• شرایط ثبت برند در گرگان

  صاحبان مشاغل و کسب و کار باید بدانند که با ثبت علامت تجاری یا برند ، محصولات و یا خدمات شما در بازار هدف شناخته شده و این امر مانع از اقتباس رقبا از نام و نشان تجاری شما می گردد. برند سبب معرفی شما در بازار هدف شده و فروش کالا یا خدمات شما را بالا می برد. ثبت برند از حساسیت بالایی برخوردار است چرا که حمایت قانونی ده ساله را به دنبال خواهد داشت. با ثبت برند کالای شما بیش از پیش از کالاها یا خدمات مشابه در بازار متمایز شده و در مسیر پیشرفت قرار می گیرد. با توجه به این نکات ثبت برند و علامت تجاری از اهمیت بالایی برخوردار است. به منظور برخورداری از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت برند و علامت تجاری در گرگان با مشاوران مجتمع ثبتی حقوقی ایلیا در تماس باشید.

  مدارک لازم جهت ثبت برند در گرگان

  ثبت برند در گرگان به دو صورت حقیقی و حقوقی انجام می شود که مدارک هرکدام از آنها جداگانه می باشد که به شرح ذیل است :

  مدارک برای شخص حقیقی :

 • مجوز فعالیت
 • مدارک احراز هویت متقاضی ( کارت ملی و شناسنامه )
 • تصویری از علامت مورد نظر
 • مدارک برای شخص حقوقی و یا ثبت برند شرکت
 • مدارک احراز هویت مدیر عامل شرکت
 • کلیه اوراق ثبتی شرکت به همراه آخرین روزنامه تغییرات
 • مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع فعالیت شرکت
 • تصویری از علامت مورد نظر

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

 • ثبت برند توسط متقاضی

همانطور که گفتیم علامت تجاری به دو صورت شخصی و حقوقی به ثبت می رسد که متقاضیان با توجه به نیاز خودشان میتوانند نوع آن را انتخاب نمایند. گام بعد برای ثبت برند انتخاب نام مناسب و پسندیده می باشد. نام انتخابی شما میتواند لاتین باشد که در این صورت نیازمند کارت بازرگانی می باشید در صورتی که برند شما به فارسی باشد مستند معنایی آن را باید از لغت نامه دهخدا اخذ نمایید . مدت زمان ثبت برند تجاری تقریبا در بازه ی زمانی 40 تا 45 روز کاری انجام می شود اما هزینه ثبت برند و علامت تجاری را نمیتوان به صورت دقیق اعلام کرد .

ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن کادری مجرب و متخصص در زمینه ی ثبت برند و برندینگ آماده ی ارائه ی خدمات مشاوره ای رایگان از طریق کارشناسان خود به شما عزیزان می باشد.پیش از هر اقدامی بهتر است استعلام برند را از سامانه استعلام برند و علامت تجاری انجام دهید.

 • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدا اظهارنامه ثبت اسم تجاری به صورت حرفه ای و توسط کارشناسانی که در این زمینه تبحر دارند ، تدوین و تنظیم می گردد این امر تجربه و دانش خاصی در امور حقوقی و ثبت برند را می طلبد. بنابراین توصیه می کنیم با کارشناسان با تجربه ثبت شرکت ایلیا در این زمینه مشورت نمایید زیرا هرگونه اشتباهی در تنظیم اظهارنامه منجر به عدم پذیرش آن می گردد. با ارسال اظهارنامه ثبت برند به اداره مالکیت صنعتی برند شما در لیست انتظار کارشناسی قرار می گیرد و در صورت تایید کارشناس اداره مالکیت صنعتی تاییدیه اولیه برند صادر می شود .

این مدت زمان حدودا " بین 40 الی 45 روز کاری می باشدپس از آن آگهی اول ثبت برند صادر می گردد و پس از اقدامات لازم جهت اخذگواهی انحصارعلامت تجاری تصدیق برند با اعتبار 10 ساله صادر می گردد. اما در خصوص هزینه ثبت برند با توجه به موضوع و طبقه یا طبقات مورد نیاز نمی توان اعلام هزینه دقیقی انجام داد . لذا به منظوربرآورد دقیق هزینه ثبت علامت تجاری از مشاوره کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا بهره مند گردید تا شما را در این زمینه آگاه سازند.اگر این روش را برگزینید وکیل ثبت برند و علامت تجاری تا پایان مسیر در کنار شما خواهد بود.

ثبت برند در گرگان

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در گرگان

با اتمام پروسه ثبت برند خود امکان دارد نیاز داشته باشید که نام تجاری خود را در طبقات دیگری نیز به ثبت برسانید این امر نیاز به کارشناسی مجدد و پرداخت هزینه جداگانه ای دارد. کارشناسان مجتمع ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات تخصصی در این زمینه به شما متقاضیان محترم می باشند.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در گرگان

نام یا عنوانی که تولیدکنندگان از طریق آن بتوانند وجه تمایزی بین کالا و خدمات خود و دیگر تولیدکنندگان ایجاد کنند را برند یا علامت تجاری می نامند. به مرور زمان فعالان اقتصادی برای ماندگاری محصولات تولیدی خود در بازار رقابتی مجبور به استفاده از علائمی شدند که مصرف کنندگان از طریق آن بتوانند کالا و خدمات آنها را تشخیص دهند که همین امر باعث شد ثبت برند جایگاه ویژه ای پیدا کند و امروز یکی از ارکان اصلی فعالیتهای تجاری و غیرتجاری شود.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در گرگان

آرم ، نشان و یا لوگو از مهم ترین راههای شناخت و معرفی تولیدات شما در بازار تجارت می باشد. این امر از زمان باستان تا به امروز رواج داشته است ثبت این نشان ها این اختیار را به صاحبین برند می دهد که تنها آنها بتوانند به صورت انحصاری از آن استفاده نمایند . برند ، علامت تجاری ، نشان ، آرم ، لوگو و نام تجاری دارای نقش حقوقی یکسان می باشند اما شکل و فرم آنها با یکدیگر متفاوت است . کارشناسان ثبت شرکت ایلیا می توانند درزمینه طراحی و ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در گرگان یاریگر شما باشند.دفتر ثبت برند اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که متولی امر ثبت برند در سراسر ایران می باشد.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می توا��د راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در گرگان ارائه می دهد.

حوزه های ثبت برند در گلستان و شهرستان های آن
 • ثبت برند در گرگان
 • ثبت برند در بندرگز
 • ثبت برند در بندر ترکمان
 • ثبت برند در گنبدکاووس
 • ثبت برند در علی آباد کتول
 • ثبت برند در آزادشهر
 • ثبت برند در کلاله
 • ثبت برند در مینودشت