• شرایط ثبت برند در بندر عباس

امروزه با گسترش مرزهای فعالیت اقتصادی یکی از مهمترین روشهای بازاریابی و معرفی محصول دستیابی به یک برند معروف و شناخته شده است . در این راه اولین اقدام ثبت برند یا اسم تجاری می باشد که به فعالیت شما بیش از پیش اعتبار می بخشد. برند یا علامت تجاری ممکن است یک اسم ، طرح، ترسیم ، حروف یا اعداد یا به طور تصادفی ترکیبی از هریک از این موارد با یکدیگر باشد.

ثبت برند در بندرعباس مانند ثبت شرکت مستلزم طی کردن یک سری مراحل اداری است که به تفصیل به شرح آن می پردازبم :

پس از گرد آوری مدارک برند مورد درخواست همراه یک اظهارنامه به اداره ی مالکیت صنعتی ارسال می شود .اداره ی مالکیت صنعتی مرجع ذی صلاح صدور گواهی ثبت برند می باشد ، اسم تجاری ارسال شده جهت ثبت برند در صف بررسی و کارشناسی قرار خواهد گرفت.در صورت پذیرفته شدن اسم مورد نظر بقیه ی مراحل اداری انجام خواهد شد و در صورت رد اسم مورد نظر به علت تشابه با اسامی دیگر در آن طبقه ی شغلی مجددا" باید اسم دیگری برای ثبت برند به اداره ی مالکیت صنعتی ارسال شود .جهت برخورداری از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری با مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در بندرعباس

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند عبارتنداز : در وهله اول اخذ مجوز در رابطه با رشته کاری مورد نیاز است این مجوز می تواند جواز کسب ، تاسیس ، پروانه بهداشت و یا موافقت اصولی از اتحادیه یا صنف مربوط به نوع فعالیت شما باشد. در هر صورت جهت ثبت برند مجوزی دال بر نوع فعالیت شما لازم است. مدارک هویتی ( شناسنامه و کارت ملی ) شخصی که قرار است برند به اسم او به ثبت برسد نیز لازم است .یک قطعه عکس 3*4 و اگر می خواهید برند به اسم شرکت شما ثبت شود ( ثبت برند شرکت یا ثبت برند حقوقی ) کلیه ی اوراق ثبت شرکت هم به مدارک الحاق می شود .

ثبت برند در بندرعباس

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت برند توسط متقاضی

گام اول ارسال فایل الکترونیک حاوی اظهارنامه ثبت برند یا علامت تجاری می باشد. این کار از طریق سایت اداره مالکیت صنعتی که متولی این امر است انجام می شود. در این سایت اطلاعات شخص حقیقی یا اطلاعات مدیرعامل شخص حقوقی ثبت می شود و سپس لازم است مدارک شناسایی شخص یا مدارک شناسایی مدیرعامل به همراه اوراق ثبتی شرکت ارسال گردد تا کارشناس اداره مالکیت صنعتی آنها را مورد بررسی کارشناسی قرار دهد. بدیهی است در صورت عدم تطابق اطلاعات درج شده در سایت با مشخصات مدارک ارسالی پرونده شما رد می گردد. لازم به ذکر است که اگر بخواهید برند شما به زبانهای بیگانه نیز به ثبت برسد لازم است جهت اخذ کارت بازرگانی نیز اقدام نمایید. اما دقت فرمایید که در هر شرایطی داشتن مجوز برای ثبت برند و علامت تجاری الزام دارد.اگر نسبت به ثبت برند اقدام نمودید بهتر است ابتدا جهت استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام نمایید.

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

به منظور تنظیم صحیح و حرفه ای اظهارنامه ثبت برند بهتر است که از نظرات و راهنمایی های متخصصین این امر بهره گیرید. لذا به عنوان اولین قدم در ثبت برند که همان تکمیل اظهارنامه است توصیه می کنیم با کارشناسان با تجربه ثبت شرکت ایلیا در این زمینه مشورت نمایید زیرا هرگونه خطایی در تنظیم اظهارنامه منجر به رد آن می گردد. با ارسال اظهارنامه ثبت برند به اداره مالکیت صنعتی برند شما در نوبت کارشناسی قرار می گیرد و در صورت تایید کارشناس اداره مالکیت صنعتی تصدیق آن به صدور می رسد .

مدت زمان تاییدیه اولیه ثبت برند تا چاپ اگهی نوبت اول آن تقریبا" برابر با 40 الی 45 روز کاری می باشد که این مدت زمان با توجه به مدت زمانی که اداره مالکیت صنعتی جهت بررسی پرونده شما صرف می کند ،متغیر خواهد بود. بعد از اتمام این مدت اقدامات لازم جهت اخذ اگواهی انحصاری ثبت برند 10ساله و تایید آن صورت می گیرد اما در رابطه با هزینه ها نمی توان مبلغ دقیقی را تعیین نمود. بررسی های کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در جلسات مشاوره، شما را در این زمینه آگاه می سازد. چنانچه ثبت برند دربندرعباس توسط مجتمع ایلیا انجام شود وکیل ثبت برند و علامت تجاری صفر تا صد ثبت برند را برای شما به انجام می رساند.

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در بندرعباس

صاحبان کسب وکار ممکن است پس از مدتی قصد گسترش فعالیت خود را داشته باشند و به همین دلیل بخواهند محصولی را به برند ثبت شده اضافه کنند و یا اصطلاحا" اضافه طبقه بگیرند . برای این کار نیز لازم است یک اظهارنامه جداگانه جهت ثبت اضافه کالا و یا اضافه طبقه تنظیم شود و به ثبت برسد. به منظور بررسی مجدد پرونده، شما نیاز به پرداخت هزینه های دولتی دارید.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در بندرعباس

برند ، نام تجاری و علامت تجاری عنوان ، تصویر ، طرح و یا نمادی است که سبب تمایز محصولات ، تولیدات و خدمات شما از سایر تولیدکنندگان می گردد. برند و ثبت آن یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی است که سبب ماندگاری محصولات تولیدی شما در بازار می گردد . برند به کسب و کار شما هویت و اصالت می دهد و به همین دلایل ثبت برند جایگاه ویژه ای پیدا کرده و امروزه یکی از ارکان اصلی فعالیتهای تجاری و غیرتجاری شمرده می شود.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در بندرعباس

هر آنچه که وجه تمایز کالای شما از سایر کالاهای مشابه در بازار بوده و سبب تشخیص آن توسط مشتریان گردد را برند یا علامت تجاری می گویند. در حقیقت برند وسیله تمیز دادن محصولات و خدمات از سوی مصرف کنندگان می باشد. برند یا علامت تجاری انواع گوناگونی دارد من جمله : لوگو ، آرم یا نام تجاری و متولی ثبت آن اداره مالکیت صنعتی می باشد. با افزایش آمار کشورها و گسترش روزافزون مرزهای اقتصادی امروزه بسیاری از کشورها اجازه ثبت علائم بساوایی و یا حتی شنیداری به عنوان برند را نیز صادر می کنند. البته در برخی کشورها من جمله کشورما قوانین مانند سابق بوده و تنها تصاویر قابل رویت یا علائم تصویری یا برندهای گرافیکی در جمهوری اسلامی ایران قابلیت ثبت دارند. دفتر ثبت برند و علامت تجاری همان اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که متولی امر ثبت برند و علامت تجاری در سراسر ایران از جمله بندر عباس می باشد

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خر��د و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری دربندرعباس ارائه می دهد.

حوزه های ثبت برند در هرمزگان و شهرستان های آن
  • ثبت برند در بندرعباس
  • ثبت برند در بندرلنگه
  • ثبت برند در میناب
  • ثبت برند در قشم
  • ثبت برند در بندر خمیر
  • ثبت برند در جاسک
  • ثبت برند در درگاهان
  • ثبت برند در کیش