لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

مراحل ثبت تغییرات شرکت در کرج


می خواهم صورتجلسه تغییرات شرکتم را در کرج و یا استان البرز ثبت کنم اما...
پس با کارشناسان مجتمع بزرگ ثبتی و حقوقی ایلیا همراه باشید...

مراحل ثبت تغییرات شرکت در کرجمراحل ثبت تغییرات شرکت در کرج

پس از ثبت شرکت چنانچه سهامداران و اعضا هیئت مدیره تصمیم به انجام تغییرات در واحد ثبتی کرج داشته باشند باید از طریق مجمع عمومی فوق العاده و یا مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده و در برخی موارد هیئت مدیره صورت جلسه ای را با حضور شرکا تدوین و تنظیم کنند و به اطلاع اداره ثبت شرکت های کرج برسانند. تغییرآدرس، انحلال، ورود و خروج شریک، افزایش و یا کاهش سرمایه، تبدیل سهام بانام به بی نام، تعیین اعضاء هیئت مدیره، انتخاب بازرس، تعیین حق امضاء و ... از تغییرات شرکت ها در حوزه ثبتی کرج می باشند که در ادامه به صورت کامل به آنها می پردازیم.

با توجه به موارد فوق امروزه ، بخش کثیری از آحاد مردم به عناوینی با حقوق ثبتی در ارتباط می باشند. لذا،آشنایی با امور ثبتی و اشراف آن مستلزم کسب تجربه، مهارت و علم مربوط به آن است . ما در این مقاله تلاش کرده ایم به تمامی مراحل ثبت صورتجلسه تغییرات واحد ثبتی کرج از ابتدا تا انتها به طور کامل بپردازیم. از همین رو توصیه می کنیم جهت فراگیری اطلاعات مفید و کاربردی در خصوص صورتجلسات شرکتها، مقاله پیش رو را که توسط تیم خبره تحریریه مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا تدوین گردیده به صورت کامل مطالعه نمایید.

شایان ذکر است، شما بزرگواران و همشهریان استان البرز و کرج چنانچه در هر یک از مراحل ثبتی خود با مشکل مواجه شدید، می توانید با کارشناسان کاردان و با تجربه ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

راهنمای تصویری ثبت تغییرات شرکت ها(آموزش سامانه ثبت شرکتها)

ویدئوی ذیل مراحل و شرایط ثبت تغییرات شرکت در کرج را به صورت کامل و تخصصی نمایش داده است. در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با مشاوران مجتمع ثبتی ایلیا رایگان تماس حاصل نمایید.

..........................................................................................................................................

در صورت نیاز به ثبت تغییرات شرکت در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه ثبتی،همین حالا با شماره های مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا تماس حاصل نمایید.

مراحل و شرایط ثبت تغییرات شرکتها در واحد ثبتی کرج و استان البرز

پس از ثبت شرکت درصورتی که سهامداران و اعضا هیئت مدیره تصمیم به ثبت تغییرات شرکت در کرج کنند باید از طریق مجمع عمومی فوق العاده و یا مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده صورت جلسه ای را با حضور شرکا تدوین و تنظیم کنند و به اطلاع اداره ثبت شرکت های کرج برسانند. مواردی که قبلا هم به انها اشاره گردید شامل : تغییرآدرس، انحلال، ورود و خروج شریک ،افزایش و یا کاهش سرمایه ، تبدیل سهام با نام به بی نام ،تعیین اعضاء هیئت مدیره ،انتخاب بازرس ،تعیین حق امضاء و ... از تغییرات شرکتها در حوزه ثبتی کرج می باشند که در مجمع های زیر برگزار می شود:

اختیارات مجمع عمومی فوق العاده

افزایش سرمایه و یا کاهش سرمایه (که می تواند باورود وخروج شریک برگزارشود.)

اصلاح مفاد اساسنامه که می تواند شامل :تغییرآدرس ،تبدیل سهام بی نام به بانام ،نقل و انتقال سهام و یا سهم الشرکه ،تاسیس شعبه ،افزایش یا کاهش سرمایه و یا ورود شرکا و خروج شرکا و سایر مواردی که طبق قانون تجارت در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده است می تواند برگزار شود.

اختیارات مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده

صلاحیت برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده در جلسه انتخاب مدیران و بازرسان ، تعیین سمت مدیران و حق امضاء می باشد.

نکته:تصویب ترازنامه سالیانه که می تواند در مجمع عادی سالیانه در چهار ماهه اول سال برگزار شود نیزدر صلاحیت و اختیارات مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده هم می باشد.


مدارک لازم جهت تنظیم صورتجلسات تغییرات شرکت ها

مدارک کلی

 1. ارائه نسخه برابر اصل شناسنامه و کارت ملی اعضای جدید ، بازرسین و سهامداران.
 2. ارائه نسخه شناسنامه و کارت ملی اعضای قدیم و جدید.
 3. ارائه تعداد سهام شرکت و اعضای قدیم و جدید.
 4. ارائه لیست اسامی اشخاصی که در شرکت حق امضا دارند.
 5. ارائه آدرس و کد پستی شرکت.
 6. ارائه سمت اعضای جدید و قدیم.
 7. ارائه نسخه آخرین آگهی تغییرات.
 8. ارائه مبلغ سرمایه و ارزش ریالی.
مدارک مورد نیاز جهت ثبت تغییرات شرکت های محدود و ... در واحد ثبتی کرج

درصورتجلسات مجامع و هیئت مدیره ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود، تضامنی و موسسه مدارکی نیازاست که شامل موارد ذیل است :

 1. ارائه رونوشت آگهی یا روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات شرکت.
 2. ارائه رونوشت شرکتنامه یا تقاضانامه ثبتی شرکت (پشت و رو)
 3. ارائه رونوشت شناسنامه و کارت ملی تمام شرکاء و هیئت مدیره شرکت( یا نماینده شخص حقوقی)
 4. ارائه رونوشت برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی شرکاء یا هیئت مدیره جدید شرکت.
 5. ارائه رونوشت آخرین روزنامه رسمی شرکت و احکام نمایندگی اشخاص حقوقی و ... در صورتی که شرکای جدید اشخاص حقوقی باشند.
 6. تکمیل فرم اطلاعات مورد نیاز شرکت.
مدارک مورد نیاز جهت ثبت تغییرات شرکت های سهامی خاص، عام و تعاونی و ... در واحد ثبتی کرج
 1. ارائه رونوشت آگهی یا روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات شرکت.
 2. ارائه رونوشت اظهارنامه ثبتی شرکت (پشت و رو)
 3. ارائه رونوشت شناسنامه و کارت ملی کلیه سهامداران و هیئت مدیره و بازرسین شرکت (یا نماینده شخص حقوقی)
 4. ارائه رونوشت برابر اصل شناسنامه و کارت ملی سهامداران یا هیئت مدیره و بازرسین جدید شرکت.
 5. ارائه رونوشت آخرین روزنامه رسمی شرکت و احکام نمایندگی اشخاص حقوقی و ... در صورتی که شرکای جدید اشخاص حقوقی باشند.
 6. کامل کردن فرم اطلاعات شرکت.

مراحل ثبت تغییرات شرکت در کرج

گام به گام مراحل و راهنمای ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت ها در سامانه

برای وارد کردن اطلاعات ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت ها در کرج نخست می بایست اطلاعات ذیل را تکمیل نمایید:

اطلاعات شرکت

در صورتی که شناسه ملی شرکت خود را در اختیار دارید آن را در قسمت مربوطه وارد و کلید گام بعدی را کلیک نمایید.

چنانچه شناسه ملی شرکت را در اختیار ندارید می توانید با استفاده از شماره ثبت و انتخاب نوع شرکت به مرحله بعد بروید.

شماره ثبت شرکت: شماره ای که زمان ثبت به شرکت مختص گردیده است. این شماره در صورتجلسه تاسیس و اساسنامه شرکت درج گردیده و می توانید به آن مراجعه نمایید.

نوع شرکت: در این قسمت می بایست نوع شرکت خود را وارد کنید .مثلا شرکت سهامی خاص، با مسئولیت محدود، نسبی، تضامنی یا غیره می تواند باشد.

اطلاعات جلسه

نخست نوع صورتجلسه که به عنوان مثال ممکن است مجمع عمومی سالیانه، مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق العاده و غیره باشد تعیین می شود. توجه داشته باشید که نوع صورتجلسه برمبنای نوع شرکت متفاوت است بنابراین درصورتی که شرکت سهامی خاص باشد نوع صورتجلسات آن با صورتجلسات شرکت با مسئولیت محدود متفاوت خواهد بود آنچه در نوع صورتجلسه مشاهده می نمایید صورتجلساتی است که با توجه به نوع شرکت می توانید انتخاب نمایید.

نصاب جلسه نیز مشخص می نماید که جلسه با حضور تمامی اعضا تشکیل شده یا اکثریت اعضا حضور داشته اند که در این حالت نیز باید آیتم مورد نظر مشخص شود.

نام و نام خانوادگی، شماره ملی و شماره همراه متقاضی جهت اطلاع رسانی و دسترسی در مواقع خاص نیز باید در این قسمت وارد شود.

هم چنین سمت متقاضی است که بیان می کند شخص درخواست کننده اصیل یا وکیل می باشد.

در این قسمت باید تاریخ جلسه ای که برگزار شده است مشخص شود.

ساعت شروع و خاتمه جلسه نیز در قسمت های مربوطه وارد می شود. ذکر این نکته ضروری است که تقدم و تاخر ساعات جلسات را در صورتی که چند جلسه در یک روز تشکیل شده باشد رعایت فرمایید.

در انتها با کلیک بر روی کلید گام بعدی به صفحه بعد می رویم.در این مرحله نیز می توان با کلیک بر روی کلید «پذیرش موقت شماره دسترسی 19 رقمی دریافت نمایید.

نام و نام خانوادگی و سمت امضاء کننده دفتر باید مشخص شود. هم چنین «وضعیت توکیل امضا کننده» نشان می دهد که حق توکیل اعطا شده است یا خیر.

تصمیمات جلسه

در این صفحه تصمیماتی که در جلسه اتخاذ شده وارد می شود. لازم به ذکر است تصمیماتی که نمایش داده می شود بر اساس نوع صورتجلسه متغیر است. بنابراین اگر تصمیم جلسه در فهرست مورد نظر وجود نداشته باشد ممکن است که شما مجاز به اتخاذ چنین تصمیمی در این نوع جلسه نباشید. ابتدا با کلیک بر روی کلید از فهرست نوع تصمیم، تصمیم مورد نظر را انتخاب نموده سپس کلید «افزودن تصمیم جلسه» را کلیک نمایید. اگر در یک جلسه چند تصمیم اتخاذ شده باشد که باید در یک صورتجلسه گنجانده شود، از فهرست نوع تصمیم انتخاب نموده و کلید «افزودن تصمیم جلسه» را مجدداً کلیک نمایید. برای حذف یک تصمیم بر روی آن کلیک نمایید. در انتها با کلیک بر روی کلید »گام بعدی« به صفحه بعد بروید.

اگر در موضوع جلسه شما تغییر نام وجود داشته باشد پس از کلیک بر روی کلید »گام بعدی« به صفحه نام های درخواستی می رود و در غیر این صورت به صفحه اشخاص جلسه منتقل می شود.

نام های درخواستی

در ابتدا اولویت را مشخص می نماییم. یعنی به ترتیب اسامی که مدنظر است پیشنهاد داده می شود. ذکر این نکته لازم به نظر می رسد که اگر اولویت های بالاتر مورد قبول باشد به اولویت های بعدی ترتیب اثر داده نمی شود. سپس در فیلد«نام درخواستی »اسم مورد نظر تایپ می شود. در قسمت توضیحات متقاضی اگر شرح یا توضیح اضافه لازم بود می توان اضافه نمود. پس از آن با کلیک بر روی کلید «ثبت نام»اسم پیشنهادی خود را اضافه می نمایید. تعداد اسامی پیشنهادی نباید از 5 اسم جهت نام شرکت بیشتر باشد. برای حذف یک اسم بر روی کلید «حذف » کلیک می نماییم. در انتها با کلیک بر روی کلید «گام بعدی »به صفحه بعد می رویم.

اشخاص جلسه

در این مرحله باید اعضایی که در جلسه حضور دارند را به همراه سمت هر یک از آن ها مشخص نمایید. ممکن است شخصی به عنوان وکیل یا نماینده یک نفر دیگر در جلسه حضور داشته باشد. هم چنین اگر شخصی صرفاً عنوان سهامدار شرکت را داشته باشد این عنوان انتخاب می شود. اما توجه نمایید که اگر شخصی سمتی در جلسه دارد، به عنوان مثال رئیس یا منشی جلسه است و جزء سهامداران نیز محسوب می شود باید سمتی که در جلسه دارد انتخاب شود. در این صفحه باید نوع شخص،نام شخص،نام خانوادگی شخص، شماره ملی،نام پدر باید ورود اطلاعات شود. گزینه ای به نام تابعیت شخص وجود دارد. در این گزینه دو انتخاب وجود دارد اولی ایرانی دومی غیر ایرانی است. اگر گزینه ایرانی انتخاب شود باید حتماً شماره ملی شخص وارد شود و در صورتی که غیر ایرانی انتخاب شود باید شماره گذرنامه ورود اطلاعات شود. اگر نوع شخص، شخص حقوقی باشد نیز نام شخص ،شناسه ملی ،شماره ثبت اجباری است.

سمت اشخاص جلسه

در این صفحه سمت اشخاص جلسه معین می شود. ابتدا «اشخاص»جلسه از افرادی که قبلاً وارد کرده ایم انتخاب می شود. سپس سمت در شرکت نیز از فهرست مربوطه انتخاب می شود. بعد از آن سمت در جلسه انتخاب می شود.

ارتباط اشخاص جلسه

اگر سمت شخص در جلسه «نماینده سهام دار» یا «وکیل سهام دار» باشد در این صفحه وارد می شود. در این بخش ابتدا «نماینده یا وکیل» انتخاب می شود. این فیلد بر اساس آنچه قبلاً وارد شده است انتخاب می شود. سپس »نوع نمایندگی« مانند وکیل، وصی، قیم یا غیره را از فهرست انتخاب می کنیم. پس از آن

نماینده شده موکل» یعنی کسی که این شخص وکیل او شده است انتخاب می شود. در انتها کلید »ثبت ارتباط شخص» را کلیک می کنیم. اگر بخواهیم اطلاعات وارد شده را پاک کنیم از کلید »حذف ارتباط شخص» استفاده می نماییم. اگر بخواهیم تغییری در اطلاعات ایجاد کنیم بر روی صفحه کلید »مشاهده« را کلیک می نماییم. در انتها با کلیک بر روی کلید »گام بعدی« به صفحه بعد می رویم.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت تغییرات

در این صفحه بنا به تصمیماتی که انتخاب شده و نوع صورتجلسه مدارکی را که متقاضی باید ارائه نماید به صورت خودکار نشان داده می شود. در سمت راست فرم گزینه ای به نام »تایید مدارک مورد نیاز« وجود دارد که باید تیک بخورد. در واقع با زدن این تیک متقاضی تایید می نماید که مدارک مورد نیاز را مطالعه نموده ونسبت به تهیه و ارائه آن ها اقدام می نماید.در انتها با کلیک بر روی کلید مرحله بعدی به صفحه بعد می رویم.

متن صورتجلسه

در این صفحه باید متن ثبت تغییرات صورتجلسه در کرج تایپ شود. برای جلوگیری از اتلاف وقت می توانید از متون پیش فرضی که در سامانه تعبیه شده است استفاده نمایید. این متون بر اساس آنچه در تصمیمات انتخاب شده است تغییر می کند. برای این کار باید« کلید دریافت متن پیشنهادی رایانه» را کلیک نماییم. هم چنین این متون کاملاً قابل تغییر است و قابلیت کپی و الصاق نیز دارد. در این مرحله و بعد از تکمیل صورتجلسه کلید »پذیرش نهایی» را کلیک می کنیم.

پذیرش نهایی صورتجلسه شرکت

زمانی که اطلاعات صورتجلسه به شکل کامل و با دقت بواسطه درخواست کننده وارد رایانه شد، برای فرستادن صورتجلسه مکانیزه به اداره ثبت شرکت های کرج، متقاضی می بایست کلیلک کند.بعداز کلیک برروی این دکمه رایانه "تاییدیه پذیرش" را در اختیار متقاضی قرارمی دهد که متقاضی میبایست به دقت آن را مطالعه کرده و بر مبنای آن عمل نماید.ضمنا متقاضی هر زمان نیاز داشت قادراست دوباره تاییدیه پذیرش را با کلیک بر روی چاپ مشاهده کند.

(در صورت نیاز به مشاوره و یا اطلاعات تکمیلی ثبت تغییرات شرکت در کرج و سوال در خصوص ثبت سامانه تغییرات شرکتها با کارشناسان مجرب مجتمع ثبتی ایلیا به صورت رایگان در ارتباط باشید.)

نکاتی که باید در تنظیم صورتجلسه مجامع رعایت کرد

عنوان صورتجلسه : صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده.
مشخصات شرکت : نام و نوع حقوقی و شماره ثبت شرکت درج شود.
میزان سرمایه ای اولیه ثبتی شرکت قید گردد.
زمان و تاریخ و محل برگزاری جلسه مجمع قید گردد.
تعداد حضار شرکت کننده و سمت هرکدام از آنها قید گردد.
در صورتی که دعوت اعضا مجمع از طریق روزنامه انجام شده باشد درج اطلاعات و مفاد روزنامه و تاریخ دعوت الزامی می باشد.
برای شرکت های سهامی باید اعضاء هیئت رئیسه به همراه سمت نوشته و تعیین شوند.
درج تصمیمات اتخاذ شده در خصوص تغییرات اساسنامه شرکت و یا مواردی که در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده بوده و با نوشتن دقیق جزئیات.

بنا به ماده 200 ق.ت ثبت تغییرات ذیل در اداره ثبت شرکت های کرج الزامی است:

 1. تغییر اساسنامه.
 2. تمدید مدت شرکت،زاید بر مدت مقرر.
 3. انحلال شرکت،حتی در مواردی که انحلال به واسطه ی انقضای مدت شرکت صورت گیرد.
 4. تعیین کیفیت تفریغ حساب یا تبدیل شرکاء یا خروج بعضی از آن ها از شرکت.
 5. تغییر اسم شرکت.
 6. در هر تقسیم راجع به مورد معین ماده ی 58 ق.ت در ماده ی نهم نظامنامه قانون تجارت،علاوه بر موارد بالا،تغییر مدیر یا مدیران شرکت هم افزوده شده است.

کلیه عناوین صورتجلسه تغییرات شرکتها در واحد ثبتی کرج

انواع عناوین تغیرات شرکتها شامل موارد زیر می باشد :

 1. تغییر آدرس شرکت.
 2. تغییر موضوع فعالیت شرکت.
 3. پیوستن به موضوع فعالیت شرکت.
 4. تغییر نام شرکت.
 5. افزایش و کاهش سرمایه شرکت.
 6. ورود و خروج شریک یا سهامدار.
 7. نقل و انتقال سهام یا سهم‌الشرکه.
 8. انتخاب اعضای هیئت‌مدیره.
 9. انتخاب بازرس یا بازرسین (سهامی خاص)
 10. تصویب ترازنامه سود و زیان شرکت(سهامی خاص)
 11. اصلاح ماده اساسنامه شرکت.
 12. انحلال شرکت.
 13. تاسیس یا انحلال شعبه.
 14. پرداخت سرمایه تعهدی.
 15. تبدیل نوع سهام.
 16. تغییر یا تمدید مدیر تصفیه.

مراحل ثبت تغییرات شرکت در کرج

مراحل و فرآیند انجام امور ثبتی در مجتمع ثبتی ایلیا

مراحل ثبت صورتجلسات به صورت خلاصه شامل موارد زیر است:

 1. فرستادن مدارک و تکمیل فرم اطلاعات طبق تغییرات درخواستی.
 2. تنظیم صورتجلسه تغییرات.
 3. فرستادن صورتجلسه و وکالت نامه جهت امضا وکیل مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا.
 4. کامل کردن امضا و مهر کردن صورتجلسات و وکالت نامه وکیل ایلیا توسط درخواست کننده.
 5. فرستادن صورتجلسات امضا شده بوسیله درخواست کننده.
 6. قبول کردن کارهای اینترنتی در سامانه شرکتهای استان البرز واحد ثبتی کرج.
 7. فرستادن صورتجلسات به اداره ثبت شرکتهای کرج.
 8. دنبال کردن ثبت تغییرات از اداره ثبت شرکتهای کرج.
 9. پرداخت فیش های واریزی.
 10. دریافت آگهی مهر برجسته قوه قضائیه.
 11. پرداخت بابت هزینه روزنامه رسمی.
 12. فرستادن آگهی و روزنامه به درخواست کننده.

هزینه و تعرفه ثبت تغییرات و صورتجلسات شرکتها در کرج

هزینه ها و تعرفه ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت موارد بسیاری را پوشش می دهد که به نقل از مقاله سایت رسمی مجتمع ثبتی ایلیا این موارد عبارتست از هزینه پایه ثبت، حق الثبت شرکت نزد اداره ثبت شرکت ها، ابطال تمبر سرمایه، حق الوکاله وکیل، هزینه های پستی، هزینه حق الدرج چاپ آگهی روزنامه رسمی و هزینه آگهی روزنامه کثیر الانتشار به علاوه برحسب نوع تغییرات شرکت و تعداد صورتجلسات و نفرات و موضوع صورتجلسه در هزینه های ثبت صورتجلسه شرکت در کرج ، دخیل می باشد . مثلا" حق الثبت صورتجلسه شرکت با مسئولیت محدود با حق الثبت صورتجلسه شرکت سهامی خاص، قطعا" متفاوت است. همانطور که گفتیم موضوع صورتجلسه شرکت نیز بر هزینه ثبت تغییرات شرکت تاثیرگذاراست مثلا" اگر موضوع صورتجلسه طولانی باشد و موارد مختلفی را شامل شود،قطعا"هزینه ثبت صورتجلسه شرکت نیز افزایش می یابد. در لینک ذیل به صورت واضح و با جزئیات کامل، هزینه ثبت تغییرات شرکت اعلام شده است.

جهت اطلاع از هزینه های تغییرات شرکت خود کلیک نمایید.

حدود و اختیارات وکیل

وکیل این حق را ندارد که از حدود اختیارات خود خارج شود.

چنانچه وکالت تغییرات به صورت مطلق داده شود و قیدی در آن نیامده باشد مرتبط با اداره ثبت شرکتهای کرج خواهد بود.

موارد وکالت را به صورت خلاصه در اختیار شما می گذاریم:

 1. موارد وکالت نمی تواند از مواردی باشد که قانون دخالت شخص اصیل را ضروری اعلام کرده باشد به عنوان مثال وکالت در سوگند.
 2. مورد وکالت باید معلوم باشد اگر به صورت مطلق باشد به امور اداری و تصرفات مادی مربوط می گردد.
 3. موضوع وکالت می تواند امور مادی یا حقوقی باشد.وکالت در همه امور ممکن است مگر اینکه مباشرت اصیل قانوناً لازم و ضروری باشد.

با توجه به موارد فوق اولین و مطمئن ترین گام برای حل مشکلات حقوقی و ثبتی انتخاب و انتصاب بهترین وکیل می باشد تا بتواند با استفاده از تجربه و تخصص خود مناسب ترین راه را در حوزه تغییرات شرکت انتخاب نمایند.

بخشنامه های اداره ثبت شرکتها درخصوص تغییرات

طبق بخشنامه ی ۹۱/۷/۲- ۱۲۰۲۶۶/۹۱ ایجاد و تغییرات نهادهای پولی و اعتباری برای تاسیس و تغییرات نیازمند اخذ مجوز از بانک مرکزی می باشند.

طبق بخشنامه ی ۹۰/۱۰/۲۶-۱۹۲۹۳۸ /۹۰ موسساتی که بدون مجوز از بانک مرکزی فعالیت داشته اند، برای تغییرات و انحلال آن ها نیازی به اخذ مجوز نمی باشد اما موسساتی که برای تاسیس اقدام به اخذ مجوز از بانک نموده اند کماکان با مجوز از بانک یادشده به عمل خواهد آمد.

طبق بخشنامه ی ۹۰/۱۰/۱۹-۱۸۹۷۵۱/۹۰ ارائه ی گواهی عدم سوپیشینه ی کیفری برای مدیران(مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره)و بازرسین شرکت های تجاری در مرحله ی تاسیس ضروری و به هنگام تغییرات،اظهار و تایید عدم سوپیشینه ی کیفری مدیران و بازرسین در ذیل صورتجلسه ی مجامع عمومی و عادی (سالیانه و یا فوق العاده)کفایت می نماید.

طبق بخشنامه ی ۹۰/۳/۲-۳۹۸۵۲/۹۰ برای تاسیس و تغییرات شرکت تعاونی نهادهای پولی و اعتباری از قبیل بانک ها،موسسات اعتباری،تعاونی های اعتباری،صندوق های قرض الحسنه،صرافی ها و شرکت های واسپاری(لیزینگ)نیاز به اخذ مجوز از بانک مرکزی می باشد.

موارد رد صورتجلسات در اداره ثبت شرکتهای کرج

برای ثبت صورتجلسات تغییرات شرکتها به غیر از نکات حقوقی که قبلا برخی از آنها را ذکر کردیم و موجب رد درخواست تغییرات شما خواهد شد، برخی نکات اجرایی نیز می باشد که عمل نکردن به آنها موجب عدم پذیرش صورتجلسات تغییرات یک شرکت می شود. بنابراین در هنگام تنظیم و ثبت و ارجاع یک صورتجلسه باید دقت فراوانی مبذول داشت تا از اتلاف وقت و هزینه بیهوده جلوگیری گردد.

پیشنهاد ما همچنان سپردن روند کار ثبت به یک وکیل مجرب در امور ثبتی‌ ست، با این حال سعی ما در این مطلب این است که نکاتی را که موجب رد صورتجلسه می شوند ذکر کنیم تا هم از اتلاف وقت و هزینه افرادی که قصد دارند خودشان اقدام به ثبت کنند بکاهیم و هم شما را با گوشه ای از مشکلاتی که ممکن است در هنگام کار ثبت صورتجلسه پیش آید آشنا کنیم:

 1. وقتی شرکتی قصد انجام چند تغییر همزمان در شرکت را دارد باید برای هر یک صورتجلسه جداگانه تنظیم کرده و با توجه به نوع صورتجلسات (مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق العاده، هیأت مدیره و ... ) برای هر یک پذیرش جداگانه بگیرد.
 2. انتخاب صحیح نوع صورتجلسات با توجه به نوع شرکت بسیار مهم و تعیین کننده است.
 3. متن صورتجلسه را کامل و دقیق و عیناً مانند نمونه ارائه شده تنظیم نمایید. ضمنا دقت کنید که متن صورتجلسه تایپ شده در سامانه عینا و اصطلاحا مو به مو به اداره ثبت شرکتهای کرج ارجاع می‌گردد.
 4. اصل صورتجلسه امضاء شده توسط اعضا را به اداره ثبت شرکتهای کرج ارجاع کنید، نه کپی یا کپی برابر اصل آن را!
 5. اگر صورتجلسه مورد درخواست شما تغییر نام شرکت است، حتی المقدور صورتجلسه‌ای جداگانه تنظیم و ارجاع نمایید.
 6. هیچگاه انواع متفاوتی از صورتجلسه را در یک صورتجلسه ترکیب ننمایید.
 7. دقت نمایید که شماره رهگیری صادر شده جهت صورتجلسه شما رکن اصلی شناسایی و پذیرش صورتجلسه است. حتما در بالای برگه صورتجلسه شماره رهگیری و بارکد صادر شده درج شود.
 8. اگر چندین صورتجلسه همزمان پذیرش کرده‌اید همه را با یک پوشه و پاکت ارسال کنید.
 9. اگر شماره ثبت و یا شناسه ملی شرکت یا مؤسسه شما با هم همخوانی ندارد یا بیش از یک شناسه ملی به شرکت شما تخصیص یافته و به همین دلیل امکان پذیرش صورتجلسه خود را ندارید، قبل از اقدام به پذیرش صورتجلسه خود به واحد تعیین نام شناسه ملی مستقر در اداره تعیین نام ثبت شرکتهای کرج مراجعه فرمایید.
 10. تاریخ صورتجلسه موضوع بسیار مهمی است. دقت نمایید که تاریخ ذکر شده در هر دو صورتجلسه امضا شده یکی باشد.
توضیح در خصوص برخی از نمونه تغییرات پر کاربرد
شرایط لازم برای تغییر اسم ثبت شده شرکت
 1. تنظیم صورتجلسه مجمع عمومي فوق العاده برای تصمیم گیری بر تغيير نام شرکت.
 2. صورتجلسه ای که تنظيم شده است (صورتجلسه مجمع عمومي فوق العاده) به امضاء تمام اعضا مي رسد.
 3. تشريفات دعوت مجمع عمومي فوق العاده نسبت به مندرجات اساسنامه و طبق قانون تجارت انجام می شود.
 4. صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده که تنظیم شده است به همراه مدارک مورد نیاز ثبت تغییرات( مدارکی چون :رسید پذیرش اینترنتی) باید به اداره ثبت شرکت ها ی کرج پست شود.

.شایان ذکر است که حتما صورتجلسه باید به امضا تمام اعضا رسیده باشد و همچنین مهر شرکت هم در آن درج شده باشد.پس از بررسی کارشناس اداره ثبت شرکتهای کرج و تایید نام باید هزینه حق الثبت به اداره ثبت پرداخت گردد.

تغيير موضوع فعالیت شرکت
 1. تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده برای اعمال تصمیم تغییر موضوع و یا الحاق به موضوع شرکت.
 2. باید صورتجلسه تنظيم شده در مجمع عمومي فوق العاده به امضاء تمام اعضا هیئت مدیره و سهامداران برسد.
 3. یکسری موضوعات برای ثبت نیاز به ارائه مجوز دارد در صورت لزوم ارائه مجوز فعاليت جهت الحاق به موضوع و يا تغيير موضوع شرکت.
 4. صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده که تنظیم شده است به همراه مدارک مورد نیاز ثبت تغییرات( مدارکی چون :رسید پذیرش اینترنتی) باید به اداره ثبت شرکت ها ی کرج پست شود. پرداخت گردد.
نقل و انتقال سهام شرکت
 1. تنظیم صورتجلسه هیئت مدیره و تشکيل جلسه هيات مديره.
 2. باید صورتجلسه هيات مديره تنظيم شود و به امضا تمام اعضاء در آید.
 3. برابر اصل مدارک شناسايي اعضای جديد شرکت.
 4. اخذ سند نقل و انتقال از اداره ماليات حوزه کرج برای شرکت.
 5. اصل صورتجلسه تنظیم شده با امضا و مهر شرکت به همراه برابر اصل شناسنامه و کارت ملی اعضا جديد به اداره ثبت شرکتها و موسسات. غيرتجاري کرج ارسال می شود پس از بررسی در صورت تاييد کارشناس اداره ثبت شرکت ها آگهي تغييرات صادر می شود.

سوالات متداول در جهت ثبت تغییرات شرکت

1.صورتجلسه تغییرات چگونه تنظیم می شود؟
جهت انجام هر تغییری در شرکت اعم از تغییر نام شرکت،تغییر آدرس شرکت و....باید صورتجلسه ای را تنظیم نمایید.
2. چند نوع مجمع عمومی داریم ؟
1.مجمع عمومی عادی.

2.مجمع عمومی فوق العاده.

3.مجمع عمومی موسس.

3.مدارک مورد نیاز جهت ثبت تغییرات شرکت چیست؟
 1. مدارک ثبتی شرکت.
 2. روزنامه تاسیس.
 3. آخرین تغییرات شرکت.
 4. کپی برابر اصل مدارک شناسایی شرکا.
4.مدت زمان ثبت تغییرات شرکت چقدر است؟
مدت زمان ثبت تغییرات شرکت 20 روزکاری می باشد.
5. هزینه ثبت تغییرات شرکت چقدر است ؟
متناسب با تعداد و نوع صورتجلسات لازم هزینه ثبت تغییرات شرکت مشخص می گردد.

شایان ذکر است که چنانچه در هر کدام یک از مراحل ثبت تغییرات شرکت در کرج با هر سوال و مسئله ای روبرو شدید می توانید با ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایید.مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان ما در ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم می باشند.

مراحل ثبت تغییرات شرکت در کرج

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت تغییرات آدرس

ثبت تغییرات آدرس به جهت نقل مکان به جای بزرگتذر و گسترش کسب و کار ناگزیر میباشد و مانند سایر تغییرات نیازمند ثبت صورتجلسه می باشد.

ثبت تغییرات شرکت فوری و سریع

تغییرات شرکت ها توسط مجمع عمومی و فوق العاده و در برخی موارد توسط هیئت مدیره تایید و ارزیابی میگردد.جهت ثبت تغییرات شرکت با ایلیا تماس حاصل نمایید

وظایف مجمع عمومی فوق العاده

ارائه توضیحات کامل و جامع درباره وظایف مجمع عمومی فوق العاده،کدام یک از وظایف مجمع عمومی فوق العاده است،وظایف مجمع فوق العاده.

حد نصاب لازم رسمیت جلسات مجمع عادی شرکت ها

حد نصاب لازم رسمیت جلسات مجمع عادی شرکت ها -جلسه­ی مجمع عمومی در صورتی رسمیت خواهد داشت که حد نصاب مقرر حضور اعضاء در شرکت های تجاری و تعاونی به دست آید تبصره­ی 1 ماده­ی 33 مصوب 1370 در این خصوص مقرر می دارد:«جلسات مجمع عمومی عادی در نوبت اول با حضور اعضاء رسمیت می یابد

چگونگی درخواست تشکیل مجمع شرکت ها

چگونگی حق درخواست تشکیل مجمع شرکت ها - برای حمایت از اعضاء و برای جلوگیری از سوء استفاده­ی مدیران یا بازرسان از موقعیت خود، قانونگذار به اعضاء شرکت های تعاونی حق داده است که تشکیل مجامع عمومی را از هیأت مدیره خواستار شوند.

راهنمای قدم به قدم ثبت تغییرات شرکت

کلیه مراحل ثبت تغییرات شرکت توسط ثبت شرکت و برند ایلیا

نمونه صورت جلسه هیئت مدیره در خصوص نقل و انتقال سهام

نمونه صورت جلسه هیئت مدیره در خصوص نقل و انتقال سهام در شرکتهای سهامی خاص - نام شرکت: .............................. شماره ثبت شرکت: .............................. شماره ثبت سرمایه ثبت شده: ................... جلسه هیئت مدیره شرکت .................. ..........

تغییر موضوع فعالیت شرکت

مراحل ثبت تغییر موضوع شرکت - موضوع شرکت برگرفته از نوع فعالیتی است که شرکت برای انجام آن تاسیس شده است و امور تجاری یا غیر تجاری را نظارت می کند. انتخاب موضوع هر شرکت هدف ان شرکت را معین می کند .موضوع شرکت باید به طور واضح در اساسنامه قید گردد بیان اساسنامه نسبت به انتخاب موضوع شرکت برای شفاف سازی..

نمونه صورت جلسه هیئت مدیره در خصوص تعیین سمت و دارندگان

نمونه صورت جلسه هیئت مدیره در خصوص تعیین سمت و دارندگان - امضا مجاز در شرکتهای سهامی نام شرکت: .......................................................... شماره ثبت شرکت: .............................. سرمایه ثبت شده: ................................جلسه هیئت مدیره شرکت .............................

شرایط انحلال شرکتهای تعاونی

شرایط انحلال شرکتهای تعاونی -پس از آشنایی با مواردی که مجمع عمومی فوق العاده می تواند نسبت به انحلال شرکت تعاونی اتخاذ تصمیم نماید به شرایطی خواهیم پرداخت که انحلال این گونه شرکت ها پس از تحقق آن­ها امکان پذیر است.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
سهامی عام کارمیکنید تغییرات داریم البته یه شرکت معمولی هستیم در بورس نیستیم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
با سلام متاسفانه ما کارهای اجرایی در مورد شرکت های سهامی ام رو انجام نمیدیم
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
برگزاری مسابقه اینستاگرمی مسابقه اینستاگرمی
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید