جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت تغییرات شرکت در اهواز

ثبت تغییرات شرکت در اهواز

در این مقاله به مطالبی درباره ثبت تغییرات شرکت در اهواز پرداخته شده است در صورتی که می خواهید برای ثبت تغییرات شرکت در اهواز اقدام کنید می توانید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

راهنمای ثبت تغییرات شرکت در اهواز

کلیه تغییرات در خواستی در شرکتها با تنظیم و تدوین صورجلسه مجمع عمومی فوق العاده امکان پذیر می باشد. به منظور ثبت تغییرات شرکت در اهواز تهیه و تنظیم صورتجلسه و یا صورتجلسات مربوط به نوع تغییر و ارجاع آن به اداره ثبت شرکتها ضروری می باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت تغییرات در اهواز

مدارک مورد نیاز جهت تنظیم صورتجلسات مجامع و هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

  • تقدیم آگهی تاسیس و روزنامه رسمی شرکت
  • ارائه آخرین آگهی تغییرات و روزنامه رسمی
  • اوراق ثبتی شرکت ( شامل شرکتنامه ، تقاضانامه و یا اظهارنامه و اساسنامه تمامی صفحات )
  • ارائه کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی اعضا هیئت مدیره و سهامداران

مدارک مورد نیاز جهت تنظیم صورتجلسات مجامع و هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص در اهواز

  • تهیه روزنامه رسمی ثبت شرکت.
  • آخرین آگهی تغییرات و روزنامه رسمی.
  • اظهارنامه شرکت تمامی صفحات.
  • لیستی از آخرین نقل و انتقالات الزامی می باشد.
  • مدارک شناسایی برابر اصل شده کلیه سهامداران و اعضاء هیئت مدیره.

انواع صورتجلسه تغییرات در شرکت تجاری

تغییرات در شرکت ها باید بر اساس قوانین و با تشکیل صورتجلسه تغییرات انجام گیرد . از این رو بهتر است بتدا از انواع صورتجلسات تغییرات شرکت در اهواز اطلاع داشته باشید و سپس اقدام کنید. انواع تغییرات مدرج در صورتجلسات شامل مواردی مانند افزایش یا کاهش سرمایه در شرکتها، تغییر ادرس شرکت، صورتجلسه تغییر مووع یا تغییر نوع شرکت تجاری، تغییر هیئت مدیره شرکت و تغییر نام شرکت ها با تشکیل جلسات و مندرج کردن تغییرات در صورتجلسه انجام می گردد. در ادامه مختصر در هر زمینه اطلاعاتی را به شما ارائه می کنیم.

ثبت تغییرآدرس دفتر مرکزی در اهواز

چنانچه اعضای شرکت اقدام به جا به جایی دفتر شرکت خود کنند باید این تغییر را به وسیله صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده به اداره ثبت شرکت های مربوط به حوزه فعالیت خود اعلام کنند.

ثبت تغییر موضوع فعالیت در اهواز

در صورتی که بعد از به اتمام رساندن مراحل ثبت موسسان بخواهند موضوع فعالیتشان را تغییر بدهند می توانند برای این امر اقدام کنند.

ثبت الحاق موضوع شرکت در اهواز

در صورتی که به هر دلیلی نتوانستید در ابتدای ثبت شرکت خود موضوعی را ثبت کنید بعد از به اتمام رساندن ثبت شرکت و با مهیا شدن شرایط، موضوع مورد نظرتان را به موضوع فعالیت شرکت خود الحاق و یا اضافه کنید.

ثبت تغییر نام شرکت در اهواز

چنانچه شرکت به اشخاص جدیدی سپرده شود ممکن است که صاحبان جدید شرکت بخواهند اسم جدیدی را با سلیقه خودشان برای شرکت انتخاب کنند که در این صورت باید به وسیله صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده جهت تغییر اسم شرکت اقدامات لازم را انجام بدهند.

ثبت تغییرات شرکت در اهواز

ثبت افزایش سرمایه شرکت در اهواز

چنانچه سهامداران صلاح بدانند و شرکت هم نیاز داشته باشد می توانند برای افزایش سرمایه اقدام کنند.

ثبت صورتجلسه کاهش سرمایه شرکت در اهواز

در صورتی که شرکت ها در زمان فعالیت خودشان متوجه بشوند که سرمایه ثبت شده آن ها زیاد است و شرکت به ضرر و زیان دچارمی شود و یا با خارج شدن یکی از شرکا سرمایه آن هم خارج گردد بر اساس قانون تجارت می توانند برای کاهش سرمایه اقدام کنند.

ثبت صورتجلسه ورود و خروج شریک یا سهامدار در اهواز

در صورتی که برخی از سهامداران یا شرکا قصد داشته باشند از شرکت خارج شوند میتوانند با تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده این امر را به اداره ثبت شرکتها اعلام نمایند در عین حال میتوانند سهامداری را نیز جایگزین نمایند.

ثبت صورتجلسه نقل و انتقال سهم یا سهم‌الشرکه در اهواز

در زمان خروج شرکا از شرکت ، به منظور جلوگیری از کاهش سرمایه این شرکا می توانند سهام یا سهم الشرکه خود را به سهامداران و یا اعضائ هیئت مدیره حاضر در شرکت انتقال دهند . این امر با توجه به نوع قالب ثبتی متفاوت می باشد.

ثبت صورتجلسه انتخاب اعضای هیئت ‌مدیره در اهواز

گزینش اولیه اعضای هیات مدیره ، تغییر سمت آنها و یا گزینش افراد جدید به جای آنها با تصویب مجمع عمومی فوق العاده امکان پذیر می باشد.

ثبت صورتجلسه انتخاب بازرسین (سهامی خاص) در اهواز

در شرکتهای سهامی خاص بازرسین برای مدت یک سال انتخاب میشوند بعد از اتمام این دوره می توانند در سمت خود تمدید شوند.

اصلاح مفاد اساسنامه در اهواز

در صورت تغییر هریک از مفاد اساسنامه می بایست این امر در صورتجلسه اعلام گردد. کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا آماده ارائه خدمات تخصصی در این زمینه به شما عزیزان می باشند.

ثبت انحلال شرکت در اهواز

با به وجود آمدن شرایط خاص مانند ورشکستگی یا فوت اعضا و … برای شخصیت های حقوقی و یا با تصویب اکثریت مجمع عمومی فوق العاده انحلال شرکت صورت می پذیرد و طی صورتجلسه ای به مرجع ثبت شرکتها اعلام می گردد.

ثبت تغییرات شرکت مسئولیت محدود در اهواز

شرکتهای با مسئولیت محدود نوعی پرکاربرد از شرکتهای تجاری بودذه که به دلیل سهولت در ثبت آن ها اکثریت تجار آن را به ثبت می رسانند . از این رو در زمان فعالیت آن ها امکان ایجاد تغییرات در آن ها احساس می شود که این مورد می تواند به هر دلیلی اتفاق بیوفتد . در این خصوص وکلای متخصص مجتمع ثبتی ایلیا راهنمای شما هستند تا تغییرات را به صورت قانونی در شرکت انجام دهید.

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در اهواز

شرکت های سهامی خاص با تعدد سهامداران تا 3شخص قابل ثبت می باشند . از این رو برای تغییرات در آینده باید تمامی شرکا را در مجامع عمومی عادی یا فوق العاده براساس تشریفات دعوت کرده و با تشکیل صورتجلسه و به امضا رساندن آن در اداره ثبت شرکتها آن تغییرات را ارائه و جهت بازرسی کارشناسان منتظر تایید آن ها شوند. در این مسیر می توانید با وکلای مجتمع حقوقی و ثبتی ایلیا در تماس باشید.

ثبت تغییرات موسسه در اهواز

موسسات ماهیتی به دور از شرکتهای تجاری دارند از این رو با موضوع فعالیتی مجزا اقدام به خدمت رسانی به جامعه می کنند. البته لازم است بدانید موسسات خود به دونوع انتفاعی(هدف کسب سود) غیرانتفاعی ( هدف غیر سودآور) طبقه بندی می شوند. تغییرات در موسسات اهواز باید بر طبق اصول و به مانند شرکتهای تجاری با دعوت شرکت و موسسین انجام شود.

ثبت تغییرات شرکت بازرگانی در اهواز

شرکتهای بازرگانی هم به مانند شرکتهای تجاری در راه انجام امور مربوط به تجارت و دادو ستد اقدام به فعالیت می کنند. تغییرات شرکتها باید با تشکیل مجمع عمومی انجام گیرد. امور تغییرات شرکتها در شرکتهای بازرگانی را می توانید از طریق مشاوره مجتمع حقوقی ایلیا پیگیری کنید.

هزینه ثبت تغییرات شرکتها در شهر اهواز

هر امور تجاری مربوط به ثبت تغییرات شرکتها دارای هزینه ها و تعرفه خاص به خود می باشد. از این رو می توانید اقدامات لازم در این خصوص را با مشاوره وکلای مجتمع ثبتی ایلیا دریافت کنید. لیست هزینه های مربوط به ثبت تغییرات شامل درج در روزنامه رسمی و اخذ مجوزهای مربوطه حق الوکاله وکلای حقوقی می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها