درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 7 مرداد 1400


در این مقاله سعی داریم برایتان در رابطه با ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز اطلاعات جامعی ارائه دهیمم لطفا تا انتهای این مقاله با ما باشید

ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز

ثبت شرکت سهامی خاص “Privatelyjoint stock company” نوعی از شرکت سهامی است که شباهت بسیار زیادی با شرکت با مسولیت محدود دارد .این نوع از شرکت جنبه ی بازرگانی داشته و می توان از ان در جنبه های مختلف مثل تسهیلات بانکی ،اخذ نمایندگی های معتبر و یا شرکت در مناقصات و مزایده های سطح بالا استفاده کرد و بسیار مناسب است .
سهام شرکت سهامی خاص خیلی اسان می تواند به وسیله مردم معامله شود اما نمی تواند در بورس اوراق بهادار دادو ستد شود. یکی از فاکتورهای متفاوت با مسولیت محدود این است که سرمایه در شرکت سهامی خاص در موقع تاسیس ان توسط موسسات تامین می شود و بخشی از این سرمایه در بانک سپرده گذاری می شود.
شرکت سهامی خاص بر خلاف شرکت های تضامنی است به این صورت که هر فردی به اندازه مقدار سرمایه ای که در شرکت سرمایه گذاری کرده اند متعهد به پرداخت بدهی ها و تعهدات شرکت است و در صورت مشکل و عدم کفایت سرمایه شرکت از اموال شخصی شرکا استفاده ای نمی شود.در کل می توان ساده تر گفت که در زمان ورشکستگی تنها سرمایه شرکت جوابگوی طلبکاران خواهد بود و بدهی ها ارتباطی به اموال شخصی سهام داران ندارد.

اسم شرکت‌های سهامی خاص باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

اسم شرکت سهامی خاص در اهواز باید 3 الی 4 سیلابی باشد و از سیلاب های ( خاص ) در کنار یکدیگر استفاده کرد علت آن هم این است که این اسامی نباید تکراری باشند و یا قبلا از طرف اشخاص دیگری در اهواز به ثبت رسیده باشد همچنین باید این اسامی را در لغت نامه دهخدا استخراج کرد زیرا اسامی انتخابی باید ریشه فارسی داشته باشند.

شرکت‌های سهامی خاص چه زمانی نیازمند افزایش سرمایه هستند؟

 تمام شرکت چه خاص چه عام چه محدود هر زمان که بخواهند می توانند افزایش سرمایه بدهند. اما لازم است بدانید زمانی بهتر است افزایش سرمایه بدهند که بخواهند وام اخذ نمایند زیرا برای دریافت وام به هر میزانی که سرمایه باشد 10 برابر آن را وام می دهند.

سهامداران، هیئت مدیره و بازرسین در شرکت‌های سهامی خاص چه شرایطی باید داشته باشند؟

  1. سهام دارن باید بالای 18 سال سن داشته باشند تعداد آنها 3 نفر
  2. بازرسین در این شرکت تعدادشان 2 نفر یکی اصلی و دیگری علی البدل است و نباید هیچ کدامشان با دیگری و سهام داران  نسبت فامیلی داشته باشند .
  3. هیئت مدیر در این شرکت می توانند جز سهام داران نباشند رد سنی آنها نیز باید بالای 18 سال باشد.

سهام شرکت‌های سهامی خاص به چند دسته تقسیم می‌شود؟

  1. سهام در انواع شرکتها متفاوت است اما در شرکت سهامی خاص به دو صورت تقسیم بندی می شود سهام بی نام و سهام با نام ( سهامی بی نام نام هیچ فردی روی آن درج نیست و در دفترچه سهام ذکر نمی شو اما سهام با نام نام سهام دار ذکر و در دفترچه سهام ذکر می گردد . )
  2. سهام بانام نیز دو دسته دارد : سهام ممتاز ( برای اشخاص شناخته شده ) و سهام عادی .
ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید