• شرایط مراحل ثبت برند در سنندج

به ثبت رساندن یک نام تجاری به منظور شناساندن محصولات خود در هر حوزه ای که فعالیت میکنید مستلزم هدف و برنامه ریزی می باشد ممکن است تصور کنید که تبلیغات باعث می گردد نام تجاری شما در سبد خانوار باقی بماند اما به این موضوع هم توجه داشته باشید برنامه ریزی و انتخاب نام تجاری از اهمیت بیشتری برخوردار می باشند.

برای انتخاب یک نام مناسب باید شرایط گوناگونی را در نظر بگیرید از جمله : تلفظ آن برای هر سنی مناسب باشد در صورتی که کالا و خدمات شما قابل استفاده برای عموم افراد باشد حتما دارای معنای خوب و پسندیده باشد چنانچه قصد دارید لوگو نیز به ثبت برسانید طرحی را انتخاب نمایید که با اولین نگاه ببینده متوجه کسب و کار شما گردد.

ثبت برند و علامت تجاری میتواند به دو دسته حقیقی و حقوقی به ثبت برسد که در هر دوصورت با توجه به طبقه درخواستی شما باید مجوزات لازم را تهیه نماید.ثبت برند حقوقی همان ثبت برند شرکت است که برای آن مدارک ثبتی شرکت مورد نیاز می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و داشتن مشاوره ثبت برند در سنندج براساس آخرین قوانین مصوب با مشاوران مجتمع ثبتی حقوقی ایلیا در تماس باشید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در سنندج

برندها با توجه به حقیقی یا حقوقی بودنشان مدارک متفاوتی را نیاز دارند که عبارتند از : کپی برابر اصل مدارک شناسایی متقاضی ثبت علامت تجاری و در اشخاص حقوقی ارائه مدارک شناسایی آخرین مدیرعامل به همراه مدارک ثبت شرکت و روزنامه رسمی ، مجوزات دریافت شده از ارگان های ذی صلاح (پروانه کسب یا جواز تولید و یا پروانه بهره برداری یا کارت نظام مهندسی) ، طرحی از برند و لوگو و چنانچه برند شما به لاتین باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی می باشد.ثبت برند حقیقی و حقوقی در سنندج توسط وکیل ثبت برند و علامت تجاری مستقر در مجتمع ایلیا قابل انجام است.لازم است بدانید که یکی از مهمترین مراحل ثبت برند و علامت تجاری استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری می باشد که سبب حصول اطمینان بیشتر پیش از ثبت برند در سنندج می گردد.

زمان و هزینه جهت ثبت برند در سنندج

زمانی که برای کلیه پرونده های ثبت برند در سنندج داده میشود 45 روز کاری تا صدور آگهی تقاضاست که این زمان ممکن است کم و یا زیادتر از این بشود و هزینه ثبت برند و علامت تجاری نیز در زمان مشاوره توسط کارشناسان ثبت شرکت ایلیا توضیح داده خواهد شدو نمی توان هزینه دقیقی را مشخص نمود.

ثبت برند در سنندج

ثبت اضافه کالا و طبقه درسنندج

این بار با ورود به سامانه اداره مالکیت گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه را انتخاب می نمایید و اظهارنامه را تکمیل و تدوین مینمایید. کلیه مراحل افزایش کالای برند در اصفهان همانند ثبت برند می باشد تنها با این تفاوت که پرونده شما در اداره مالکیت صنعتی موجوداست و کارشناس اداره به بررسی سوابق شما میپردازد و چنانچه مورد تایید قرار گرفت آگهی اضافه طبقات را صادر می نماید.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در سنندج ارائه می دهد.

حوزه های ثبت برند در کردستان و شهرستان های آن
  • ثبت برند در سنندج
  • ثبت برند در مریوان
  • ثبت برند در بانه
  • ثبت برند در سقز
  • ثبت برند در قروه
  • ثبت برند در بیجار
  • ثبت برند در کامیاران
  • ثبت برند در دیواندره
  • ثبت برند در سروآباد