• ثبت برند در فارس

ثبت برند در فارس یا ثبت علامت تجاری و یا نام تجاری عبارتست از هرگونه حرف،شکل،نوشته ،اعداد و......که معرف کالا و یا خدمات مورد نظر باشد .که باعث ایجاد رقابتی بین تولید کنندگان محصولات و خدمات می شود. برند در ابتدا به صورت کشوری ثبت می شود و بعد بنا به تقاضای درخواست کنندگان می توان آن را به صورت برند مادرید یا همان بینن المللی به ثبت رساند.جهت اخذ مشاوره ثبت برند و علامت تجاری با کارشناسان مجتمع ثبت ایلیا تماس حال نمایید.

مراحل ثبت برند در فارس

کلیه برندها به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسند که هرکدام از آنها دارای ویژگی های خاص خود می باشند. در ابتدا باید مشخص گردد که برند انتخابی به لاتین می باشد یا فارسی در صورتی که برند شما فارسی باشد می بایست در لغت نامه دهخدا مستند معنایی آن را ارائه دهید و چنانچه برند انتخابی به لاتین باشد باید کات بازرگانی خود را اخذ نمایید.چنانچه کار ثبت برند خود را به مجتمع ایلیا بسپارید کلیه مراحل آن توسط وکیل ثبت برند و علامت تجاری در فارس برای شما به انجام می رسد و استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری جهت حصول اطمینان بیشتر از ثبت برند شما حتما " به عمل می آید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در فارس

مدارک شناسایی (کپی کارت ملی و شناسنامه) شخص متقاضی ، ارائه جواز فعالیت و جواز کسب ، چنانچه برند به لاتین باشد کارت بازرگانی

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی و یا ثبت برند شرکت :

آگهی تاسیس شرکت ، مدارکثبت شرکت ،آگهی ثبت تغییرات شرکت در فارس ، مدارک شناسایی مدیرعامل شرکت ، چنانچه برند به لاتین باشد کارت بازرگانی نیز لازم است.

زمان و هزینه ثبت برند در فارس

ثبت یک برند تقریبا 45 روز کاری زمان می برد تا به تایید کارشناس اداره مالکیت صنعتی برسد و تقریبا 60 روز کاری زمان لازم است تا تصدیق شما آماده شود. هزینه ثبت برند و علامت تجاری متغیر بوده و بر اساس نوع محصولات و تعداد آنها و نیز طبقات مد نظر متفاوت می باشد و کلیه مراحل ثبت شرکت و ثبت برند خود را از کارشناسان ثبت شرکت ایلیا جویاا شوید.

ثبت برند در فارس

ثبت اضافه کالا و طبقه در استان فارس

ورود به سامانه ثبت نشان تجاری و فشردن گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه شروع به کامل نمودن و تدوین این اظهارنامه نمایید. همه ی مراحل ثبت افزایش کالای یک برند تجاری همانند ثبت آن برند می باشد با این تفاوت که اظهارنامه سابق شما در اداره مالکیت صنعتی موجود می باشد. با ارسال این اظهارنامه کارشناس اداره مالکیت صنعتی اقدام به بررسی پرونده می نماید و چنانچه مورد تایید قرار بگیرد با پرداخت هزینه های اضافه طبقات، آگهی آن انتشار می یابد.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در فارس ارائه می دهد.دفتر ثبت برند در فارس همان اداره مالکیت صنعتی در تهران است که کار کل ثبت برند درایران را به انجام می رساند و مرجع ثبت برند و علامت تجاری می باشد.

واژگان مرتبط با ثبت برند در فارس
  • ثبت علامت تجاری در فارس
  • ثبت برند در فارس
  • ثبت لوگو و نام تجاری در فارس
  • ثبت اسم تجاری در فارس
  • ثبت آرم تجاری در فارس