• شرایط ثبت شرکت در ارومیه

یکی از نمونه ترین روش های نوین درارومیه در حیطه ی عملکرد اقتصادی وهمچنین بدست آوردن تجربه و تخصص در حوزه ی حقوقی ثبت شرکت میباشد. شرکتها بنا به نوع فعالیتشان به 7 قالب ثبتی منقسم می گردند. از متداول ترین آنها ثبت شرکت در ارومیه شامل ثبت شرکت مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص میباشد.

تقسیم بندی شرکت ها به شرح ذیل میباشد:

شرکتهای سهامی ( خاص و عام ) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی است.در ادامه به اختصار توضیحاتی در این خصوص ارائه می دهیم.

شرکت سهامی عام :قسمتی از سهام در این نوع از شرکتها از راه سهامداران و بخش دیگر آن از طریق فروش سهام به عامه ی افراد تادیه میگردد. و تعداد سهامداران در این نوع شرکتها 3 نفر معین گردیده است.

شرکت سهامی خاص : این قسم از شرکتها اقلا دارای سه نفر سهامدار هستند و دو نفر بازرس اصلی و علی البدل را نیز دارا می باشند.این شرکت ها وظیفه ای قانونی دارند که 35% از سهام اولیه شرکت خود را در بانک واریز نمایند و 65% درصد از سهام آنها در تعهد سهامداران باقی می ماند.

شرکت با مسئولیت محدود : میزان سرمایه در این نوع از شرکتها امکان این را نداردکه از 1.000.000ریال کمتر باشد. سهامداران در این قالب ثبتی از دو نفر شریک بالای 18 سال متشکل می گردد.

شرکت تضامنی : شرکتی را که نام یکی از شرکا در اسم شرکت قید گردیده باشدتضامنی می نامند و سهامداری که اسم وی در نام شرکت قید شده است متعهد و مسئول در برابر ضرر و زیانهای احتمالی شرکت می باشد که به او شریک ضامن می گویند.

شرکت تعاونی : اعضاء تشکیل دهنده تعاونی ها اقلا 7 نفر شریک هستند و حداقل سرمایه برای این نوع شرکتها 500هزار تومان معین گردیده است. شرکتهای تعاونی در دو قالب توزیعی و تولیدی منقسم میگردند.

شرکت نسبی : در این نوع از شرکتها هر یک از سهامدارن به اندازه ی میزان سرمایه خودشان در شرکت متعهد شده اندو این قالب ثبتی تنها در ایران ثبت شده است و در دیگر کشورها شرکتی تحت عنوان شرکت نسبی وجود خارجی ندارد.

شرکت مختلط سهامی : این قسم از شرکتها با چند تن شریک ضامن و چند شریک سهامی تاسیس می گردد و سهامداران ضامن موظف به پرداخت قروض و بدهی های احتمالی شرکت می باشند.

شرکت مختلط غیرسهامی : این شرکتها از چند نفر سهامدار ضامن و سهامدار با مسئولیت محدود تشکیل می گردد. توجه داشته باشید شریک ضامن مسئول همه قروض احتمالی شرکت محسوب میشود.

شرایط ثبت شرکت در ارومیه

میزان حداقل سرمایه اولیه با استناد به متن متقن قانون تجارت نمیتواند از 1.000.000 ریال کمتر باشد. حداقل زمان ثبت یک شرکت در ارومیه 15 الی 20 روز کاری می باشد.هزینه ثبت شرکت در ارومیه بر اساس عواملی مثل سرمایه اولیه که منجر به افزایش حق الثبت شرکت میشود ، افزایش میابد.

مدارک ثبت شرکت در ارومیه

تحویل و ارائه ی کلیه ی مدارک شناسایی اعضاء هیئت مدیره با عنایت به صورت ظاهری قالب ثبتی اعم ازکپی کارت ملی و شناسنامه. دریافت گواهی عدم سوء پیشینه و در صورتی که موضوع فعالیت نیازمند مجوز باشد ارائه مجوز از ارگانهای دولتی ذیربط الزام قانونی دارد.

مراحل ثبت شرکت توسط متقاضی ثبت و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

 • ثبت شرکت توسط متقاضی :

نخست می بایست موضوع فعالیت خود را تعیین نموده و اوراق شرکت را برمبنای اطلاعات اولیه شرکت تکمیل نمایید عنایت بفرمایید که جهت تنظیم این اوراق بایستی از اشخاص متخصص و مجرب راهنمایی های لازم را اخذ نماییدو سپس نوبت به آن می رسد که از راه سامانه اداره ثبت شرکت در ارومیه نسبت به ثبت سامانه ای مبادرت ورزیده و همه ی مراحل این سامانه را با دقت و به صورت صحیح کامل نمایید. شایان توجه است که با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش مقدور نمی باشد.

 • ثبت شرکت توسط مجتمع ثبتی ایلیا :

در ابتدای امر کارشناسان ثبت شرکت ایلیا مشاوره ای کارآمد در این زمینه را به شما متقاضیان ارائه می دهند. بعد از تکمیل مدارک از جانب متقاضی ، مشاوران موضوع فعالیت شرکت شمارا به صورت کاملا تخصصی تنظیم و تدوین می نمایند. بعد نوبت به ثبت سامانه ای شرکت از راه سامانه ثبت شرکتها در ارومیه می رسد کارشناسان مجرب و متخصص ما اطلاعات مورد نیاز در سامانه را وارد کرده و اوراق اساسی شرکت ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) را منتظم می نمایند. بعد از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت ارومیه وکیل ثبت شرکت در ارومیه ، روند ثبتی پرونده شما را در اداره مربوطه پیگیری می نمایند و بعد از گذشت 20-25 روز کاری آگهی تاسیس شرکت انتشار می یابد.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در ارومیه

با بالارفتن میزان فعالیتهای بازرگانی برداشتن گامی استوار و تاثیر گذار در این راستا امری بسیار حیاتی محسوب میشود. ثبت برند و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه یکی از نخستین گام ها در این حوزه می باشد. این قالب ثبتی با اقلا دو شریک بالای 18 سال تاسیس میگردد که بایستی عضو هیئت مدیره نیز باشند. عنایت داشته باشید پروسه ی انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود الزام قانونی دارد و میزان سرمایه نبایستی از 1.000.000 ریال کمتر باشد و این سرمایه به صورت اعلامی و بدون گواهی بانکی می باشد. شما این امکان را دارا هستید که برای کسب اطلاع بیشتر در حیطه ی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در ارتباط باشید.

ثبت شرکت سهامی خاص در ارومیه

فعالان اقتصادی به جهت ارائه و تحویل خدمات صحیح تر بایستی فعالیتهایی را به انجام برسانند که توانایی های خود را بالا برده و ثبت یک شرکت سهامی خاص در ارومیه قادر است از اهم فعالیتها در این زمینه باشد. در این قالب ثبتی اندازه ی تعهد سهامداران با توجه به سهامشان در شرکت می باشد. اعضاء تشکیل دهنده این شرکتها برخلاف شرکت با مسئولیت محدود سه نفر شریک بالای 18سال و 2 نفر بازرس اصلی و علی البدل است که انتخاب این بازرسین الزام قانونی دارد و باید 35% از سرمایه اولیه شرکت خود را در حسابی بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نمایید. مدت تصدی گری اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص دو سال تعیین شده و مدت تصدی بازرسین این شرکتها یک سال است.شما این امکان را داریدکه جهت کسب اطلاع افزون تر در حیطه ی ثبت شرکت و ثبت برند در ارومیه با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری درارومیه

بکی از رایج ترین موضوعات فعالیت شرکت ، فعالیتهایی تحت عنوان پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی ست که این فعالیتها هم در حوزه شرکت با مسئولیت محدود و هم در گستره ی قالب شرکت سهامی خاص به ثبت می رسند که باعنایت به حجم فعالیت انتخاب قالبهای ثبتی متفاوت می باشد. اما شایان توجه است که چنانچه قصد دارید در مناقصات شرکت کرده و فعالیتهای گسترده ای در این راستا به انجام برسانید پیشنهاد میگردد شرکت سهامی خاص به ثبت برسانید. کارشناسان و مشاوران مجتمع ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند مشاوره ثبت شرکت در ارومیه را به بهترین شکل ممکن در اختیار شما بگذارند.

حوزه های ثبت شرکت در آذربایجان غربی و شهرستان های آن
 • ثبتشرکت در ارومیه
 • ثبت شرکت در مهاباد
 • ثبت شرکت در بوکان
 • ثبت شرکت در خوی
 • ثبت شرکت در میاندوآب
 • ثبت شرکت در سردشت
 • ثبت شرکت در سلماس
 • ثبت شرکت در پیرانشهر
 • ثبت شرکت در نقده
 • ثبت شرکت در تکاب
 • ثبت شرکت در شاهین دژ
 • ثبت شرکت در چالدران

کارشناسان و مشاوران ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند. جهت پیگیری فرآیند ثبت شرکت در ارومیه به آدرس دفتر ثبت شرکت در ارومیه و یا شماره تلفن های ذیل مراجعه نمایید :
ارومیه فلکه خیرین -داره کل ثبت اسناد و املاک آذربایجان غربی جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت در ارومیه با ما در تماس باشید.
شماره تماس : 26655119-021 و 32137-026