شرایط ثبت برند در تهران

امروز ه در جوامع بشری برای جلوگیری از سوء استفاده افراد در تولید محصولات و ارائه آنها به بازار ثبت برند از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است.برند یا نام تجاری عبارتند از شکل،حرف ،کلمه،نشان ،رنگ که معرف کالا و یا خدمات می باشدکه به آن علامت تجاری یا برند گفته می شود.

ثبت برند در تهران هم مانند ثبت شرکت از یک سری سلسله مراتب برخوردار است که به تفصیل به آن می پردازیم : بعد از جمع آوری مدارک اسم مورد نظر همراه یک اظهارنامه به اداره ی مالکیت صنعتی ارسال شود .اداره ی مالکیت صنعتی اداره ایست که متولی صادر کننده ی ثبت برند می باشد ، و اسم مد نظر شما برای ثبت برند در صف بررسی و کارشناسی قرار خواهد گرفت.در صورت پذیرفته شدن اسم مورد نظر بقیه ی مراحل اداری انجام خواهد شد و در صورت رد اسم مورد نظر به علت تشابه با اسامی دیگر در آن طبقه ی شغلی مجدد باید اسم دیگری برای ثبت برند به اداره ی مالکیت صنعتی فرستاده شود.اداره مالکیت صنعتی ( دفتر ثبت برند) متولی ثبت برند و علامت تجاری در همه نقاط ایرن می باشد

مدارک لازم جهت ثبت برند در تهران

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند عبارتنداز:1- در ابتدای کار برای ثبت برند احتیاج به یک مجوز می باشد. این مجوز شامل جواز کسب از اتحادیه مربوطه و یا جواز تاسیس از وزارت صنعت ،معدن و تجارت می باشد و یا در صورت نداشتن هیچ کدام از این ها ارئه ی یک نامه به عنوان نامه موافقت اصولی از اتحادیه مربوطه خطاب به اداره ی مالکیت صنعتی هم میتواند به عنوان مجوزی برای ثبت برند پذیرفته شود.2- مدارک بعدی شامل شناسنامه و کارت ملی شخصی که قرار است برند به اسمشان به ثبت برسد3- و یک قطعه عکس 3*4 و اگر قرار است برند به اسم شرکت ثبت شود ( ثبت برند شرکت یا ثبت برند حقوقی) کلیه ی اوراق ثبت شرکت هم به مدارک اضافه می شود.

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت برند توسط متقاضی

در مرحله اول باید اظهارنامه ثبت علامت را از طریق پایگاه اداره مالکیت صنعتی به صورت فایل الکترونیکی ارسال کنید. مدارک شخصی که قرار است ثبت به نام او انجام شود میتواند به نام شخص حقیقی و یا حقوقی باشد که در صورتی که به نام شخص حقیقی باشد مدارک شناسایی اعم از کارت ملی و شناسنامه آن شخص باید ارسال شود و در صورتی که به نام شخص حقوقی باشد. یعنی اینکه قرار باشد ثبت علامت تجاری را به نام شرکت خود ثبت کنید مدارک ثبتی شرکت( آگهی تاسیس و شرکتنامه ) احتیاج است و در صورتی که به برند به شکل لاتین باشد و یا از حروف بیگانه استفاده شود باید کارت بازرگانی هم داشته باشید. در هر زمینه ای که قرار است ثبت علامت صورت گیرد باید مجوز آن را نیز داشته باشید. پیش از اقدام جهت ثبت برند بهتر است نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام نمایید.

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدا می بایست اظهارنامه ثبت علامت تجاری به صورت کاملا تخصصی تدوین و تنظیم گردد. این امر نیازمند تخصص و تجربه می باشد. به شما پیشنهاد میگردد با کارشناسان با تجربه ثبت شرکت ایلیا در این زمینه مشورت نمایید زیرا هرگونه اشتباهی در تنظیم اظهارنامه منجر به رد آن می گردد. با ارسال اظهارنامه ثبت برند به اداره مالکیت صنعتی برند شما درر نوبت کارشناسی قرار می گیرد و در صورت تایید کارشناس اداره مالکیت صنعتی تاییدیه آن صادر می شود.

مدت زمانی که ثبت یک علامت تجاری نیاز دارد تقریبا بین 40 الی 45 روز کاری می باشد که آگهی اول ثبت برند صادر می گردد. بعد از اتمام این مدت اقدامات لازم جهت اخذ انحصار 10ساله و تصدیق آن صورت می گیرد. اما در خصوص هزینه ها نمی توان مبلغ دقیقی را اعلام نمود. بررسی های کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در جلسات مشاوره شما را در این زمینه آگاه می سازد. در صورتی که کار خود را به مجتمع ایلیا بسپارید وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل را برای شما به انجام خواهد رساند.

ثبت برند در تهران

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در تهران

پس از ثبت یک برند ممکن است به این نتیجه برسید که کالا و یا طبقه خاصی را به برند خود اضافه نمایید. این امر نیاز به ثبت اظهارنامه ی ویژه افزایش کالا و خدمات در سامانه اداره مالکیت صنعتی دارد ، بدیهی است بررسی توسط کارشناس این اداره مشمول پرداخت وجوه دولتی خواهد بود.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در تهران

نام یا عنوانی که تولیدکنندگان از طریق آن بتوانند وجه تمایزی بین کالا و خدمات خود و دیگر تولیدکنندگان ایجاد کنند را برند یا علامت تجاری می نامند. که به مرور زمان فعالان اقتصادی برای ماندگاری محصولات تولیدی خود در بازار رقابتی مجبور به استفاده از علائمی شدند که مصرف کنندگان از طریق آن بتوانند کالا و خدمات آنها را تشخیص دهند که همین امر باعث شد ثبت برند جایگاه ویژه ای پیدا کند و امروز یکی از ارکان اصلی فعالیتهای تجاری و غیرتجاری شود.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در تهران

هر چیزی که باعث تشخیص یک کالا از کالای مشابه خود شود مانند رنگ ،تصویر شکل ،عدد و... اگر در اداره مالکیت صنعتی به ثبت رسیده باشد علامت تجاری گفته می شود.امروزه ثبت برند از گستردگی بیشتری برخودار شده طوری که برخی از کشورها علامت هایی را که تاکنون اجازه ی ثبت آنها را نمی دادند را ثبت می کنند. مانند بو (بوی گل)که قابل استشمام است و یا صداها و بسته بندی کالا ولی در برخی کشورها هم برای ثبت علامت تجاری محدودیت هایی را متذکر شدند که از همان قوانین گذشته پیروی می کند.و تنها به چیزهایی که قابل رویت باشند اجازه ی ثبت می دهند.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری ��ر تهران ارائه می دهد.

واژگان مرتبط با ثبت برند در تهران
  • ثبت علامت تجاری در تهران
  • ثبت برند در تهران
  • ثبت نام تجاری در تهران
  • ثبت آرم و لوگو در تهران