درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت برند در سنندج

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 14 مرداد 1400


در این مقاله به قوانین مربوط به ثبت آسان برند در سنندج می پردازیم تا در صورت پیش آمدن هر نوع سوال ثبتی در ذهن متقاضیان ثبت برند ، این متن یاری کننده آنان برای رسیدن به مقصودشان باشد. در ادامه نکات مهمی را در ثبت برند به شما ارائه خواهیم داد.

ثبت برند در سنندج

ما در این مقاله تلاش بر آن داریم تا درباره ثبت برند در سنندج مطالبی را به متقاضیانی که در صدد ثبت برند در سنندج می باشند ارائه نماییم.توجه داشته باشید که شما با ثبت برند در سنندج شما می توانید یک نام انحصاری برای خودتان داشته باشید که هیچ کس در هیچ کجای ایران نمی تواند از آن برای محصول یا خدمات خود استفاده کند ، شما با مطالعه این مقاله با مدارک ثبت برند در سنندج،مراحل ثبت برند در سنندج،هزینه وتعرفه ثبت برند در سنندج و دیگر اطلاعاتی که باید درباره ثبت برند در سنندج بدانید آشنا خواهید شد.خاطر نشان می شویم که چنانچه در هر کدام یک از مراحل ثبتی با هر سوال وموردی روبرو شدید می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس حاصل نمایند .

 

ثبت برند سنندج

 

برند چیست؟

برند یا علامت تجاری یا نام تجاری برای تفکیک تولیدات و خدمات از محصول و تولیدات سایرین به کار می رود ، که اعتبار آن به ثبت است. در خصوص ثبت برند در سنندج بد نیست بدانید که بعد از ثبت عنوان تجاری بودن به آن اضافه می شود چون هم ارزش مادی دارد و هم ارزش معنوی.امروزه به دلیل راحت بودن فضای تبلیغاتی راه های معروفیت یک برند زیاد است ولی هر برندی به لحاظ مالکیت است که ارزش و اعتبار پیدا می کند نه صرفاً معروفیت ، برند معروفی که به ثبت نرسیده به راحتی توسط شخص یا اشخاص دیگر قابل ثبت است.

مدت زمان اعتبار برند و تمدید برند در سنندج

هر برند به مدت ده سال اعتبار دارد و در این مدت زمان هیچ شخص دیگری نمی تواند آن را به ثبت برساند، اما برای خیلی از افراد سوال است که بعد از اتمام اعتبار ثبت برند سنندج چه باید کرد ، در این خصوص 6 ماه قبل از تاریخ اعتبار برند و 6 ماه پس از تاریخ اعتبار برند کارتابل اداره ثبت شرکت ها نسبت به ثبت مجدد آن برند فقط برای شما به عنوان باز خواهد بود و اگر طی این مدت اقدام نکنید برند شما برای ثبت توسط دیگران آزاد خواهد شد.

مدارک ثبت برند در سنندج

مدارک مورد نیاز ثبت برند شخص حقیقی در سنندج

 • کارت ملی و شناسنامه
 • کارت بازرگانی در صورتی که برند لاتین و غیر فارسی باشد .
 • مجوز فعالیت از نهاد مرتبط
 • نمونه ای برند انتخابی در ابعاد 10*10

مدارک مورد نیاز اشخاص حقوقی در سنندج

 • کارت ملی و شناسنامه مؤسس
 • کارت بازرگانی در صورتی که برند لاتین باشد.
 • مجوز فعالیت شرکت ( پروانه بهره برداری ، پروانه تأسیس و..)

مراحل ثبت برند در سنندج

 1.  مراجعه به سایت اداره ثبت علامت تجاری: در این سایت اظهارنامه الکترونیکی ثبت برند را می توان تکمیل نمود.
 2. تکمیل اظهارنامه: در فرم اظهارنامه باید مشخصات متقاضی ثبت برند در صورت داشتن وکیل، مشخصات وکیل و وکالت نامه و مدارک مورد نیاز ثبت برند سنندج واردشود با پذیرش نهایی در خواست شما در انتظار نوبت رسیدگی کارشناس قرار می گیرد.
 3. ابلاغیه پاسخ اظهارنامه: بعد از رسیدگی کارشناس به پرونده سه حالت ممکن است پیش بیاید ، یا پرونده ثبت برند شما رد می شود که در این حالت نیاز به یک سری اصول وجود دارد ، یا مورد نقص قرار می گیرد که در این حالت باید رفع نقص شود یا تأیید می شود.
 4. روزنامه نوبت اول: این روزنامه به منظور اعلام درخواست برای ثبت برند پس از تایید اظهارنامه صادر می شود. وبرای ادامه ثبت برند سسندج سی روز باید از نشر آن بگذرد .
 5. شماره ثبت: بعد از  30 روز با پرداخت هزینه ثبت ، نسبت به ثبت برند سنندج شماره ثبت صادر می شود.
 6. روزنامه نوبت دوم: در آخر این روزنامه برای اعلام ثبت برند صادر می شود. 
 7. تصدیق : این تصدیق بعد از یک هفته از صدور و چاپ آگهی روزنامه دوم صادر می شود و با مراجعه به اداره ثبت علامت تصدیق ده ساله نسبت به آن صادر می شود.

نکته : ثبت برند سنندج تنها از طریق اداره مالکیت صنعتی در تهران ممکن است این اداره نه در سنندج و نه در هیچ شهر دیگری شعبه ندارد، فلذا جهت ثبت برند در سنندج بدون رفت و آمد به تهران این امر را به دپارتمان تخصصی ثبت برند ایلیا بسپارید.

برند اشتراکی چیست؟

هر گاه دو یا چند نفر قصد ثبت برند را داشته باشند این برند بین آنها به نسبت درصدی که تقاضا دارند به ثبت می رسد در واقع دو نوع برند اشتراکی داریم.

برند حقوقی : این برند در واقع به نام خود شرکت به ثبت می رسد اما از این جهت اشتراکی محسوب می شود که هر گونه تصمیم گیری در خصوص آن باید به توافق اعضاء شرکت باشد ، و همه آنها از سود مالی و معنوی برند سهم می برند.
برند حقیقی: دو یا چند شخص تصمیم به ثبت برند می گیرند و همه آنها برایثبت یک برند در یک اظهارنامه تقاضا می دهند  و همه آنها در سود فروش این برند شریک هستند.

 

ثبت برند سنندج

 

هزینه ثبت برند در سنندج

محاسبه هزینه ثبت برند در سنندج بر اساس تعداد محصولات و طبقات ثبت برند و نوع برند و حجم آگهی انجام می شود .علاوه بر این ممکن است که در تکمیل مدارک نقصی وجود داشته باشد که ما در مجتمع ثبتی ایلیا نقص پرونده شما را رفع می نماییم تنها کافی است با کارشناسان موسسه ثبتی حقوقی ایلیا تماس بگیرید تا هزینه دقیق ثبت برند به شما عزیزان عنوان شود.

 

ثبت شرکت وبرند ایلیا

اسامی ممنوع در ثبت برند سنندج

 • اسامی عام و صفت ها باید از ترکیب اسم خاص برای ثبت علامت تجاری درست شوند.
 • نام محصولات در همان طبقه ای که محصول وجود دارد قابل ثبت نیست.
 • از اسامی مشهور برای ثبت برند در سنندج نمی توان استفاده کرد.
 • اسم شهر و کشور به تنهایی نمی تواند مورد ثبت برند سنندج قرار گیرد.
 • اسم سازمان های دولتی و بین الملیی و نماد های نظامی و مچنین پرچم کشور ها قابل ثبت نیستند.

حوزه های ثبت برند در کردستان و شهرستان های آن

 • ثبت برند در سنندج
 • ثبت برند در مریوان
 • ثبت برند در بانه
 • ثبت برند در سقز
 • ثبت برند در قروه
 • ثبت برند در بیجار
 • ثبت برند در کامیاران
 • ثبت برند در دیواندره
 • ثبت برند در سروآباد

در انتها خاطر نشان می شویم که وقتی نگاه کوتاهی به سرنوشت بزرگ ترین برند های دنیا که بیندازید متوجه می شوید ارزش برخی از آنها میلیارها دلار است و باید پذیرفت که برند ها هستند که محصول را می فروشند. آنچه که موجب می شود تولید کنندگان محصولات مشابه نتوانند از نام تجاری یا علامت تجاری دیگران استفاده کنند قطعاً وجود مالکیت معنوی است که به موجب ثبت برند در سنندج ایجاد می شود و مالکیت معنوی است که از برندتان حمایت می کند و اجازه استفاده و ثبت آن را به شخص یا اشخاص دیگر نمی دهد. این را به یاد داشته باشید ثبت برند یک تخصص است و اگر در مدت زمان ثبت تعجیل دارید یا هزینه ای که می خواهید صرف این قضیه کنید را مدیریت نمایید. تنها راه آن داشتن وکیلی است که تجربه و دانش کافی را  داشته باشد تا برند مورد نظر شما را به ثبت برساند تنها کافی است هم اکنون با مجموعه ثبت ایلیا تماس بگیرید و از دانش و تجربه کارشناسان رسمی و وکلای پایه یک در مسیر ثبت برند در سنندج استفاده کنید، تا بهترین تجربه ثبتی را داشته باشید.متقاضیان محترم توجه داشته باشید که مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات در سریع ترین زمان ممکن و با حداقل هزینه ها می باشند.برای برقراری ارتباط با مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند .

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت برند ب نام کوردی امکان پذیر هست
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام عرض کردم ، روزتون بخیر باشه .بله موردی نداره.
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید