• شرایط ثبت برند در گلستان

ثبت برند و یا علامت تجاری در حقیقت رکن اصلی کسب و کارمحسوب شده و به منظور مداومت در تجارت بسیار مهم است . برند یا علامت تجاری مجموعه ای از حروف، تصاویر و اشکالی می باشد که معرفی کننده ویژگی های منحصر به فرد یک محصول است مالکین برندهای ثبت شده می توانند از کلیه اشخاصی که بدون رضایت و موافقت آنها اقدام به استفاده از برند نموده اند و به حق و حقوق آنها تجاو ز کرده اند شکایت کرده و کلیه مراتب را با حمایت قانون پیگیری نمایند. مدت زمان استفاده انحصاری یک علامت تجاری برابر با ده سال می باشد و بعد از اتمام این دوره برند قابلیت تمدید را دارد . توجه کنید که کلیه برندها به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسند که هرکدام از آنها دارای ویژگی های خاص خود می باشند و برای ثبت آنها باید از طریق اداره مالکیت صنعتی اقدام نمود.جهت اخذ مشاوره ثبت برند و علامت تجاری در گلستان با کارشناسان مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در گلستان

اگر برند به نام شخص ثبت شود آن برند را حقیقی می نامیم و برندیا علامتی که به نام شرکت به ثبت برسد ، برند حقوقی خواهد بود. در اینجا مدارک لازم جهت ثبت هر دو نوع برند توضیح داده می شود :

 • مدارک لازم برای برند یا علامت تجاری حقیقی :

مدارک هویتی (کپی کارت ملی و شناسنامه) شخص متقاضی ، ارائه جواز فعالیت و جواز کسب به نام متقاضی ، چنانچه برند به لاتین باشد کارت بازرگانی ، ارائه طرحی از برند یا لوگو

 • مدارک لازم برای برند یا علامت تجاری حقوقی یا ثبت برند شرکت :

آگهی ثبت شرکت ، روزنامه رسمی ، مدارک ثبتی شرکت در صورت داشتن تغییرات ،آگهی ثبت تغییرات شرکت ، مدارک شناسایی مدیرعامل شرکت ، چنانچه برند به لاتین باشد کارت بازرگانی ، ارائه طرحی از برند یا لوگو

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان با توسط مجتمع ثبتی ایلیا

 • ثبت برند توسط متقاضی

در مرحله اول می بایست به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه می نمایید و با انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی شروع به تکمیل این اظهارنامه می نمایید به این نکته توجه فرمایید تنظیم و تدوین اظهارنامه ثبت برند از امور تخصصی می باشد و نیازمند تجربه در این زمینه است.

در مرحله بعدی اطلاعات شخصیت حقوقی و یا حقیقی را به صورت کامل وارد می نمایید توجه داشته باشید کالاهای انتخابی شما می بایست با توجه به مجوزی که قصد دارید ارائه دهید انتخاب گردد چنانچه از طبقات کالاها اطلاع ندارید می بایست از اطلاعات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند شوید . مرحله بعدی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند را از طریق همین سامانه بارگذاری کرده و ارسال می نمایید. حال نوبت به آن می رسد که هزینه های مورد نیاز ثبت برند را از طریق درگاه اینترنتی واریز نمایید. هزینه ثبت برند و علامت تجاری بسته به نوع محصول مورد تقاضا و طبقه آن می تواند متغیر باشد. بعد از تکمیل کلیه مراحل فوق پرونده شما از طریق سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی به کارتابل کارشناس این اداره ارسال می گردد و در مرحله بررسی قرار میگیرد. بعد از بررسی های کارشناس اداره ظرف مدت دو الی سه ماه کاری نتیجه ثبت برند شما و یا اعلام نقص آن صادر میگردد . در صورتی که پرونده شما نقصی داشته باشد می بایست اقدام به رفع نقص نمایید. بعد از انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری باید برای روزنامه تقاضای ثبت علامت ثبت نام نمایید.پیش از هر اقدامی به شما توصیه می کنیم که استعلام برند را جهت اطمینان بیشتر از سامانه استعلام برند و علامت تجاری به عمل آورید.

 • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدا کارشناسان و مشاوران متخصص مجتمع ثبتی ایلیا کلیه اطلاعاتی را که شما در این زمبنه نیازمند می باشید را در اختیارتان میگذارد در مرحله بعد می بایست مدارک اعلامی که کارشناسان ما به شما اعلام مینمایند را تهیه کرده و در اختیار آنها می گذارید. با توجه به مدارک تهیه شده اقدام به ثبت و تنظیم اظهارنامه به صورت تخصصی می نمایند با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز آنها طبقات کالا مشخص شده و در سامانه ثبت علامت تجاری ثبت می گردد. در صورتی که پرونده ثبتی شما دچار نقص و یا کمبود مدارک باشد اقدام به رفع نقص به صورت تخصصی می نمایند پس از انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت اقدام به ثبت نام در روزنامه رسمی می نمایند و با انتشار روزنامه رسمی مراحل تشکیل پرونده ثبت برند توسط وکلای ثبت شرکت مجتمع ایلیا پیگیری می گردد و در انتها آگهی انحصاری استفاده 10 ساله از برند به نام شما صادر میگردد چنانچه از این روش اقدام نمایید وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل ثبت برند را برای شما به انجام می رساند

ثبت برند در گلستان .

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در گلستان

در صورتی که با هدف گسترش حضور خود در بازار قصد داشتید که محصول یا طبقه ای را به برند ثبت شده خود اضافه کنید ، با ورود به سامانه ثبت علامت تجاری و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه شروع به تکمیل و تدوین این اظهارنامه می نمایید. کلیه مراحل ثبت افزایش کالا یک برند تجاری همانند ثبت خود برند می باشد . با ارسال این اظهارنامه کارشناس اداره مالکیت صنعتی اقدام به بررسی پرونده شما می نماید و چنانچه مورد تایید قرار بگیرد با پرداخت هزینه های اضافه طبقات و کالاها ، آگهی آن انتشار می یابد

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلی�� همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در گلستان ارائه می دهد.

ثبت علامت تجاری در گلستان

علامت تجاری متشکل از حروف، رنگها و اشکالی می باشد که میتواند معرف یک کار آفرین یا تولید کننده اقتصادی باشد و در حقیقیت وجه تمایز کالا و خدمات تولیدی را نسبت به مابقی اجناس و خدمات ایجاد میکند. به استناد نص صریح قانون نام و علامت تجاری این گونه تعریف شده است: : نام تجاری استفاده از اسم و عنوانی میباشد که مشخص کننده شخص حقیقی و حقوقی باشد. و علامت تجاری هرگونه نشان و علامتی است که تمایزی را بین کالا و خدمات ایجاد می کند.

ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن کادری مجرب و متخصص در زمینه ی ثبت برند و برندینگ آماده ی ارائه ی خدمات مشاوره ای رایگان از طریق کارشناسان خود به شما عزیزان می باشد.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در گلستان

لوگو یا آرم نوعی علامت تجاری می باشد که طرح قابل لمسی است که خصوصیات محصول یا خدمات در آن نمایان می باشد. از لحاظ ثبتی مراحل ثبت لوگو ، آرم ، علامت و نام تجاری یکسان می باشد و این آیتم ها تنها ممکن است در شکل ظاهرشان با یکدیگر تفاوتهایی داشته باشند. به طور کلی بر اساس قوانین کشور ایران هر نوع علامت یا نشان قابل رویت و تصویری در صورتی که نقض کننده قوانین موجود نباشد به عنوان برند قابل ثبت خواهد بود. دفتر ثبت برند و علامت تجاری اداره مالکیت صنعتی در تهران است که مرجع ثبت برند در سراسر ایران می باشد.

بهز

حوزه های ثبت برند در گلستان و شهرستان های آن
 • ثبت برند در گرگان
 • ثبت برند در بندرگز
 • ثبت برند در بندر ترکمان
 • ثبت برند در گنبدکاووس
 • ثبت برند در علی آباد کتول
 • ثبت برند در آزادشهر
 • ثبت برند در کلاله
 • ثبت برند در مینودشت