• شرایط ثبت شرکت درگیلان

فعالان اقتصادی برای انجام کسب وکار تجاری و یا غیرتجاری میتوانند شرکت و یا موسساتی را به ثبت برسانند.و از مزیتهای ثبت شرکت تجاری برخوردار شوند این مزیتها به غیر از آنکه موجب می شود فعالیتهای خود را به صورت سازماندهی شده و منظم انجام دهند از حمایتهای قانونی نیز برخوردار می گردند. در متن قانون تجارت شرکتها به قالبهای ثبتی متفاوتی تقسیم شده اند که رایج ترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ثبت شرکت سهامی خاص می باشد. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در گیلان نیازمند 2نفر شریک بالای 18 سال می باشید و برای تاسیس یک شرکت سهامی خاص نیازمند 3نفر شریک بالای 18 سال و 2 نفر بازرس اصلی و علی البدل می باشید. از اساسی ترین تفاوتهای این دو نوع قالب ثبتی تعهد سرمایه سهامداران می باشد به این شرح که در شرکت سهامی خاص سهامدران می بایست 35% از سرمایه اولیه شرکت خود را در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نمایند. گواهی و فیش واریزی آن را به اداره ثبت شرکتها ارسال نمایند اما در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه لفظی می باشد و نیاز به واریز نمی باشد.جهت برخورداری از مشاوره ثبت شرکت در گیلان با مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید

مراحل ثبت شرکت در گیلان

در مرحله اول می بایست موضوع فعالیت خود را مشخص کرده و با توجه به استانداردهایاداره ثبت شرکتها موضوع مورد نظر طراحی گردد و این امر نیازمند تخصص و تجربه در این زمینه می باشد. در مرحله بعد سرمایه مناسب را با توجه به میزان فعالیت خود انتخاب می نمایید و این سرمایه از 1.000.0000 ریال نباید کمتر باشد. حال نوبت به آن میرسد که اسمی مناسب برای شرکت در شرف تاسیس خود انتخاب نمایید. توجه داشته باشید این نام باید از سه سیلاب با ریشه فارسی وخاص باشد این نام انتخابی نباید قبلا به ثبت رسیده باشد که در این صورت موجب رد نام می گردد.

برای به ثبت رساندن شرکت نمیتوان هزینه دقیق و مشخصی را اعلام کرد. زیرا هر فعالیت جزییات متفاوت خود را دارد و جزییات ثبت نیز هزینه متفاوت دارد ، ولی در صورت مشاوره با کارشناسان زبده ثبت شرکت ایلیا می توان میزان تقریبی هزینه جهت ثبت را تعیین کرد .

مدارک لازم جهت ثبت شرکت درگیلان

مدارک شناسایی کلیه اعضاء هیئت مدیره و سهامداران شرکت باید به صورت برابر اصل تهیه گردد و به همراه گواهی عدم سوء پیشینه اعضاء هیئت مدیره بهادراه ثبت شرکتهاارسال گردد .چنانچه موضوع فعالیت شما با توجه به نظر کارشناس نیازمند مجوز باشد می بایست از مراجع ذی صلاح تهیه گردد.جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت و ثبت برند با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مراحل ثبت شرکت توسط متقاضی ثبت یا توسط مجتمع ثبتی ایلیا

 • ثبت شرکت توسط متقاضی :

متقاضیانثبت شرکت با توجه به نوع نیاز خود مناسب ترین قالب را برای به ثبت رسیدن انتخاب می نمایند و با وارد شدن به اداره ثبت شرکتها و انتخاب گزینه ثبت شرکت شروع به ثبت نام می نمایند. مراحل را به ترتیب مندرج در سامانه ادامه دهید باید توجه داشت که ارائه و ثبت اطلاعات باید به درستی انجام گیرد و ورود داده های اشتباه به دلیل هماهنگی سامانه با مراجع مختلف دولتی نظیر ثبت احوال منجر به اخطار رفع نقص از سوی سامانه خواهد شد. از این رو پیشنهاد می گردد قبل ازاقدام ، از مشاوره های تخصصی با کارشناسان ثبتی ایلیا به طور رایگان بهره مند شوید.

 • ثبت شرکت توسط مجتمع ثبتی ایلیا :

مراحل ثبتی یک شرکت فرآیندی تخصصی است کارشناسان ثبت شرکت ایلیا مرحله به مرحله راهنمای شما خواهند بود. در ابتدا متقاضی مدارک هویتی خود از قبیل اصل و کپی شناسنامه را به کارشناسان مجتمع ایلیا تقدیم می کند و در مرحله دوم با اخذ اطلاعاتی از سوی متقاضی نظیر نام و موضوع شرکت ، صورت کلی شرکت نقش می بندد و این اطلاعات توسط کارشناسان مجتمع ایلیا در سامانه ی مربوط به ثبت می رسد. مرحله بعدی تایید یکی از نام های پیشنهادی متقاضی توسط اداره ثبت شرکتهاست هزینه ثبت شرکت در گیلان بنا به نوع و قالب ثبتی شرکت و میزان خدماتی که متقاضی دریافت می کند متفاوت خواهد بود. در این مورد می توان با مراجعه حضوری متقاضی به مجتمع ایلیا و شرح علاقه مندی هزینه های ثبت یک شرکت را دقیق تر تعیین نمود.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در گیلان

شرکتهای با مسئولیت محدود آسان ترین قالب ثبتی در بین متقاضیان شناخته می شوند .این امر به این خاطر است که میزان سرمایه سهامداران به صورت لفظی می باشد و نیاز به تعهد آن وجود ندارد و کلیه شرکا به میزان آورده نقدی خود مسئول می باشند.

ثبت شرکت سهامی خاص در گیلان

شرکت های سهامی خاص یکی از رایج ترین قالبهای ثبتی در بین اشخاصی است که قصد دارند فعالیت های شرکت خود را به صورت گسترده پیگیری نمایند این فعالیت ها می تواند شرکت در مناقصات و مزایدات و یا اخذ گرید باشد. این شرکتها با توجه به این که می بایست 35% از سرمایه اولیه خود را در بانکی به نام شرکت واریز نمایند و 65% باقی سهام خود را در تعهد سهامداران نگه دارند از اعتبار زیادی برخوردار است.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در گیلان

فعالیت های انتخابی شمابرای به ثبت رسیدن ممکن است متفاوت باشد. چنانچه قصد دارید اموری از جمله پیمانکاری و یا خدماتی را به ثبت برسانید می بایست شرکتهایی را با عنوان شرکتهای خدماتی ، پیمانکاری به ثبت برسانید.

کارشناسان و مشاوران ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند بهترین یاری رسان شما باشند پس با وکیل ثبت شرکت در گیلان در مجتمع ایلیا تماس حاصل نمایید.

ثبت موسسات غیرتجاری در گیلان

موسسات غیرتجاری به منظور انجام فعالیتهایی از جمله هنری ، فرهنگی ، امور خیریه تاسیس می گردد. موسسات غیرتجاری شامل دو زیرمجموعه انتفاعی و غیرانتفاعی می باشد که به اختصار در ذیل توضیح میدهیم :

1 . موسسات غیر انتفاعی : موسساتی هستند که به منظور استفاده از سود و زیان تشکیل نمیگردند همانند : انجمن های ادبی ، انجمن های علمی و انجمن های سلامی

2 . موسسات انتفاعی : این موسسات از کلیه منافع و سود و زیان موسسه استفاده می نمایند همانند: آموزشگاه‌های علمی، فنی، کلاس‌های زبان، مدارس غیرانتفاعی

ثبت شرکتهای تجاری در گیلان
 • ثبت شرکت تعاونی در گیلان
 • ثبت شرکت تضامنی در گیلان
 • ثبت شرکت نسبی در گیلان
 • ثبت شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی در گیلان
 • ثبت شرکت سهامی عام در گیلان
 • ثبت صورتجلسه تغییرات در گیلان
 • ثبت شرکت تخصصی توسط مجتمع ایلیا
 • ثبت شرکت بازرگانی توسط مجتمع ایلیا
 • ثبت شرکت پیمانکاری توسط مجتمع ایلیا
 • ثبت شرکت تولیدی توسط مجتمع ایلیا
 • ثبت شرکت صنعتی توسط مجتمع ایلیا
 • ثبت شرکت خدماتی توسط مجتمع ایلیا
 • ثبت شرکت دانش بنیان توسط مجتمع ایلیا
 • ثبت شرکت در مناطق آزاد در گیلان

کارشناسان و مشاوران ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند. جهت پیگیری فرآیند ثبت شرکت به آدرس دفتر ثبت شرکت در گیلان و یا شماره تلفن های ذیل مراجعه نمایید :
رشت- جنوب شهر رشت ( میدان انتظام ) جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت در رشت با ما در تماس باشید.
شماره تماس : 26655119-021 و 32137-026