جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت طرح صنعتی در خراسان جنوبی

طرح صنعتی در خراسان جنوبی

اگر با فرآیند ثبت طرح صنعتی در خراسان جنوبی آشنا نیستید؟ در این مقاله توضیحاتی در مورد چگونگی ثبت طرح صنعتی و اختراع خواهیم داد. همراه ما باشید تا نکات حقوقی را از طریق مجتمع ثبت ایلیا دریافت کنید.

ثبت طرح صنعتی در خراسان جنوبی

هرگونه تغییر در شکل ظاهری و یا بسته بندی یک محصول را می توان به عنوان طرح صنعتی ثبت نمود و امکان سوء استفاده از طرحی که ارائه داده اید را به صفر رساند. در واقع طرح صنعتی به گونه ایی تغییر در ظاهر محصول می باشد به طوری که محصول از لحاظ ماهیت و کاربرد تغییری نکرده باشد.

در صورتی که کارکرد فنی محصول تغییر یافته باشد مشمول طرح صنعتی نخواهد شد.

اگر شخصی یا شرکتی ایده و یا کالایی قابل عرضه به بازار داشته باشد می تواند آن را به عنوان طرح صنعتی به نام خود ثبت کند. در واقع محصول یا ایده خود را که تمایزی با سایر محصولات هم طبقه خود دارد برای خود و یا ثبت شرکت کند.

از جمله خدماتی که مجتمع ثبت ایلیا ارائه می دهد ثبت طرح صنعتی می باشد که در این به صورت تخصصی این امر را برای شما تسهیل می نماید.

ثبت طرح صنعتی به شما این امکان را می دهد که کالای طراحی شده را منحصراً به خود اختصاص داده و امکان رقابت را برای شما فراهم می سازد.

مدارک لازم جهت تقاضای ثبت طرح صنعتی در خراسان جنوبی

تکمیل نمودن اظهارنامه تقاضای ثبت طرح صنعتی

مدارک مثبت هویتی مالک

الف)اشخاص حقیقی: کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی

ب)اشخاص حقوقی : آخرین روزنامه رسمی، برابر اصل مدارک شناسایی اشخاصی که حق امضا دارند

مدارک نماینده قانونی: در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی (وکیل ) انجام شود

محصولات مطرح به عنوان طرح صنعتی در خراسان جنوبی

طرح صنعتی دایره وسیعی از محصولات را شامل می شود: از جمله محصولات صنعتی، اداری، خانگی، لوازم برقی، مبلمان و وسایل چوبی، ابزارهای فنی و پزشکی بهداشتی، لوازم تزئینی، فرش و لباس، ظروف آشپزخانه، مصنوعات پلاستیکی و بسته بندی تمام محصولات.

طرح صنعتی در خراسان جنوبی

ویژگی های طرح صنعتی خراسان جنوبی

به طور کلی طرح صنعتی به شکل و خصوصیات ظاهری یک کالا یا سازه اشاره دارد که ایجاد جذابیت بیشتر برای مشتری را داشته باشد بنابراین به عنوان یک قاعده کلی طرح متشکل از 3 ویژگی زیر می باشد:

  • ویژگی های سه بعدی مانند شکل یک کالا
  • ویژگی های دو بعدی مانند تزئینات یا رنگهای به کار رفته در یک کالا
  • ترکیبی از موارد فوق

حمایت از طرح صنعتی در خراسان جنوبی

حمایت از یک طرح صنعتی از طریق ثبت آن در اداره مالکیت صنعتی باعث می شود مالک از حق استفاده انحصاری و جلوگیری از نسخه برداری غیر مجاز یا تقلید توسط اشخاص ثالث برخوردار شود و توانایی رقابت کسب و کار را بهبود بخشد و باعث افزایش درآمد گردد.

نکات حقوقی ثبت طرح صنعتی را مجتمع حقوقی ایلیا در اختیار شما قرار خواهد داد تا در کم ترین زمان ممکن راهنمای تخصصی شما باشیم.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها