درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکت سهامی خاص در شهرکرد

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 6 آذر 1399


ثبت شرکت سهامی خاص در شهرکرد

شرکت سهامی خاص که در زبان بین الملل به آن Private joint stock company می گویند ، مانند شرکت مسئولیت محدود، یکی از انواع شرکتهای تجاری است که پس از شرکت مسئولیت محدود میزان ثبت آن بسیار بالا می باشد و شرکتی بازرگانی است ولو اینکه موضوعش بازرگانی نباشد. در شرکت سهامی خاص سرمایه شرکت به شکل اوراق سهام منتشر شده و شرکا صاحبان سهام یا سهامدار نامیده می شوند . در شرکت سهامی خاص سهامدارن به اندازه سهام خود در شرکت در مقابل طلبکاران شرکت متعهد هستند . شرکت سهامی خاص برای فعالیت بازرگانی در ابعاد بزرگتر به نسبت شرکت مسئولیت محدود ، مناسب می باشد زیرا به دلیل شرایط خاص آن در هنگام ثبت ، اعتبار بیشتری به آن داده می شود ، و به همین دلیل جهت اخذ رتبه، شرکت در نمایشگاههای تخصصی ، عقد قرارداد و شرکت در مناقصات ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان از اعتبار بیشتری برخوردار است.
نام شرکت‌های سهامی خاص چگونه باید باشد؟
اصطلاح سهامی خاص که مشخص کننده نوع شرکت می باشد حتما" باید قبل یا بعد از نام شرکت در همه سناد و مدارک و اطلاعیه های شرکت قید شود. به علاوه در اسم شرکت سهامی خاص نباید کلمه ای از زبانهای بیگانه آورده شود همچنین اسمی که برای ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان انتخاب می کنید ، نباید پیش از آن به ثبت رسیده باشد.
کمینه سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص چقدر است؟
کمینه سرمایه در شرکت سهامی خاص یک میلیون ریال می باشد و بیشینه آن در قانون مشخص نشده است . اما آنچه مهم است این است که مقدار سرمایه شرکت هرقدر که باشد بخشی از ن معادل 35% باید به هنگام ثبت شرکت پرداخت شود و گواهی های مربوطه ارائه گردد و البته همین پرداخت سبب می شود که شرکت سهامی خاص در قیاس با شرکت مسئولیت محدود که سرمایه اش اعلامی است اعتبار بیشتری داشته باشد.
شرکت‌های سهامی خاص چه موقع افزایش سرمایه می دهند؟
با توجه به قوانین ،بانکها و موسسات مالی تا ده برابر سرمایه اولیه شرکت سهامی خاص به این شرکت وام می دهند بنابراین اگر بخواهید مبلغ وام را افزایش دهید باید برای افزایش سرمایه اقدام کنید و یا مثلا" جهت استفاده از تجربیات یک فرد جدید با ورود او به شرکت سرمایه ای نیز به شرکت وارد شده که در این هنگام نیز باید افزایش سرمایه داد.
شرایط حاکم بر اعضای شرکت‌های سهامی خاص چیست ؟
شرکت سهامی خاص با سه نفر سهمدار که اعضای هیات مدیره نیز هستند شروع به کار می کند به جز این افراد دو نفر بازرس اصل و علی البدل نیز لازم هستند. در شرکت سهامی خاص تنها مدیر عامل می تواند به عنوان عضو خارج از سهامداران در هیات مدیره معرفی گردد.
سهام شرکت‌های سهامی خاص به چند دسته تقسیم می‌شود؟
سهام شرکت سهامی خاص یا بی نام است یا به نام سهامداران منتشر می شود. که سهام با نام هم خود به دودسته سهام عادی و ممتاز تقسیم می گردد.

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبت علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت شرکت سهامی خاص  در شهرکرد

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید