درخواست مشاوره رایگان

ثبت برند در یزد ارزان و سریع

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 7 بهمن 1399


ثبت برند در یزد

ثبت برند و یا علامت تجاری در حقیقت رکن اصلی کسب و کارمحسوب شده و به منظور مداومت در تجارت بسیار مهم است . با ثبت علامت تجاری محصولات و یا خدمات شما در بازار هدف شناخته شده و این امر مانع از استفاده رقبا از نام و نشان تجاری شما می گردد. باید بدانید تنها به ثبت رسیدن علامت تجاری مورد اهمیت نمی باشد بلکه قوانین استفاده و نگهداری از آن نیز بسیار مهم می باشد. باتوجه به موارد فوق الذکر مجتمع ثبتی ایلیا در تلاش است که با در اختیار گذاشتن تازه ترین اطلاعات و ارائه ی مطلوب ترین نوع خدمت به شما موکلین گرامی در این مسیر کمک ویاری برساند.ثبت آرم و نشان تجاری یکی از بهترین راههای کامیابی در رقابت سالم می باشد واز مهمترین راهکارهای متمایز کردن کالا و خدمات یک بنگاه اقتصادی از دیگر بنگاه ها می باشد. آیا به دنبال ثبت برند در یزد هستید اما تا کنون برای ثبت برند در یز هیچ اقدامی نکرده اید؟ باید بدانید ثبت برند یکی الزامات برای هر نوع کسب و کاری می باشد و کسب و کارهایی که اقدام به ثبت برند یزد نکرده اند دیر یا زود متوجه اشتباه خود می شوند ، چرا که اسامی که شما امروز نسبت به ثبت آن اقدام نکرده اید دیر یا زود توسط رقبای شما ثبت خواهد شد ، ما در ثبت ایلیا در کنار شما هستیم تا هر آنچه که باید در خصوص ثبت برند یزد بدانید را برایتان در این مقاله بازگو نماییم.

 

ثبت برند در یزد

 

در چه مواردی ثبت برند اجباری است؟

با توجه به اینکه دولت هیچ اجباری برای ثبت برند در یزد ندارد اما با توجه به نوع فعالیت برخی تولید کننده ها مثل تولید کنندگان محصولات غذایی و یا شیمیایی و تولید کنند گان دارو و مواد بهداشتی باید حتما برند ثبت شده داشته باشند تا بتوانند برای تولید و توزیع محصولات خود اقدام کنند ، به دلیل اینکه این نوع محصولات تا حدود زیادی با سلامت جامعه در تماس هستند و نیاز مند تأییدیه های بهداشتی هستند، علاوه بر این باید مشخص باشد که برند برای چه کسی و برای چه محصولی قرار است استفاده شود. بدین جهت این نوع محصولات باید برند ثبت شده داشته باشند.

جهت ثبت برند در یزد از کجا شروع کنیم؟

باید بدانید که علامت تجاری خود را می توانید در شکل های مختلف به ثبت برسانید به عنوان مثال :لوگو، لوگو تایپ، طرح ، آرم یا نام تجاری . مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمان تخصصی ثبت شرکت و ثبت برند و حضور مشاوران حقوقی و ثبتی کارآزموده یکی از بهترین راهنمایان شما در زمینه انتخاب و طراحی انواع علائم تجاری متقاضیان محترم می باشند. پیشنهاد ما برای بهبود شرایط انتخاب و تکیه به وکیلی است که می تواند با تجربه ی خود کارها را بهتر و سریع تر به انجام برساند همین حالا با مشاورین مجرب ما درتماس باشید .

مراحل ثبت برند در یزد چگونه انجام می شود؟

تکمیل اظهارنامه: برای ثبت هر برندی نیاز است که اظهارنامه تنظیم شود و بعد از تنظیم و ارسال آن در سامانه ثبت علامت تجاری در صف رسیدگی کارشناسان قرار می گیرد.

تأیید یا رد: بعد از رسیدگی کارشناس ثبت علامت تجاری چند حالت رخ می دهد اگر برند تان رد شده باشد باید مجدد اظهارنامه ثبت علامت با اسم دیگری تنظیم نمایید در صورت تأیید مراحل ثبت برند در یزد را طی می کنید.

روزنامه نوبت اول: این روزنامه به دلیل نبود شاکی یا مدعی ثبت چاپ و نشر می گردد. و بعد از نشر آن طی سی روز باید صبر کنید.

شماره ثبت: بعد از سی روز هزینه ثبت برند پرداخت می شود و برای برند مربوطه شماره ثبت صادر می شود.

روزنامه نوبت دوم: برای اطلاع عموم جهت ثبت شدن برند توسط متقاضی مربوطه در روزنامه رسمی کشور چاپ و نشر می گردد.

تصدیق برند: طی یک هفته پس از روزنامه نوبت دوم تصدیق ده ساله برند صادر می شود و با مراجعه خود متقاضی یا وکیل قانونی وی به اداره ثبت علامت تجاری در تهران دریافت می گردد.

مدارک ثبت برند در یزد

 در صورتی که قصد دارید علامت تجاری خود را به صورت حقیقی به ثبت برسانید می بایست مدارک شناسایی شخص حقیقی ( کپی کارت ملی و شناسنامه)، جواز کسب ، یک نمونه از طرح برند در اندازه 6*6 ، کارت بازرگانی خود را ارائه دهید و در صورتی که برند خود را به صورت حقوقی به ثبت می رسانید می بایست مدارک شناسایی مدیرعامل ( کپی کارت ملی و شناسنامه) ، آگهی تاسیس و چنانچه شرکت تغییرات داشته باشد آگهی تغییرات و مجوزهای لازم ، یک نمونه از طرح برند در اندازه 6*6 را ارائه می دهید.

هزینه ثبت برند در یزد

هزینه های ثبت علامت تجاری با توجه به نوع درخواست برند تجاری و طبقات درخواستی متغیر می باشد شما میتوانید به منظور کسب اطلاع بیشتر در خصوص هزینه های ثبت علامت تجاری ( برند) با کارشناسان متخصص مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید.

ثبت برند در یزد چگونه صورت می گیرد؟

علامت های تجاری و یا برندها را میتوان به عنوان یک نام یا نشان شناخت که خدمات و کالاهای بنگاههای اقتصادی را از یکدیگر متمایز می کند این علامت ها می بایست قابلیت رویت داشته باشد،همچنین از بسیاری جهات نیز باعث افزایش مستقیم درآمد صاحبان برند می شود ، به طور مثال برند دارای ارزش مادی نیز می باشد که به مرور زمان بر ارزش مادی اش افزوده می شود و این ارزش باعث شده یکی از دارایی های بنگاه اقتصادی محسوب شود و قابل خرید و فروش باشد . گرچه اکثر صاحبان بنگاه های اقتصادی اهمیت داشتن برند را در بازار خود می دانند اما در اکثر موارد نسبت به اهمیت ثبت برند آگاه نیستند ، از همین جهت است که بیشتر حساسیت در موضوع برند نسبت به ثبت قانونی آن می باشد.هزینه ثبت برند می تواند بر اساس نوع محصولات و طبقه مربوط به هر محصول متفاوت باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره ثبت برند علامت تجاری در یزد با مجتمع ثبت ایلیا تماس بگیرید.  

 

ثبت برند در یزد ارزان و اسان

 

مراحل ثبت برند  در یزد توسط متقاضی

در مرحله اول باید اظهارنامه ثبت علامت را از طریق پایگاه اداره مالکیت صنعتی به صورت فایل الکترونیکی ارسال کنید. مدارک شخصی که قرار است ثبت برند به نام او انجام شود . میتواند به نام شخص حقیقی و یا حقوقی باشد که در صورتی که به نام شخص حقیقی باشد ،مدارک شناسایی اعم از کارت ملی و شناسنامه آن شخص باید ارسال شود و در صورتی که به نام شخص حقوقی باشد. یعنی اینکه قرار باشد ثبت علامت تجاری را به نام شرکت خود ثبت کنید مدارک ثبتی شرکت( آگهی تاسیس و شرکتنامه ) احتیاج است و در صورتی که به صورت لاتین باشد و یا از حروف بیگانه استفاده شود باید کارت بازرگانی هم داشته باشید. و در هر زمینه ای که قرار است ثبت علامت صورت گیرد باید مجوز آن را داشته باشید . زمان لازم برای ثبت کردن برند حداقل 2 ماه کاری می باشد که با احتساب زمان لازم برای طی کردن تمامی مراحل می تواند تا 4 ماه کاری نیز طول بکشد .پیشنهاد ما به شما اینست که قبل از هر کاری نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام نمایید.

ثبت برند در یزد توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدا می بایست اظهارنامه ثبت علامت تجاری به صورت کاملا تخصصی تدوین و تنظیم گردد این امر نیازمند تخصص و تجربه می باشد به شما پیشنهاد میگردد با کارشناسان با تجربه ثبت شرکت ایلیا در این زمینه مشورت نمایید. زیرا هرگونه اشتباهی در تنظیم اظهارنامه منجر به رد آن می گردد. با ارسال اظهارنامه ثبت برند به اداره مالکیت صنعتی برند شما در نوبت کارشناسی قرار می گیرد و در صورت تایید کارشناس اداره مالکیت صنعتی تاییدیه آن صادر می شود.

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در یزد

پس از ثبت یک برند ممکن است به این نتیجه برسید که کالا و یا طبقه خاصی را به برند خود اضافه نمایید این امر نیاز به ثبت اظهارنامه ی ویژه افزایش کالا و خدمات در سامانه اداره مالکیت صنعتی دارد، بدیهی است بررسی توسط کارشناس این اداره مشمول پرداخت وجوهی دولتی خواهد بود .

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

 • مصنوعات نساجی
 • فلزات و مصنوعات فلزی
 • اسباب بازی و لوازم ورزش
 • صنایع و محصولات شیمیایی
 • مواد غذایی و محصولات کشاورزی
 • دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی
 • مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف
 • سایر موارد

ثبت علامت تجاری در یزد

ثبت علائم تجاری حق استفاده انحصاری از علامت تجاری ، اسم ،طرح و لوگو را در اختیار مالک قرار میدهد و در مقابل سوءاستفاده اشخاص سودجو از مالکین حمایتهای قانونی به عمل می آورد. متقاضیان این فرآیند باید بدانند تنها چیزی که در خاطر مخاطبان میماند اسم و طرح و کیفیت کالا است .در نتیجه با انتخاب یک طرح و اسم موفق می توانند به ماندگاری کالا و خدمات خود کمک کنند.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در یزد

به هرگونه نام، عبارت، طرح، تصویر، نماد و یا هر شکل و تعریفی گفته می شود که ارائه دهنده خدمات یا کالا و یا محصولی خاص است که از محصولات و خدمات مشابه متمایز میشود . اگر یک طرح به طور صحیح طراحی شود می تواند یک ابزار بسیار قدرتمند و با ارزش برای برند یا نام تجاری باشد .طراحی یک لوگو از سایر موارد طراحی بسیار متفاوت است و نیاز به خلاقیت و تلاش بیشتری دارد . بررسی های کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در جلسات مشاوره شما را در این زمینه آگاه می سازد.دفتر ثبت برند همان اداره مالکیت صنعتی در تهران است که مرجع ثبت برند و علامت تجاری و نام تجاری در همه شهرها از جمله یزد می باشد.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی در یزد

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری در یزد چگونه است؟

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در یزد ارائه می دهد.

حوزه های ثبت برند در یزد و شهرستان های آن

 • ثبت برند در یزد
 • ثبت برند در اردکان
 • ثبت برند در میبد
 • ثبت برند در بافق
 • ثبت برند در تفت
 • ثبت برند در مهریز
 • ثبت برند در طبس
 • ثبت برند در ابرکوه
 • ثبت برند در اشکذر

پل ارتباطی ما

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا

شعبه کرج: 137 32 – 026
شعبه تهران :119 55 266 – 021
سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی : WWW.ELIYA.IR
پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه مجموعه مجتمع ثبتی ایلیا در کلیه واحد های ثبتی ( اداره ثبت شرکتها وثبت تغییرات شرکت ها و ثبت برند و  ثبت علامت تجاری استانها ) و خدمات اداری در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه های ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی سراسر ایران.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت برند در یزد ارزان و سریع

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
من چطوری میتونم یه برند و به ثبت برسونم ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
سلام برای ثبت برند باید در مرحله اول یک مجوز داشته باشید تا بتونیم برای ثبتتون اقدام کنیم شما مجوز در حوزه فعالیتتون دارید ؟
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید