• شرایط ثبت برند در قم

شما متقاضیان گرامی اگر به دنبال کسب و کاری موفق و در خور و شایسته محصولی که قرار است تولید و به بازار عرضه نمایید هستید بهتر است به فکر ثبت برند قوی و مرتبط با موضوع فعالیتتان باشید تا هم دست سود جویان را از محصولی که قرار است به بازار معرفی نمایید دور نگه دارید و هم از حمایت دولت برای فروش محصولتان در بازار بهره مند شوید . اگر به دنبال ثبت برند هستید خیلی راحت و فقط با چند حرف یا کلمه و علامتی خاص که با شئونات اسلامی مغایرت ندارد و از نظر قانونی ایرادی بر ا ن وارد نمی شود می توانید ان را ثبت نمایید .جهت برخورداری از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری با مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در قم

جهت طی نمودن مراحل بعدی متقاضی باید اوراقی را که اداره مالکیت برای ثبت در نظر گرفته اماده نماید. بدین صورت که متقاضی می تواند از سه راه جهت ثبت نهایی اقدام نماید اولین راه می تواند استفاده از جواز کسب مغازه شخص باشد. و راه دوم می تواند جواز تاسیس قانونی او که با ثبت یک شرکت میسر می شود باشد. جواز تاسیس جهت ثبت برند شرکت مورد استفاده قرار می گیرد.و دراخر اگر هیچ کدام از این مدارک را ندارید می توانید نامه قانونی از اتحادیه یا وزارت صنایع و معادن تهیه نمایید. و در اخر یک عکس 4*3 تهیه نموده و به همراه کلیه مدارک و اوراقی که در بالا به انها اشاره شد تحویل اداره مالکیت صنعتی جهت اخذ برند نمایید .جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت و ثبت برند با مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشد .

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا
  • ثبت برند توسط متقاضی

برای پیگیری مراحل ثبت برنددر قم باید اشاره کرد که ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی انجام خواهد شد ، در چند سال اخیر با توجه به ، ورود به عرصه فناوری اطلاعات و سیاست های دولت الکترونیک ، کلیه کارهای ثبت برند از طریق سامانه ثبت برند که مربوط به خود اداره مالکیت صعنتی می باشد ، اقدام می گردد. به این ترتیب که ابتدا تقاضای خود را در طی مراحل مختلف در سامانه اداره وارد می کنند و بعد از پاسخ های اداره گام ها را یک به یک طی کرده و تنها برای مدارک مالکیت برند به اداره مراجعه خواهند کرد .

زمان لازم برای ثبت کردن برند حداقل 2 ماه کاری می باشد که با احتساب زمان لازم برای طی کردن تمامی مراحل می تواند تا 4 ماه کاری نیز طول بکشد .لازم است پیش از هر اقدامی باید نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام نمایید تا از ثبت برند خود مطمئن شوید.

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

اولین گامی که شما باید برای ثبت برنددر قم در نظر بگیرید و لازمه ثبت برند شما ست ثبت یک شرکت است و پس از ان باید مراحل بعدی ثبت برند را پشت سر بگذارید و پس از تکمیل اظهارنامه به همراه اسمی که از قبل برای برند خود انتخاب نموده اید تحویل اداره ثبت مالکیت صنعتی نمایید .سپس کارشناس طبق لیستی که اداره برای او تهیه کرده مدارک شما را که در صف بازدید قرار دارد بررسی می نماید . پس از تایید کارشناس در صورت نقص پرونده به هر دلیل موجهی از سوی کارشناس باید ان را رفع و رجوع نمایید و اگر پرونده شما هیچ گونه نقصی نداشت مراحل بعدی را طی می نمایید .

مدارک را که تحویل کارشناس دادید 45 روز کاری زمان می برد تا مورد بررسی قرار گیرند و پس از ان برند دو ماهه شما ثبت می شود و در مرحله دوم باید تصدیق نامه برند را دنبال کنید که ان هم مدارک خاص خود را دارد و ظرف دوماه کاری زمان برای تایید ثبت نهایی ان باید وقت بگذارید تا از سوی کارشناس مورد بررسی قرار گیرد و برند ده ساله شما به همراه تصدیق ان اماده شو در صورتی که کار خود را به موسسه ایلیا بسپارید کلیه مراحل ثبت برند شما توسط وکیل ثبت برند و علامت تجاری به انجام می رسد

ثبت برند در قم

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در قم

پس از ثبت یک برند ممکن است به این نتیجه برسید که کالا و یا طبقه خاصی را به برند خود اضافه نمایید. این امر نیاز به ثبت اظهارنامه ی ویژه افزایش کالا و خدمات در سامانه اداره مالکیت صنعتی دارد. بدیهی است بررسی توسط کارشناس این اداره مشمول پرداخت وجوهی دولتی خواهد بود .

اگر به دنبال شریکی مطمئن در خصوص ثبت شرکت و یا برند خود هستید فرصت را غنیمت شمرده و همین حالا با کارشناسان ارشد ایلیا در ارتباط باشید تا در این زمینه راهنمایی شوید و در صورت صلاحدید ثبت نهایی ان را نیز برای شماعهده دار می شویم . کارشناسان ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات کاملا تخصصی به شما عزیزان می باشند .

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در قم

برند می تواند یک اسم یا یک اصطلاح یا نوعی علامت و سمبل یا طرحی خاص و یا مجموعه ای از این موارد و همچنین ترکیبی از این موارد باشد ، ولی هرچه که باشد باید در راستای این هدف طراحی و شکل دهی شود که کالا یا خدمات شرکت را از دیگر محصولات مشابه متمایز کند . ساخت برند هم برای مشتریان و هم برای ارائه دهندگان خدمات ،مزایای بسیاری دارد .
سازمانی که دارای نام تجاری است از این جهت دارای مزیت است که میتواند در کسب و کار خود سود بیشتری کسب کند اما مشتریان از این جهت مزیت کسب می کنند که در خرید محصول ریسک کمتری دارند و در خرید اطمینان بیشتری دارند و همین اعتماد روانی مشتریان باعث افزایش خرید آنها می شود و ترجیح می دهند همیشه از همان برند استفاده کنند .

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در قم

لوگو، طرحی گرافیکی است متشکل از یک یا چند علامت برچسب و یا اشکال هندسی . این طرح گرافیکی می تواند از اشکال مختلف، چیدمان حروف و یا نوعی خاص از قلم ، نوشته و طراحی شده باشد و به شکل ویژه و خاصی کنار هم چیده شده باشد . این علامت باید نسبت به دیگر علائم تجاری از همه جهات شامل شکل و رنگ و نوع چیدمان و سبک نوشتاری حروف متفاوت باشد تا با علائم مشابه اشتباه گرفته نشود .دفتر ثبت برند و علامت تجاری اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران می باشد که مرجع ثبت برند و علامت تجاری در همه شهرهای ایران می باشد.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در قم ارائه می دهد.

حوزه های ثبت برند در قم و شهرستان های آن

  • ثبت برند در قم
  • ثبت برند در جمکران
  • ثبت برند در پردیسان