درخواست مشاوره رایگان

ثبت برند در گرگان

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 29 دی 1399


ثبت برند در گرگان

قطعاً وقتی که اسم برند مایکروسافت به گوشتان می خورد بیل گیتس به ذهن شما متبادر می شود ،میلیاردر واشنگتنی ، این برند جزء سه برند برتر دنیا می باشد .فکر می کنید اگر بیل گیتس این برند را ثبت نمی کرد در عرض چند لحظه که معروف شد چه تبعات سنگینی را باید به جان می خرید، ثبت برند در گرگان موضوع اصلی این مقاله می باشد و قصد داریم  به نحوه ثبت و مقررات مربوطه و هزینه های آن بپردازیم .برای ثبت برند هیچ اجبار قانونی وجود ندارد اما استفاده از برند های ثبت شده حتی نادانسته هم برای اشخاص تبعات حقوقی و قانونی به دنبال دارد. ما در مجتمع ثبتی حقوقی ایلیا در خدمت شما هستیم تا بتوانیم بهترین خدمات ثبتی را  در زمینه ثبت برند در گرگان ارائه دهیم در صورتی که با هر گونه سوال و یا مشکلی رو به رو شدید میتوانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند هم چنین می توانید با شماره تلفن های 32137-026 و 26655119-021 تماس بگیرید.

 

گرگان

 

تقسیم بندی برند بر اساس نگارش

ساختار نوشتاری علامت تجاری یا برند: گاهی متقاضیان ثبت علامت تجاری می خواهند یک واژه را به شکل یک طرح به ثبت برسانند که مونوگرام یا لوگو تایپ نامیده می شود.این نوع برند می تواند واژگان فارسی یا غیر فارسی را شامل شود.

ساختار تصویری برند: در این نوع علامت تجاری اشکال و رنگ و کلمات گاهاً به شکل یک نماد در می آیند و قصد دارند به مخاطبانشان پیامی را ارسال کنند مثل لوگوی اپل. بسیاری از شرکت ها و تولید کننده های بزرگ که تاکنون مبادرت به ثبت برند در گرگان نموده اند ، هر کدام به دنبال پیام مربوط به محصول خود بودند.  

ساختار مختلط: ترکیب واژه و حروف یا اعداد با اشکال در واقع علامت تجاری مختلط را خلق می کند که اشخاص با ثبت علامت تجاری مختلط می توانند هم از برند و هم از لوگو به تنهایی استفاده نمایند و هم می توانند با هم استفاده کنند ولی باید بدانند که برای این نوع برند یک تصدیق ثبت صادر می شود. 

هزینه ثبت برند در گرگان

یکی از مسائل  ثبت برند در گرگان برای متقاضیان ثبت، متفاوت بودن هزینه ثبت برند است که به نسبت تعدد طبقات و محصولات خطوط آگهی و نوع برند ثبت هزینه ثبت و روز نامه رسمی برند افزایش می یابد ما در موسسه ثبت ایلیا در کنار شما هستیم تا با تخفیف های ویژه ما برای ثبت علامت تجاری در گرگان اقدام کنید از آنجایی که ثبت برند در تهران صورت می گیرد و رفت و آمد برای اشخاص بسیار سخت است علاوه بر آن هزینه ثبت برند توسط خود متقاضی خیلی بیشتر از مجتمع ثبتی است ، نوزده سال است که در کنار شما خدمات ثبتی به ویژه برند شهرستان ها را ارائه می دهیم و روزمه ما در موفقیت دهها هزار پرونده ثبتی مشهود است.

طبقات برند چه حوزه هایی را در بر می گیرد؟

به طور کلی برای ثبت برند باید یک یا چند طبقه از 45 طبقه ثبت برند را انتخاب کنید در هر طبقه تعدادی از کالا ها و محصولات بیان شده اند ، چه محصولاتی که مستقیم مورد مصرف قرار می گیرند چه محصولاتی که برای تولید کالا های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. حتی مشاغل و خدمات  هم موضوع این طبقات است و با توجه به نوع فعالیت و موضوع جواز می توان یک یا چند طبقه را انتخاب نمود.

قواعد انتخاب نام برند در گرگان

انتخاب اسم برند یکی از الزامی ترین موارد در ثبت برند در گرگان است برند  انتخاب شده نباید قبل از این به ثبت رسیده باشد یا مشابه اسامی ثبت شده باشد ، برند مربوطه نباید خلاف نظم عمومی و شرع باشد، برای انتخاب نام برند باید توجه کنید اسم عام و صفت ها به تنهایی قابل ثبت نیست ، برخی اسامی هستند به طور کلی به ثبت نمی رسند مانند اسامی مقدسه و اسم محصول برای همان محصول ، بد نیست بدانید حتی مخفف سازمان ها و کشور ها قابل ثبت نیستند.

اگر طرح لوگو شما مشابه پرچم و یا آرم نظامی باشد قابل ثبت نیست حتی به شکل کوچک هم نمی اتونید در لوگو استفاده نمایید. این قواعد امری هستند و در صورت عدم رعایت اظهارنامه ثبت برند شما رد می شود.

اتباع خارجی چگونه می توانند اقدام به ثبت برند در گرگان کنند؟

اتباخ خارجی برای ثبت برند در گرگان باید شرایط زیر را دارا باشند.

 • در کشور متبوع خود پاسپورتشان ترجمه رسمی به زبان فارسی شده باشد
 • کنسولگری ایران در کشور متبوع پاسپورت مربوطه را تأیید کند.
 • کنسولگری ایران مدارک را جهت بررسی بیشتر به وزارت خارجه ایران ارسال می نماید.
 • بعد از رسیدگی وزارت خارجه پاسپورت جهت درج مهر به قوه قضاییه صادر می شود.
 • با درج مهر قوه قضایی و اخذ کد فراگیر می توانند همچون اتباع ایرانی اقدام به ثبت برند گرگان نمایند.

 

ثبت برند در گرگان

 

مراحل ثبت برند در گرگان

 • تکمیل مدارک: در ابتدا باید مدارک ثبت برند خود را تکمیل نمایید تا در زمان ثبت با مشکلی مواجه نشوید.
 • استعلام علامت: قبل از ثبت علامت تجاری حتماً نسبت به استعلام آن اقدام کنید تا بدانید به ثبت نرسیده باشد ، استعلام علامت تجاری را از کارشناسان مجتمع ثبت ایلیا تقاضا کنید.
 • تنظیم اظهارنامه:اظهار نامه ثبت برند در گرگان را باید در سایت مالکیت معنوی در زیر گروه ثبت علامت تجاری تنظیم نمایید و مواردی که ارائه آن الزامی است مثل جواز باید آپلود گردد.
 • پاسخ اظهارنامه:  بعد از ارسال اظهارنامه به اداره ثبت علامت تجاری و رسیدگی کارشناس یا اظهارنامه  دارای نقص یا رد و یا مورد تأیید اعلام می شود . در صورت رد شانس موفقیت ثبت برند کاهش می یابد اما در صورت تأیید به اداره ثبت علائم تجاری برای تحویل مدارک مراجعه می نمایید.
 • روزنامه نوبت اول: روزنامه نوبت اول برای اطلاع عموم جهت اعلام درخواست ثبت برند در گرگان چاپ می گردد و ظرف 30 روز به اشخاص مهلت داده می شود در صورتی که ادعایی نسبت به برند در خواست شده دارند به اداره ثبت علامت تجاری مراجعه کنند.
 • شماره ثبت: بعد از سی روز با پرداخت هزینه ثبت، برای برند مربوطه شماره ثبت صادر می شود.
 • روزنامه نوبت دوم: بعد از صدور شماره ثبت نسبت به نشر روزنامه دوم اقدام می کنید .
 • دریافت تصدیق:در طی حدود یک هفته از روزنامه دوم تصدیق ده ساله برند صادر می شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در گرگان

اشخاص حقیقی:

 • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • جواز اعم از جواز کسب یا تأسیس یا هر گونه جواز از ارگان های دولتی
 • وکالت نامه در صورت اخذ وکیل
 • کارت بازرگانی در صورت غیر فارسی بودن علامت
 • طرح علامت تجاری

اشخاص حقوقی

 • آخرین آگهی تغییرات شرکت
 • آگهی تأسیس شرکت
 • جواز تأسیس یا پروانه بهره برداری
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل
 • وکالت نامه در صورت اخذ وکیل
 • کارت بازرگانی در صورت غیر فارسی بودن برند
 • طرح علامت

آیا کارت بازرگانی برای ثبت برند الزامی است؟

همان طور که در قسمت مدارک عنوان کردیم کارت بازرگانی برای برند های غیر فارسی و یا برند های فارسی که معنایی در لغت نامه دهخدا برای آنها پیش بینی نشده است ارائه می شود. حتی برند های بی معنا را هم می توان با داشتن کارت بازرگانی به ثبت رساند اما شرایطی که برای اخذ کارت بازرگانی اشخاص باید داشته باشند به شرح ذیل است:

 • داشتن مدرک کارشناسی مرتبط با بازرگانی
 • داشتن جواز تآسیس
 • داشتن عضویت در اتاق بازرگانی
 • داشتن سابقه بیمه ای

هر یک از چهار مورد فوق را داشته باشید می توانید اقدام به اخذ کارت بازرگانی نمایید.

جهت ثبت برند در گرگان از کجا شروع کنیم؟

باید بدانید که علامت تجاری خود را می توانید در شکل های مختلف به ثبت برسانید به عنوان مثال :لوگو، لوگو تایپ، طرح ، آرم یا نام تجاری . مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمان تخصصی ثبت شرکت و ثبت برند و حضور مشاوران حقوقی و ثبتی کارآزموده یکی از بهترین راهنمایان شما در زمینه انتخاب و طراحی انواع علائم تجاری متقاضیان محترم می باشند. پیشنهاد ما برای بهبود شرایط انتخاب و تکیه به وکیلی است که می تواند با تجربه ی خود کارها را بهتر و سریع تر به انجام برساند همین حالا با مشاورین مجرب ما درتماس باشید.

شرایط ثبت برند در گرگان

صاحبان مشاغل و کسب و کار باید بدانند که با ثبت علامت تجاری یا برند ، محصولات و یا خدمات شما در بازار هدف شناخته شده و این امر مانع از اقتباس رقبا از نام و نشان تجاری شما می گردد. برند سبب معرفی شما در بازار هدف شده و فروش کالا یا خدمات شما را بالا می برد. ثبت برند از حساسیت بالایی برخوردار است چرا که حمایت قانونی ده ساله را به دنبال خواهد داشت. با ثبت برند کالای شما بیش از پیش از کالاها یا خدمات مشابه در بازار متمایز شده و در مسیر پیشرفت قرار می گیرد. با توجه به این نکات ثبت برند و علامت تجاری از اهمیت بالایی برخوردار است. به منظور برخورداری از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت برند و علامت تجاری در گرگان با مشاوران مجتمع ثبتی حقوقی ایلیا در تماس باشید.

ثبت علامت تجاری در گرگان

نام یا عنوانی که تولیدکنندگان از طریق آن بتوانند وجه تمایزی بین کالا و خدمات خود و دیگر تولیدکنندگان ایجاد کنند را برند یا علامت تجاری می نامند. به مرور زمان فعالان اقتصادی برای ماندگاری محصولات تولیدی خود در بازار رقابتی مجبور به استفاده از علائمی شدند که مصرف کنندگان از طریق آن بتوانند کالا و خدمات آنها را تشخیص دهند که همین امر باعث شد ثبت برند جایگاه ویژه ای پیدا کند و امروز یکی از ارکان اصلی فعالیتهای تجاری و غیرتجاری شود.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در گرگان

آرم ، نشان و یا لوگو از مهم ترین راههای شناخت و معرفی تولیدات شما در بازار تجارت می باشد. این امر از زمان باستان تا به امروز رواج داشته است ثبت این نشان ها این اختیار را به صاحبین برند می دهد که تنها آنها بتوانند به صورت انحصاری از آن استفاده نمایند . برند ، علامت تجاری ، نشان ، آرم ، لوگو و نام تجاری دارای نقش حقوقی یکسان می باشند اما شکل و فرم آنها با یکدیگر متفاوت است . کارشناسان ثبت شرکت ایلیا می توانند درزمینه طراحی و ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در گرگان یاریگر شما باشند.دفتر ثبت برند اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که متولی امر ثبت برند در سراسر ایران می باشد.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی در گرگان

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود می تواند اقدام نماید.

سخن نهایی

هر برند سرنوشت خودش را دارد. کم نبودند برند هایی که به دلیل به موقع اقدام نکردن اشخاص برای ثبت ضرر های مالی و زمانی زیادی را متحمل شده اند. در صورتی که وقت و سرمایه خود را برای معرفی و رشد یک اسم به عنوان نام تجاری خود دارید قبل از هر اقدامی ابتدا نسبت به ثبت آن اقدام کنید ما در گروه متخصص ثبت برند ایلیا در کنار شما هستیم.  هر گونه سوال در زمینه تعیین اسم برند و استعلامات لازمه آن دارید هم اکنون با کارشناسان زبده ما تماس بگیرید. شما هم می توانید بیل گیتس باشید و خالق امپراتوری نظیر امپراتوری مایکرو سافت شوید فقط باید در راستای درست پیش بروید تا دچار چالش های قانونی نشوید. ایلیا برای ارائه هر گونه مشاوره ثبتی در خصوص ثبت برند در گرگان و ثبت انواع علامت تجاری در کنار شما است.

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا

 • شعبه کرج: 137 32 – 026
 • شعبه تهران :119 55 266 – 021
 • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی : WWW.ELIYA.IR
 • پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا ( ثبت ایلیا ) در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها شامل ( ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری در کل مراجع ذیصلاح ، هم چنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت برند در گرگان

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید