درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت شرکت در ارومیه

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 14 مرداد 1400


در این مقاله قصد داریم برایتان در رابطه نحوه ثبت شرکت در ارومیه توضیحات مختصری ارائه دهیم لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

با توجه به نیاز جامعه به یک اقتصاد پیشرفته و پویا و البته نیاز به اعتماد در جامعه با وجود یک اقتصادی که مردم بتوانند به آن اعتماد کنند رفته رفته نیاز ها به تبدیل فعالان اقتصادی از فردیت به گروه یا همان شرکت بیشتر شد در نتیجه شرکت ها پدید آمدند و تعداد آن ها روزبه روز بیشتر شد. همچنین به دلیل حمایت هممه جانبه ی دولت و قانون تجارت از این شرکتها نیز علت دیگری بر بالا رفتن شخصیت های حقوقی شد.

حال باید بگوییم شرکتها انواع مختلفی دارند که عبارتند از :

سهامی خاص ، مسئولیت محدود ، تعاونی ، تضامنی ، نسبی ، و...

جهت ثبت شرکت در ارومیه از کجا شروع کنیم؟

کسانی که میخواهند شرکت شان به ثبت برسد کافی است به اداره ی ثبت شرکت های ارومیه مراجعه نمایید و درخواست تان را اعلام کنید این کار می تواند توسط یک وکیل انجام شود البته این را بدانید ابتدا باید به اداره ی ثبت شرکت ها به صورت اینترنتی بروید به این منظور که وارد سایت شده و ثبت نام مربوطه را انجام دهید.

این را بدانید هر شرکتی باید قبل از به ثبت رسیدن اسم مورد نظر برایش انتخاب کنید و انتخاب نام برای شرکت نیز دارای قواعد مشخص به خودش است اینکه اسامی باید 3 الی 4 سیلابی باشند و سیلاب های انتخابی یا همان واژه ها باید به صورت خاص باشند یعنی برای عموم مردم تکراری نباشند مانند : پژواک اما به این نکته دقت کنید که برای اسم انتخابی باید از لغت نامه دهخدا استفاده شود . بعد از انتخاب نام آن را به ترتیب اولویتمان برای اداره ی ثبت شرکت ها ارسال و منتظر تایید نهایی می مانیم.

مدارکی که باید برای ثبت شرکت در ارومیه ارسال شود ( مدارکی که گفته می شود بدون در نظر داشتن نوع شرکت است . این مدارک شامل :

 1. کارت ملی و شناسنامه تمام اعضای شرکت .
 2. اساسنامه ، تقاضانامه و اظهارنامه ثبت شرکت .
 3. انتخاب اسم و آدرس معتبر برای شرکت .
 4. در صورت نیاز و بر اساس موضوع فعالیت شرکت ارائه مجوز و یا مدرک تحصیلی.

طبق قانون تجارت و بر اساس نوع شرکت انتخابی مدت زمان ثبت شرکت متفاوت است. اما به طور کلی 10 الی 14 روزکاری زمان می برد تا شرکت در اورمیه به ثبت برسد.

همچنین هزینه ثبت شرکت نیز به یک سری فاکتور اساسی بستگی دارد که عبارتند از :

سرمایه شرکت ، تعداد اعضای سهام دار شرکت ، اسامی اعضا ، تعداد کارکترهای چاپ شده در روزنامه رسمی شرکت بستگی دارد.

 ثبت شرکت در ارومیه

یکی از نمونه ترین روش های نوین درارومیه در حیطه ی عملکرد اقتصادی وهمچنین بدست آوردن تجربه و تخصص در حوزه ی حقوقی ثبت شرکت میباشد. شرکتها بنا به نوع فعالیتشان به 7 قالب ثبتی منقسم می گردند. از متداول ترین آنها ثبت شرکت در ارومیه شامل ثبت شرکت مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص میباشد.

تقسیم بندی شرکت ها به شرح ذیل میباشد:

شرکتهای سهامی ( خاص و عام ) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی است.در ادامه به اختصار توضیحاتی در این خصوص ارائه می دهیم.

شرکت سهامی عام :قسمتی از سهام در این نوع از شرکتها از راه سهامداران و بخش دیگر آن از طریق فروش سهام به عامه ی افراد تادیه میگردد. و تعداد سهامداران در این نوع شرکتها 3 نفر معین گردیده است.

شرکت سهامی خاص : این قسم از شرکتها اقلا دارای سه نفر سهامدار هستند و دو نفر بازرس اصلی و علی البدل را نیز دارا می باشند.این شرکت ها وظیفه ای قانونی دارند که 35% از سهام اولیه شرکت خود را در بانک واریز نمایند و 65% درصد از سهام آنها در تعهد سهامداران باقی می ماند.

شرکت با مسئولیت محدود : میزان سرمایه در این نوع از شرکتها امکان این را نداردکه از 1.000.000ریال کمتر باشد. سهامداران در این قالب ثبتی از دو نفر شریک بالای 18 سال متشکل می گردد.

شرکت تضامنی : شرکتی را که نام یکی از شرکا در اسم شرکت قید گردیده باشدتضامنی می نامند و سهامداری که اسم وی در نام شرکت قید شده است متعهد و مسئول در برابر ضرر و زیانهای احتمالی شرکت می باشد که به او شریک ضامن می گویند.

شرکت تعاونی : اعضاء تشکیل دهنده تعاونی ها اقلا 7 نفر شریک هستند و حداقل سرمایه برای این نوع شرکتها 500هزار تومان معین گردیده است. شرکتهای تعاونی در دو قالب توزیعی و تولیدی منقسم میگردند.

شرکت نسبی : در این نوع از شرکتها هر یک از سهامدارن به اندازه ی میزان سرمایه خودشان در شرکت متعهد شده اندو این قالب ثبتی تنها در ایران ثبت شده است و در دیگر کشورها شرکتی تحت عنوان شرکت نسبی وجود خارجی ندارد.

شرکت مختلط سهامی : این قسم از شرکتها با چند تن شریک ضامن و چند شریک سهامی تاسیس می گردد و سهامداران ضامن موظف به پرداخت قروض و بدهی های احتمالی شرکت می باشند.

شرکت مختلط غیرسهامی : این شرکتها از چند نفر سهامدار ضامن و سهامدار با مسئولیت محدود تشکیل می گردد. توجه داشته باشید شریک ضامن مسئول همه قروض احتمالی شرکت محسوب میشود.

شرایط ثبت شرکت در ارومیه

میزان حداقل سرمایه اولیه با استناد به متن متقن قانون تجارت نمیتواند از 1.000.000 ریال کمتر باشد. حداقل زمان ثبت یک شرکت در ارومیه 15 الی 20 روز کاری می باشد.هزینه ثبت شرکت در ارومیه بر اساس عواملی مثل سرمایه اولیه که منجر به افزایش حق الثبت شرکت میشود ، افزایش میابد.

مدارک ثبت شرکت در ارومیه

تحویل و ارائه ی کلیه ی مدارک شناسایی اعضاء هیئت مدیره با عنایت به صورت ظاهری قالب ثبتی اعم ازکپی کارت ملی و شناسنامه. دریافت گواهی عدم سوء پیشینه و در صورتی که موضوع فعالیت نیازمند مجوز باشد ارائه مجوز از ارگانهای دولتی ذیربط الزام قانونی دارد.

مراحل ثبت شرکت توسط متقاضی ثبت و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

 • ثبت شرکت توسط متقاضی :

وارد سایت اداره ی ثبت شرکت ها می شوید و براساس مدارکی که درخواست شده و البته مراحلی که توضیح داده شده مرحله به مرحله پیش می روید . سپس ثبت نهایی و منتظر تایید از جانب کارشناس مربوطه می مانید.

 • ثبت شرکت توسط مجتمع ثبتی ایلیا :

 با کارشناسان ثبت ایلیا در تماس باشید باشید و با  اعلام درخواست خود بخواهید تا شما را در امر ثبت شرکت یا ری رسانند

مموضوع فعالیت خود را بگویید تا موضوعی مناسب با درخواستان را طراحی کنند سپس نوع شرکت و مدارک اعضا قوانینی که می خواهید در شرکت تان وضع باشد را بگویید تا در اساسنامه و شرکتنامه قید کنند اسم های مدنظرتان را مشخص و یا از کارشناسان ثبت ایلیا بخواهید تا اسمی مناسب برایتان انتخاب نمایند .

ثبت شرکت مسئولیت محدود در ارومیه

با بالارفتن میزان فعالیتهای بازرگانی برداشتن گامی استوار و تاثیر گذار در این راستا امری بسیار حیاتی محسوب میشود. ثبت برند و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه یکی از نخستین گام ها در این حوزه می باشد. این قالب ثبتی با اقلا دو شریک بالای 18 سال تاسیس میگردد که بایستی عضو هیئت مدیره نیز باشند. عنایت داشته باشید پروسه ی انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود الزام قانونی دارد و میزان سرمایه نبایستی از 1.000.000 ریال کمتر باشد و این سرمایه به صورت اعلامی و بدون گواهی بانکی می باشد. شما این امکان را دارا هستید که برای کسب اطلاع بیشتر در حیطه ی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در ارتباط باشید.

ثبت شرکت سهامی خاص در ارومیه

فعالان اقتصادی به جهت ارائه و تحویل خدمات صحیح تر بایستی فعالیتهایی را به انجام برسانند که توانایی های خود را بالا برده و ثبت یک شرکت سهامی خاص در ارومیه قادر است از اهم فعالیتها در این زمینه باشد. در این قالب ثبتی اندازه ی تعهد سهامداران با توجه به سهامشان در شرکت می باشد. اعضاء تشکیل دهنده این شرکتها برخلاف شرکت با مسئولیت محدود سه نفر شریک بالای 18سال و 2 نفر بازرس اصلی و علی البدل است که انتخاب این بازرسین الزام قانونی دارد و باید 35% از سرمایه اولیه شرکت خود را در حسابی بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نمایید. مدت تصدی گری اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص دو سال تعیین شده و مدت تصدی بازرسین این شرکتها یک سال است.شما این امکان را داریدکه جهت کسب اطلاع افزون تر در حیطه ی ثبت شرکت و ثبت برند در ارومیه با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری درارومیه

بکی از رایج ترین موضوعات فعالیت شرکت ، فعالیتهایی تحت عنوان پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی ست که این فعالیتها هم در حوزه شرکت با مسئولیت محدود و هم در گستره ی قالب شرکت سهامی خاص به ثبت می رسند که باعنایت به حجم فعالیت انتخاب قالبهای ثبتی متفاوت می باشد. اما شایان توجه است که چنانچه قصد دارید در مناقصات شرکت کرده و فعالیتهای گسترده ای در این راستا به انجام برسانید پیشنهاد میگردد شرکت سهامی خاص به ثبت برسانید. کارشناسان و مشاوران مجتمع ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند مشاوره ثبت شرکت در ارومیه را به بهترین شکل ممکن در اختیار شما بگذارند.

حوزه های ثبت شرکت در آذربایجان غربی و شهرستان های آن

 1. ثبت شرکت در میاندوآببتشرکت در ارومیه
 2. ثبت شرکت در مهاباد
 3. ثبت شرکت در بوکان
 4. ثبت شرکت در خوی
 5. ثبت شرکت در سردشت
 6. ثبت شرکت در سلماس
 7. ثبت شرکت در پیرانشهر
 8. ثبت شرکت در نقده
 9. ثبت شرکت در تکاب
 10. ثبت شرکت در شاهین دژ
 11. ثبت شرکت در چالدران
ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سلام می خواستم شرکت کاریابی بین المللی ثبت نام کنم لطفا راهنمایی کنیدباتشکر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
برای ثبت چنین موسسه ای باید مجوز از اداره کار داشته باشید
پاسخ
سلام وخسته نباشید من یه شرکت میخام به ثبت برسونم کارهای مخابراتی نگهداری شبکه .توسعه.کانال سازی وتیره لطفا در این زمینه راهنمایی ومدارک.لازم جهت ثبت بفرمایید.باتشکرتیموری
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید