• شرایط ثبت برند در رشت

ثبت برند باعث می شود مشتریان و مصرف کنندگان محصول را از دیگر محصولات شناسایی کنند و در ذهنشان ماندگار شود . ثبت برند برای شرکتها و ارائه دهندگان آن محصولات هم این مزیت را دارد که می توانند محصولشان را از دیگر محصولات جدا، مشخص و برجسته کنند.

علامت تجاری به نوعی ابزار بازاریابی فروش و ایجاد دلیلی برای شهرت ثبت شرکت است ، مالکان برند نیز می توانند برند را به شخص سومی واگذار کنند و به این ترتیب از طریق اجاره دادن حق امتیاز یک منبع مستقیم درآمد برایخود کسب کنند . برخی شرکتها در اعطای نمایندگی خود نیز به این مورد توجه خاص دارند و داشتن علامت تجاری در این جهت مزیت رقابتیی محسوب می شود . برند ها به دلیل ارزش بسیار بالایی که دارند و آن هم ناشی از هزینه و دشواری های ثبت برند است ، در واقع از دارایی های ارزشمند بازار کار بنگاه ها می باشد .و به دنبال خود ارزش و اعتباری برای محصول و صاحبان آن را به همراه دارد که موازی با آن توقعات مشتریان را نیز افزایش می دهد. همین مورد موجب می شود که شرکتها تلاش بیشتری در جهت افزایش کیفیت محصول خود داشته باشند و سرمایه گذاری های بیشتری در جهت این موضوعات انجام دهند.جهت اخذ مشاوره ثبت برند و علامت تجاری با مجتمع ثبت ایلیا تماس بگیرید .

مدارک ثبت برند در رشت

کلیه مراحل و مدارک به ترتیب اولویت:

تنظیم دو نسخه اظهارنامه ثبت نام تجاری و تکمیل آن

ارائه مدارک شناسایی متقاضیان اعم از حقیقی و حقوقی

اشخاص حقیقی: ارائه مدارک هویتی (کپی کارت ملی و شناسنامه(

ثبت برند برای اشخاص حقوقی یا ثبت برند شرکت : ارائه مدارک شرکت به همراه آخرین روزنامه رسمی انتشار یافته مبنی بر مدیریت مدیرعامل شخص حقوقی و ارائه کپی مدارک شناسایی مدیرعامل و در صورت داشتن تغییرات آخرین آگهی ثبت تغییرات شرکت در رشت.

توجه داشته باشید در صورتی که نماینده قانونی برای ثبت نام تجاری خود معرفی می نمایید ارائه مدارک شناسایی آن الزامی میباشد.

ارائه طرحی از نام تجاری درابعاد 10*10 الزامی میباشد.

ارائه مدارکی که حاکی از فعالیت در موضوع درخواستی می باشد الزامی است این مدارک میتواند جواز کسب،جواز تاسیس و یا پروانه بهره برداری و........ باشد

متقاضیان میتوانند در صورت داشتن تقاضای ثبت برند در رشت و یا ثبت در خارج از کشور از مزایای حق تقدم ظرف مدت 6 ماه استفاده نمایند.

ارائه رسید و فیش های واریزی هزینه اظهارنامه به حساب بانک ملی

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت برند توسط متقاضی

در مرحله اول باید اظهارنامه ثبت علامت را از طریق پایگاه اداره مالکیت صنعتی به صورت فایل الکترونیکی ارسال کنید. مدارک شخصی که قرار است ثبت به نام او انجام شود میتواند به نام شخص حقیقی و یا حقوقی باشد که در صورتی که به نام شخص حقیقی باشد مدارک شناسایی اعم از کارت ملی و شناسنامه آن شخص باید ارسال شود و در صورتی که به نام شخص حقوقی باشد یعنی اینکه قرار باشد ثبت علامت تجاری را به نام شرکت خود ثبت کنید مدارک ثبت شرکت( آگهی تاسیس و شرکتنامه ) احتیاج است و در صورتی که به صورت لاتین باشد و یا از حروف بیگانه استفاده شود باید کارت بازرگانی هم داشته باشید. و در هر زمینه ای که قرار است ثبت علامت صورت گیرد باید مجوز آن را داشته باشید.زمان لازم برای ثبت برند حداقل 2 ماه کاری می باشد که با احتساب زمان لازم برای طی کردن تمامی مراحل می تواند تا 4 ماه کاری نیز طول بکشد .هزینه ثبت برند و علامت تجاری می تواند بر اساس نوع محصول و طبقه بندی آن متفاوت باشد.پیشنهاد ما به شما اینست که قبل از هرکاری در این زمینه نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام به عمل آورید

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

برند ها هم میتوانند شخصی باشند هم به نام شرکت باشند در هر دوصورت مراحل یکسانی را باید طی کنند تا تصدیق نامه ثبت علامت تجاری دریافت گردد. قدم بعدی انتخاب نامی مناسب با توجه به زمینه فعالیت می باشد. نامی را انتخاب نمایید که در ذهن مخاطب نقش ببندد این انتخاب میتواند کلمه ای کاملا فارسی با مستند معنایی در لغت نامه دهخدا باشد و یا کلمه با ریشه ای کاملا لاتین باشدکه برای این امر می بایست کارت بازرگانی خود را دریافت نمایید.

از زمان ارسال اظهارنامه ثبت علامت تجاری به اداره مالکیت صنعتی تا صدور آگهی آن تقریبا 45 روز کاری زمان لازم است اما در خصوص هزینه ها تا زمانی که برند شما به صورت تخصصی بررسی نگردد نمی توان مبلغی را اعلام کرد. کارشناسان و مشاورین ثبت شرکت ایلیا شما را در این زمینه راهنمایی می نمایند.در صورتی که کار خود را به مجتمع ثبت ایلیا بسپارید وکیل ثبت برند و علامت تجاری در تمام مراحل کار در کنار شما خواهد بود

ثبت برند در رشت

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در رشت

پس از ثبت برند ممکن است به این نتیجه برسیدکه کالا و یا طبقه خاصی را به برند خود اضافه نمایید. این امر نیاز به ثبت اظهارنامه ی ویژه افزایش کالا و خدمات در سامانه اداره مالکیت صنعتی دارد. بدیهی است بررسی توسط کارشناس این اداره مشمول پرداخت وجوهی دولتی خواهدبود.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در رشت

ثبت علائم تجاری حق استفاده انحصاری از آن اسم ،طرح و لوگو را در اختیار مالک قرار میدهدو در مقابل سوءاستفاده اشخاص سودجو، از مالکین حمایتهای قانونی به عمل می آورد. متقاضیان این فرآیند باید بدانند تنها چیزی که در خاطر مخاطبان میماند اسم و طرح و کیفیت کالا است در نتیجه با انتخاب یک طرح و اسم موفق می توانند به ماندگاری کالا و خدمات خود کمک کنند.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در رشت

لوگو یا آرم یا نشان تجاری به هرگونه نام، عبارت، طرح، تصویر، نماد و یا هر شکل و تعریفی گفته می شود که ارائه دهنده ویژگی های خدمات یا کالا و یا محصولی خاص است که از محصولات و خدمات مشابه متمایز میشود .اگر یک طرح به طور صحیح طراحی شود می تواند یک ابزار بسیار قدرتمند و با ارزش برای برند یا نام تجاری باشد .طراحی یک لوگو از سایر موارد طراحی بسیار متفاوت است و نیاز به خلاقیت و تلاش بیشتری دارد .دفتر ثبت برند و علامت تجاری همان اداره مالکیت صنعتی در تهران است که مرجع ثبت برند ، علامت تجاری و نام تجاری برای کلیه شهراهای ایران می باشد.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا ه��ه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در رشت ارائه می دهد.

واژگان مرتبط با ثبت برند در رشت
  • ثبت علامت تجاری در رشت
  • ثبت برند در رشت
  • ثبت نام تجاری در رشت
  • ثبت آرم و لوگو در رشت