جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت در گیلان

ثبت شرکت در گیلان

با توجه به سوالات متعددی که همواره در رابطه با ثبت شرکت داشته اید می توانید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید و پاسخ سوالات خود را جهت ثبت شرکت در گیلان دریافت کنید.

راهنمای ثبت شرکت در گیلان

برای ثبت شرکت خود در گیلان نیاز دارید موارد مربوط به ثبت شرکت را بدانید:

 • قالب شرکت را مشخص می کنید.
 • بر اساس موضوع اصلی شرکت موضوع را طراحی می کنید و با توجه به آن ساختار اصلی شرکت مشخص می شود. مثلاً شرکت سهامی خاص ما شرکت بازرگانی سهامی خاص است و غیره
 • مدارک هویتی شرکت هم با توجه مدارک درخواستی توسط اداره ی ثبت شرکت ها ارائه می گردد.
 • اساسنامه، شرکتنامه و اظهارنامه نیز تدوین و صورتجلسه موسسین تنظیم و همه به امضاء اعضاء می رسد.
 • طی 3 روزکاری اسم انتخابی شما که از قبل ارسال شده تایید و یا رد می شود.
 • با احتساب 3 روزکاری مشخص شده 7 الی 12 روز کاری بعد اگر تمام مراحل ثبت شرکت را به درستی رفته باشیم کار ثبت شرکت شما در گیلان به اتمام می رسد.

جهت ثبت شرکت در گیلان از کجا شروع کنیم؟

اگر شما متقاضی ثبت شرکت در گیلان هستید تنها کاری که باید انجام دهید این است که با کارشناسان ثبت ایلیا در تماس باشید

شرایط ثبت شرکت درگیلان

 فعالان اقتصادی برای انجام کسب وکار تجاری و یا غیرتجاری می توانند شرکت و یا موسساتی را به ثبت برسانند. از مزیتهای ثبت شرکت تجاری برخوردار شوند این مزیتها به غیر از آنکه موجب می شود فعالیتهای خود را به صورت سازماندهی شده و منظم انجام دهند از حمایتهای قانونی نیز برخوردار می گردند. 

 در متن قانون تجارت شرکتها به قالب های ثبتی متفاوتی تقسیم شده اند که رایج ترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ثبت شرکت سهامی خاص می باشد. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در گیلان نیازمند 2 نفر شریک بالای 18 سال می باشید و برای تاسیس یک شرکت سهامی خاص نیازمند 3 نفر شریک بالای 18 سال و 2 نفر بازرس اصلی و علی البدل می باشید.

از اساسی ترین تفاوت های این دو نوع قالب ثبتی تعهد سرمایه سهامداران می باشد. به این شرح  که در شرکت سهامی خاص سهامدران می بایست 35% از سرمایه اولیه شرکت خود را در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نمایند.

گواهی و فیش واریزی آن را به اداره ثبت شرکتها ارسال نمایند اما در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه لفظی می باشد و نیاز به واریز نمی باشد .جهت برخورداری از مشاوره ثبت شرکت در گیلان با مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید. 

مراحل ثبت شرکت در گیلان

در مرحله اول می بایست موضوع فعالیت خود را مشخص کرده و با توجه به استانداردهای اداره ثبت شرکتها موضوع مورد نظر طراحی گردد و این امر نیازمند تخصص و تجربه در این زمینه می باشد.

در مرحله بعد سرمایه مناسب را با توجه به میزان فعالیت خود انتخاب می نمایید و این سرمایه از 1.000.0000 ریال نباید کمتر باشد. حال نوبت به آن می رسد که اسمی مناسب برای شرکت در شرف تاسیس خود انتخاب نمایید.

توجه داشته باشید این نام باید از سه سیلاب با ریشه فارسی و خاص باشد. این نام انتخابی نباید قبلاً به ثبت رسیده باشد که در این صورت موجب رد نام می گردد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت درگیلان

مدارک شناسایی کلیه اعضاء هیئت مدیره و سهامداران شرکت باید به صورت برابر اصل تهیه گردد و به همراه گواهی عدم سوء پیشینه اعضاء هیئت مدیره به ادراه ثبت شرکتها ارسال گردد.

چنانچه موضوع فعالیت شما با توجه به نظر کارشناس نیازمند مجوز باشد می بایست از مراجع ذی صلاح تهیه گردد. جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت و ثبت برند با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ثبت شرکت در گیلان

مراحل ثبت شرکت توسط ثبت ایلیا

مراحل ثبتی یک شرکت فرآیندی تخصصی است کارشناسان ثبت شرکت ایلیا مرحله به مرحله راهنمای شما خواهند بود. در ابتدا متقاضی مدارک هویتی خود از قبیل اصل و کپی شناسنامه را به کارشناسان مجتمع ایلیا تقدیم می کند و در مرحله دوم با اخذ اطلاعاتی از سوی متقاضی نظیر نام و موضوع شرکت ، صورت کلی شرکت نقش می بندد و این اطلاعات توسط کارشناسان مجتمع ایلیا در سامانه ی مربوط به ثبت می رسد.

مرحله بعدی تایید یکی از نام های پیشنهادی متقاضی توسط اداره ثبت شرکتهاست هزینه ثبت شرکت در گیلان بنا به نوع و قالب ثبتی شرکت و میزان خدماتی که متقاضی دریافت می کند متفاوت خواهد بود. در این مورد می توان با مراجعه حضوری متقاضی به مجتمع ایلیا و شرح علاقه مندی هزینه های ثبت یک شرکت را دقیق تر تعیین نمود.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در گیلان

شرکتهای با مسئولیت محدود آسان ترین قالب ثبتی در بین متقاضیان شناخته می شوند .این امر به این خاطر است که میزان سرمایه سهامداران به صورت لفظی می باشد و نیاز به تعهد آن وجود ندارد و کلیه شرکا به میزان آورده نقدی خود مسئول می باشند.

ثبت شرکت سهامی خاص در گیلان

یکی از مهمترین نوع شرکتهای که می توانید ثبت کنید.  شرکت سهامی خاص است زیرا قالب این شرکتها به نحوی هستند که می توانید بعد از ثبت در مناقصات دولتی شرکت و برای معامله های تجاری به شما اعتماد بیشتری می شود.

زیرا سهام در این شرکتها به قطعات سهام تقسیم می شود. همه ی افراد با توجه به سهمی که دارند و با توجه به تمام سرمایه شرکت مسئولیت دارند.

35 درصد از سهام شرکت به یکی از بانک ها واریز شود به این نکته توجه داشته باشید که سهام در این شرکت ها به صورت واریزی است.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در گیلان

فعالیت های انتخابی شما برای به ثبت رسیدن ممکن است متفاوت باشد. چنانچه قصد دارید اموری از جمله پیمانکاری یا خدماتی را به ثبت برسانید می بایست شرکتهایی را با عنوان شرکتهای خدماتی، پیمانکاری به ثبت برسانید.

کارشناسان و مشاوران ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی در این زمینه می توانند بهترین یاری رسان شما باشند. پس با وکیل ثبت شرکت در گیلان در مجتمع ثبتی ایلیا تماس حاصل نمایید.

حوزه های ثبت شرکت در گیلان و شهرستان های آن
 • رشت
 • لاهیجان
 • بندرانزلی
 • آستارا
 • رودبار
 • لنگرود
 • فومن
 • آستانه اشرفیه
 • ماسوله
 • صومعه سرا
 • رودسر
 • سیاهکل
 • منجیل
 • ماسال
 • املش
 • رضوان شهر
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا اشوردن
رضا اشوردن
2 سال قبل

سلام.در مورد ثبت شرکت تعاونی در استانهای شمالی راهنمایی واقدام شما لازم است

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  رضا اشوردن
2 سال قبل

سلام برای ثبت شرکت باید یکی از انواع شرکت های ثبتی را انتخاب کنین