جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت در ارومیه به همراه مدارک ثبتی

ثبت شرکت در ارومیه

در این مقاله قصد داریم برایتان در رابطه نحوه ثبت شرکت در ارومیه توضیحات مختصری ارائه دهیم لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

با توجه به نیاز جامعه به یک اقتصاد پیشرفته و پویا و البته نیاز به اعتماد در جامعه با وجود یک اقتصادی که مردم بتوانند به آن اعتماد کنند رفته رفته نیاز ها به تبدیل فعالان اقتصادی از فردیت به گروه یا همان شرکت بیشتر شد در نتیجه شرکت ها پدید آمدند و تعداد آن ها روزبه روز بیشتر شد.

برای دانستن نکات تخصصی در زمینه ثبت شرکت در شهر ارومیه متن زیر راهنمای شما خواهد بود.

ثبت شرکت در ارومیه

شرکتهای تجاری انواع مختلفی دارند که عبارتند از : سهامی خاص، سهامی عام، مسئولیت محدود، تعاونی، تضامنی، نسبی

یکی از نمونه ترین روش های نوین در ارومیه در حیطه عملکرد اقتصادی و همچنین بدست آوردن تجربه و تخصص در حوزه حقوقی ثبت شرکت می باشد. شرکتها بنا به نوع فعالیت آن ها به 7 قالب ثبتی تقسیم می گردند.

از متداول ترین آنها ثبت شرکت در ارومیه شامل ثبت شرکت مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص می‌باشد.

انواع ثبت شرکت در ارومیه

تقسیم بندی شرکت ها به شرح ذیل میباشد:

شرکتهای سهامی ( خاص و عام ) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی است.

در ادامه به اختصار توضیحاتی در این خصوص ارائه می دهیم.

قاعده شرکت سهامی عام : قسمتی از سهام در این نوع از شرکتها از راه سهامداران و بخش دیگر آن از طریق فروش سهام به عامه افراد تادیه میگردد. و تعداد سهامداران در این نوع شرکتها 3 نفر معین گردیده است.

قوانین شرکت سهامی خاص : این نوع از شرکتها اقلا دارای سه نفر سهامدار هستند و دو نفر بازرس اصلی و علی البدل را نیز دارا می باشند.این شرکت ها وظیفه ای قانونی دارند که 35% از سهام اولیه شرکت خود را در بانک واریز نمایند و 65% درصد از سهام آنها در تعهد سهامداران باقی می ماند.

چگونگی شرکت با مسئولیت محدود : میزان سرمایه در این نوع از شرکتها امکان این را نداردکه از 1.000.000ریال کمتر باشد. سهامداران در این قالب ثبتی از دو نفر شریک بالای 18 سال متشکل می گردد.

نحوه شرکت تضامنی : شرکتی را که نام یکی از شرکا در اسم شرکت قید گردیده باشدتضامنی می نامند و سهامداری که اسم وی در نام شرکت قید شده است متعهد و مسئول در برابر ضرر و زیانهای احتمالی شرکت می باشد که به او شریک ضامن می گویند.

شرکت تعاونی : اعضاء تشکیل دهنده تعاونی ها اقلا 7 نفر شریک هستند و حداقل سرمایه برای این نوع شرکتها 500هزار تومان معین گردیده است. شرکتهای تعاونی در دو قالب توزیعی و تولیدی منقسم میگردند.

شرایط شرکت نسبی : در این نوع از شرکتها هر یک از سهامدارن به اندازه ی میزان سرمایه خودشان در شرکت متعهد شده اندو این قالب ثبتی تنها در ایران ثبت شده است و در دیگر کشورها شرکتی تحت عنوان شرکت نسبی وجود خارجی ندارد.

ثبت شرکت مختلط سهامی : این قسم از شرکتها با چند تن شریک ضامن و چند شریک سهامی تاسیس می گردد و سهامداران ضامن موظف به پرداخت قروض و بدهی های احتمالی شرکت می باشند.

تاسیس شرکت مختلط غیرسهامی : این شرکتها از چند نفر سهامدار ضامن و سهامدار با مسئولیت محدود تشکیل می گردد. توجه داشته باشید شریک ضامن مسئول همه قروض احتمالی شرکت محسوب میشود.

ثبت شرکت در ارومیه

شرایط ثبت شرکت در ارومیه

میزان حداقل سرمایه اولیه با استناد به متن متقن قانون تجارت نمیتواند از 1.000.000 ریال کمتر باشد. حداقل زمان ثبت یک شرکت در ارومیه 15 الی 20 روز کاری می باشد. هزینه ثبت شرکت در ارومیه بر اساس عواملی مثل سرمایه اولیه که منجر به افزایش حق الثبت شرکت میشود ، افزایش میابد.

مدارک ثبت شرکت در ارومیه

تحویل و ارائه کلیه مدارک شناسایی اعضاء هیئت مدیره با عنایت به صورت ظاهری قالب ثبتی اعم ازکپی کارت ملی و شناسنامه. دریافت گواهی عدم سوء پیشینه و در صورتی که موضوع فعالیت نیازمند مجوز باشد ارائه مجوز از ارگانهای دولتی ذیربط الزام قانونی دارد.

مدارکی که باید برای ثبت شرکت در ارومیه ارسال شود ( مدارکی که گفته می شود بدون در نظر داشتن نوع شرکت است . این مدارک شامل :

 • کارت ملی و شناسنامه تمام اعضای شرکت .
 • اساسنامه ، تقاضانامه و اظهارنامه ثبت شرکت .
 • انتخاب اسم و آدرس معتبر برای شرکت .
 • در صورت نیاز و بر اساس موضوع فعالیت شرکت ارائه مجوز و یا مدرک تحصیلی.

برای ثبت شرکت در ارومیه از کجا شروع کنیم؟

کسانی که می‌خواهند شرکت شان به ثبت برسد کافی است به اداره ثبت شرکت‌های ارومیه مراجعه نمایید و درخواستتان را اعلام کنید این کار می تواند توسط یک وکیل انجام شود البته این را بدانید ابتدا باید به اداره ثبت شرکت ها به صورت اینترنتی بروید به این منظور که وارد سایت شده و ثبت نام مربوطه را انجام دهید.

این را بدانید هر شرکتی باید قبل از به ثبت رسیدن اسم مورد نظر برایش انتخاب کنید و انتخاب نام برای شرکت نیز دارای قواعد مشخص به خودش است اینکه اسامی باید 3 الی 4 سیلابی باشند و سیلاب های انتخابی یا همان واژه ها باید به صورت خاص باشند یعنی برای عموم مردم تکراری نباشند مانند: پژواک اما به این نکته دقت کنید که برای اسم انتخابی باید از لغت نامه دهخدا استفاده شود. بعد از انتخاب نام آن را به ترتیب اولویت برای اداره ثبت شرکت ها ارسال و منتظر تایید نهایی می مانیم.

مراحل ثبت شرکت توسط متقاضی ثبت و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

 • ثبت شرکت توسط متقاضی :

وارد سایت اداره ثبت شرکت ها می شوید و براساس مدارکی که درخواست شده و البته مراحلی که توضیح داده شده مرحله به مرحله پیش می روید. سپس ثبت نهایی و منتظر تایید از جانب کارشناس مربوطه می نمایید.

 • ثبت شرکت توسط مجتمع ثبتی ایلیا :

 با کارشناسان ثبت ایلیا در تماس باشید باشید و با  اعلام درخواست خود بخواهید تا شما را در امر ثبت شرکت یا ری رسانند.

مموضوع فعالیت خود را بگویید تا موضوعی مناسب با درخواستان را طراحی کنند سپس نوع شرکت و مدارک اعضا قوانینی که می خواهید در شرکتتان وضع باشد را بگویید تا در اساسنامه و شرکتنامه قید کنند اسم های مدنظرتان را مشخص و یا از کارشناسان ثبت ایلیا بخواهید تا اسمی مناسب برایتان انتخاب نمایند .

مدارک ثبت شرکت در ارومیه

ثبت شرکت مسئولیت محدود در ارومیه

با بالارفتن میزان فعالیت های بازرگانی برداشتن گامی استوار و تاثیر گذار در این راستا امری بسیار حیاتی محسوب میشود. ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه یکی از نخستین گام ها در این حوزه می باشد.

این قالب ثبتی با اقلا دو شریک بالای 18 سال تاسیس میگردد که بایستی عضو هیئت مدیره نیز باشند.

عنایت داشته باشید پروسه ی انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود الزام قانونی دارد و میزان سرمایه نبایستی از 1.000.000 ریال کمتر باشد و این سرمایه به صورت اعلامی و بدون گواهی بانکی می باشد.

شما این امکان را دارا هستید که برای کسب اطلاع بیشتر در حیطه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در ارتباط باشید.

ثبت شرکت سهامی خاص در ارومیه

فعالان اقتصادی به جهت ارائه و تحویل خدمات صحیح تر بایستی فعالیت هایی را به انجام برسانند که توانایی های خود را بالا برده و ثبت شرکت سهامی خاص در ارومیه قادر است از اهم فعالیتها در این زمینه باشد.

در این قالب ثبتی اندازه ی تعهد سهامداران با توجه به سهامشان در شرکت می باشد. اعضاء تشکیل دهنده این شرکتها برخلاف شرکت با مسئولیت محدود سه نفر شریک بالای 18سال و 2 نفر بازرس اصلی و علی البدل است که انتخاب این بازرسین الزام قانونی دارد و باید 35% از سرمایه اولیه شرکت خود را در حسابی بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نمایید.

مدت تصدی گری اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص دو سال تعیین شده و مدت تصدی بازرسین این شرکتها یک سال است.شما این امکان را داریدکه جهت کسب اطلاع افزون تر در حیطه ثبت شرکت و ثبت برند در ارومیه با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در ارومیه

بکی از رایج ترین موضوعات فعالیت شرکت ، فعالیتهایی تحت عنوان پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی ست که این فعالیتها هم در حوزه شرکت با مسئولیت محدود و هم در گستره قالب شرکت سهامی خاص به ثبت می رسند که با عنایت به حجم فعالیت انتخاب قالب های ثبتی متفاوت می باشد.

اما شایان توجه است که چنانچه قصد دارید در مناقصات شرکت کرده و فعالیت های گسترده ای در این راستا به انجام برسانید پیشنهاد میگردد شرکت سهامی خاص به ثبت برسانید.

کارشناسان و مشاوران مجتمع ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند مشاوره ثبت شرکت در ارومیه را به بهترین شکل ممکن در اختیار شما بگذارند.

هزینه و زمان ثبت برند در ارومیه

طبق قانون تجارت و بر اساس نوع شرکت انتخابی مدت زمان ثبت شرکت متفاوت است. اما به طور کلی 10 الی 14 روزکاری زمان می برد تا شرکت در ارومیه به ثبت برسد.

همچنین هزینه ثبت شرکت نیز به یک سری فاکتور اساسی بستگی دارد که عبارتند از :

سرمایه شرکت، تعداد اعضای سهام دار شرکت، اسامی اعضا، تعداد کارکترهای چاپ شده در روزنامه رسمی شرکت بستگی دارد.

آدرس اداره ثبت شرکت در ارومیه

هر اداره ثبت شرکت تجاری در ایران اقداماتی مانند ثبت شرکت، ثبت تغییرات شرکتها را بر عهده دارند، از این رو در صورت نیاز به ثبت شرکت در ارومیه باید به اداره ثبت شرکهای ارومیه مراجعه کنید در زیر تلفن تماس و آدرس را ارائه می کنیم.

آدرس : ارومیه ، فلکه خیرین

تلفن : 33446803

حوزه های ثبت شرکت در ارومیه

 • ثبت شرکت در میاندوآب
 • ثبت شرکت در مهاباد
 • ثبت شرکت در بوکان
 • ثبت شرکت در خوی
 • ثبت شرکت در سردشت
 • ثبت شرکت در سلماس
 • ثبت شرکت در پیرانشهر
 • ثبت شرکت در نقده
 • ثبت شرکت در تکاب
 • ثبت شرکت در شاهین دژ
 • ثبت شرکت در چالدران
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یوسف نژاد
یوسف نژاد
5 سال قبل

سلام می خواستم شرکت کاریابی بین المللی ثبت نام کنم لطفا راهنمایی کنیدباتشکر

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  یوسف نژاد
5 سال قبل

برای ثبت چنین موسسه ای باید مجوز از اداره کار داشته باشید

یعقوب تیموری
یعقوب تیموری
8 سال قبل

سلام وخسته نباشید من یه شرکت میخام به ثبت برسونم کارهای مخابراتی نگهداری شبکه .توسعه.کانال سازی وتیره لطفا در این زمینه راهنمایی ومدارک.لازم جهت ثبت بفرمایید.باتشکرتیموری