درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت برند در تهران

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     شنبه، 27 شهریور 1400


در این متن تلاش کردیم در کم ترین زمان نکات مهم و ارزشمندی را به جهت ثبت برند در تهران به شما ارائه کنیم تا بتوانید با کم ترین و منصفانه ترین هزینه برند خود را ثبت کنید . با ما در ادامه همراه باشید .

ثبت انواع برند و لوگوی تجاری در تهران

این روزها به دلیل گسترش فعالیت ها و وجود کالاهای مشابه برای جلوگیری از سواستفاده از حقوق عرضه کالا و خدمات باید امور مربوط به ثبت برند را انجام داد . 

 

در این میان در شهر تهران به دلیل افزایش روزافزون کسب و کارها انجام امور ثبتی بسیار مهم تلقی شده که باید از سوی فعالان اقتصادی مورد توجه قرار گیرد. 

ثبت برند فوری در تهران

از موارد مهم و ضروری در تجارت و موفق شدن در بین دیگر رقبا را می توان داشتن یک نشان و برند تجاری دانست . یک علامت تجاری باید گویای تمام ویژگی های یک محصول بوده تا بتوان در زمره آن خود را به مصرف کنندگان و متقاضیان شناساند.

در این میان نه تنها ثبت برند مورد نظر مهم می باشد بلکه رعایت قوانین مربوط به ارائه و ثبت برندو علامت تجاری از موارد مهم در حیات کسب و کار به حساب خواهد آمد که باید توسط متقاضیان و یا با اتخاذ وکیل ثبتی انجام گیرد.

با در نظر داشتن موارد بازگو شده و درک بهتر موضوع ثبت برند در کلان شهر تهران ما راهکارها و نکات مهمی را برای شما در ادامه بازگو خواهیم کرد که شما در راه رسیدن به اهدافتان با مشکل مواجه نشوید. در ابتدا به تشریح ماهیت برند اشاره می کنیم .

ثبت برند و علامت تجاری در تهران

برند واژه ای انگلیسی بوده که هم معنی با عنوان هایی چون نشان تجاری، نماد و عبارت می باشد. یک برند و علامت تجاری باعث فروش و ارائه محصول خاص خواهد شد. یک برند قابل قبول باید دارای خاصیت هایی باشد که باعث تمایز محصولات و خدمات از یکدیگر شود.
نشان تجاری و یا برند همان چیزی است که مخاطب، صفات و ویژگی‌های آن را با دیدن، شنیدن، حس کردن و غیره، به صورت ذهنی و یا تصویری برای خریداران تداعی می کند. 
در واقع برند شامل مفاهیم و ویژگی‌های منحصر یک محصول بوده  که تحت عنوان یک نام ارائه می شود.
در واقع یک برند باید باعث ترغیب خریداران به مصرف آن شود و باعث برانگیخته شدن مصرف کنندگان با ارائه کیفیت بالای محصول و خاص بودن خود کند . 

مشخصات برند مناسب
 • کیفیت بالا
 • خطر پذیری کمتر
 • منشا یک محصول
 • عهد با تولید کننده
 • هزینه پرس و جوی کمتر
 • سپردن مسئولیت به تولید کننده
 • وسیله‌ای نمادین برای اظهار شخصیت

شرکت ثبت برند در تهران

باید بدانید که علامت تجاری خود را می توانید در شکل های مختلف به ثبت برسانید به عنوان مثال :لوگو، لوگو تایپ، طرح ، آرم یا نام تجاری . مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمان تخصصی ثبت شرکت و ثبت برند و حضور مشاوران حقوقی و ثبتی کارآزموده یکی از بهترین راهنمایان شما در زمینه انتخاب و طراحی انواع علائم تجاری متقاضیان محترم می باشند.

پیشنهاد ما برای بهبود شرایط انتخاب و تکیه به وکیلی است که می تواند با تجربه ی خود کارها را بهتر و سریع تر به انجام برساند همین حالا با مشاورین مجرب ما درتماس باشید .

هزینه ثبت برند در تهران

هزینه های ثبت علامت تجاری با توجه به نوع طبقه برند و نحوه تقاضای ثبت آن در اداره مالکیت صنعتی متفاوت می باشد . شما برای برآورد تمامی هزینه های حقوقی و ثبتی ثبت علامت تجاری و برند تنها کافی است با مشاوران حقوقی ایلیا قبل از انجام اقدامات ثبتی در ارتباط باشید تا آن ها لیست تمامی قیمت ها و هزینه ها را در اختیار شما قرار دهند.

 

ثبت برند در تهران

 

شرایط ثبت برند در تهران

امروزه در جوامع بشری برای جلوگیری از سوء استفاده افراد در تولید محصولات و ارائه آنها به بازار ثبت برند از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است. برند یا نام تجاری عبارتند از شکل، حرف، کلمه، نشان، رنگ که معرف کالا و یا خدمات می باشد که به آن علامت تجاری یا برند گفته می شود .

ثبت برند در تهران هم مانند ثبت شرکت از یک سری سلسله مراتب برخوردار است که به تفصیل به آن می پردازیم : بعد از جمع آوری مدارک اسم مورد نظر همراه یک اظهارنامه به اداره ی مالکیت صنعتی ارسال شود .

اداره ی مالکیت صنعتی اداره ای است که متولی صادر کننده ی ثبت برند می باشد ، و اسم مد نظر شما برای ثبت برند در صف بررسی و کارشناسی قرار خواهد گرفت.

در صورت پذیرفته شدن اسم مورد نظر بقیه ی مراحل اداری انجام خواهد شد و در صورت رد اسم مورد نظر به علت تشابه با اسامی دیگر در آن طبقه ی شغلی مجدد باید اسم دیگری برای ثبت برند به اداره ی مالکیت صنعتی فرستاده شود . اداره مالکیت صنعتی ( دفتر ثبت برند) متولی ثبت برند و علامت تجاری در همه نقاط ایران می باشد

مدارک لازم جهت ثبت برند در تهران

الف- شخص حقیقی

 • ارائه رونوشت شناسنامه.
 • ارائه رونوشت کارت ملی.
 • ارائه رونوشت کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد.
 • ارائه رونوشت از جواز فعالیت به مانند :جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری

ب- شخص حقوقی

 • ارائه رونوشت شناسنامه.
 • ارائه رونوشت کارت ملی.
 • ارائه رونوشت روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت توجه داشته باشید که از آخرین تغییرات شرکت نباید بیشتر از دو سال سپری شده باشد.
 • ارائه رونوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است ارائه گردد.
 • ارائه کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد الزامی است.

مراحل ثبت برند در تهران

ثبت برند توسط متقاضی

در مرحله اول باید اظهارنامه ثبت علامت را از طریق پایگاه اداره مالکیت صنعتی به صورت فایل الکترونیکی ارسال کنید. مدارک شخصی که قرار است ثبت به نام او انجام شود میتواند به نام شخص حقیقی و یا حقوقی باشد که در صورتی که به نام شخص حقیقی باشد مدارک شناسایی اعم از کارت ملی و شناسنامه آن شخص باید ارسال شود و در صورتی که به نام شخص حقوقی باشد.

یعنی اینکه قرار باشد ثبت علامت تجاری را به نام شرکت خود ثبت کنید مدارک ثبتی شرکت( آگهی تاسیس و شرکتنامه ) احتیاج است و در صورتی که به برند به شکل لاتین باشد و یا از حروف بیگانه استفاده شود باید کارت بازرگانی هم داشته باشید.

در هر زمینه ای که قرار است ثبت علامت صورت گیرد باید مجوز آن را نیز داشته باشید. پیش از اقدام جهت ثبت برند بهتر است نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام شرکت و برند و علامت تجاری اقدام نمایید.

ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدا می بایست اظهارنامه ثبت علامت تجاری به صورت کاملا تخصصی تدوین و تنظیم گردد. این امر نیازمند تخصص و تجربه می باشد. به شما پیشنهاد میگردد با کارشناسان با تجربه ثبت شرکت ایلیا در این زمینه مشورت نمایید زیرا هرگونه اشتباهی در تنظیم اظهارنامه منجر به رد آن می گردد.

پس از ارائه و بارگزاری اظهارنامه ، پرونده ثبتی شما توسط کارشناسان ثبتی اداره مالکیت صنعتی بازبینی شده و در صورت فقدان نقص کارشناسان آن را تایید خواهند کرد.

مدت زمانی که ثبت یک علامت تجاری نیاز دارد تقریبا بین 40 الی 45 روز کاری می باشد که آگهی اول روزنامه رسمی شرکتهای ثبت برند صادر می گردد. بعد از اتمام این مدت اقدامات لازم جهت اخذ انحصار 10ساله و تصدیق آن صورت می گیرد.

اما در خصوص هزینه ها نمی توان مبلغ دقیقی را اعلام نمود. بررسی های کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در جلسات مشاوره شما را در این زمینه آگاه می سازد. در صورتی که کار خود را به مجتمع ایلیا بسپارید وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل ثبت شرکت و برند را برای شما به انجام خواهد رساند.

شرکت های ثبت برند در تهران

به جهت انجام سریع و تخصصی امور ثبت برند و علامت تجاری در تهران بهتر است به شرکت ها و موسسات متخصص در این امور مراجعه کنید . مجتمع حقوقی با دارا بودن مجرب ترین تیم ثبتی در تهران در تمامی ساعات روز پاسخگوی والات شما می باشد .

شما متقاضیان تنها با یکبار مراجعه به مجتمع ایلیا و یا با تماس تلفنی و بهره مندی از مشاوره رایگان کارشناسان حقوقی و ارسال الکترونیکی مدارک و مجوز ها در کمترین زمان و به صورت تخصصی برند خود را در تهران به ثبت خواهید رساند و دیگر نگران نقص در پرونده حقوقی خود نخواهید بود.

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در تهران

پس از ثبت یک برند ممکن است به این نتیجه برسید که کالا و یا طبقه خاصی را به برند خود اضافه نمایید. این امر نیاز به ثبت اظهارنامه ی ویژه افزایش کالا و خدمات در سامانه اداره مالکیت صنعتی دارد ، بدیهی است بررسی توسط کارشناس این اداره مشمول پرداخت وجوه دولتی خواهد بود .

ثبت علامت تجاری در تهران

نام یا عنوانی که تولیدکنندگان از طریق آن بتوانند وجه تمایزی بین کالا و خدمات خود و دیگر تولیدکنندگان ایجاد کنند را برند یا علامت تجاری می نامند.

که به مرور زمان فعالان اقتصادی برای ماندگاری محصولات تولیدی خود در بازار رقابتی مجبور به استفاده از علائمی شدند که مصرف کنندگان از طریق آن بتوانند کالا و خدمات آنها را تشخیص دهند که همین امر باعث شد ثبت برند جایگاه ویژه ای پیدا کند و امروز یکی از ارکان اصلی فعالیتهای تجاری و غیرتجاری شود.

 

ثبت برند تهران

 

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در تهران

هر چیزی که باعث تشخیص یک کالا از کالای مشابه خود شود مانند رنگ ،تصویر شکل ،عدد و... اگر در اداره مالکیت صنعتی به ثبت رسیده باشد علامت تجاری گفته می شود.

امروزه ثبت برند از گستردگی بیشتری برخودار شده طوری که برخی از کشورها علامت هایی را که تاکنون اجازه ی ثبت آنها را نمی دادند را ثبت می کنند. مانند بو (بوی گل) که قابل استشمام است و یا صداها و بسته بندی کالا ولی در برخی کشورها هم برای ثبت علامت تجاری محدودیت هایی را متذکر شدند که از همان قوانین گذشته پیروی می کند. تنها به چیزهایی که قابل رویت باشند اجازه ی ثبت می دهند .

شرکت های ثبت برند در تهران

ثبت برند باید در شرکت هایی که دارای زمینه های فعالیت حقوقی و ثبتی می باشند انجام شود. از این رو یافتن شرکت های ثبت برند در تهران همیشه جزو امور مهم در راه ثبت برند بوده .

کارشناسان خبره موسسه حقوقی ایلیا در زمینه انجام امور حقوقی و ثبتی مشتریان خود در راه ثبت برند در تهران ثابت قدم بوده و در حداقل زمان اقدام به ارائه امور ثبتی ثبت برند و شرکت ، انجام این امور از طریق شرکت ثبت برند در تهران را می توانید از طریق سایت ایلیا و مشاوره آنلاین این موسسه پیگیری کنید.

مزایای ثبت برند و علامت تجاری در تهران

اخذ گواهینامه ثبت برند یا همان «برند» یک سند معتبر با مزایای مختلف برای کسی است که آن را از اداره کل مالکیت صنعتی دریافت می کند.
هر تولید کننده و صاحب شغلی برای محصولات خود باید نامی انتخاب کند که مشتریان برای خرید و شناخت محصول بدنبال نام تجاری محصول باشند.
اصل و اساس شروع هر فعالیت یا تولید انتخاب نام برند و ثبت برند تجاری آن برای جلوگیری از کپی برداری سایرین می باشد.
امروزه صاحبان همه ی مشاغل برند خود را به ثبت رسانده اند و شاید به فکر ثبت برند دوم یا سوم و…. برای محصولات خود باشند.
ثبت برند در تمامی رشته های مشاغل مختلف با کالاهای متفاوت در زمینه های بازرگانی، تولیدی، فروشگاهی و خدمات قابل اخذ می باشد که می تواند به طور مستقیم بر روی کالای قابل عرضه اعتبار بخشی کند و انحصار و حمایت دولت را در پشتیبانی از صاحب برند را به همراه دارد.
در صورت ثبت نام تجاری در صنف خود می توانید انحصار را در اختیار خود گرفته و اجازه استفاده و کپی برداری را از رقبای خود بگیرید.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

 برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی برند و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای عضو کافی است.

هر  فردی می تواند در  کشورهای عضو در این سیستم با رعایت شرایط تطابقی قانونی و ملیتی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی انجام دهدو این امر تنها با ثبت اولیه برند خود به صورت داخلی و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم ثبت برند مادرید در کشورهای مورد نظر خود انجام می گیرد.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

ثبت برند و علامت تجاری لازم به رعایت اصول و قوانین تصویب شده است که برای رسیدن به اهداق متقاضیان انجام می گیرد که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به قوانین تصمیم می گیرند به جای انجام امور ثبت برند اقدام به خرید برند آماده کنند .

این در صورتی است که برخی از افراد یا مجموعه ‌ها برای تبلیغات گسترده خود و محصولشان عجله داشته که زود به نتیجه برسند این در حالی است که انجام مراحل ثبت برند لازمه گذراندن مراحل و امور ثبتی است که خود وقت گیر است در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور دو طرف خریدار و فروشنده در دفاتر اسناد رسمی انجام می شود. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری  راهنمای شما خواهد بود. 

حوزه های ثبت برند در تهران و شهرستان های آن
 • ثبت برند در تهران
 • ثبت برند در ورامین
 • ثبت برند در ری
 • ثبت برند در اسلامشهر
 • ثبت برند در رباط کریم
 • ثبت برند در شهریار
 • ثبت برند در ملارد
 • ثبت برند در فیروزکوه
 • ثبت برند در پاکدشت
 • ثبت برند در پیشوا
 • ثبت برند در دماوند
 • ثبت برند در پرند
 • ثبت برند در پردیس
 • ثبت برند در قدس
 • ثبت برند در لواسان
 • ثبت برند در رودهن
 • ثبت برند در اندیشه
 • ثبت برند در قرچک
ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
بسیار سپاس گذار هستم از مطالباشید. خوب و کاربردی سایتتون.امیدوار هستم همیشه در کلیه کارهاتون موفق و پیروز باشید.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
با سلام موسسه ایلیا از شما برای قدردانی بی نظیرتان سپاس گذار است. امید است تا بتوانیم با قرار دادن مطلب ارزنده بر روی سایت جهت سهولت و تسریع امور شما عزیزان گام های موثری را برداریم.
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید