درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکت در ارومیه

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 4 آذر 1399


ارومیه یکی از کلان شهر های ایران است و مرکز استان آذربایجان غربی می باشد که در آذربایجان واقع شده است. ارومیه بر سر چهارراه قفقاز ،میان‌رودان ،آسیای صغیر و شرق دریاچه ارومیه واقع شده است به همین دلیل از زمان های دیرین از اوضاع بازرگانی خوبی برخوردار بوده‌است. در واقع ارومیه با قرارگرفنم بر سر راه‌های تجارتی به عنوان گمرکی جهت صادرات و واردات کالا از ایران به دیگر نقاط و بالعکس بوده‌است. هم چنین ارومیه محلی برای خرید و فروش محصولات کشاورزی و عشایری مردم اطراف این شهر بوده‌است.

ثبت شرکت در ارومیه

ثبت شرکت در ارومیه

همانطور که در بالا ذکر شد ، شهر ارومیه دارای پتانسیل بالایی برای داد و ستد و تجارت بین فعالان اقتصادی می باشد. یکی از مهم ترین موارد در این امر ، اهمیت ثبت شرکت در ارومیه می باشد. در این مقاله سعی نموده ایم تا اطلاعاتی دقیق و کاربردی در جهت راهنمایی سریع شما ارائه نماییم در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در ارتباط باشید.

شرایط

شرایط لازم برای ثبت شرکت در ارومیه به شرح ذیل می باشد:

صلاحیت و رضایت شرکا.
حداقل تعداد اعضا در ثبت شرکت بامسئوایت محدود 2 نفر و در شرکت سهامی خاص 3 نفر می باشد
حداقل سرمایه شرکت 100 هزار تومان می باشد.

شرایط و مدارک ثبت شرکت در ارومیه

مدارک ثبت شرکت

مدارک ثبت شرکت بامسئولیت محدود در ارومیه به شرح ذیل می باشد :

 1. رونوشت اصل مدارک شناسایی شرکا و مدیران.
 2. دو رونوشت تقاضانامه ثبت شرکت بامسئولیت محدود.
 3. دو رونوشت شرکتنامه.
 4. دو رونوشت اساسنامه.
 5. دو رونوشت صورتجلسه مجمع عمومی موسسین.
 6. در صورت نیاز مجوز از مراجع ذیصلاح اخذ گردد.
 7. گواهی عدم سوء پیشینه.

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص در ارومیه به شرح ذیل می باشد :

 1. رونوشت برابر اصل مدارک شناسایی سهامداران و مدیران.
 2. دو رونوشت اظهارنامه شرکت سهامی خاص.
 3. دو رونوشت اساسنامه شرکت.
 4. اصل گواهی بانکی مبنی بر پرداخت سرمایه تعهدی ارائه گردد در شرکت های سهامی خاص حداقل 35 درصد از سرمایه شرکت باید در حسابی بنام شرکت نزد بانک واریز گردد .
 5. در صورت نیاز مجوز فعالیت ارائه گردد.
 6. دورونوشت صورتجلسه مجمع عمومی موسسین.
 7. دو رونوشت صورتجلسه هیئت مدیره.
 8. گواهی عدم سوء پیشینه ارائه گردد.

هزینه

هزینه ثبت شرکت در ارومیه حداقل385 هزار تومان است و وابسته به شرایط دیگری مانند سرمایه شرکت و موارد دیگر می باشد و این امکان وجود دارد که افزایش پیدا کند.برای کسب اطلاع بیشتر در مورد هزینه ثبت شرکت خود با شماره تلفن 02632137 تماس حاصل کنید.

مدت زمان

حداقل زمان به منظور ثبت شرکت در ارومیه 15 الی 20روز است.در بعضی از موارد این امکان وجود دارد که با توجه به شرایطی این زمان بیشتر شود این شرایط می توانند دربردارنده مدت زمان اخذ گواهی عدم سوءپیشینه و یا در دریافت مجوز برای موضوع فعالیت باشد.

مراحل

تعیین نوع قالب ثبتی به وسیله کارشناسان ثبت شرکت ایلیا.
تنظیم موضوع فعالیت شرکت.
تهیه مدارک لازم برای ثبت شرکت.
ثبت شرکت در سامانه اداره ثبت شرکت های ارومیه.
ارسال مدارک از طریق پست به اداره ثبت شرکت های ارومیه.
ثبت شرکت توسط اداره ثبت شرکت ها.

آدرس اداره ثبت شرکت های ارومیه

آدرس و تلفن اداره ثبت شرکت های ارومیه به شرح ذیل می باشد :

استان آذربایجان غربی-شهر ارومیه-فلکه خیرین-اداره ثبت اسناد و املاک آذربایجان غربی.

کدپستی5715749631

شماره تماس 04433470667

انواع شرکت های ثبتی

شرکت ها با توجه به شرایطشان به قالب های متعددی تقسیم می شوند که این قالب ها به شرح ذیل می باشد:

شرکتهای سهامی

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت تعاونی

شرکت تضامنی

شرکت نسبی

شرکت مختلط سهامی

شرکت مختلط غیرسهامی

در ذیل به اختصار به شرح هر کدام می پردازیم:

ثبت شرکت سهامی عام‌ در ارومیه

شرکت سهامی‌عام، شرکتی بازرگانی می باشد که سرمایه‌‌ی آن به سهام، تقسیم‌شده است و بخشی از این سرمایه از راه فروش سهام به مردم فراهم می شود. در شرکت سهامی‌عام، تعداد سهام‌داران نباید از سه نفر کمتر باشد و مسئولیت سهام‌داران، محدود به مبلغ سهام آن هاست. در این شرکت، بایستی عبارت «شرکت سهامی عام» قبل و بعد از نام شرکت، در تمامی مدارک ذکر شود.

ثبت شرکت سهامی خاص در ارومیه

شرکت سهامی خاص، شرکت بازرگانی می باشد که تمام سرمایه‌ی آن به طور کامل به وسیله مؤسسین، تامین می شود و سرمایه‌ی آن به سهام، تقسیم شده است و مسئولیت صاحبان سهام، ‌محدود به مبلغ سهام آن هاست. تعداد سهام‌داران نباید از سه نفر کمتر باشد و عنوان «‌شرکت سهامی خاص»‌ باید قبل و بعد از نام شرکت، در تمامی مدارک ذکر شود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه

شرکت با مسئولیت محدود، شرکتی می باشد که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده است و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط به میزان سرمایه‌ی خود نسبت به قروض و تعهدات شرکت مسئولیت دارند. به زبان ساده‌تر می توان گفت در صورتی که شرکت ورشکسته شود و نتواند پاسخگوی طلب‌کاران باشد تنها سرمایه سهام‌داران از بین می‌رود و طلبکاران نمی‌توانند باقی‌مانده مطالبات خود را از اموال شرکای شرکت مطالبه کنند. در نام شرکت باید عبارت ‹‹‌با مسئولیت محدود›› به طور کامل ذکر شود.

ثبت شرکت تضامنی در ارومیه

شرکت تضامنی،شرکتی می باشد که تحت عنوان مخصوصی برای امور تجاری بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌شود. اگر دارایی و سرمایه ی شرکت برای تأدیه‌ی تمام قروض کافی نباشد، هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض شرکت هستند. هر قراری که بین شرکا برخلاف این، صورت بگیرد در مقابل اشخاص ثالث، بی اثر خواهد بود. در نام شرکت تضامنی باید عبارت «شرکت تضامنی» ‌و حداقل اسم یک نفر از شرکا ذکر شود.به نوعی دیگر می توان گفت که اگر نام برخی مالکان شرکت در نام شرکت قید شده باشد، شرکت تضامنی محسوب می‌شود.

ثبت شرکت مختلط غیرسهامی در ارومیه

شرکت مختلط غیرسهامی، شرکتی می باشد که برای امور تجاری تحت عنوان مخصوصی بین یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود، بدون انتشار سهام، تشکیل می‌شود. شریک ضامن، مسئول تمامی قروضی است که ممکن است علاوه بر دارایی شرکت وجود داشته باشد. شریک با مسئولیت محدود، شخصی است که مسئولیت او فقط به میزان سرمایه‌ای است که درشرکت قرار داده است و یا می خواهد قرار دهد. در اسم شرکت باید عبارت «شرکت مختلط» ‌و حداقل اسم یکی از شرکای ضامن، ذکر شود.

ثبت شرکت مختلط سهامی در ارومیه

شرکت مختلط سهامی، شرکتی می باشد که تحت عنوان مخصوصی بین یک عده شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می‌شود. شرکای سهامی کسانی هستند که سرمایه‌ی آن ها به صورت سهام یا قطعات سهام متساوی القیمه درآمده و مسئولیت آنها تا میزان همان سرمایه‌ای است که در شرکت دارند.

شریک ضامن کسی است که سرمایه‌ی او به صورت سهام درنیامده و مسئول تمامی قروضی است که ممکن است علاوه بر دارایی شرکت وجود داشته باشد .در صورت تعدد شریک ضامن، مسئولیت آنها در مقابل طلبکاران و روابط آنها با یکدیگر، تابع مقررات شرکت تضامنی خواهد بود. در نام شرکت باید عبارت «شرکت مختلط»‌ ‌و حداقل اسم یکی از شرکای ضامن ذکر شود .

ثبت شرکت نسبی در ارومیه

شرکت نسبی شرکتی می باشد که برای امور تجاری، تحت عنوان مخصوص بین دو یا چند نفر تشکیل می‌شود و مسئولیت هریک از شرکا به نسبت سرمایه‌ای است که در شرکت قرار داده اند. در اسم شرکت نسبی عبارت «شرکت نسبی» و حداقل اسم یکی از شرکا باید ذکر شود؛ در صورتی که اسم شرکت شامل اسامی تمام شرکا نباشد بعد از اسم شریک یا شرکایی که ذکر شده عبارتی از قبیل «و شرکا» و «‌و برادران» اجباری است .

ثبت شرکت تعاونی در ارومیه

شرکت تعاونی شرکتی می باشد که مطابق قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران، تمام یا حداقل ۵۱% سرمایه‌ی آن به وسیله‌ی اعضا در اختیار شرکت تعاونی قرارگیرد و وزارت خانه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌های دولتی و وابسته به دولت و تحت پوشش دولت، بانک‌ها،‌ شهرداری‌ها، شوراهای اسلامی کشوری، بنیاد مستضعفان و دیگر سازمان های عمومی می‌توانند مطابق ماده ای از راه وام بدون بهره یا هر راه مشروع دیگر از قبیل مشارکت، مضاربه، مزارعه، ‌مساقات، اجاره، اجاره به شرط مالک گردانیدن، فروش و معامله، فروش اقساطی و مصالحه، اقدام به کمک در تأمین یا افزایش سرمایه‌ی شرکت‌ های تعاونی نمایند، بدون آن که عضو باشند.

خدمات ثبتی در شهرستان های استان آذربایجان غربی

 1. ثبت شرکت در ارومیه.
 2. ثبت شرکت در تکاب.
 3. ثبت شرکت در اشنویه.
 4. ثبت شرکت در نقده.
 5. ثبت شرکت در پیرانشهر.
 6. ثبت شرکت در خوی.
 7. ثبت شرکت در چالدران.
 8. ثبت شرکت در سردشت.
 9. ثبت شرکت در سلماس.
 10. ثبت شرکت در صابین دژ.
 11. ثبت شرکت در ماکو.
 12. ثبت شرکت در مهاباد.
 13. ثبت شرکت در میاندوآب.
 14. ثبت شرکت در بوکان.

از اینکه ما را تا انتهای مقاله همراهی نمودید سپاسگزاریم.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت شرکت در ارومیه

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
یوسف نژاد
سلام می خواستم شرکت کاریابی بین المللی ثبت نام کنم لطفا راهنمایی کنیدباتشکر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
برای ثبت چنین موسسه ای باید مجوز از اداره کار داشته باشید
پاسخ
یعقوب تیموری
سلام وخسته نباشید من یه شرکت میخام به ثبت برسونم کارهای مخابراتی نگهداری شبکه .توسعه.کانال سازی وتیره لطفا در این زمینه راهنمایی ومدارک.لازم جهت ثبت بفرمایید.باتشکرتیموری
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید