• شرایط ثبت برند در خراسان رضوی

علامت تجاری یا اسم تجاری به هر شکل ، اسم ،اعداد و.... می باشد که از طریق آن میتوان کالا و خدمات تولید کنندگان اقتصادی را از یکدیگر تشخیص داد که این امر به راحتی میتواند رقابتی سالم را در بین بنگاه های اقتصادی برای ماندن در سبد کالا ی مصرف کننده ایجاد نماید.

یکی از دغدغه های اشخاص انتخاب برندی ماندگار می باشد در این خصوص میتوانید با اشخاص متخصص در این زمینه مشورت نمایید. پیشنهاد ما به شما کارشناسان مجربثبت شرکت ایلیا می باشد که با تجربه کافی و وافی در این زمینه میتوانند بهترین راهنما برای شما متقاضیان باشند.جهت اخذ مشاوره ثبت برند و علامت تجاری در خراسان رضوی با مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در خراسان رضوی

علامت تجاری به دو صورت حقیقی و حقوقی قابلیت ثبت شدن دارد که با توجه به نوع آن تهیه مدارک متغیر می باشد. چنانچه قصد دارید برند خود را به صورت حقیقی به ثبت برسانید کلیه مدارک متقاضی که عبارتند از : کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه ،جواز کسب یا موافقت اصولی به صورت حقیقی و ارائه تصویری از برند درخواستی می باشد و در صورتی که برند شما به صورت حقوقی باشد یعنی ثبت برند شرکت داشته باشید کلیه مدارک شرکت که عبارتند از : مدارک ثبتی (آگهی تاسیس، اساسنامه ، شرکت نامه و... چنانچه شرکت دارای تغییرات باشد کلیه ثبت تغییرات شرکت در خراسان رضوی ) ، روزنامه رسمیثبت شرکت ، مدارک شناسایی شخص اول شرکت که همان مدیرعامل می باشد و ارائه تصویری از برند در خواستی مورد نیاز می باشد.

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت برند توسط متقاضی

در ابتدای امر می بایست رشته فعالیت خود را مشخص نمایید تا بتوانید به راحتی مجوزهای لازم را از ارگان های مربوطه اخذ نمایید. بعد از دریافت مجوزهای لازم می بایست مدارک خود را جهت ثبت اظهارنامه و ارسال به اداره مالکیت صنعتی آماده نمایید . متقاضیان محترم توجه داشته باشند متولی ثبت برند تنها در تهران می باشد و در هر نقطه از کشود که باشید می بایست اظهارنامه خود را به این اداره در تهران ارسال نمایید.در خصوص زمان ثبت برند در خراسان رضوی حدود تقریبی 45روز زمان لازم می باشد اما هزینه های ثبت با توجه به نوع فعالیت و طبقات درخواستی متغیر می باشد و نمیتوان یک میزان واحد را اعلام نمود.هزینه ثبت برند و علامت تجاری برحسب نوع محصول و طبقاتی که محصول یا محصولات در آن جای می گیرند متفاوت می باشد. در گام نخست ابتدا باید نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام نمود.

مجتمع ثبتی ایلیا با دارا بودن کادری مجرب و متخصص در زمینه ی ثبت برند و برندینگ و ثبت شرکت در خراسان رضوی آماده ی ارائه ی خدمات مشاوره ای رایگان از طریق کارشناسان خود به شما عزیزان می باشد.

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدا می بایست اظهارنامه ثبت علامت تجاری به صورت کاملا تخصصی تدوین و تنظیم گردد این امر نیازمند تخصص و تجربه می باشد به شما پیشنهاد میگردد با کارشناسان با تجربه ثبت شرکت ایلیا در این زمینه مشورت نمایید زیرا هرگونه اشتباهی در تنظیم اظهارنامه منجر به رد آن می گردد. با ارسال اظهارنامه ثبت برند به اداره مالکیت صنعتی برند شما در نوبت کارشناسی قرار می گیرد و در صورت تایید کارشناس اداره مالکیت صنعتی تاییدیه آن صادر می شود.

مدت زمانی که ثبت یک علامت تجاری نیاز دارد تقریبا بین 40 الی 45 روز کاری می باشد که آگهی اول ثبت برند صادر می گردد بعد از اتمام این مدت اقدامات لازم جهت اخذ انحصار 10ساله و تصدیق آن صورت می گیرد. اما در خصوص هزینه ها نمی توان مبلغ دقیقی را اعلام نمود. بررسی های کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در جلسات مشاوره شما را در این زمینه آگاه می سازد.چنانچه کار ثبت برند در خراسان رضوی را به موسسه ثبت ایلیا بسپارید کلیه مراحل آن توسط وکیل ثبت برند و علامت تجاری برای شما به انجام می رسد.

ثبت برند در خراسان رضوی

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در خراسان رضوی

هر گاه تصمیم بگیرید محصولات جدیدی به برند ثبت شده خود بیفزایید می توانید این کار را طی یک اظهارنامه جداگانه به انجام برسانید که مراحل ثبت آن همانند مراحلثبت علامت تجاری می باشد. کارشناسان مجتمع ایلیا می توانند در این زمینه به شما کمک نمایند.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در خراسان رضوی

ثبت یک علامت تجاری منجر می گردد که مصرف کنندگان محصول مورد نیاز خود رابا برند مشخص به راحتی از دیگر محصولات شناسایی کنند و اگر برند در ذهنشان ماندگار باشد.علامت تجاری به نوعی ابزار بازاریابی، فروش و ایجاد دلیلی برای شهرت شرکت است ،که می توانند به شخص سومی نیز واگذار شوند و از طریق اجاره حق امتیاز می تواند یک منبع مستقیم درآمد برای مالک علامت محسوب شود .

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در خراسان رضوی

در صورتی که قصد دارید علامتی را به ثبت برسانید توجه داشته باشید که این طرح می بایست خصوصیات و خدمات محصول شمارا به صورت ملموسی بیان کند. همچنین از این طریق بتوان به خصوصیت منحصر به فرد محصول و یا خصلتی که باعث تمایز محصول از دیگر محصولات مشابه باشد، پی برد. دفتر ثبت برند و علامت تجاری همان اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که متولی ثبت برند برای کلیه استانها و شهرهای ایران می باشد.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در خراسان رضوی ارائه می دهد.

واژگان مرتبط با ثبت برند در خراسان رضوی
  • ثبت علامت تجاری در خراسان رضوی
  • ثبت برند در خراسان رضوی
  • ثبت نام تجاری در خراسان رضوی
  • ثبت آرم و لوگو در خراسان رضوی