای به ثبت رساندن یک اختراع نیاز به طی مراحل علمی و حقوقی احساس میگردد. مجتمع ثبتی و حقوقی بین المللی ایلیا که کادر ویژه ایی در زمینه مالکیت فکری در اختیار دارد با حضور وکلای برجسته دادگستری و مهندسین فنون مختلف و نیز احاطه بر انواع تغییرات قانونی اقدام به فعالیت در زمینه های گوناگون ثبتی از جمله ثبت اختراع نموده است .

سایر خدمات موسسه ایلیا به این شرح است:

1-تنظیم پرونده های اختراع همراه با شرح و...

2-رسم وشبیه سازی انواع مدل های رایانه ایی

3-حضور در مراجع مختلف ثبتی و دفاع از ایده شما

4- تکمیل ادعانامه اختراع شما جهت پذیرش کارشناسی

شرایط ثبت اختراع

اختراع یک پروسه فنی است که در آن با تکیه بر دانش وتجربه سعی شده معضلات بشری را کاهش داده و تا حدی دغدغه های زندگی اجتماع را مرتفع کند در هر اقلیم و سرزمین قواعد خاصی در ثبت اختراع پیش بینی شده و در کشور ما این امر در صلاحیت اداره ثبت اختراعات است.

به لحاظ حمایت های قانونی وجود ابتکار و کارایی در ثبت اختراع شرط شده است به این معنی که اختراع نباید نمونه های مشابه قبلی داشته باشد و یا اینکه در گذشته به عنوان ایده ایی در ذهن دیگران پرورش یافته باشد بلکه نظریه ایی جدید و بی سابقه که ماهیت تولید یک محصول را دگرگون کرده باشد.

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع

1-ارایه سه نسخه اظهار نامه ثبتی

2-تشریح تقاضای اختراع

3-ابعاد اختراع

4-ادعانامه ی اختراع

5-کپی شناسنامه و کارت ملی برابر با اصل شده شخص مخترع

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ضمانت اجرای کیفری بدون موافقت مالک طرح صنعتی

ضمانت اجرای کیفری بدون موافقت مالک طرح صنعتی - هرشخصی که با علم و عمد، بدون موافقت مالک طرح صنعتی، از آن بهره برداری کند یعنی هرکس عالماً در ساخت، فروش کالا و وارد کردن اقلام تولیدات مربوط به یک طرح صنعتی از طرح به ثبت رسیده متعلق به دیگری، بدون رضایت وی استفاده کند

استعلام ثبت طرح صنعتی

استعلام ثبت طرح صنعتی - قبل از ارائه اظهارنامه ثبت طرح صنعتی و اختراع در اداره مالکیت صنعتی ، می توان با بررسی از کالاهای و ارائه اظهارنامه های ثبتی طرح و

طرح صنعتی

طرح صنعتی - کلیات و طرح موضوع طرح ها، نقش ها و نمونه ها یا مدل های صنعتی از جمله موضوعات مالکیت صنعتی است. در بند2 ماده یک کنوانسیون پاریس برای حمایت مالکیت صنعتی مصوب 1883 میلادی، طرح ها و مدل های صنعتی در ردیف ورقه اختراع، نمونه ها یا مدل های اشیاء مفید مصرفی، علائم کارخانه ها یا علائم بازرگانی،

مرجع دریافت اظهارنامه ثبت طرح صنعتی

مرجع دریافت اظهارنامه ثبت طرح صنعتی - درحقوق ایران مرجع قانونی برای تسلیم اظهارنامه اداره مالکیت صنعتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است. در ماده 52 قانون جدید ثبت اختراعات آمده است:« تصدی امور مربوط به مالکیت صنعتی و همچنین نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان جهانی مالکیت معنوی و اتحادیه های

هزینه ثبت طرح صنعتی

هزینه ثبت طرح صنعتیهزینه ثبت طرح صنعتی

اعتراض و درخواست ابطال طرح صنعتی ثبت شده

شرایط و راهنمایی اعتراض به تقاضای ثبت طرح های صنعتی و درخواست ابطال طرح های ثبت شده - ممکن است نسبت به تقاضای ثبت طرح های صنعتی اعتراض به عمل آید و حتی درخواست ابطال طرح های ثبت شده به مرجع صلاحیت دار تقدیم گردد که تشریفات آن به شرح زیر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پرسش و پاسخ ثبت طرح صنعتی و اختراع

پرسش و پاسخ ثبت طرح صنعتی و اختراع

فواید ثبت طرح صنعتی

فواید طرح ها و مدل های ثبت طرح صنعتی -طرح یا مدل های صنعتی، همان طور که قبلا اشاره شد، شکل و فرم هایی هستند که از ترکیب خطوط یا رنگ ها به صورت سه بعدی که قالب یا ظاهر یک کالا را نشان می دهد یا به صورت دوبعدی در صنایع از جمله در صنایع دستی، قالی بافی، گلیم بافی و غیره کاربرد دارد.

موافقت نامه تریپس 1994در زمینه طرح صنعتی

موافقت نامه تریپس 1994در زمینه طرح صنعتی - در زمینه مالکیت فکری و صنعتی از قرن نوزدهم میلادی به بعد کنوانسیون ها و معاهدات متعددی بین دول با هم فکری حقوق دانان و متخصصان کشورهای بزرگ جهان به امضاء رسیده است که در حال حاضر اکثر این معاهدات تحت نظارت سازمان جهانی مالکیت فکری یعنی وایپو « WIPO»

ثبت طرح صنعتی لرستان

ثبت طرح صنعتی لرستان-جهت کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در لرستان تماس حاصل نمایید.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید