درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت شرکت بازرگانی 【مراحل و شرایط ثبت شرکت بازرگانی✔️】

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 8 آذر 1400


ثبت شرکت بازرگانی به چه نحو می باشد ؟ این نوع شرکت ها در چه حیطه ای فعالیت می کنند ؟ آیا برای اقدام به واردات و صادرات کالاها لازم است که شرکت بازرگانی تشکیل دهیم ؟ هزینه های مربوط به امور بازرگانی به چه نحو می باشد؟ 

با ما در ادامه همراه باشید تا به پاسخ به این سوالات بپردازیم و شما را در راه ثبت شرکت های بازرگانی در کم ترین زمان یاری فرماییم.

ثبت شرکت بازرگانی

امروزه با پیشرفت گسترده ی صنعت و تجارت موجب شده فعالان اقتصادی برای اینکه ماهیت حقوقی به خود بگیرند بهتر است ثبت شرکت انجام دهند این فعالان اقتصادی در واقع با این کار از طرف قانون به رسمیت شناخته می شوند و فعالیتشان بدون بروز هر گونه مشکل روند قانونی خود را طی می کنند و اداره مالیات نیست بر همین اساس از آنها حمایت خواهد نمود.

بر همین اساس اقدامات لازم را برای ثبت شرکت بازرگانی انجام می دهند .

باید بدانید در شرکتهای بازرگانی باید در موضوع شرکت مواردی چون خرید و فروش، توزیع، صادرات و واردات کلیه ی کالاهای مجاز بازرگانی ، اعطای نمایندگی شرکت در تمامی نمایشگاه ها و سمینارها و همایش های داخلی و خارجی .

 

ثبت شرکت بازرگانی

 

انواع شرکت بازرگانی

 • شرکت های سهامی خاص.
 • شرکت های سهامی عام.
 • شرکت های با مسئولیت محدود.
 • شرکت های مختلط سهامی.
 • شرکت های تضامنی.
 • شرکت های مختلط غیر سهامی.
 • شرکت های نسبی.
 • شرکت های تعاونی.

شرایط ثبت شرکت بازرگانی

 • شرایط لازم برای ثبت شرکت بازرگانی این است که ابتدا باید  نوع شرکتی که باید به ثبت برسد را مشخص نمایید زیرا براساس نوع شرکت است که تعداد شرکا ، مدارک مورد نیاز مشخص می شود بر همین اساس به دو روش می توانید شرکت بازرگانی را به ثبت برسانیم ( سهامی خاص، مسئولیت محدود )
 • برای ثبت شرکت بازرگانی سهامی خاص ابتدا باید بدانید حداقل اعضا 3 نفر و 2 بازرس میزان سرمایه ی اولیه 100 هزار تومان.

مدارک ثبت شرکت بازرگانی

 • ارائه کپی از تمامی مدارک شناسایی اعضای شرکت بازرگانی ( کارت ملی و شناسنامه)
 • ارائه اقرار نامه شرکت بازرگانی.
 • ارائه مجوز فعالیت شرکت بازرگانی در صورت مجوزی بودن شرکت.
 • تسلیم گواهی نماینده رسمی یا همان وکالتنامه (در صورتی که وکیل کارهای ثبت را انجام داده باشد.)

انتخاب نام برای شرکت بازرگانی

زمانی که میخواهید برای شرکت بازرگانی خود نامم شرکت انتخاب نمایید باید به این نکات دقت کنید ابتدا اسم انتخابی شما باید ریشه ی فارسی داشته باشد و از لغتنامه ی دهخدا می توان برای انتخاب این نام ها یاری جست و اسامی هیچ کدام نباید منافع با شئونات اسلامی و انقلاب و جمهوری اسلامی داشته باشد قبلا نیز در شهری که می خواهید شرکت خود را به ثبت برسانید به ثبت نرسیده باشد.

نکته بسیار مهم و حائزه اهمیت این است که هیچ کدام از اسامی انتخابی شما نباید از واژه های مهندس، مهندسی، حقوقی، تولیدی، مشاور ساختمانی که معرف موضوع فعالیت است نباید در اسامی استفاده شود.

سرمایه در شرکت بازرگانی

همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم شرکت بازرگانی انواع مختلفی دارد که عبارت است از : سهامی خاص، مسئولیت محدود،تضامنی و... که طبق قانون تجارت سرمایه شرکت ها نباید از 100 هزار تومان کمتر باشد و بیشتر بودن سرمایه باعث بالا رفتن اعتبار در شرکت می شود.

شرکت های بازرگانی نیز به دلیل نوع کاری که دارند سرمایه هرچه بیشتر باشد اعتبار شرکت نیز بالاتر می رود . میزان درصد سهم هر نفر هم در شرکت بازرگانی با توجه به نوع شرکت تقسیم می شود.

 

شرکت بازرگانی

 

نحوه تاسیس شرکت بازرگانی

برای ثبت شرکت بازرگانی ابتدا باید مشخص نماید که آیا می خواهید شرکت خود را شخصاً یا توسط یک وکیل به ثبت برسانید!

درصورتی که می خواهید این کار توسط خود شما انجام شود باید بدانید که شما نیازمند یک سری اطلاعات اولیه هستید و سپس می توانید برای ثبت اقدام نمایید.

اما اگر هدفتان این است شرکت تان توسط یک وکیل کار آزموده به ثبت برسد فقط کافی است مدارک مورد نیاز را تکمیل و منتظر ثبت شرکت خود بمانید .

موضوع فعالیت شرکت بازرگانی

موضوع فعالیت در شرکت های بازرگانی با توجه به نام خود شرکت ( بازرگانی ) به گونه ای مشخص است در این نوع شرکت ها باید حتماً معاملات ، صادرات و واردات، خرید و فروش قید گردد که این موارد یا در ایران و یا در خارج از ایران انجام می شوند .

مزایای ثبت شرکت بازرگانی

مزایای ثبت شرکت بازرگانی اصولاً برای افرادی است که هدف ابتدا و انتهایی آن ها صادرات و واردات است.

آنها با ثبت شرکت بازرگانی می توانند کلیه ی معاملات خود را اعم از صادرات و واردات ، خرید و فروش و... را به راحتی و زیر نظر قانون تجارت انجام دهند بدون آنکه دچار مشکل شوند و می توانند با این کار به راحتی رضایت مشتریان را به خود جلب نمایند زیرا عملکرد آن ها کاملا جنبه ی قانونی به خود خواهد گرفت .

سامانه ثبت شرکت بازرگانی

با مراجعه به سایت اینترنتی www.sherkat.ssaa.ir  می توان امور ثبتی را پیگیری و به سرانجام رساند . برای کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان برای ثبت شرکت ها به اهداف خود دست یابید.

انتخاب موضوع فعالیت شرکت بازرگانی

برای انتخاب موضوع شرکت، ضوابطی در نظر گرفته شده است که پیش از انتخاب باید به آن‌ها توجه کنید. یکی از این ضوابط، مربوط به محدودیت‌های انتخاب موضوع است که در یک تقسیم‌ بندی اجمالی در این راستا می توان آن را در موارد زیر اشاره کرد :

 • موضوعات نیازمند اخذ مجوز
 • موضوعات بدون نیاز به اخذ مجوز
 • موضوعات غیرقابل ثبت

مدت زمان ثبت شرکت بازرگانی

هرکدام از قالب های ثبتی نام برده شده شرایط متفاوتی را برای به ثبت رسیدن دارند به همین خاطر مدت زمان ثبت در هریک از آنها متفاوت می باشد اما به طور کلی 25 الی 30 روز کاری زمان لازم است تا فرآیند ثبت شرکت شما به پایان برسد.

هزینه های ثبت شرکت بازرگانی

هزینه ی ثبت شرکت با توجه به تعداد ارائه شده موضوع فعالیت، سرمایه ی شرکت و هزینه ی روزنامه دارد که پس از مشخص شدن آن  توسط شما برآورد می شود. 

برای برآورد سریع و دریافت لیست قیمت ها و هزینه های ثبت شرکت بازرگانی با کارشناسان مجرب ایلیا در تماس باشید، تا راهنمایی های لازم را برای شما انجام دهند.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
با سلام احتراما می خواستم بپرسم اگه بخواهم از طریق شرکت شما یک شرکت بازرگانی ثبت بکنیم چقدر هزینه خواهد داشت
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید