• شرایط ثبت برند در شهرکرد

برند یا علامت تجاری و یا نام تجاری به معنای هرگونه حرف،شکل،نوشته ،اعداد و......که معرف کالا و یا خدمات مورد نظر است ، می باشد.ثبت برند باعث ایجاد رقابتی بین تولید کنندگان محصولات و خدمات می شود. برند در ابتدا به صورت کشوری ثبت می شود و بعد حتی می تون آن را در سطح بین الملل نیز ثبت کرد. کلیه برندها به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسند که هرکدام از آنها دارای ویژگی های خاص خود می باشند. در ابتدا باید مشخص گردد که برند انتخابی به لاتین می باشد یا فارسی. در صورتی که برند شما فارسی باشد می بایست در لغت نامه دهخدا مستند معنایی آن را ارائه دهید و چنانچه برند انتخابی به لاتین باشد باید کات بازرگانی خود را اخذ نمایید .جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ثبت برند و علامت تجاری با مجتمع ایلیا تماس حاصل نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در شهرکرد

ثبت برند حقیقی :

مدارک شناسایی (کپی کارت ملی و شناسنامه) شخص متقاضی ، ارائه جواز فعالیت و یا جواز کسب و هر نوع جوازی دال بر فعالیت، چنانچه برند به لاتین باشد کارت بازرگانی نیز باید تحویل شود.

ثبت برند حقوقی یا ثبت برند شرکت :

آگهی تاسیس شرکت ، مدارک ثبت شرکت به همراه روزنامه آخرین تغییرات ، مدارک شناسایی مدیرعامل شرکت ، چنانچه برند به لاتین باشد ارائه کارت بازرگانی نیز لازم است.

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت برند توسط متقاضی

در مرحله اول باید اظهارنامه ثبت علامت را از طریق پایگاه اداره مالکیت صنعتی به صورت فایل الکترونیکی ارسال کنید. مدارک شخصی که قرار است ثبت به نام او انجام شود میتواند به نام شخص حقیقی و یا حقوقی باشد که در صورتی که به نام شخص حقیقی باشد مدارک شناسایی اعم از کارت ملی و شناسنامه آن شخص باید ارسال شود و در صورتی که به نام شخص حقوقی باشد یعنی اینکه قرار باشد ثبت علامت تجاری را به نام شرکت خود انجام دهید ، مدارک ثبت شرکت( آگهی تاسیس و شرکتنامه و...) احتیاج است و در صورتی که به صورت لاتین باشد و یا از حروف بیگانه استفاده شود باید کارت بازرگانی هم داشته باشید.و در هر زمینه ای که قرار است ثبت علامت صورت گیرد باید مجوز آن را داشته باشید.توصیه ما اینست که قبل از هر اقدامی جهت حصول اطمینان بیشتر استعلام برند را از سامانه استعلام برند و علامت تجاری به عمل آورید.

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدا می بایست اظهارنامه ثبت علامت تجاری به صورت تخصصی تنظیم گردد. این امر نیازمندآگاهی و تجربه در این امور می باشد به شما پیشنهاد میگردد با کارشناسان با تجربه ثبت شرکت ایلیا در این زمینه مشورت نمایید زیرا هرگونه اشتباهی در تنظیم اظهارنامه منجر به رد آن می گردد. با ارسال اظهارنامه ثبت برند به اداره مالکیت صنعتی که متولی این کار است برند شما در نوبت کارشناسی قرار می گیرد و در صورت تایید کارشناس اداره مالکیت صنعتی تاییدیه آن صادر می شود .

مدت زمانی که ثبت یک علامت تجاری نیاز دارد تقریبا بین 30 الی 40 روز کاری می باشد تا آگهی اولیه ثبت برند صادر گردد. بعد از اتمام این مدت اقدامات لازم جهت اخذ انحصار 10ساله و تصدیق آن صورت می گیرد .اما در خصوص هزینه ها نمی توان مبلغ دقیقی را اعلام نمود زیرا هزینه ثبت برندو علامت تجاری بر حسب مواردی همچون محصولات و تعداد و طبقات آنها متفاوت خواهد بود. بررسی های کارشناسان مجتمع ثبت شرکت ایلیا در جلسات

شما را در این زمینه آگاه می سازد همچنین وکیل ثبت برند و علامت تجاری تا پایان مسیر در کنار شما خواهد بود.

ثبت برند در شهرکرد

ثبت اضافه کالا و طبقه برند درشهرکرد

پس از ثبت یک برند ممکن است به این نتیجه برسید کالا و یا طبقه خاصی را به برند خود اضافه نمایید. این امر نیاز به ثبت اظهارنامه ی ویژه افزایش کالا و خدمات در سامانه اداره مالکیت صنعتی دارد .پس از آن با پرداخت هزینه، صدور آگهی اضافه کالا و طبقات انجام می شود.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری درشهرکرد

نام یا عنوانی که تولیدکنندگان از طریق آن بتوانند وجه تمایزی بین کالا و خدمات خود و دیگر تولیدکنندگان ایجاد کنند را برند یا علامت تجاری می نامند. با گذشت زمان فعالان اقتصادی برای ماندگاری محصولات تولیدی خود در بازار رقابتی مجبور به استفاده از علائمی شدند که مصرف کنندگان از طریق آن بتوانند کالا و خدمات آنها را تشخیص دهند که همین امر باعث شد ثبت برند جایگاه ویژه ای پیدا کند و امروز یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی برای فعالیتهای تجاری و غیرتجاری شود.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در شهرکرد

لوگو نمود بیرونی و تجلی ظاهری هر برند است ، به همین دلیل طراحی آن نیازمند تخصص گرافیکی و در کنار آن اشنایی کامل با کسب و کار مورد نظر است ، اگر یک طرح به طور صحیح طراحی شود می تواند یک ابزار بسیار قدرتمند و با ارزش برای ثبت برند یا نام تجاری باشد .طراحی یک لوگو از سایر موارد طراحی بسیار متفاوت است و نیاز به خلاقیت و تلاش بیشتری دارد . آرم نیز مانند لوگو و علامت تجاری می باشد و پس از طراحی با طی مراحل پیش گفته جهت ثبت برند به ثبت می رسد. دفتر ثبت برند و علامت تجاری همان اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که مرجع ثبت برند در تمام نقاط ایران می باشد

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در شهرکرد ارائه می دهد.

حوزه های ثبت برند در چهار محال و بختیاری و شهرستان های آن
  • ثبت برند در شهرکرد
  • ثبت برند در بروجن
  • ثبت برند در فرخ شهر
  • ثبت برند در فارسان
  • ثبت برند در لردگان
  • ثبت برند در اردل
  • ثبت برند در کوهرنگ