جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

چرا باید ثبت شرکت در سمنان را انجام دهیم؟

ثبت شرکت در سمنان

به منظور ثبت شرکت تخصصی و انجام امور بازرگانی معتبر، در این مقاله می خواهیم به سوالات شما در رابطه با ثبت شرکت در سمنان پاسخ دهیم لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ثبت شرکت در سمنان

در سمنان افراد با استفاده از توان و تخصص خود در فعالیت های اقتصادی می توانند اقدام به ثبت شرکت نمایند و از این طریق فعالیت خود را قانونی کنند. افراد با در نظر گرفتن شرایط فعالیت خود می توانند شرکت را در 7 قالب به ثبت برسانند.

اما قالبی که استفاده از آن رواج بیشتری دارد ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سمنان و همچنین ثبت شرکت سهامی خاص در سمنان می باشد. جهت برخورداری از مشاوره ثبت شرکت در سمنان با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا تماس بگیرید.

مدارک ثبت شرکت در سمنان

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در سمنان مدارک شناسایی تمامی اعضا می باشد که کپی کارت ملی و شناسنامه همه اعضا است. همچنین گواهی عدم سوپیشینه نیز لازم می باشد که از طریق مراکز پلیس + 10 قابل کسب می باشد.

مراحل ثبت شرکت توسط متقاضی ثبت و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  ثبت شرکت    توسط    متقاضی : 

 اولین قدم تعیین موضوع فعالیت از سوی شخص متقاضی می باشد و بر اساس اطلاعاتی که متقاضی ارائه می دهد مدارک و اوراق تهیه و تنظیم می شود ، جهت تنظیم اوراق مدارک  شرکت بهتر است از تخصص افراد متخصص استفاده شود و بعد از آن بر اساس مدارک مرحله سامانه انجام می شود. کلیه مراحل ثبت سامانه بایستی به طور کاملا دقیق تکمیل شود زیرا  بعد از تکمیل مدارک امکان ویرایش و یا ایجاد تغییر وجود ندارد .

ثبت شرکت توسط مجتمع ثبتی ایلیا :

در مرحله اول کارشناسان مشاوره ای کاملا دقیق در اختیار متقاضیان قرار می دهند و پس از تکمیل و تحویل مدارک توسط اشخاص متقاضی کارشناسان موضوع فعالیتی کاملا دقیق و مناسب به شخص ارائه می دهند .

مرحله بعد ثبت سامانه ای شرکت در سامانه ثبت شرکت های سمنان می باشد که کارشناس متخصص در این زمینه این امور را انجام می دهد و اوراق مربوطه را تهیه و تنظیم می نماید ، بعد از تعیین نام و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت سمنان وکلای متخصص ثبت شرکت ایلیا امور اداری را در اداره ثبت پیگیری می نمایند.

تمام روند به ثبت رسیدن شرکت حدود 20 روز کاری به طول می انجامد. هزینه ثبت شرکت در سمنان بر اساس آیتم هایی مانند میزان سرمایه و سطح فعالیت و بسته روزنامه رسمی می تواند تغییر کند.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در سمنان

ثبت شرکت با مسئولیت محدود می تواند اولین گام در زمینه شروع فعالیت های تجاری و کسب و کارهای اقتصادی باشد. در انتخاب این نوع قالب ثبتی باید توجه داشت اعضا باید حداقل 2 نفر بالای 18 سال باشند که یکی سمت مدیر عامل و دیگری عضویت هیات مدیره را داشته باشد.

در ارتباط با سرمایه اولیه نیز کمترین میزان اعلامی 1.000.000ریال می تواند باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند در سمنان می توانید با مشاورین متخصص در این زمینه تماس حاصل نمایید .

ثبت شرکت در سمنان

ثبت سهامی خاص در سمنان

جهت اعتبار بخشیدن به فعالیت و کسب و کار اقتصادی میتوان شرکت سهامی خاص ثبت کرد و ثبت یک شرکت سهامی خاص در سمنان می تواند از گام های اولیه و موثر در ابتدای مسیر فعالیت باشد.

در این نوع از شرکت اعضای هیات مدیره نباید از 5 نفر کمتر باشند و میزان تعهد افراد نیز با توجه به میزان سهم آن ها از سهام کلی شرکت معین می شود .

سهامداران در این نوع از شرکت باید 3 نفر سهامدار بالای 18 سال باشند و 2 نفر بازرس که یکی بازرس اصلی و دیگری بازرس علی البدل می باشد که وجود این بازرسین الزامی می باشد. سرمایه اولیه ای که سهامداران اعلام میکنند نباید از 1.000.000ریال کمتر باشد.

باید در زمان ثبت 35% را واریز و 65% را متعهد به پرداخت شوند. مدت زمانی که جهت سمت اشخاص تعیین می شود برای سهامداران 2 سال است.

برای بازرسین 1 سال، بعد از اتمام زمان باید تمدید سمت صورت گیرد. برای کسب اطلاع از کلیه امور ثبتی و ثبت تغییرات شرکت در سمنان می توانید از مشاوره وکیل مجتمع ثبتی ایلیا بهره مند شوید.

ثبت موسسه در سمنان

موسسات شامل مواردی مانند انجام امور غیرتجاری می باشند که برای اقداماتی مانند آموزش، خدمات خیریه تلاش به فعالیت می کنند. از این رو این موسسات باید به صورت قانونی در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسند و تمامی اصول مربوط به این ادارات را رعایت کنند تا با ارائه مدارک مربوطه بتوانند قانونمند اقدام به فعالیت در حوزه های مرتبط کنند.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در سمنان

موضوع فعالیت تولیدی خدماتی و پیمانکاری موضوعی می باشد که رواج بسیاری دارد. این فعالیت ها نیز در قالب شرکت با مسئولیت محدود قابلیت به ثبت رسیدن دارد. لازم به ذکر است که نوع شرکت بر اساس موضوع فعالیت انتخاب می شود و تاثیر بسزایی نیز دارد.

اما در صورتی که در برنامه های آتی شرکت انجام فعالیت های گسترده باشد قالب سهامی خاص پیشنهاد می شود زیرا در آینده امکان تبدیل یا تغییر نوع شرکت وجود ندارد. مشاورین متخصص مجتمع ثبتی ایلیا در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند می توانند مشاوره کامل و جامعی در اختیار متقاضیان قرار دهند .

انواع ثبت شرکتهای تجاری در سمنان

 • ثبت شرکت های سهامی عام: در این نوع از شرکتها سهامداران باید حداقل 3 نفر باشند همچنین سهام شرکت به دو قسمت تقسیم می شود قسمتی از سهام از طریق پذیره نویسی به مردم واگذار می شود و مابقی میان سهامداران تقسیم می شود .
 • تاسیس شرکت های تعاونی: در شرکت های تعاونی اعضا باید حداقل 7 نفر باشند و میزان سرمایه ای که تعیین می کنند باید حداقل 5.000.000ریال باشد ، این نوع شرکت ها به دو نوع توزیعی و تولیدی تقسیم می شوند.
 • شرایط ثبت شرکت های مختلط سهامی: این نوع شرکت ها متشکل از چند شریک ضامن هستند. همچنین چند شریک که سهامدار هستند. همه شرکا در قبال قروض شرکت مسئولیت دارند.
 • قواعد ثبت شرکت های مختلط غیر سهامی: اعضای این شرکت ها چند شریک ضامن و چند شرکت با مسئولیت محدود می باشد. در این شرکتها شرکای ضامن مسئول قروض و دیون شرکت می باشند.
 • چگونگی ثبت شرکت های نسبی: در شرکت های نسبی سهامداران و اعضا به میزانی که در سرمایه شرکت سهیم هستند در قروض و دیون شرکت نیز سهیم هستند. لازم به ذکر است که این نوع شرکت ها فقط در ایران ثبت می شوند و در هیچ کجای دنیا نوع شرکتی به این نام وجود ندارد.
 • نحوه ثبت شرکتهای تضامنی: در نام این شرکت ها حتماً بایستی نام یکی از شرکا ذکر شود و عضوی که نامش در نام شرکت وجود دارد. تنها مسئول قروض شرکت می باشد.

هزینه و زمان ثبت شرکت در سمنان

لازم به ذکر است سرمایه اعلامی در هر شرکت تجاری متفاوت می باشد به عنوان مثال سرمایه اولیه شرکت مسئولیت محدود نباید از 1/000/000 ریال کمتر باشد. همچنین مدت زمانی که نیاز است جهت ثبت شرکت در سمنان حدود 20 روز کاری می باشد.

آدرس اداره ثبت شرکت در سمنان

سمنان – خیابان طالقانی – پایین تر از میدان ارگ

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص آدرس اداره ثبت در سمنان با ما در تماس باشید.

حوزه های ثبت شرکت در سمنان و شهرستان های آن

 • ثبت شرکت در سمنان
 • ثبت شرکت در دامغان
 • ثبت شرکت در  شاهرود
 • ثبت شرکت در گرمسار
 • ثبت شرکت در سرخه
 • ثبت شرکت در آرادان
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها