درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت برند در تبریز

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 14 مرداد 1400


ما در این مقاله تلاش بر آن داریم تا مطالب سودمندی را به متقاضیان ثبت برند در تبریز ارائه نماییم بدون شک پاسخ کلیه سوالات خود در این مقاله خواهید یافت، تا انتهای مقاله همراه ما باشید. 

شایان ذکر است که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند.

 

ثبت برند در تبریز

 

ثبت برند در تبریز در کم ترین زمان

به دلیل اینکه بتوانید از هر گونه سوء استفاده برندتان در برابر اشخاص ثالث و رقبا جلوگیری به عمل آورید و یا حتی مدعی خسارت ضرر و زیان در برابر اینگونه اشخاص شوید لازم است برندتان را به ثبت برسانید.

بخش دیگر ماجرا انحصاری بودن نام برند و  امکان انتقال مالکیت این نام به مدت ده سال برای این شخص می باشد. بدین منظور که اولاً طی ده سال مالکیت این برند متعلق به شما است و شما می توانید به دیگران هم آن را بفروشید و انتقال دهید . ثانیاً هیچ کس نمی تواند بدون اجازه شما از این نام استفاده کند و در کل ایران این برند متعلق به شما می شود.

علاوه بر موارد فوق طی 6 ماه مانده تا پایان اعتبار برند و 6 ماه بعد از پایان برند هم اجازه ثبت این برند به شخص دیگری داده نمی شود و کارتابل اداره ثبت علائم برای تمدید گواهی برند برای شما باز است.

برند چیست؟

برند به اسم یا کلمه و یا طرح و نماد (لوگویی) گفته می شود که در چهار چوب های قوانین مالکیت معنوی قرار دارد و هدف از ثبت آن حمایت از اشخاص و گروه های تجاری و غیر تجاری می باشد.

امکان ثبت علامت تجاری در تبریز برای تمام اشخاص کارآفرین وجود دارد، برای ثبت علامت مطابق قانون ثبت ایران 45 طبقه مجازاً تعریف شده، که از طبقه 1 الی 32 جهت محصولات و کالا های مصرفی تعریف شده و طبقه 33 برای محصولات جدیدی که تا کنون وجود نداشته اند در نظر گرفته شده و طبقه 34 الی 45 برای مشاغل و خدمات تعیین شده است ، هر برند می تواند با توجه به حوضه فعالیت خود در هر یک از قالب ها و طبقات قرار گیرد.

مدارک ثبت برند در تبریز

اشخاص حقیقی

 • ارائه رونوشت شناسنامه.
 • ارائه رونوشت کارت ملی.
 • ارائه رونوشت کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف غیر فارسی استفاده شده باشد.
 • ارائه رونوشت مجوز فعالیت اعم از جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و .....

اشخاص حقوقی

 • ارائه رونوشت شناسنامه.
 • ارائه رونوشت کارت ملی.
 • ارائه رونوشت روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت.
 • ارائه رونوشت مجوز فعالیت اعم ازجواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و .....
 • ارائه کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد.

مراحل ثبت برند در تبریز

 1. تعیین نام برند یا طراحی برند تصویری
 2. استعلام جهت اینکه ببینید برند تا کنون به ثبت نرسیده باشد
 3. تکمیل مدارک مربوطه جهت ثبت برند
 4. ورود به سامانه اداره ثبت علائم تجاری
 5. تکمیل فرم اظهارنامه جهت درخواست ثبت برند
 6. ورود به کارتابل و در انتظاربودن برای رسیدگی کارشناس ثبت علامت جهت بررسی طی 35 تا 45 روز کاری
 7. در صورت تأیید صدور ابلاغیه جهت ثبت
 8. پرداخت و نشر آگهی نوبت اول
 9. سی روز از تاریخ آگهی اول پرداخت هزینه ثبت
 10. صدور شماره ثبت برای علامت تجاری موردد درخواست
 11. پرداخت و نشر آگهی نوبت دوم جهت اعلام ثبت علامت
 12. صدور تصدیق برند از سوی اداره ثبت علائم تجاری با ده سال اعتبار
 13. در ایران اشخاص حقیقی و حقوقی مجاز به ثبت علامت تجاری و ثبت برند در تبریز می باشند. 

هزینه ثبت برند در تبریز

هزینه ثبت برند در تبریز به تعدد طبقه در علامت مورد نظر و تعدد محصول و نوع برند بستگی دارد اما پرداخت هزینه علامت باید مرحله ای انجام شود که شامل هزینه ثبت اظهارنامه، هزینه درج آگهی نوبت اول یا  هزینه حق الدرج، هزینه روزنامه نوبت دوم، هزینه های پست و حق الوکاله وکیل می باشد .

هزینه اظهار نامه و حق الدرج با توجه به تعدد طبقات و هزینه روزنامه بر اساس تعداد خطوط روزنامه رسمی قوه قضاییه محاسبه می شود .

آیا کلمات ترکی و آذری به عنوان ثبت علائم تجاری در تبریز نیاز به کارت بازرگانی دارند؟

اگر اسم ترکی توسط یک شخص خارجی در ایران درخواست ثبتش داده شود نیاز به ارائه کارت بازرگانی ندارد. اما اگر همین نام توسط یک ایرانی درخواست شود چه اصالتاً ترک زبان باشند و چه نباشند نیاز به ارائه کارت بازرگانی دارند

 کارت بازرگانی برای هر اسم غیر فارسی الزامی می باشد، فرقی نمی کند گویش مربوطه در ایران کاربرد داشته باشد یا نه اگر ریشه کلمه فارسی نباشد نیاز به اخذ کارت بازرگانی هست. بنابراین تنها اسامی که دارای معنی در لغت نامه های معتبر فارسی باشند نیاز به اخذ کارت بازرگانی ندارند.

 

ثبت برند تبریز

 

شرایط ثبت برند در تبریز

ثبت برند نشان دهنده علامتی است تشکیل شده از نقش، تصویر، رقم و.... که برای متمایز نمودن و تشخیص محصولات و خدمات به کار گرفته می شود .استفاده از برند به زمانهای باستان باز میگردد اما طی سالیان طی شده این آرم و نشان تجاری به سیستم های امروزی برای ثبت و حفاظت تبدیل گشته است. این روند ثبت به کلیه مصرف کنندگان این کمک را میکند که از کالا و خدمات مورد نظرشان که با آرم یا نشان مشخصی متمایز گردیده استفاده نمایند. 

شما متقاضیان ثبت برند تجاری در تبریز از مسائل مهم در حیات یک برند و علامت تجاری می توان به منحصری بودن آن برند برای ارنده آن اشاره کرد. یک برند مناسب و قابل قبول برای یک کسب و کار باید باعث ایجاد تمایز با دیگرکالا های مشابه شود اگر شما نیز متقاضی ثبت برند در تبریز هستید و به دلیل پیچیده بودن امور ثبتی تاکنون از انجام ثبت علامت تجاریتون دست کشیدید بهتر است هم اکنون با شماره تماس های مجتمع تخصصی ایلیا تماس گرفته و از تجارب کارشناسان در رسیدن به اهدافتان کمک بگیرید .

باید به این نکته توجه کنید که یک برند تا 10 سال اعتبار داشته و پس از این مدت باید برای تمدید آن از سوی دارنده آن اقدام شود. با ثبت برند در تبریز می توانید خود را با طرحی متفاوت و خاص به خود به دیگران بشناسانید و بدین ترتیب در رقابت با دیگر رقبای خود پیروز شوید. داشته باشید که کلیه واژگان آرم تجاری، علامت تجاری، نشان تجاری و نام تجاری هم معنی با برند می باشد و چنانچه قصد به ثبت رساندن هریک از این موارد را دارید می بایست مراحل ذیل را انجام دهید و یا از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری استفاده نمایید.

مراحل ثبت برند در تبریز توسط متقاضی

در ابتدا باید به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه کرده و گزینه ثبت اظهارنامه را کلیک کرده و برای تکمیل آن با توجه به مدارکی که از قبل ارائه کردید اقدام کنید. تنظیم اظهارنامه ثبت برند نیازمند تخصص و تجربه برای انجام امور می باشد که بهتر است از افراد متخصص در این موارد استفاده شود.

در گام بعدی پس از ثبت ظهارنامه باید تمامی اطلاعات مربوط به اشخاص حقیقی یا حقوقی را در قالب فرمی ارائه کنید که این موضوع نیز در سایت اداره مالکیت صنعتی امکان می پپذیرد.

قبل از ثبت و ارائه مدارک موردنیاز برای ثبت علامت تجاری پیشنهاد ما این است که در سایت اداره ثبت برند ارائه شده را استعلام کنید تا از خاص و انحصاری بودن برند اطمینان حاصل کنید. برای انجام ایم موضوع مثل همیشه می توانید بر روی یاری مشاوران مجتمع ایلیا حساب کنید.

در گام بعدی با مشخص کردن طبقه برند که در قوانین اداره ثبت قید شده و نیز با درج اضافه کالا آن را انجام خواهید داد. تمامی مراحل ثبت برند و علامتتجاری به صورت اینترنتی انجام خواهد شد و تنها در انتهای کار باید از سوی متقاضی ثبت برند مدارک به صورت پرونده فیزیکی به اداره ثبت مرکزی در شهر تهران فرستاده شود که بدین جهت حضور مالک برند الزامی است.

ثبت برند در تبریز توسط ثبت شرکت ایلیا

شما می توانید با مراجعه حضوری و یا با تماس به مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا تمامی امور خود را به صورت کاملاً حرفه ای و توسط متخصص ترین مجریان ثبت برند در تبریز انجام دهید . از این رو ما با پشتوانه به تخصص بیش از 18 ساله مجتمع ایلیا تمامی مشاوره های ثبتی را به صورت تخصصی و رایگان به متقاضیان ثبت برند در تبریز ارائه خواهیم کرد.

شما می توانید با ارسال مدارک مربوط به طرح برند خود تنها در مدت 30 تا 45 روز کاری برندتون را توسط کارشناسان ایلیا به ثبت برسانید و بدین صورت از مزایای دولتی و تسهیلات بهره مند شوید و خود را در بین رقبا مطرح سازید.

حوزه های ثبتی برند در استان آذربایجان شرقی

 • ثبت برند در تبریز.
 • ثبت برند در مراغه.
 • ثبت برند در مرند.
 • ثبت برند در اهر.
 • ثبت برند در سراب.
 • ثبت برند در میانه.
 • ثبت برند در جلفا.
 • ثبت برند در شبستر.
 • ثبت برند در آذرشهر.
 • ثبت برند در بناب.
ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سلام وخسته نباشید.در مورد ثبت برند مزاحم شدم.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . جهت کسب مشاوره ی رایگان با شماره تماس های روبرو تماس حاصل فرمایید . 02632525232 و 02632525232
پاسخ
سلام میخوام در خصوص ثبت ب ند خودم در شغل کالا ی خانگی مشاوره بگیرم ممنون میشم در این خصوص هم از نظر قیمت و هم از جهت زمان ثبت برند توضیحاتی رو برام ارسال کنید در ضمن من قبلا یه علامت به ثبت رونده بودم که مهلت اون نیز به اتمام رسیده و میخوام مجددا اونو برام تمدید کنید.ممنون میشم هزینه و زمان تمدید اون برند که نامش کالا خانه هست رو نیز بهم بگید. باتشکر
پاسخ
سلام. جهت ثبت علایم تجاری مزاحم شدم
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید