درخواست مشاوره رایگان

ثبت طرح صنعتی در آذربایجان غربی

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 6 آذر 1399


ثبت طرح صنعتی در آذربایجان غربی

زمانی که می خواهید طرح یا اختراع خود را به اسم خود در کشوری که زندگی می کنید به ثبت برسانید و مالک آن باشید بهترین روش به ثبت رساندن آن است و مهم تر از آن که در کدام مجموعه این کار را انجام داد که از هر نظری قابل اعتماد باشد که با اشتباهی زحمات چندین سال شما از بین نرود. ولی اگر به نحوی تغییری در آن ایجاد کردید و یا قابلیتی به آن اضافه کردی
آن را می توان به عنوان طرح صنعتی ثبت کرد .در هرجای ایران که باشید طرح و یا اختراع در تهران در یک اداره و توسط کارشناسان مشخصی بررسی و ثبت می شود .

ثبت طرح صنعتی چیست؟

که در صورتی که طرح شما اخطار تشابه و غیر قابل قبول بودن آن به مراحل بعدی کشیده میشود تا گرفتن تصدیق که بعد اتمام مدت اعتبارش قابل تمدید است. این کار برای کسانی که در شهر خود صنایع دستی دارند که خودشون درست می کنند و بسیار ظاهر خوب و قابل استفاده است مناسب است با ثبت طرح صنعتی جلوی تولید ،واردات وصادرات عین طرح خود را میگیرید و می توانید از طریق قانون حمایت و پشتیبانی کنید . از طریق ثبت اختراع می توانید شرکت هایی در قالب خاص ثبت کنید برای راه اندازی خط تولید از امکانات و تسهیلات دولتی بهره مند شوید.

محصولات مطرح به عنوان طرح صنعتی

طرح هایی قابلیت ثبت را دارا می باشند که بر مبنای قانون و مقررات مرتبط تقاضا شود و حائزشرایط قانون هم باشد.طرح باید "تازگی"داشته باشد . طرح صنعتی در صورتی جدید محسوب خواهد شد که عین آن قبل از تاریخ تسلیم یا تقاضای ثبت طرح صنعتی در دسترس عموم نباشد.

طرح می بایست با اصالت باشد. یک طرح در شرایطی با اصالت خوانده می شود که به شکل مستقل توسط طراح بوجود آمده باشد و رونوشت یا تقلیدی از طرح های موجود نباشد.

ویژگی های طرح صنعتی

به طور معمول طرح صنعتی اشاره به شکل ساختار وشکل وتزیئنات که در محصول به کار رفته است می باشد طرح های صنعتی

متشکل شده از

 • خصوصیات سه بعدی آن
 • خصوصیات دو بعدی مثل تزیئنات
 • ترکیبی از این موارد

مدارک لازم جهت ثبت طرح صنعتی در آذربایجان غربی

مدارک لازم:کپی شناسنامه وکپی کارت ملی شخص (در صورت شرکتی بودن مدارک شناسنایی مدیر عامل ومدارک ثبتی شرکت) عکس صنعتی از طرح ،اظهارنامه ،طرح توجیهی طرح صنعتی پنج سال اعتبار دارد و قابل تمدید است .

برای اطلاعات بیشتر بابت ثبت طرح صنعتی و یا اختراع با مشاوران مجرب مجتمع ایلیا در تماس باشید و با سپردن کارتون به مجتمع کار خود را پایان یافته در نظر بگیرید

ثبت اختراع در آذربایجان غربی

اختراع در حقیقت حق استفاده انحصاری مخترع در مقابل ابداع محصول جدید با فرآیند صنعتی می باشد. از مهم ترین ویژگی این فرآیند ابتکاری و نو بودن آن می باشد. به طور کلی اختراع به معنای ایجاد راه حلی جدید و مبتکرانه در حل مشکل فنی محسوب می شود که به خلق وسیله ، دستگاه و یا یک محصول جدید منجر می گردد به این نکته نیز توجه داشته باشید که ممکن است تنها جزئی از محصول ارتقاء پیدا میکند . باید بدانید تنها در صورتی اختراع مورد حمایت قانونی قرار میگیرد که با توجه به مقررات مندرج در قوانین کشور به ثبت رسیده باشد. ثبت اختراع مانع از کپی برداری های غیرمجازو سوء استفاده از ایده های نوآورانه شما می گردد.

مجتمع ثبتی بین الملل ایلیا با ارائه خدمات هم چون

 • رسم کردن نقشهای فنی ومهندسی
 • توضیحات تکمیلی فنی وحقوقی شرح وتوصیف –ادعانامه وخلاصه اختراع
 • رفع نقص پرونده های اختراع
 • مشاوره جهت اخذتاییده از مراجع ذیصلاح
 • دفاع از پرونده های ثبت اختراع

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در آذربایجان غربی

 • اظهارنامه ثبت اختراع در سه نسخه
 • توصیف نامه و ادانامه اختراع
 • نقشه های مربوط به اختراع ددر صوت لزوم
 • خلاصه توصیف نامه ثبت اختراع
 • اوراق هویتی متقاضی
ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت طرح صنعتی در آذربایجان غربی

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید