• شرایط ثبت برند در خراسان شمالی

برند ها در حقیقت علامت ها و نشانه هایی هستند که از رنگ ، نقش و تصاویری که متفاوت از بقیه برندها می باشد تشکیل می گردد و برای ایجاد تمایز و تشخیص محصولات یک بنگاه اقتصادی از دیگر بنگاهها استفاده می گردد.

برندها در زمان باستان نیز مورد استفاده قرار میگرفتند و با گذشت زمان روند استفاده و ثبت این آرم ها و نشانه ها تغییر میکند. متقاضیانثبت برند باید به این موضوع نیز توجه داشته باشند که زمان استفاده انحصاری ثبت یک برند وعلامت به مدت 10 سال است اما لازم به تذکر است که این مدت را میتوان تمدید کرد.به منظور مشاوره ثبت برند و علامت تجاریی و نیز کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ثبت شرکت و برند ایلیا در تماس باشید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در خراسان شمالی

کلیه برندها به صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسند که مدارک لازم برای هر کدام از آن ها متفاوت می باشد این مدارک عبارتند از :

مدارک لازم جهت ثبت برند حقیقی :

 • کپی مدارک شناسایی متقاضی
 • کپی پروانه کسب متقاضی
 • ارائه یک نمونه از برند درخواستی در اندازه 6*6
 • در صورتی که قصد دارید برند ثبتی خود را به زبان لاتین ثبت نمایید دارا بودن کارت بازرگانی الزامی است

مدارک لازم جهت ثبت برند حقوقی یا ثبت برند شرکت :

 • کپی تمامی مدارک ثبت شرکت در خراسان شمالی
 • مجوزهای لازم اعم از جواز تاسیس ، جواز صنایع یا بهره برداری ، و مدارکی دلیل بر اینکه مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مشغول به کار می باشند.
 • مدارک شناسایی مدیرعامل

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

سعی کرده ایم مراحلثبت برند در خراسان شمالی را به زبان ساده و روان برای شما به دو روش توضیح دهیم

 • ثبت برند توسط متقاضی

گام اول مراجعه به سایت اداره مالکیت صنعتی می باشد با انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی شروع به کامل کردن این اظهارنامه نمایید. توجه داشته باشید که تهیه و تدوین این اظهارنامه نیازمند تجربه، تخصص و دقت است.

در گام بعدی اطلاعات شخصیت حقوقی یا حقیقی را به طور کامل وارد می کنید و به این نکته توجه داشته باشید که کالای انتخاب شده شما باید با توجه به مجوزی که قصد دارید ارائه دهید برای ثبت انتخاب شود و در صورتی که اطلاعات کافی در رابطه با طبقات کالاها ندارید باید از اطلاعات اشخاص متخصص استفاده کنید. در مرحله بعدی مدارک مورد احتیاج باید از طریق همین سامانه ارسال شود. بعد از اتمام کلیه مراحل ذکر شده پرونده شما از طریق سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی به کارتابل کارشناسان این اداره ارسال و بررسی میشود. بعد ازز بررسی های کارشناس اداره ظرف مدت دو الی سه ماه کاری نتیجه ثبت برند یا نقص آن اعلام میشود و در صورت نقص باید برای رفع آن اقدام نمایید.اما پیش از همه اینها خوب است که نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام نمایید.

 • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در گام نخست کارشناسان و مشاوران ثبت شرکت ایلیا تمامی اطلاعاتی که احتیاج دارید را در اختیارتان میگذارند در مرحله بعد باید مدارک اعلامی که کارشناسان ایلیا به شما اعلام میدارند را تهیه کنید و در اختیار آنها بگذارید. با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز آن ها طبقات کالا مشخص شده و در سامانه ثبت علامت تجاری ثبت می گردد. در صورتی که پرونده ثبتی شما دچارر نقص یا کمبود مدارک باشد کارشناسان اقدام به رفع نقص به صورت کاملا تخصصی می نمایند.

بعد از انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت، آنها اقدام به ثبت نام در روزنامه رسمی مینمایند و بعد از آن مراحل تشکیل پرونده ثبت علامت تجاری در خراسان شمالی توسط وکلا مجتمع ثبتی ایلیا پیگیری می گردد و در آخر آگهی انحصاری استفاده 10 ساله به نام شما صادر میشود. هزینه ثبت برند می تواند براساس محصولات تعداد آنها و طبقات مربوط متفاوت باشد.چنانچه از این روش جهت ثبت برند در خراسان شمالی اقدام نمایید ، وکیل ثبت برند و علامت تجاری از صفر تا صد کار رابرای شما به انجام می رساند.

ثبت برند در خراسان شمالی

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در خراسان شمالی

با وارد شدن به سامانه ثبت علامت تجاری و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه شروع به تکمیل و تدوین این اظهارنامه می نمایید تمامی مراحل ثبت افزایش کالای یک برند تجاری همانند ثبت آن می باشد با این تفاوت که اظهارنامه سابق شما در اداره مالکیت صنعتی موجود می باشد.

باارسال این اظهارنامه کارشناسان اداره مالکیت صنعتی به بررسی پرونده می پردازند و چنانچه مورد تایید باشید با پرداخت هزینه های اضافه طبقات آگهی ان انتشار می یابد.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در خراسان شمالی

علامت تجاری به دو شکل (علامت جمعی و نام تجاری) نیز خوانده میشود. در ادبیات حقوقی به هر شکل و نشانی که باعث تمایز کالا و خدمات تولید کنندگان از یکدیگر شود علامت تجاری میگویند. علامت تجاری یک نشان است که درج آن در اظهارنامه ضروری است. و خصوصیات نشانگر آن محصول را مشخص می کند و نام تجاری تعیین کننده شخص حقیقی یا حقوقی صاحب علامت است.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در خراسان شمالی

به طرح گرافیکی که متشکل از اشکال هندسی ، حروف و یا دست نوشته ها باشد لوگو می گویند. این اشکال به صورت خاصی کنار هم قرار گرفته شده اند و می بایست با دیگر علائم تجاری متفاوت باشند. شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت آرم و لوگو و ثبت شرکت با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید.همچنین لازم به ذکر است که دفتر ثبت برند و علامت تجاری همان اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که مرجع ثبت برند برای سراسر ایران می باشد

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در خراسان شمالی ارائه می دهد.

واژگان مرتبط با ثبت برند در خراسان شمالی
 • ثبت علامت تجاری در خراسان شمالی
 • ثبت برند در خراسان شمالی
 • ثبت نام تجاری در خراسان شمالی
 • ثبت آرم و لوگو در خراسان شمالی
 • ثبت اسم تجاری در خراسان شمالی