جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

نکات ثبت تغییرات شرکت در چهارمحال و بختیاری

ثبت تغییرات شرکت در چهار محال و بختیاری

هر شرکت ثبت شده در چهارمحال و بختیاری می تواند دستخوش تغییرات مدنظر هیئت مدیره و شرکا شود از این رو دانستن نکات ثبت تغییرات شرکت در چهارمحال و بختیاری الزامی بوده و باید تمامی شروط مربوط به ایجاد تغییر در متن اساسنامه را بدانید از این رو در ادامه متن زیر راهنمای شما خواهیم بود تا به اهداف خود دست یابید.

ثبت تغییرات شرکت در چهار محال و بختیاری

موسسان شرکت ها می توانند تحت شرایطی که در اساسنامه شرکت ها درج شده است و با رعایت تشریفاتی که مشخص شده است تغییراتی را در شرکت خود انجام بدهند.

تصمیم گیری درباره ثبت تغییرات شرکت بر عهده سه مجمع می باشد که عبارتست از: مجمع عمومی فوق العاده، مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده و هیات مدیره می باشد.

همه تغییراتی که به اصلاح مواد اساسنامه منجر می شود در مجمع عمومی فوق العاده تصمیم گیری می گردد که با تنظیم و تدوین نمودن صورتجلسه به اطلاع اداره ثبت شرکت ها در چهارمحال و بختیاری می رسد.

همه تصمیم هایی که منجر به انتخاب و مشخص نمودن سمت مدیران و اشخاصی که در شرکت حق امضا دارند گردد در مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده بررسی می شود.

بعد از به پایان رسیدن پروسه ثبت شرکت موسسان می توانند تحت شرایطی که در اساسنامه شرکت قید شده است تغییراتی را در شرکت خود اجرا کنند. ثبت این تغییرات الزامی است و باید در اداره ثبت شرکتها ثبت شود.

ثبت تغییرات شرکت ها نیازمند تنظیم و ارائه صورتجلسه مطابق با موضوع تغییرات و ارائه آن به مرجع ثبتی می باشد.

اداره کل شرکت ها در صورتی که صورتجلسه درست باشد و همه اصول و قواعد قانونی آن رعایت شده باشد آگهی تغییرات ثبتی را صادر می کند که در روزنامه رسمی و محلی ابلاغ رسانی گردد.

مدارک لازم برای ثبت صورتجلسه تغییرات چهار محال و بختیاری

مدرک های مورد نیاز جهت تنظیم صورتجلسات مجامع و هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود در چهار محال و بختیاری

 • فتوکپی روزنامه شرکت و یا آگهی.
 •  آگهی و یا روزنامه رسمی تغییرات شرکت در صورتی که وجود دارد.
 • رونوشت شرکتنامه یا تقاضانامه ثبتی شرکت.
 • فتوکپی برابر اصل شناسنامه، کارت ملی و یا هیات مدیره جدید شرکت.
 • شناسنامه و کارت ملی همه شرکا، هیات مدیره یا نمایندگی شخص حقوقی.
 • اگر اعضای شرکت از اشخاص حقوقی می باشند، ارائه فتوکپی آخرین روزنامه رسمی، هیات مدیره و سهامداران اشخاص حقوقی الزامی است.
 • کامل نمودن فرم اطلاعات مورد نیاز شرکت.

مدارک لازم برای تنظیم صورتجلسات مجامع و هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص در چهار محال و بختیاری

 • ارائه رونوشت روزنامه رسمی شرکت و یا آگهی شرکت.
 • در صورتی که شرکت تغییراتی داشته است ارائه رونوشت آگهی و یا روزنامه رسمی تغییرات شرکت الزامی است.
 • اظهارنامه ثبتی شرکت.
 • شناسنامه ، کارت ملی همه سهامداران، هیات مدیره و بازرسین شرکت و یا نماینده شخص حقوقی.
 • برابر اصل شناسنامه و کارت ملی سهامداران، هیات مدیره و بازرسان جدید شرکت.
 •  آخرین فهرست سهامدار شرکت در صورتی که شرکت ار تاریخ تاسیس نقل و انتقالی داشته باشد.
 • در صورتی که شرکای جدید اشخاص حقوقی می باشند ارائه رونوشت آخرین روزنامه رسمی شرکت، احکام نمایندگی اشخاص حقوقی هیات رئیسه، هیات مدیره و سهامداران اشخاص حقوقی الزامی است.
 • کامل نمودن فرم اطلاعات لازم شرکت.

شرایط ثبت تغییرات شرکت در چهار محال و بختیاری

هر شرکتی بنابه نظر و رای شرکا و سهامداران شرکت قادر به تغییر می باشد از این رو شرایطی مانند تشکیل مجامع به صورت عمومی عادی یا فوق العاده و اخذ حداکثر آرا برای تغییر اساسنامه شرکت در چهارمحال و بختیاری انجام می گیرد. این را در نظر داشته باشید هر تغییری که ماهیت و اسناد شرکت را تغییر دهند باید به صورت قانونی در اداره ثبت شرکت ها ثبت شوند.

ثبت تغییرات شرکت در چهار محال و بختیاری

انواع صورتجلسات تغییرات شرکت در چهار محال و بختیاری

تغییرات در شرکت های تجاری به انواع مختلفی تقسیم می شوند که بعضی از پرمتقاضی ترین آن ها را می توان تغییرات در موضوع شرکت، تغییر در نام شرکت، تغییر در سمت اعضای شرکت، ورود و خروج شریک و دیگر موارد را نام برد که برای تغییر در هرکدام از آن ها کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا راهنمای تخصصی و مشاوره حقوقی و ثبتی رایگان شما خواهد بود. با ما در تماس باشید.

ثبت صورتجلسه تغییرآدرس شرکت در چهار محال و بختیاری

چنانچه اعضای شرکت برای جابه جایی در دفتر شرکت خود اقدام کنند باید این تغییر را به وسیله صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده به اداره ثبت شرکت ها و موسسه های غیر تجاری در چهارمحال و بختیاری ابلاغ کنند.

ثبت صورتجلسه تغییر موضوع شرکت در چهار محال و بختیاری

در شرایطی که بعد از به پایان رساندن مراحل ثبت موسسین به این نتیجه برسند که موضوع فعالیتشان قابلیت اجرا ندارد میتوانند موضوع فعالیت خود را تغییر دهند.

ثبت صورتجلسه الحاق به موضوع شرکت در چهار محال و بختیاری

ممکن است در صورتی که در ابتدای ثبت شرکت به هر دلیلی موفق نشدید موضوعی را ثبت کنید پس از به پایان رسیدن ثبت شرکت و با مهیا شدن شرایط موضوع مود نظر را به موضوع فعالیت شرکت خود اضافه کنید.

ثبت صورتجلسه تغییر نام شرکت در چهار محال و بختیاری

در صورتی که شرکت به افراد جدیدی واگذار گردد این امکان وجود دارد که مالکین جدید مایل باشند نام جدیدی با سلیقه خود برای شرکت انتخاب نمایند در این صورت باید از طریق صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده برای تغییر نام اقدم کنند.

ثبت صورتجلسه کاهش سرمایه شرکت در چهار محال و بختیاری

چنانچه شرکتها در حین فعالیت خود متوجه این موضوع شوند که میزان سرمایه ثبت شده آنها بیش از حد نیاز است و یا شرکت دچار ضرر و زیان شود و یا با خروج یکی از شرکا سرمایه او نیز خارج شود شرکتها می توانند با توجه به قانون تجارت اقدام به کاهش سرمایه نمایند.

ثبت صورتجلسه ورود و خروج شریک یا سهامدار در چهارمحال و بختیاری

در صورتی که برخی از سهامداران یا شرکا قصد داشته باشند از شرکت خارج شوند میتوانند با تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده این امر را به اداره ثبت شرکتها اعلام نمایند در عین حال می توانند سهامداری را نیز جایگزین نمایند.

ثبت صورتجلسه نقل و انتقال سهام یا سهم‌الشرکه در چهار محال و بختیاری

هنگام خروج شرکا از شرکت ، به منظور جلوگیری از کاهش سرمایه این شرکا می توانند سهام یا سهم الشرکه خود را به سهامداران و یا اعضائ هیئت مدیره حاضر در شرکت انتقال دهند . این امر بر اساس نوع قالب ثبتی متفاوت است.

ثبت صورتجلسه انتخاب اعضای هیئت ‌مدیره در چهار محال و بختیاری

انتخاب نمودن نخستین اعضای هیات مدیره، هر گونه تغییر در سمت آن ها، انتخاب کردن اعضای جدید به جای آن ها با تصویب نمودن مجمع عمومی فوق العاده ممکن است.

ثبت صورتجلسه انتخاب بازرسین (سهامی خاص) در چهار محال و بختیاری

بازرسان در شرکت های سهامی خاص برای مدت زمان یکسال انتخاب می شوند. با پایان رسیدن این دوره سمت شما تمدید خواهد شد.

ثبت صورتجلسه انحلال شرکت در چهار محال و بختیاری

بعد از اینکه شرکت منحل شد مدیر شرکت دیگر هیچ سمتی نخواهد داشت. زیرا ممکن است که امور شرکت هنوز به اتمام نرسیده باشد مانند بدهکاری ها و مطالبه های شرکت. به موجب همین امر الزامی است که فردی تحت عنوان نماینده شرکت معرفی گردد تا این امور را به دست بگیرد که به این شخص مدیر تصفیه گفته می شود.

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در چهار محال و بختیاری و شهرستان های آن

 • شهرکرد
 •  بروجن
 • فرخ شهر
 • فارسان
 •  لردگان
 • اردل
 • کوهرنگ
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها