درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت شرکت در گیلان

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 12 مرداد 1400


با توجه به سوالات متعددی که همواره در رابطه با ثبت شرکت داشته اید می توانید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید و پاسخ سوالات خود را بگیرید.

ثبت شرکت در گیلان

برای ثبت شرکت خود در گیلان نیاز دارید موارد مربوط به ثبت شرکت را بدانید :

 1. قالب شرکت را مشخص می کنید
 2. براساس موضوع اصلی شرکت موضوع را طراحی میکنید و با توجه به آن ساختار اصلی شرکت مشخص می شود مثلا شرکت سهامی خاص ما شرکت بازرگانی سهامی خاص است و غیره...
 3. مدارک هویتی شرکت هم با توجه مدارک درخواستی توسط اداره ی ثبت شرکت ها ارائه می گردد.
 4. اساسنامه ، شرکتنامه و اظهارنامه نیز تدوین و صورتجلسه موسیس تنظیم و همه به امضای اعضا می رسد.
 5. طی 3 روزکاری اسم انتخابی شما که از قبل ارسال شده تایید و یا رد می شود .
 6. با احتساب 3 روزکاری مشخص شده 7 الی 12 روز کاری بعد اگر تمام مراحل ثبت شرکت را به درستی رفته باشیم کار ثبت شرکت شما در گیلان به اتمام می رسد.

جهت ثبت شرکت در گیلان از کجا شروع کنیم؟

اگر شما متقاضی ثبت شرکت در گیلان هستید تنها کاری که باید انجام دهید این است که با کارشناسان ثبت ایلیا در تماس باشید

شرایط ثبت شرکت درگیلان

 فعالان اقتصادی برای انجام کسب وکار تجاری و یا غیرتجاری میتوانند شرکت و یا موسساتی را به ثبت برسانند.و از مزیتهای ثبت شرکت تجاری برخوردار شوند این مزیتها به غیر از آنکه موجب می شود فعالیتهای خود را به صورت سازماندهی شده و منظم انجام دهند از حمایتهای قانونی نیز برخوردار می گردند. 

 در متن قانون تجارت شرکتها به قالبهای ثبتی متفاوتی تقسیم شده اند که رایج ترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ثبت شرکت سهامی خاص می باشد. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در گیلان نیازمند 2نفر شریک بالای 18 سال می باشید و برای تاسیس یک شرکت سهامی خاص نیازمند 3نفر شریک بالای 18 سال و 2 نفر بازرس اصلی و علی البدل می باشید. از اساسی ترین تفاوتهای این دو نوع قالب ثبتی تعهد سرمایه سهامداران می باشد به این شرح  که در شرکت سهامی خاص سهامدران می بایست 35% از سرمایه اولیه شرکت خود را در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نمایند. گواهی و فیش واریزی آن را به اداره ثبت شرکتها ارسال نمایند اما در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه لفظی می باشد و نیاز به واریز نمی باشد .جهت برخورداری از مشاوره ثبت شرکت در گیلان با مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید 

مراحل ثبت شرکت در گیلان

در مرحله اول می بایست موضوع فعالیت خود را مشخص کرده و با توجه به استانداردهای اداره ثبت شرکتها موضوع مورد نظر طراحی گردد و این امر نیازمند تخصص و تجربه در این زمینه می باشد. در مرحله بعد سرمایه مناسب را با توجه به میزان فعالیت خود انتخاب می نمایید و این سرمایه از 1.000.0000 ریال نباید کمتر باشد. حال نوبت به آن میرسد که اسمی مناسب برای شرکت در شرف تاسیس خود انتخاب نمایید. توجه داشته باشید این نام باید از سه سیلاب با ریشه فارسی وخاص باشد این نام انتخابی نباید قبلا به ثبت رسیده باشد که در این صورت موجب رد نام می گردد .

مدارک لازم جهت ثبت شرکت درگیلان

مدارک شناسایی کلیه اعضاء هیئت مدیره و سهامداران شرکت باید به صورت برابر اصل تهیه گردد و به همراه گواهی عدم سوء پیشینه اعضاء هیئت مدیره به ادراه ثبت شرکتهاارسال گردد .چنانچه موضوع فعالیت شما با توجه به نظر کارشناس نیازمند مجوز باشد می بایست از مراجع ذی صلاح تهیه گردد.جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت و ثبت برند با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

مراحل ثبت شرکت توسط ثبت ایلیا

مراحل ثبتی یک شرکت فرآیندی تخصصی است کارشناسان ثبت شرکت ایلیا مرحله به مرحله راهنمای شما خواهند بود. در ابتدا متقاضی مدارک هویتی خود از قبیل اصل و کپی شناسنامه را به کارشناسان مجتمع ایلیا تقدیم می کند و در مرحله دوم با اخذ اطلاعاتی از سوی متقاضی نظیر نام و موضوع شرکت ، صورت کلی شرکت نقش می بندد و این اطلاعات توسط کارشناسان مجتمع ایلیا در سامانه ی مربوط به ثبت می رسد. مرحله بعدی تایید یکی از نام های پیشنهادی متقاضی توسط اداره ثبت شرکتهاست هزینه ثبت شرکت در گیلان بنا به نوع و قالب ثبتی شرکت و میزان خدماتی که متقاضی دریافت می کند متفاوت خواهد بود. در این مورد می توان با مراجعه حضوری متقاضی به مجتمع ایلیا و شرح علاقه مندی هزینه های ثبت یک شرکت را دقیق تر تعیین نمود.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در گیلان

شرکتهای با مسئولیت محدود آسان ترین قالب ثبتی در بین متقاضیان شناخته می شوند .این امر به این خاطر است که میزان سرمایه سهامداران به صورت لفظی می باشد و نیاز به تعهد آن وجود ندارد و کلیه شرکا به میزان آورده نقدی خود مسئول می باشند.

ثبت شرکت سهامی خاص در گیلان

یکی از مهمترین نوع شرکتهای که میتوانید ثبت کنید شرکت سهامی خاص است زیرا قالب این شرکتها به نحوی هستند که می توانید بعد از ثبت در مناقصات دولتی شرکت و برای معامله های تجاری به شما اعتماد بیشتری می شود .

زیرا سهام در این شرکتها به قطعات سهام تقسیم می شود . همه ی افراد با توجه به سهمی که دارند و با توجه به تمام سرمایه شرکت مسئولیت دارند.

و باید 35 درصد از سهام شرکت به یکی از بانکها واریز شود به این نکته توجه داشته باشید که سهام در این شرکت ها به صورت واریزی است .  

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در گیلان

فعالیت های انتخابی شما برای به ثبت رسیدن ممکن است متفاوت باشد. چنانچه قصد دارید اموری از جمله پیمانکاری و یا خدماتی را به ثبت برسانید می بایست شرکتهایی را با عنوان شرکتهای خدماتی ، پیمانکاری به ثبت برسانید.

کارشناسان و مشاوران ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند بهترین یاری رسان شما باشند پس با وکیل ثبت شرکت در گیلان در مجتمع ایلیا تماس حاصل نمایید.

حوزه های ثبت شرکت در گیلان و شهرستان های آن

 1. ثبت شرکت در رشت
 2. ثبت شرکت در لاهیجان
 3. ثبت شرکت در بندرانزلی
 4. ثبت شرکت در آستارا
 5. ثبت شرکت در رودبار
 6. ثبت شرکت در لنگرود
 7. ثبت شرکت در فومن
 8. ثبت شرکت در آستانه اشرفیه
 9. ثبت شرکت در ماسوله
 10. ثبت شرکت در صومعه سرا
 11. ثبت شرکت در رودسر
 12. ثبت شرکت در سیاهکل
 13. ثبت شرکت در منجیل
 14. ثبت شرکت در ماسال
 15. ثبت شرکت در املش
 16. ثبت شرکت در رضوان شهر

 

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید