سعی بر آن داریم که اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرا میدهیم در حقیقت پیمان کار مجموعه ای حقیقی و یا حقوقی می باشد که با عقد قراداد فعالیت هایی از جمله انجام امور حمل ، نصب، ساخت و اجرا را برعهده دارد.

مراحل ثبت شرکت پیمانکاری

درابتدا امر باید بدانید که قصد دارید شرکت با مسئولیت محدود به ثبت برسانید یا شرکت سهامی خاص اما به این امر توجه فرمایید که برای فعالیت های پیمانکاری ثبت شرکت با مسئولیت محدود مناسب ترین گزینه می باشد.

این امر به این خاطر می باشد که مناقصه گذار اعتبار و ارزش بیشتری برای شرکتهای سهامی خاص قائل هستند این اعتبار و ارزش به این خاطر می باشد که سهامداران شرکت های سهامی خاص موظف هستند 35% از سرمایه اولیه شرکت خود را در بانک به نام شرکت واریز نمایند در حقیقت سرمایه شرکت سهامی خاص اظهاری نمی باشد برعکس شرکت با مسئولیت محدود..

یکی از مهم ترین ویژگی های شرکت سهامی خاص وجود بازرسین در این شرکتها می باشد که هرساله نیازمند تمدید می باشند مدیران نیز در این قالب ثبتی هر دوسال یکبار تمدید می گردد.

بازرسین شرکت سهامی خاص هرسال ترازنامه مالی شرکت ها را با احتساب ضرر و زیان وارده تصویب می نمایند. در نتیجه این شرکتها همواره تحت کنترل می باشند.

ثبت شرکت پیمانکاری با موضوعاتی از جمله : پیمانکاری تفت ، گاز و پتروشیمی ، ابنیه، تاسیسات ، برق ، فضای سبز پارک و... می باشد که میتوانند اقدام به اخذ رتبه 5 پیمانکاری نمایند

آخرین رتبه پیمانکاری که مرتبط یا شرکتهاس تاره تاسیسمی باشد رتبه 5 پیمانکاری است که بعد از آن به ترتیب به رتبه 4، 3 ، 2و 1 ارتقا می یابد.

از شرایط اخذ رتبه پیمانکاری دارا بودن حداقل یک مهندس با 6 سال سابقه کار می باشد که ای سابقه می بایست در شرکتهای دارای رتبه باشد و یا 2 مهندس با سه سال سابقه مستقیم در رشته درخواستی داشته باشند . به این نوع مهندس اصطلاحا" مهندسین امتیاز آور میگویند .

  • چنانچه موضوع فعالیت شرکت نیازمند مجوز باشد اخذ مجوزهای لازم از ارگانهای مربوطه

پس از تهیه ،کلیه این مدارک را به کارشناسان مجتمع ثبت شرکت ایلیا ارائه دهید تا اقدامات لازم جهت ثبت شرکت شمارا انجام دهند با ثبت نام در سامانه ثبت شرکت ها تقریبا با گذشت 5روز کاری ابلاغیه تایید نام آن صادر می گردد. چنانچه نام در خواستی شما رد شود میتوانید 5 نام جدید دیگر را علام نمایید و منتظر کارشناسی پرونده بمانید.

با تایید نام شرکت کلیه مدارک و اوراق امضاء شده به همراه فیش بانگی و گواهی بانک و مدارک شناسایی کلیه اعضاء هیئت مدیره و سهامداران و گواهی عدم سوپیشینه آنها را به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری حوزه ثبتی ورد نظر ارسال می نمایند و با گذشت 25 الی 30 روزکاری آگهی تاسیس شرکت شما صادر می گردد.

  • چنانچه موضوع فعالیت شرکت نیازمند مجوز باشد اخذ مجوزهای لازم از ارگانهای مربوطه