• شرایط ثبت برند در خراسان جنوبی

از برند یا نام تجاری میتوان به عنوان یک مفهوم بسیار کلیدی نام برد . برند می تواند کسب وکار را با موفقیت بیشتری جلو ببرد و در واقع یک مزیت رقابت با دیگر رقبا محسوب می شود ، این نام تجاری بهتر است که از طرق علمی تعریف و تنظیم شود چون ثبت برند تاثیر بسزایی در افزایش فروش ، وفاداری مشتریان ،ایجاد نوعی ارزش برای رشد کسب و کار و همچنینن به وجود آورنده انگیزه در مشتریان برای خرید کالا می باشد .

برای ثبت برند در خراسان جنوبی می بایست اظهارنامه ثبت آن به صورت کامل و دقیق و با استناد به مجوز دریافتی از ارگان های ذی صلاح تنظیم و تدوین گردد و به اداره مالکیت صنعتی ارسال شود. متقاضیان ثبت علامت تجاری باید بدانند که هرکدام از 45 طبقه را بخواهند می بایست مجوز آن را دریافت نمایند. به این نکته توجه داشته باشید که تنها مرجع ثبت علامت تجاری اداره مالکیت صنعتی در تهران می باشدمجتمع ثبت ایلیا خدمات مشاوره ثبت برند و علامت تجاری در خراسان جنوبی را به صورت رایگان در اختیار شما متقاضیان محترم قرار می دهد .

مدارک لازم جهت ثبت برند در خراسان جنوبی

برند به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسد که با توجه به نیاز متقاضی به ثبت می رسد.

مدارک لازم جهت ثبت علامت تجاری به صورت حقیقی : مدارک شناسایی متقاضی ثبت علامت، جواز کسب ، جواز صنایع و یا موافقت اصولی از ارگان های مربوطه و ارائه تصویری از برند در خواستی

مدارک لازم جهت ثبت برند تجاری به صورت حقوقییا ثبت برند شرکت : ارائه کلیه مدارک ثبت شرکت در خراسان جنوبی و آگهی تاسیس و روزنامه رسمی آن ، مدارک هویتی کپی کارت ملی و شناسنامه مدیرعامل شرکت، ارائه تصویری از برند در خواستی

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت برند توسط متقاضی

اولین اقدامی که شما متقاضیان محترم می بایست در نظر بگیرید تکمیل اظهارنامه ثبت برند خود به صورت کامل و بدون خط خوردگی و تکمیل کلیه مدارک قانونی و مدارکی که از سوی اداره برای او در نظر گرفته می شود. آنها را به دبیرخانه اداره مالکیت صنعتی تحویل نماید و پس از ان منتظر بماند تا از سوی کارشناسی که رییس اداره ان را انتخاب می کندو درر نوبت کار قرار می گیرد بررسی شود و اگر کارشناس تایید نمود که جهت ادامه کار به موسس تحویل شود و در غیر اینصورت جهت رفع نقص تحویل موسس شود تا از سوی او دوباره کامل و به اداره ارجاع شود.پیشنهاد ما به شما این است که پیش از هر اقدامی نسبت به استعلام برند اقدام نمایید تا از لحاظ ثبت برند و علامت تجاری مورد نظر در خراسان جنوبی اطمینان حاصل نمایید.

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در گام نخست کارشناسان و مشاوران ثبت شرکت ایلیا تمامی اطلاعاتی که احتیاج دارید را در اختیارتان میگذارند در مرحله بعد باید مدارک اعلامی که کارشناسان ایلیا به شما اعلام میدارند را تهیه کنید و در اختیار آنها بگذارید. با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز آن ها طبقات کالا مشخص شده و در سامانه ثبت علامت تجاری ثبت مینمایند. اخرین پلی که شما بایدد پشت سر بگذارید این است که مدارک تکمیل شده را دوباره به همان کارشناس ارجاع نمایید و او پس از 45 روز کاری انها را بررسی و برند تایید شده شما متقاضی گرامی را تحویل نماید تاا شما بتوانید پس از ان جهت تصدیق نامه برند نیز اقدام کنید و بعد از تکمیل مدارکی که کارشناس برای شما در نظر می گیرد انها را دوباره به کارشناس ارجاع دهید و او نیز پس از 60 روز کاری مجدد تصدیق نامه نهایی برند شما را تحویل شما بدهد .در ضمن در این خصوص می توانید تمامی این مراحل ثبت برند را از اول تا به اخر به کارشناسان ارشد ثبت شرکت ایلیا واگذار نمایید تا در کمترین زمان ممکن و با اندک هزینه ای که از سوی شما صرف می شود این کار به نحو احسن از سوی وکیل ثبت برند و علامت تجاری برای شما متقاضی گرامی انجام شود. هزینه ثبت برند و علامت تجاری برحسب نوع محصولات و طبقه یا طبقات مربوطه و فارسی یا لاتین بودن برند متفاوت می باشد و نمی توان هزینه قطعی را اعلام نمود البته باتماس با مجتمع ثبت ایلیا می توان تا حدودی از هزینه ها اطلاع حاصل نمود.

ثبت برند در خراسان جنوبی

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در خراسان جنوبی

با اتمام ثبت برند در خراسان جنوبی امکان دارد این نیاز را داشته باشید که کالا و یا طبقه خاصی را به برند خود اضافه نمایید.در این صورت با ثبت اظهارنامه افزایش کالا و خدمات در سامانه اداره مالکیت صنعتی و بررسی کارشناسان این اداره و پرداخت میزان مبلغ اعلامی آگهی آن انتشار می یابد.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در خراسان جنوبی

علامت تجاری به طرح و یا نشانی گفته می شود که برای تمایز کالا و خدمات بنگاهای اقتصادی نسبت به دیگر بنگاهها استفاده می گردد.امروزه این کار از طریق سیستم ثبت علامت تجاری انجام می گردد . با استفاده از این سیستم مصرف کنندگان از حق انتخاب خدمات و یا اجناس با کیفیت مشخص و با یک علامت تجاری خاص , بهره مند می شوند.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در خراسان جنوبی

اشکال هندسی ، حروف و یادست نوشته هایی که به صورت خاص کنار هم قرار گرفته اند و تفاوت را در بین محصولات اعمال می نمایند لوگو یا آرم می گویند.

طرح گرافیکی که متشکل از اشکال هندسی ، حروف و یا دست نوشته های باشد را لوگو می نامند. این اشکال به صورت خاصی کنار هم قرار گرفته شده اند و می بایست با دیگر علائم تجاری متفاوت باشد. شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در این خصوص ثبت آرم و لوگو و ثبت شرکت با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشیددفتر ثبت برند و علامت تجاری اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران می باشد که کلیه امور مربوط به مالکیت معنوی مانند ثبت برند و علامت تجاری و ثبت اختراع را در کل ایران به انجام می رساند. شایان ذکر است که مجتمع ثبت ایلیا خدمات پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و نمونه اسم برند و علامت تجاری و استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری و نیز طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز جهت رفاه حال متقاضیان محترم ارائه می نماید

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط ورعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا ��ه برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد.

واژگان مرتبط با ثبت برند در خراسان جنوبی
  • ثبت علامت تجاری در خراسان جنوبی
  • ثبت برند در خراسان جنوبی
  • ثبت لوگو و نام تجاری در خراسان جنوبی
  • ثبت اسم تجاری در خراسان جنوبی
  • ثبت آرم تجاری در خراسان جنوبی