• شرایط ثبت برند در گلستان

ثبت برند و یا علامت تجاری در حقیقت رکن اصلی کسب و کارمحسوب شده و به منظور مداومت در تجارت بسیار مهم است . برند یا علامت تجاری مجموعه ای از حروف، تصاویر و اشکالی می باشد که معرفی کننده ویژگی های منحصر به فرد یک محصول است مالکین برندهای ثبت شده می توانند از کلیه اشخاصی که بدون رضایت و موافقت آنها اقدام به استفاده از برند نموده اند و به حق و حقوق آنها تجاو ز کرده اند شکایت کرده و کلیه مراتب را با حمایت قانون پیگیری نمایند. مدت زمان استفاده انحصاری یک علامت تجاری برابر با ده سال می باشد و بعد از اتمام این دوره برند قابلیت تمدید را دارد. توجه کنید که کلیه برندها به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسند که هرکدام از آنها دارای ویژگی های خاص خود می باشند و برای ثبت آنها باید از طریق اداره مالکیت صنعتی اقدام نمود.

مدارک لازم جهت ثبت برند در گلستان

اگر برند به نام شخص ثبت شود آن برند را حقیقی می نامیم و برندیا علامتی که به نام شرکت به ثبت برسد ، برند حقوقی خواهد بود. در اینجا مدارک لازم جهت ثبت هر دو نوع برند توضیح داده می شود :

  • مدارک لازم برای برند یا علامت تجاری حقیقی :

مدارک هویتی (کپی کارت ملی و شناسنامه) شخص متقاضی ، ارائه جواز فعالیت و جواز کسب به نام متقاضی ، چنانچه برند به لاتین باشد کارت بازرگانی ، ارائه طرحی از برند یا لوگو

  • مدارک لازم برای برند یا علامت تجاری حقوقی :

آگهی ثبت شرکت ، روزنامه رسمی ، مدارک ثبتی شرکت در صورت داشتن تغییرات ،آگهی ثبت تغییرات شرکت ، مدارک شناسایی مدیرعامل شرکت ، چنانچه برند به لاتین باشد کارت بازرگانی ، ارائه طرحی از برند یا لوگو

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان با توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت برند توسط متقاضی

در مرحله اول می بایست به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه می نمایید و با انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی شروع به تکمیل این اظهارنامه می نمایید به این نکته توجه فرمایید تنظیم و تدوین اظهارنامه ثبت برند از امور تخصصی می باشد و نیازمند تجربه در این زمینه است.

در مرحله بعدی اطلاعات شخصیت حقوقی و یا حقیقی را به صورت کامل وارد می نمایید توجه داشته باشید کالاهای انتخابی شما می بایست با توجه به مجوزی که قصد دارید ارائه دهید انتخاب گردد چنانچه از طبقات کالاها اطلاع ندارید می بایست از اطلاعات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند شوید . مرحله بعدی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند را از طریق همین سامانه بارگذاری کرده و ارسال می نمایید. حال نوبت به آن می رسد که هزینه های مورد نیاز ثبت برند را از طریق درگاه اینترنتی واریز نمایید. بعد از تکمیل کلیه مراحل فوق پرونده شما از طریق سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی به کارتابل کارشناس این اداره ارسال می گردد و در مرحله بررسی قرار میگیرد. بعد از بررسی های کارشناس اداره ظرف مدت دو الی سه ماه کاری نتیجه ثبت برند شما و یا اعلام نقص آن صادر میگردد. در صورتی که پرونده شما نقصی داشته باشد می بایست اقدام به رفع نقص نمایید. بعد از انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری باید برای روزنامه تقاضای ثبت علامت ثبت نام نمایید.

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدا کارشناسان و مشاوران متخصص مجتمع ثبتی ایلیا کلیه اطلاعاتی را که شما در این زمبنه نیازمند می باشید را در اختیارتان میگذارد در مرحله بعد می بایست مدارک اعلامی که کارشناسان ما به شما اعلام مینمایند را تهیه کرده و در اختیار آنها می گذارید. با توجه به مدارک تهیه شده اقدام به ثبت و تنظیم اظهارنامه به صورت تخصصی می نمایند با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز آنها طبقات کالا مشخص شده و در سامانه ثبت علامت تجاری ثبت می گردد. در صورتی که پرونده ثبتی شما دچار نقص و یا کمبود مدارک باشد اقدام به رفع نقص به صورت تخصصی می نمایند پس از انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت اقدام به ثبت نام در روزنامه رسمی می نمایند و با انتشار روزنامه رسمی مراحل تشکیل پرونده ثبت برند توسط وکلای ثبت شرکت مجتمع ایلیا پیگیری می گردد و در انتها آگهی انحصاری استفاده 10 ساله از برند به نام شما صادر میگردد.

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در گلستان

در صورتی که با هدف گسترش حضور خود در بازار قصد داشتید که محصول یا طبقه ای را به برند ثبت شده خود اضافه کنید ، با ورود به سامانه ثبت علامت تجاری و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه شروع به تکمیل و تدوین این اظهارنامه می نمایید. کلیه مراحل ثبت افزایش کالا یک برند تجاری همانند ثبت خود برند می باشد . با ارسال این اظهارنامه کارشناس اداره مالکیت صنعتی اقدام به بررسی پرونده شما می نماید و چنانچه مورد تایید قرار بگیرد با پرداخت هزینه های اضافه طبقات و کالاها ، آگهی آن انتشار می یابد.

ثبت علامت تجاری در گلستان

علامت تجاری متشکل از حروف، رنگها و اشکالی می باشد که میتواند معرف یک کار آفرین یا تولید کننده اقتصادی باشد و در حقیقیت وجه تمایز کالا و خدمات تولیدی را نسبت به مابقی اجناس و خدمات ایجاد میکند. به استناد نص صریح قانون نام و علامت تجاری این گونه تعریف شده است: : نام تجاری استفاده از اسم و عنوانی میباشد که مشخص کننده شخص حقیقی و حقوقی باشد. و علامت تجاری هرگونه نشان و علامتی است که تمایزی را بین کالا و خدمات ایجاد می کند.

ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن کادری مجرب و متخصص در زمینه ی ثبت برند و برندینگ آماده ی ارائه ی خدمات مشاوره ای رایگان از طریق کارشناسان خود به شما عزیزان می باشد.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در گلستان

لوگو یا آرم نوعی علامت تجاری می باشد که طرح قابل لمسی است که خصوصیات محصول یا خدمات در آن نمایان می باشد. از لحاظ ثبتی مراحل ثبت لوگو ، آرم ، علامت و نام تجاری یکسان می باشد و این آیتم ها تنها ممکن است در شکل ظاهرشان با یکدیگر تفاوتهایی داشته باشند. به طور کلی بر اساس قوانین کشور ایران هر نوع علامت یا نشان قابل رویت و تصویری در صورتی که نقض کننده قوانین موجود نباشد به عنوان برند قابل ثبت خواهد بود.

واژگان مرتبط با ثبت برند در گلستان
  • ثبت علامت تجاری در گلستان
  • ثبت برند در گلستان
  • ثبت نام تجاری در گلستان
  • ثبت آرم و لوگو در گلستان