جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

چطور ثبت شرکت در تهران را انجام دهیم ؟

ثبت شرکت در تهران

در این مقاله به صورت تخصصی سعی داریم برای شما در رابطه با ثبت شرکت در تهران توضیحاتی را ارائه دهیم. پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص مراحل ثبت شرکت خود تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ثبت شرکت در تهران

برای به وجود آوردن یک کار قانونی و هماهنگ با به ثبت رساندن آن و تبدیل یک کار از شخصیت حقیقی به صورت حقوقی تبدیل می شود و شما می توانید از حمایت قانون بهره مند شوید

با توجه به پیشرفت وسیعی که در صنعت و تجارت بوده است فعالان اقتصادی بر این باور هستند که باید کاری کنند تا بتوانند دایره فعالیتشان را گسترده و البته کسب و کارشان را جنبه ی قانونی بخشند و تنها راه حل برای این کار دانستن مراحل ثبت شرکت است.

انواع شرکت های تجاری در تهران

شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تعاونی، شرکت نسبی، شرکت تضامنی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی

شما عزیزان می توانید برای مشاوره در خصوص انتخاب بهترین نوع شرکت خود با کارشناسان ثبتی مجرب ایلیا در تماس باشید. ما بهترین و مناسب ترین شرکت را برای شما ثبت می کنیم تا به اهدافتان دست یابید.

شرایط ثبت شرکت در تهران

تمامی شرکت های تجاری براساس شروط و قوانین خاصی قابلیت ثبت را دارند که با درنظر گرفتن آن ها می توانید با صرف کم ترین زمان شرکت را ثبت کنید. از مهم ترین شروط ثبت شرکت در تهران می توان به تعیین نوع و موضوع فعالیت اشاره کرد که باید برطبق موضوع فعالیت از بین شرکت های تجاری قابل ثبت در اداره ثبت اسناد و املاک اقدام کنید.

شرط دیگر برای ثبت شرکت ها اهلیت تمامی شرکای شرکت می باشد که این امر در زمان معاملات بیشتر حس می شود که باید دارای اهلیت هم از نظر بلوغ و هم عقلانی باشد. از این رو با تعهدی که وی در شرکت دارد تمام معاملات انجام می گیرد.

ثبت شرکت در تهران

جهت ثبت شرکت در تهران از کجا شروع کنیم؟

برای ثبت شرکت درتهران ابتدا باید گفت از یک وکیل بخواهید تا اقدامات لازم برای ثبت شرکت را برایتان انجام دهد فقط کافی است کار را به مشاوران ایلیا بسپارید در کمترین زمان کار ثبت شرکتتان انجام خواهد شد.

شما ابتدا مدارک مورد نیاز خود را تکمیل سپس آن را به کارشناسان ما در مجتمع حقوقی ایلیا ارائه می دهید.

ابتدا برای ثبت شرکت باید موضوع فعالیت خود را انتخاب نمایید سپس بعد از طراحی موضوع شرکت نوبت به انتخاب نام های مناسب برای شرکت می رسد این اسامی 4 الی 5 سیلابی هستند و از نظر قانونی انتخاب اسم های 2 یا 1 سیلابی مجاز نبوده و 100 درصد رد خواهد شد علت آن هم این است که تمامی اسمی تک و دو سیلابی قبلا به ثبت رسیده است.

برای انتخاب نام مناسب شرکت می توانید مقاله مرتبط با آن را مطالعه کنید و اسامی خاص قابل ثبت در شرکت را دریافت کنید: برترین نمونه اسم شرکت

یکی از مهم ترین اقداماتی که باید هنگام ثبت شرکت در تهران انجام دهید این است که باید آدرسی که می خواهید آنجا محل فعالیت باشد که می تواند تجاری و یا اداری باشد و به هیچ عنوان امکان ثبت شرکت در تهران وجود ندارد.

مدارک ثبت شرکت در تهران

 •  کارت ملی و شناسنامه تمام اعضای شرکت
 •  تنظیم اساسنامه و شرکتنامه و قوانین که می خواهید در صورتجلسه داشته باشید. (هر شرکتی هم از قانون تجارت تبعیت می کند و هم از قوانینی که خود درون شرکت وضع می کنند).
 •  انتخاب اسم، مشخص کردن آدرس با یک کدپستی معتبر.
 •  مدت زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت در تهران بستگی به حوزه ثبتی دارد زیرا در بخری از حوزه های ثبتی تهران مدت زمان بیشتری برای ثبت شرکت لازم است.
 •  به طور کلی 10 الی 14 روز کاری و یا 20 روزکاری به صورت حداکثری زمان لازم است.
 •  هزینه ثبت شرکت نیز در تهران بستگی به این موضوع دارد که شما می خواهید برای کسب و کارتان وکیل بگذارید یا خیر و همچنین به میزان سرمایه، تعداد اعضا، موضوع فعالیت شرکت و غیره بستگی دارد.

راهنمای ثبت شرکت در تهران

اولین گام در قانونی کردن فعالیت و کسب و کار تجاری، ثبت شرکت می باشد، از طریق ثبت شرکت است که افراد می توانند کسب و کار آن ها را وجهه قانونی بدهند و تا زمانی که شرکت را به ثبت نرسانده اند فعالیت آن ها قانونی محسوب نمی شود به همین دلیل روند قانونی به ثبت رساندن شرکت بسیار اهمیت دارد.

مراحل ثبت شرکت در تهران

کلیه مراحل ثبت شرکت در تهران از طریق مشاوره کارشناسان متخصص در زمینه ثبت قابل کسب می باشد. به همین جهت می توان از طریق برقراری تماس با مشاوران اطلاعات لازم در این زمینه را به دست آورد.

زمان مورد نیاز جهت به ثبت رسیدن و حقوقی کردن شرکت مشخص و از پیش تعیین شده نیست و نمیتوان زمان دقیقی را از پیش اعلام نمود زیرا این امور اموری اداری می باشد و از طریق کارشناسان اداره ثبت انجام می شود و زمان انجام آن بستگی به افراد دارد اما آنچه تاثیر بسزایی در زمان انجام دارد حوزه ثبتی انجام امور ثبت است، ولی به طور کلی حدود 1 ماه (30 روز کاری) انجام ثبت شرکت طول می کشد.

ثبت شرکت در تهران
مراحل ثبت شرکت در تهران

هزینه و زمان ثبت شرکت در تهران

نکته مهمی که برای تعیین و برآورد هزینه ثبت شرکت باید در نظر گرفت نوع و موضوع فعالیت در شرکت می باشد که قبل از ثبت در اداره ثبت باید آن را بدانید و براساس آن اقدام به تامین سرمایه شرکت کرده و با انتخاب شرکایی مناسب و مشاوره حقوقی کارشناسان موفق ثبتی آن را پیش ببرید.

از این رو بهترین و مناسب ترین روش برای برآورد هزینه ثبت شرکت در تهران بهره مندی از تجارب کارشناسان ثبتی و حقوقی با رزومه موفق می باشد.

ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

شرکت های سهامی خاص از انواع شرکت های سهامی تجاری است در این نوع شرکتها هرکدام از موسسین به میزان سهمی که به شرکت وارد میکنند مسئولیت خواهند داشت. می توان با اجرای شروط مربوط به ثبت شرکت سهامی خاص آن را به راحتی و با در نظر گرفتن قانون این شرکتها را ثبت رساند که برای انجام این امر کارشناسان ایلیا راهنمای مناسب شما در این مسیر خواهند بود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

 • ارائه دو رونوشت از اظهارنامه تکمیل شده.
 • ارائه دو رونوشت از اساسنامه تکمیل شده.
 •  تکمیل فرم تعیین نام به ترتیب اولویت نام های پیشنهادی و هم چنین ارائه فیش واریزی
 • گواهی بانکی مبنی بر پرداخت سرمایه تعهدی (حداقل 35% سرمایه) همراه با فیش واریزی
 • مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در مواردی که ثبت موضوع به مجوز نیاز داشته باشد.
 • تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت سهامداران، مدیران و بازرسان
 • تهیه اصل گواهی عدم سوپیشینه جهت اعضاء هیئت مدیره، مدیرعامل و بازرسان
 • ارائه دو رونوشت از صورتجلسه مجمع  عمومی موسسین
 • دو رونوشت از صورتجلسه هیأت مدیره تکمیل شده.
 • اصل وکالتنامه وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد.

ثبت شرکت سهامی عام در تهران

نوع دیگر شرکتهای قابل ثبت در اداره ثبت شرکتها و دارای ریشه سهامی ، شرکت سهامی عام می باشد که این نوع شرکتها با فروش سهام به عموم مردم سهام شرکت را تامین می کنند و آن ها را سهامدار شرکت می نامند. در این نوع شرکت ها سهامداران و موسسین باید بیش از 5 شخص باشند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی عام در تهران

مرحله اول : (مرحله تشکیل و تحصیل اجازه پذیره نویسی)

 • اولین مرحله برای ثبت شرکت سهامی عام در تهران پذیره نویسی است.
 • کپی از پذیره نویسی که توسط تمام اعضا امضاء شده است.
 • کپی از اظهارنامه و طرح اساسنامه
 • تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت شده
 • فیش بانکی مبلغ واریز شده 35 درصد تا 25 درصد سرمایه اولیه
 • مجوز اخذ شده از بورس برای شرکت در سازمان بورس و اوراق بهادار

مرحله دوم : (مرحله ایجاد و ثبت شرکتهای سهامی عام)

 • کپی از اساسنامه که توسط مجمع عمومی تایید و به تصویب رسیده
 • کپی از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین، و مشخص کردن روزنامه کثیر الانتشار و تعیین اعضای هیئت مدیره.
 • ارائه ی فیش واریزی (35 درصد از سهامی که به بانک واریز شده است)
 • و بایستی برای ثبت این نوع شرکت از مجوزی استفاده شود با نام مجوز بورس و اوراق بهادار.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران

شرکتهای تجاری که بیش از 2 شخص را به عنوان موسین و شریک شرکت معرفی می کند و در آن فعالیت های تجاری انجام می شود را شرکت های پرمتقاضی برای ثبت شرکت مسئولیت محدود است. برای ثبت شرکت مسئولیت محدود می توانید بر روی تخصص کارشناسان حقوقی حساب کرد.

متن ثبت شرکت مسئولیت محدود در تهران راهنمای تخصصی شما عزیزان برای ثبت در این شهر خواهد بود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران

 •  رونوشت اصل مدارک هویتی اعضا
 • دو کپی از تقاضانامه و اساسنامه تکمیل شده.
 • تکمیل فرمی که نام در آن تایید شده است.
 • در صورتی که موضوع فعالیت نیاز  به مجوز داشته باشد مجوزی برمبنای بر اجازه فعالیت شما بر اساس موضوع فعالیتتان.
 • ارائه یک آدرس مبنی بر آدرس محل فعالیت شرکت.

ثبت موسسه در تهران

موسسات غیر تجاری به منظور اهدافی مشخص تحت شروط مندرج در اداره ثبت شرکتها به ثبت می رسند. از جایی که از نام موسسه تجاری می توان برآورد کرد، امور تجاری در این موسسه ها امکان پذیر نیست.

منظور از این قضیه آن است که در موضوع فعالیت در موسسه مواردی مانند ثبت موسسات خدماتی آرایشی ، نمی توانید فعالیت هایی مانند واردات، صادرات را انجام دهید. از این رو در موسسات شما تنها می توانید به امور غیر تجاری بپردازید.

ثبت شرکت بازرگانی در تهران

در زمان تعریف شرکت تجاری بازرگانی در تهران، باید گفت که این نوع شرکت ها، نوع فعالیتشان بازرگانی بوده که در ماهیت همان تجارت است.

از سویی، شرکت های تجاری از نوع بازرگانی همان کسب و کارهای خاص و تجاری است از این رو مواردی مانند: خرید و فروش، صادرات و واردات کالاهای مجاز بازرگانی، اخذ جواز فعالیت و ارائه نمایندگی برای شرکت در تمامی همایش های داخلی و خارجی که بازرگان می تواند انجام دهد. مقاله ثبت شرکت بازرگانی راهنمای شما عزیزان در مسیر ثبت شرکتتان خواهد بود.

ثبت شرکت پیمانکاری در تهران

پیمانکاری به معنای مجموعه اموری است که خواهد توانست به صورت حقیقی و یا حقوقی فعالیت کرده و قرارداد تخصصی با افراد حقیقی و حقوقی به منظور انجام اموری از قبیل تهیه، نصب، اجرا و دیگر موارد پیمانی منعقد شود و مسئولیت افراد در این نوع شرکتها بر اساس اساسنامه تنظیم شده در زمان ثبت شرکت است.

برای اطلاع از نحوه ثبت شرکت پیمانکاری می توانید به مقاله جامع مرتبط به آن مراجعه کنید.

ثبت شرکت خدماتی در تهران

منظور از خدمات هر فعالیتی است که با ارائه مزیت ها و خدماتی به اشخاص ثالث امور خود را انجام میدهد،  از این رو مجموعه هایی با فعالیت های ناملموس که باعث ایجاد تعاملی بین خدمت رسان و مشتریان می شود به مانند نظافت و خدمات پرستاری که عموماً فیزیکی بوده را جزو خدمات شرکتها به حساب می آورند که برای ثبت شرکت خدماتی باید اصول و شروط آن را از طریق مشاوره کارشناسان حقوقی بدانید. ما راهنمای شما خواهیم بود.

واحدهای ثبت شرکت در تهران

آدرس اداره ثبت شرکت در تهران

هر شرکت تجاری بنابه تخصص افراد باید در اداره ثبت شرکتهای ناحیه خود انجام شود از این رو می توان گفت متن جامع آدرس اداره ثبت شرکتهای تمام کشور به همراه تلفن راهنمای شماست. پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی این متن را مطالعه کنید.

 • آدرس اداره ثبت شرکت تهران مرکز : تهران، خیابان فیاض بخش ، ضلع شمال شرقی پارک شهر
 • آدرس اداره ثبت شرکت تهران شمال شرق ( بخش ۲ تهران ): خ سید جمال الدین اسدآبادی ( یوسف آباد ) – نبش خ هفتادم
 • آدرس اداره ثبت شرکت تهران شمیران ( بخش ۱۱ تهران ): میدان تجریش – خیابان شهید فناخسرو – پلاک های ۳۲ و ۳۴
 • آدرس اداره ثبت شرکت تهران قلهک ( بخش ۱۱ تهران ): خیابان میرداماد – جنب خیابان نفت شمالی – پلاک ۲۲۱
 • آدرس اداره ثبت شرکت تهران جنوب: خیابان پیروزی – خیابان پنجم نیرو هوایی – فلکه دوم – نبش ۳۲/۵ – پلاک ۶۳۵
 • آدرس اداره ثبت شرکت تهران غرب ( بخش ۱۰ تهران ) : خیابان دامپزشکی – بین خیابان جیحون و شهیدان – پلاک ۶۵۳
 • آدرس اداره ثبت شرکت تهران کن ( بخش ۱۰ و ۱۱ تهران ): فلکه دوم صادقیه ( آریا شهر ) – بلوار فردوس – چهارراه اشراق – خیابان شقایق جنوبی – کوچه ۱۶ شرقی
5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها