جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت برند در خراسان شمالی

ثبت برند در خراسان شمالی

تا حالا برای گسترش کسب و کار خود به جهت کسب سود بیشتر گام برداشتید؟ میدونید که با ثبت برند و علامت تجاری در خراسان شمالی که مخصوص خود باشد و باعث شود که به سرعت در بین افراد مطرح شوید و از راه ارتقای سطح کیفیت محصولات خود تا سال ها جایگاه خود را حفظ کنید چه باید کنید؟

برای انجام این امور باید یک برند و نشان تجاری خاص به محصول و خدمات خود داشته باشید. ما در این مقاله صفر تا صد امور مربوط به ثبت برند را در کم ترین زمان به شما ارائه می دهیم تا در حداقل زمان خود را مطرح کرده و از سویی از مزایای دولتی نیز بهره مند شوید. در ادامه همراه ما باشید.

راهنمای ثبت برند در خراسان شمالی

ثبت یک برند در خراسان شمالی لازمه انجام پروسه کاری و قانونی آن در اداره ثبت علائم تجاری می باشد. باید تمامی مدارک هویتی و ثبتی متقاضیان و برند در فرم های مخصوصی در سایت اداره مالکیت صنعتی ارائه شده و با رعایت تمامی قوانین این اداره که در ادامه به آن خواهیم پرداخت ثبت برند را انجام دهند.

هم چنین برای جلوگیری از اشتباه در انجام ثبت علامت تجاری و برند می توانید از کارشناسان مجرب مجتمع ثبتی ایلیا یاری گرفته تا آن ها با تجارب خود در امر ثبت برند و علامت تجاری کارهای مربوط به ثبت برند شما را در کم ترین زمان انجام دهند.

ثبت برند از مواردی است که باعث رقابت سالم میان فعالان اقتصادی می شود و با ثبت آن می توان از مزایای دولتی بهره برد .

شرایط ثبت برند در خراسان شمالی

برند ها در حقیقت علامت ها و نشانه هایی هستند که از رنگ ، نقش و تصاویری که متفاوت از بقیه برندها می باشد تشکیل می گردد و برای ایجاد تمایز و تشخیص محصولات یک بنگاه اقتصادی از دیگر بنگاه ها استفاده می گردد.

برندها در زمان باستان نیز مورد استفاده قرار میگرفتند و با گذشت زمان روند استفاده و ثبت این آرم ها و نشانه ها تغییر میکند. متقاضیان ثبت برند باید به این موضوع نیز توجه داشته باشند که زمان استفاده انحصاری ثبت یک برند و علامت به مدت 10 سال است اما لازم به تذکر است که این مدت را می توان تمدید کرد.

به منظور مشاوره ثبت برند و علامت تجاری و نیز کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ثبت شرکت و برند مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید.

ثبت برند در خراسان شمالی

مدارک ثبت برند در خراسان شمالی

کلیه برندها به صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسند که مدارک لازم برای هر کدام از آن ها متفاوت می باشد این مدارک عبارتند از :

مدارک لازم جهت ثبت برند حقیقی:

 • کپی مدارک شناسایی متقاضی
 • کپی پروانه کسب متقاضی
 • ارائه یک نمونه از برند درخواستی در اندازه 6*6
 • در صورتی که قصد دارید برند ثبتی خود را به زبان لاتین ثبت نمایید دارا بودن کارت بازرگانی الزامی است.

مدارک لازم جهت ثبت برند حقوقی یا ثبت برند شرکت:

 • کپی تمامی مدارک ثبت شرکت در خراسان شمالی
 • مجوزهای لازم اعم از جواز تاسیس، جواز صنایع یا بهره برداری و مدارکی دلیل بر اینکه مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مشغول به کار می باشند.
 • مدارک شناسایی مدیرعامل

مراحل ثبت برند در خراسان شمالی

سعی کرده ایم مراحل ثبت برند در خراسان شمالی را به زبان ساده و روان برای شما به دو روش توضیح دهیم

 • ثبت برند توسط متقاضی

گام اول مراجعه به سایت اداره مالکیت صنعتی می باشد با انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی شروع به کامل کردن این اظهارنامه نمایید. توجه داشته باشید که تهیه و تدوین این اظهارنامه نیازمند تجربه، تخصص و دقت است .

در گام بعدی اطلاعات شخصیت حقوقی یا حقیقی را به طور کامل وارد می کنید و به این نکته توجه داشته باشید که کالای انتخاب شده شما باید با توجه به مجوزی که قصد دارید ارائه دهید برای ثبت انتخاب شود و در صورتی که اطلاعات کافی در رابطه با طبقات کالاها ندارید باید از اطلاعات اشخاص متخصص استفاده کنید. در مرحله بعدی مدارک مورد احتیاج باید از طریق همین سامانه ارسال شود.

بعد از اتمام کلیه مراحل ذکر شده پرونده شما از طریق سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی به کارتابل کارشناسان این اداره ارسال و بررسی میشود. پس از انجام بررسی های لازم از سوی کارشناسان اداره مالکیت صنعتی در راستای ثبت برند در مدت زمان تقریبی 2 تا 3 ماه نتیجه ثبت علامت تجاری شما را ابلاغ کرده و برای شما ارسال می کنند در صورت نقص در موارد درج شده و یا فقدان مدارک از سوی بازرسان ابلاغیه تکمیل مدارک برای متقاضی ثبت ارسال خواهد شد که باید در زمان مشخص آن ها را در سامانه اداره مالکیت صنعتی بارگزاری کنید.

 • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدای امر با در ارتباط بودن با کارشناسان مجرب مجتمع حقوقی ایلیا ودر اختیار گذاشتن تمامی مدارک مربوطه برای ثبت برند و استفاده از مزایای مشاوره رایگان کارشناسان مجتمع گام ابتدایی ثبت سریع برند در خراسان را انجام خواهید داد.

کارشناسان نیز با بررسی های لازم و تخصصی بر روی مدارک و مجوزهای ارسالی امور ثبت برندتان را آغاز می کنند .

با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز آن ها طبقات کالا مشخص شده و در سامانه ثبت علامت تجاری ثبت می گردد. در صورتی که پرونده ثبتی شما دچار نقص یا کمبود مدارک باشد کارشناسان اقدام به رفع نقص به صورت کاملا تخصصی می نمایند .

بعد از انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت، آنها اقدام به ثبت نام در روزنامه رسمی می نمایند و بعد از آن مراحل تشکیل پرونده ثبت علامت تجاری در خراسان شمالی توسط وکلا مجتمع ثبتی ایلیا پیگیری می گردد و در آخر آگهی انحصاری استفاده 10 ساله به نام شما صادر میشود.

هزینه ثبت برند می تواند براساس محصولات تعداد آنها و طبقات مربوط متفاوت باشد. چنانچه از این روش جهت ثبت برند در خراسان شمالی اقدام نمایید ، وکیل ثبت برند و علامت تجاری از صفر تا صد کار رابرای شما به انجام می رساند.

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در خراسان شمالی

با وارد شدن به سامانه ثبت علامت تجاری و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه شروع به تکمیل و تدوین این اظهارنامه می نمایید تمامی گام های مربوط به افزایش تعداد کالاها برای یک برند به مانند انجام مراحل ثبت آن انجام می شود و تنها فرق آن ها با یکدیگر ارائه اظهارنامه در اداره مالکیت صنعتی می باشد.

با ارسال این اظهارنامه کارشناسان اداره مالکیت صنعتی به بررسی پرونده می پردازند و چنانچه مورد تایید باشید با پرداخت هزینه های اضافه طبقات آگهی آن انتشار می یابد.

مراحل ثبت برند در خراسان شمالی

ثبت علامت تجاری در خراسان شمالی

علامت تجاری به دو شکل (علامت جمعی و نام تجاری) نیز خوانده می شود. در ادبیات حقوقی به هر شکل و نشانی که باعث تمایز کالا و خدمات تولید کنندگان از یکدیگر شود علامت تجاری می گویند. علامت تجاری یک نشان است که درج آن در اظهارنامه ضروری است.

خصوصیات نشانگر آن محصول را مشخص می کند و نام تجاری تعیین کننده شخص حقیقی یا حقوقی صاحب علامت است .

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در خراسان شمالی

به طرح گرافیکی که متشکل از اشکال هندسی، حروف و یا دست نوشته ها باشد لوگو می گویند. علائم تجاری باید به نحوی کنار یکدیگر قرار بگیرند که تفاوت های زیادی با دیگر علائمی که از قبل ثبت شده اند داشته باشند .

شما متقاضیان به جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت برند در خراسان شمالی تنها با تماس مستقیم با کارشناسان حقوقی مجتمع ثبتی ایلیا به پاسخ سوالات خود خواهید رسید.

باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای تکمیل ثبت برند در خراسان شمالی باید به صورت حضوری به اداره مالکیت صنعتی در تهران مراجعه کنید و تشکیل پرونده فیزیکی دهید.

حوزه های ثبت برند در خراسان شمالی و شهرستان های آن
 • ثبت برند در بجنورد
 • ثبت برند در شیروان
 • ثبت برند در اسفراین
 • ثبت برند در آشخانه
 • ثبت برند در درق
 • ثبت برند در مانه
 • ثبت برند در جاجرم
 • ثبت برند در گرمه
 • ثبت برند در فاروج
 • ثبت برند در بام و صفی آباد

در صورت لزوم برای ثبت برند در خراسان شمالی کارشناسان حقوقی مجتمع ثبتی ایلیا راهنمای شما عزیزان خواهد بود تنها کافی است با شماره تماس مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها