شرایط ثبت برند در خوزستان

ثبت برند یا اسم تجاری در حقیقت نام و نشانی است که وجه تمایز بین محصولات تولیدکنندگان را ایجاد می نماید که میتواند هم به صورت لاتین هم غیرلاتین استفاده شود. استفاده از برند در واقع به دست آوردن انحصار یک کالا یا خدمات خاص می باشد چنانچه هیچ کس نتواند از آن سوء استفاده و یا کپی نماید .

علامت تجاری میتواند به صورت نوشته یا لوگو و یا نوشته و لوگو به همراه هم باشد. چنانچه شما برند فارسی انتخاب نمایید باید مستند معنایی آن را در لغت نامه دهخدا ارائه دهید .

برای ثبت برند تجای می بایست مجوزی یا موافقت نامه ای دال بر فعالیت خود به اداره مالکیت صنعتی ارائه دهید. در صورتی که برند انتخابی لاتین باشد دیگر مجوزی که می بایست به اداره مربوطه ارائه دهید کارت بازرگانی می باشد.هزینه ثبت برند و علامت تجاری در خوزستان بر اساس نوع محصولات و طبقات مربوطه می تواند متفاوت باشد.

این نکته را بدانید که ثبت برند در خوزستان نمیتواند شامل اسم های مشهوره که دارای شهرت هستند باشد .

مدارک لازم جهت ثبت برند در خوزستان

برندها به دو صورت حقیقی و حقوقی میتوانند به ثبت برسند. هرکدام از آنها نیازمند مدارک جداگانه ای می باشد که عبارتند از :

 • مدارک لازم جهت ثبت برند به صورت حقیقی :

ارائه مدارک شناسایی متقاضی ثبت علامت تجاری ، جواز فعالیت به نام شخص حقیقی ، ارائه طرحی از اسم یا لوگو

 • مدارک لازم جهت ثبت برند به صورت حقوقی :

جهت ثبت برند حقوقی یا ثبت برند شرکت ارائه کلیه مدارک ثبت شرکت و چنانچه شرکت دارای ثبت تغییرات در خوزستان باشد آگهی کلیه تغییرات شرکت ، مدارک شناسایی شخص اول شرکت یا همان مدیرعامل، و در نهایت ارائه طرحی از اسم یا لوگو.

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

 • ثبت برند توسط متقاضی

از مهم ترین اقدامات برای ثبت برند تکمیل اظهارنامه ثبت علامت تجاری به صورت کامل دقیق و خوانا می باشد. پس از آن اقدام به ثبت سامانه ای برند خود می نمایید. پس از ان منتظر بمانید تا از سوی کارشناسی که رییس اداره آن را انتخاب می کندو در نوبت کار قرار می گیرد. بررسی شود و اگر کارشناس تایید نمود که جهت ادامه کار به موسس تحویل شود و در غیر اینصورت جهت رفع نقص تحویل موسس شود تا از سوی او دوباره کامل و به اداره ارجاع شود.اما توصیه ما به شما این است قبل از هرگونه اقدامی جهت ثبت برند خود ابتدا استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری را انجام دهید.

 • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدا کارشناسان و مشاوران ثبت شرکت ایلیا تمامی اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیارتان میگذارند .در مرحله بعد باید مدارک اعلامی که کارشناسان ایلیا به شما اعلام میدارند را تهیه کنید و در اختیار آنها بگذارید. با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز آن ها طبقات کالا مشخص شده و در سامانه ثبت علامت تجاری ثبت مینمایند . اخرین پلی که شما باید پشت سر بگذارید این است که مدارک تکمیل شده را دوباره به همان کارشناس ارجاع نمایید متولی ثبت علامت تجاری اداره مالکیت صنعتی در تهران می باشد و مدت زمان به ثبت رسیدن برند به طور میانگین 35 الی 45روز کاری می باشد اما هزینه ثبت آن با توجه به نوع طبقات انتخابی و نوع فعالیت متفاوت می باشد .

شما متقاضیان محترم ثبت علامت تجاری در خوزستان می توانید با دپارتمان های تخصصی ثبت برند ثبت شرکت ایلیا در خوزستان تماس حاصل نموده و از مشاوره های رایگان کارشناسان ما بهره مند گردید . در صورتی که ثبت برند خود را از طریق موسسه ایلیا به انجام برسانید وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل را برای شما به انجام می رساند

ثبت برند در خوزستان

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در خوزستان

با اتمام ثبت برند امکان دارد این نیاز را داشته باشید که کالا و یا طبقه خاصی را به برند خود اضافه نمایید.در این صورت با ثبت اظهارنامه افزایش کالا و خدمات در سامانه اداره مالکیت صنعتی و بررسی کارشناسان این اداره و پرداخت میزان مبلغ اعلامی آگهی آن انتشار می یابد.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در خوزستان

علامت تجاری متشکل از تصاویر، رنگها و اشکالی می باشد که میتواند معرف یک تولید کننده اقتصادی باشد و در حقیقیت وجه تمایز کالا و خدمات تولیدی را نسبت به مابقی خدمات ایجاد میکند. به استناد نص صریح قانون، نام و علامت تجاری این گونه تعریف شده اند : نام تجاری استفاده از اسم و عنوانی می باشد که مشخص کننده شخص حقیقی و حقوقی باشد. و علامت تجاری هرگونه نشان و علامتی است که تفاوت را بین کالا و خدمات ایجاد می کند. جهت ثبت برند و علامت تجاری با تماس با مجتمع ثبت ایلیا از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری بر اساس به روزترین و آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری برخوردار شوید.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در خوزستان

نمیتوان گفت ثبت برند همان ثبت لوگو می باشد . لوگو یک آرم است که نشانه و نمایی از یک سازمان می باشد در حالیکه برند دارای معنای معنوی می باشدو ذهنیت مشتریان درباره محصول و فعالیت بنگاه می باشد ،یک برند زمانی می تواند ادعا کند که به موفقیت رسیده است که در روح و روان مشتری نفوذ کرده باشد و زمانی که با محصولات یا نام های مشابه مواجه می شود برای انتخاب دچار مشکل نشود و برای انتخاب محصول مورد نظر، نیازی به تفکر نداشته باشد . دفتر ثبت برند و علامت تجاری اداره مالکیت صنعتی و اقع در تهران است که مرجع ثبت برند و علامت تجاری در سرتاسر ایران می باشد.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط ورعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین جهت رفاه حال شما متقاضیان محترم خدمات نمونه اسم برند و علامت و نام تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی علامت و برند تجاری ( لوگو ) را نیز ارائه می نماید.

حوزه های ثبت برند در خوزستان و شهرستان های آن
 • ثبت برند در اهواز
 • ثبت برند در آبادان
 • ثبت برند در دزفول
 • ثبت برند در شوشتر
 • ثبت برند در رامهرمز
 • ثبت برند در خرمشهر
 • ثبت برند در بهبهان
 • ثبت برند در مسجد سلیمان
 • ثبت برند در اندیمشک
 • ثبت برند در امیدیه
 • ثبت برند در ایذه
 • ثبت برند در شوش