درخواست مشاوره رایگان

ثبت برند در بجنورد

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 6 آذر 1399


ثبت برند و یا علامت تجاری در حقیقت رکن اصلی کسب و کارمحسوب شده و به منظور مداومت در تجارت بسیار مهم است . با ثبت علامت تجاری محصولات و یا خدمات شما در بازار هدف شناخته شده و این امر مانع از استفاده رقبا از نام و نشان تجاری شما می گردد. باید بدانید تنها به ثبت رسیدن علامت تجاری مورد اهمیت نمی باشد بلکه قوانین استفاده و نگهداری از آن نیز بسیار مهم می باشد. باتوجه به موارد فوق الذکر مجتمع ثبتی ایلیا در تلاش است که با در اختیار گذاشتن تازه ترین اطلاعات و ارائه ی مطلوب ترین نوع خدمت به شما موکلین گرامی در این مسیر کمک ویاری برساند.ثبت آرم و نشان تجاری یکی از بهترین راه های کامیابی در رقابت سالم می باشد واز مهمترین راهکارهای متمایز کردن کالا و خدمات یک بنگاه اقتصادی از دیگر بنگاه ها می باشد.

 

ثبت برند در بجنورد

 

ثبت برند در بجنورد

اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید کسب و کارتان را به دیگران معرفی نمایید و در حوزه کاری خود تبدیل به یک برند شوید قطعاً باید به فکر ثبت برند در بجنورد باشید، زیرا ثبت برند باعث می شود وقتی بین مشتریانتان شناخته شدید شخص دیگری از عین یا مشابه اسم تجاری شما که همان اسم و رسم کارتان است، سوء استفاده نکند . این یعنی جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه که متاسفانه بیشتر افراد دیر متوجه چنین امری می شوند ما در مجموعه ثبتی حقوقی ایلیا در کنارتان هستیم تا از تمام زوایا، ثبت برند در بجنورد را بررسی کنیم.

نحوه نام گذاری برند

در انتخاب اسم برند باید یک سری اصول را که قانون تجارت تصویب کرده  ، در نظر داشته باشید تا در مراحل ثبت برندتان به مشکل نخورید.مثل اینکه برند تان نباید پیش از این توسط شخص دیگری به ثبت رسیده باشد. یا اینکه شما نمی توانید اسامی عام و صفت ها و نام محصول را به تنهایی به ثبت برسانید. علاوه بر این برخی اسامی هستند که ثبت آن ها ممنوع است مثل اسامی مقدس یا مشهوره یا اسم سازمان ودولت ها و ... بنابراین انتخاب نام برند یکی از مهمترین اصول در ثبت برند بجنورد می باشد که کارشناسان دپارتمان ثبت برند ایلیا در این امر به شما کمک می کنند بنابراین می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران وکارشناسان ثبت شرکتت ایلیا با شما تماس بگیرند.

شرایط ثبت برند در بجنورد

اگر دوست دارید در بین دیگر رقبایی که محصول شما را تولید میکنند اسم و رسمی برای خود دست و پا کنید و اجناس خود را متمایز تر از اجناس آنان در بازار کسب و کار نشان دهید و آنها را آسانتر به فروش رسانید نکته کلیدی و مهم را باید دریابید و این نکته کلیدی و مهم ثبت یک برند قوی و مرتبط با موضوع فعالیتی است که دارید تولید می کنید و به بازار عرضه می نمایید و برای ثبت برند فقط کافیست که برای نام برند خود چند کلمه معنی دار و یا یک واژه خاص که زمان و مکان یا یک کلمه محلی پر وزن را برای ما تعریف کند و یا علامتی خاص که معنای خوبی به همراه داشته باشد و با شرایط و قوانین آن کشور یکی باشد و مغایرت نداشته باشد .

مدارک ثبت برند در بجنورد

برند اشخاص حقوقی:

 • مدارک شناسایی مدیر عامل شرکت
 • کپی آخرین آگهی تغییرات شرکت
 • کپی آگهی تأسیس شرکت
 • کارت بازرگانی در صورتی که لازم باشد .
 • وکالت نامه در صورتی که لازم باشد.
 • جواز تأسیس یا پروانه بهره برداری شرکت یا موافقت اصولی
 • نمونه علامت تجاری مورد ثبت

برند اشخاص حقیقی:

 • مدارک هویتی خود متقاضی
 • کارت بازرگانی در صورت نیاز
 • جوازی که  برای فعالیت شخص معتبر باشد.
 • نمونه علامت تجاری مورد ثبت
 • وکالت نامه در صورتی که لازم باشد.

نحوه نقل و انتقال برند بعد از ثبت برند بجنورد

بعد از ثبت برند پیش می آید که شخصی بخواهد مالکیت برند خود را انتقال دهد ، این انتقال می تواند از طریق تنظیم سند صلح انجام شود و سپس از طریق اداره ثبت علائم تجاری انجام شود و معمولاً خریداران برند ثبت شده کسانی هستند که زمان لازم برای ثبت برند را ندارند مثلاً به تازگی تصمیم گرفته اند که در یک نمایشگاه برای معرفی محصولشان شرکت کنند و متوجه شده اند که بدون برند ثبت شده امکان این کار را ندارند و از طرفی زمان لازم را هم ندارند و به همین دلیل ب دنبال خرید یگ برند ثبت شده آماده یا نقل و انتقال برند هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه این کار می توانید به کارشناسان  ثبت ایلیا مراجعه نمایید تا اظهار نامه مخصوصی برای نقل و انتقال برند برایتان تنظیم کنند.

ثبت برند مادرید در ایران به چه صورت است؟

اگر تمایل به ثبت برند مادرید دارید ابتدا باید برندتان در ایران یا یکی از کشور های متبوع عضو رسمی این پروتکل به ثبت برسانید و سپس می توانید با مراجعه به سایت تجارت جهانی در کشور های دیگری که عضو رسمی این معاهده هستند مطابق قواعد داخلی آن کشور ها  بند خود را در آن ها به ثبت برسانید. پروتکل مادرید دارای 85 عضو رسمی می باشد، این معاهده که برای آسان کردن ثبت مالکیت معنوی در سایر کشور ها تدوین شده یک معاهده بین المللی است که شما را از مراجعه حضوری در کشور های مد نظر بی نیاز می کند. هزینه های ثبت برند مادرید بر اساس فرانک سوئیس محاسبه می شود و با ثبت مادرید برند شما جهانی می شود.

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در بجنورد

ممکن است بعد از اتمام ثبت برند در بجنورد قصد داشته باشید کالا و یا طبقه خاص دیگری را به آن اضافه نمایید که در این صورت با ثبت اظهارنامه افزایش کالا و خدمات در سامانه اداره مالکیت صنعتی و بررسی کارشناسان این اداره و پرداخت میزان مبلغ اعلامی آگهی آن انتشار می یابد.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

 • مصنوعات نساجی
 • فلزات و مصنوعات فلزی
 • اسباب بازی و لوازم ورزش
 • صنایع و محصولات شیمیایی
 • مواد غذایی و محصولات کشاورزی
 • دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی
 • مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف
 • سایر موارد

 

ثبت برند بجنورد

 

مراحل ثبت برند در بجنورد

مراحل قبل از ثبت برند در بجنورد: ابتدا باید مطابق قواعدی که بیان شد نام برندتان را انتخاب کنید بعد از انتخاب نام برندتان باید از اینکه قبلا به ثبت نرسیده اطمینان حاصل نمایید که بدین منظور می توانید با کارشناسان گروه ثبتی ایلیا تماس بگیرید و درخواست استعلام ثبت برندتان را نمایید. بعد از اطمینان از ثبت و طراحی برند یا لوگو  نوبت به تکمیل مدارک می رسد و سپس مراحل ثبت برند شروع می شود.

 1. ورود به سایت اداره علامت تجاری
 2. تکمیل فرم اظهارنامه الکترونیکی ثبت علامت تجاری
 3. دریافت ابلاغیه علامت که ممکن است برند رد شده یا تایید شده باشد، در صورتی که برند رد شده باشد پرونده  مختومه می شود و در صورت تأیید ادامه ثبت برند را در پیش می گیریم.
 4. اصل مدارک متقاضی باید به اداره ثبت علائم تجاری تهران ارائه شود.
 5. هزینه آگهی نوبت اول پرداخت و منتشر می شود، مطابق این آگهی اشخاصی که ادعایی در این زمینه دارند باید به اداره ثبت علائم تجاری از تاریخ نشر طی سی روز مراجعه نمایند.
 6. در صورتی که کسی ادعایی نسبت به ثبت برند نداشت، هزینه حق الدرج پرداخت و شماره ثبت برند صادر می شود.
 7. بعد از صدور شماره ثبت می توانیم نسبت به نشر روزنامه نوبت دوم اقدام نماییم.
 8. در نهایت تصدیق ده ساله برند به نام متقاضی ثبت برند صادر می شود و امتیاز انحصاری استفاده از برند به او تعلق می گیرد.

نکته : ثبت برند در بجنورد هم مانند سایر شهرها تنها از طریق اداره مالکیت در تهران ممکن است و جهت جلوگیری از رفت و آمد شما ما انجام این کار را برای شما به عده می گیریم.

هزینه ثبت برند در بجنورد

برای هزینه ثبت برند در بجنورد باید در نظر داشته باشید که برای مشخص شدن هزینه ثبت باید تعداد طبقات ثبت برند تان مشخص باشد ، ثبت برند دارای 45 طبقه می باشد که در هر طبقه تعدادی از کالا و خدمات تعریف شده است که شما می توانید برندتان را در یک یا چند طبقه از این تعداد به ثبت برسانید ، بنابراین برای اینکه از هزینه تمام شده ثبت برند تان در بجنورد مطلع شوید می توانید با کارشناسان ثبت برند مجموعه ثبتی حقوقی ایلیا تماس بگیرید.

خرید و فروش برند در بجنورد

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری دربجنورد ارائه می دهد.

ثبت علامت تجاری در بجنورد

به طرح و یا نشانی که برای تمایز کالا و خدمات بنگاهای اقتصادی نسبت به دیگر بنگاهها استفاده می گردد علامت تجاری می گویند.امروزه این کار از طریق سیستم ثبت علامت تجاری انجام می گردد . با استفاده از این سیستم مصرف کنندگان از حق انتخاب خدمات و یا اجناس با کیفیت مشخص و با یک علامت تجاری خاص , بهره مند می شوند.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در بجنورد

اشکال هندسی ، حروف و یادست نوشته هایی که به صورت خاص کنار هم قرار گرفته اند و تفاوت را در بین محصولات اعمال می نمایند لوگو یا آرم می گویند.

به طرح گرافیکی که متشکل از اشکال هندسی ، حروف و یا دست نوشته هامی باشد لوگو می گویند. این اشکال به صورت خاصی کنار هم قرار گرفته شده اند و می بایست با دیگر علائم تجاری متفاوت باشند. شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت آرم و لوگو و ثبت شرکت در بجنورد با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید.دفتر ثبت برند یا اداره مالکیت صنعتی در تهران مرجع ثبت برند برای همه شهرهای ایران می باشد

حوزه های ثبت برند در خراسان شمالی و شهرستان های آن

 • ثبت برند در بجنورد
 • ثبت برند در شیروان
 • ثبت برند در اسفراین
 • ثبت برند در آشخانه
 • ثبت برند در درق
 • ثبت برند در جاجرم

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا

شعبه کرج: 137 32 – 026
شعبه تهران :119 55 266 – 021
سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی : WWW.ELIYA.IR
پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا ( ثبت ایلیا ) در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها شامل ( ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری در کل مراجع ذیصلاح ، هم چنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت برند در بجنورد

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید