شرایط ثبت برند در بجنورد

اگر دوست دارید در بین دیگر رقبایی که محصول شما را تولید میکنند اسم و رسمی برای خود دست و پا کنید و اجناس خود را متمایز تر از اجناس آنان در بازار کسب و کار نشان دهید و آنها را آسانتر به فروش رسانید نکته کلیدی و مهم را باید دریابید و این نکته کلیدی و مهم ثبت یک برند قوی و مرتبط با موضوع فعالیتی است که دارید تولید می کنید و به بازار عرضه می نمایید و برای ثبت برند فقط کافیست که برای نام برند خود چند کلمه معنی دار و یا یک واژه خاص که زمان و مکان یا یک کلمه محلی پر وزن را برای ما تعریف کند و یا علامتی خاص که معنای خوبی به همراه داشته باشد و با شرایط و قوانین آن کشور یکی باشد و مغایرت نداشته باشد . به منظور کسب اطلاعات بیشتر و یامشاوره ثبت برند و علامت تجاری با مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید

مدارک لازم جهت ثبت برند در بجنورد

پس از اینکه کارشناس دستور به ادامه مراحل پرونده صادرکرد، متقاضی می تواند از سه راه پرونده خود را پیگیری نماید و در اولین راهی که پیش روی اوست با ثبت شرکت و تاییدیه نهایی از سوی کارشناس ثبت شرکت ها و جواز تاسیس شرکت خود اقدام نماید و در وهله دوم می تواند از طریق پروانه کسب خود اقدام نماید و با در دست داشتن پروانه کسب و تاییدیه از اتحادیه اقدام به ثبت برند نماید و در اخرین گام اگر هیچ کدام از راههایی که پیش پای متقاضی گذارده شد را نمیتوانست اجرایی کند نامه ای از وزارت صنایع و معادن یا صنف مربوطه به عنوان موافقت اصولی در ثبت برند به اداره مالکیت صنعتی ارائه نماید و از ان طریق با در دست داشتن مدارک کامل خود اقدام به ثبت نهایی برند خود نماید .باید بدانید که ثبت برند یا به نام شما و یا به شکل ثبت برند شرکت ( حقوقی) انجام می شود

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت برند توسط متقاضی

جهت ثبت برند خودپس از ثبت نام الکترونیک ، یا پروانه کسب مغازه یا اسناد شرکتی که تاسیس نموده اید را به همراه اوراق خود به همراه یک اظهارنامه تکمیل شده تحویل دبیرخانه اداره مالکیت صنعتی به عنوان تنهاترین نهاد قانونی برای ثبت برند در ایران نمایید. تا پس از آن از طریق دبیرخانه به امضا رییس اداره برسد و از آنجا نظر به صلاحدید ایشان به کارشناس مربوطه پرونده ارجاع شود تا انجا در صف بررسی های دقیق و لازم ایشان قرار گیر د و پس از بررسی پرونده اعلام رای نمایند و در صورت مشکل نداشتن پرونده دستور به ادامه کار در این زمینه نمایند و اگر نقصی در پرونده مشاهده شد متقاضی را جهت رفع نقص فراخوانند تا رفع نقص نماید.هزینه ثبت برندهم بر اساس محصولات و خدمات ارائه شده برای ثبت متغیر است و نمی توان هزینه مشخصی اعلام نمود. اگر خود برای ثبت برندتان اقدام نمودید جهت اطمینان بیشتر حتما" استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری را به انجام رسانید.

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در گام نخست کارشناسان و مشاوران ثبت شرکت ایلیا تمامی اطلاعاتی که احتیاج دارید را در اختیارتان میگذارند در مرحله بعد باید مدارک اعلامی که کارشناسان ایلیا به شما اعلام میدارند را تهیه کنید و در اختیار آنها بگذارید. با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز آن ها طبقات کالا مشخص شده و در سامانه ثبت علامت تجاری ثبت مینمایند . در صورتی که پرونده ثبتی شما دچار نقص یا کمبود مدارک باشد اقدام به رفع نقص به صورت کاملا تخصصی می نمایند .

در اخرین گام و پس از تایید نهایی کارشناس و ارجاع پرونده به دبیرخانه اداره مالکیت صنعتی شخص متقاضی باید 45 روز کاری را منتظر بماند تا تاییدیه برند خود را دریافت نماید و پس از آن جهت تصدیق نامه برند خود اقدام کند و با در دست داشتن مدارک لازم و تحویل انها به کارشناس 60 روز کاری دیگر را نیز منتظر بماند تا تصدیق نامه برندش اماده شود و پس از ان رسما برند خود را بر روی محصولات شما می تواند درج کند . و در این بین شما متقاضیان گرامی می توانید جهت ثبت برند خود همین حالا با کارشناسان ارشد ایلیا ارتباط برقرار کنید تا وکیل ثبت برند و علامت تجاری در این زمینه شما را یاری دهند .

ثبت برند در بجنورد

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در بجنورد

ممکن است بعد از اتمام ثبت برند در بجنورد قصد داشته باشید کالا و یا طبقه خاص دیگری را به آن اضافه نمایید که در این صورت با ثبت اظهارنامه افزایش کالا و خدمات در سامانه اداره مالکیت صنعتی و بررسی کارشناسان این اداره و پرداخت میزان مبلغ اعلامی آگهی آن انتشار می یابد.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری دربجنورد ارائه می دهد.

ثبت علامت تجاری در بجنورد

علامت تجاری به طرح و یا نشانی گفته می شود که برای تمایز کالا و خدمات بنگاهای اقتصادی نسبت به دیگر بنگاهها استفاده می گردد.امروزه این کار از طریق سیستم ثبت علامت تجاری انجام می گردد . با استفاده از این سیستم مصرف کنندگان از حق انتخاب خدمات و یا اجناس با کیفیت مشخص و با یک علامت تجاری خاص , بهره مند می شوند.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در بجنورد

اشکال هندسی ، حروف و یادست نوشته هایی که به صورت خاص کنار هم قرار گرفته اند و تفاوت را در بین محصولات اعمال می نمایند لوگو یا آرم می گویند.

به طرح گرافیکی که متشکل از اشکال هندسی ، حروف و یا دست نوشته هامی باشد لوگو می گویند. این اشکال به صورت خاصی کنار هم قرار گرفته شده اند و می بایست با دیگر علائم تجاری متفاوت باشند. شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت آرم و لوگو و ثبت شرکت در بجنورد با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید .دفتر ثبت برند یا اداره مالکیت صنعتی در تهران مرجع ثبت برند برای همه شهرهای ایران می باشد

حوزه های ثبت برند در خراسان شمالی و شهرستان های آن
  • ثبت برند در بجنورد
  • ثبت برند در شیروان
  • ثبت برند در اسفراین
  • ثبت برند در آشخانه
  • ثبت برند در درق
  • ثبت برند در جاجرم