ثبت برند در ایلام

ثبت برند در ایلام

تمایل به گسترش کسب و کارتون در شهر ایلام دارید ؟ میخواید در کم ترین زمان برند مخصوص به خود را ثبت کنید ؟ میدونید با ثبت برند در ایلام می تونید از مزایای بسیار آن از سوی ادارات و مراجع دولتی بهره مند شوید؟

ما در این مقاله نکات مهمی را برای انجام به موقع را با انجام قوانین و شروط ثبت برند در اداره ثبت علائم تجاری برای شما بیان می کنیم . همراه ما باشید تا دیگر نیازی به مراجعه به دیگر متون ثبتی نباشد.

راهنمای ثبت برند در ایلام

ما نمی توانیم مسیر باد را تنظیم کنیم اما همیشه می توانیم مسیر بادبان ها را تنظیم کنیم. قدرت بزرگ در کسب و کار های امروز برند است ، برند وسیله تنظیم بادبان ها است تا شما را در طوفان های کاری و تجاری و رکود اقتصادی حفظ کند.

در هر کاری شما یک یا چند برند قدرتمند را می شناسید که به نوعی شناسنامه محصول آنها نیز شده است ما در این مقاله قصد داریم به ثبت برند در ایلام بپردازیم ، زیرا ارزش یک برند آن زمانی است که کسی نتواند آن را از شما و کسب و کارتان بگیرد ثبت برند در ایلام تنها راهی است که از این مسئله جلوگیری نمایید .

برای اینکه بدانید از کجا باید شروع کنید و چه مراحلی را طی نمایید این مقاله را دنبال کنید و صفر تا صد ثبت برند در ایلام را با ثبت شرکت ایلیا تجربه کنید.

طبقات ثبت برند چیست؟

برند دارای 45 طبقه مجازی می باشد که اداره مالکیت صنعتی که مسئول ثبت علائم تجاری است در هر طبقه از آن کالا ها و خدماتی را تعریف نموده است. برای ثبت برند ایلام شما می توانید برند خودتان را در یک یا چند طبقه به ثبت رسانید ، مهم ترین مدرکی که برای ثبت هر برند و لوگو نیاز می باشد جواز است و موضوع جواز است که تعیین می کند برند شما در چه طبقاتی قابل ثبت است.

برای این مسئله می توانید با کارشناسان ثبت ایلیا مشاوره نمایید ، طبقات ثبت برند در ایلام از طبقه 1 تا طبقه32 مربوط به محصولات و خدمات می باشد و طبقه 33 آزاد و برای محصول و خدمات جدید می باشد ، طبقات 34 الی 45 مربوط به خدمات مختلف است.

شرایط نام گذاری برند در ایلام

قطعاً شما هر اسمی را نمی توانید به عنوان برند به ثبت برسانید بدین سبب برندی که انتخاب می کنید باید شرایط زیر را در آن لحاظ کنید:

 • برند تان نباید پیش از این به ثبت رسیده باشد یا مشابه برند ثبت شده دیگری باشد.
 • اسامی مشاهیر به عنوان برند قابل ثبت نیستند.
 • اسم های مقدس به عنوان برند قابل ثبت نیستند.
 • اسامی عام به تنهایی قابل ثبت نیستند.
 • صفت ها به تنهایی قابل ثبت نیستند .
 • اسم محصولات برای همان محصول قابل ثبت نیستند.
 • اسم اماکن و سازمان های دولتی و بین المللی به عنوان برند قابل ثبت نیستند.
 • نماد های نظامی قابل ثبت نیستند.
 • مخفف سازمان های بین المللی و دولتی قابل ثبت نیستند.

ثبت برند در ایلام

مراحل ثبت برند در ایلام

 1. در ابتدا باید اظهارنامه ثبت برند تکمیل شود و به اداره ثبت علائم تجاری ارسال شود.
 2. بعد از دریافت ابلاغیه تأیید برند مدارک اصلی را به اداره ثبت علامت تجاری تهران ارائه می نماییم.
 3. پرداخت و نشر روزنامه نوبت اول ثبت برند در ایلام.
 4. طی سی روز بعد از نشر آگهی اول نسبت به پرداخت هزینه ثبت اقدام و برای برند ایلام شماره ثبت صادر می شود.
 5. پرداخت و نشر روزنامه نوبت دوم.
 6. صدور تصدیق ده ساله برند.

آیا برند مالیات دارد؟

ثبت برند برای متقاضیان جز هزینه ثبت هزینه دیگری ندار.د زیرا خود برند برای فروش محصول به ثبت می رسد و خود فروش برای تولید کننده مالیات دارد و مالیات جداگانه ای برای برند ثبت شده وجود ندارد. برند یک اسم یا طرح است برای کار شما و هرگز ملزم به پرداخت مالیات برای شکل و نام تجاری معرف فعالیت خود نیستید و قانون هیچ گونه مالیاتی برای ثبت برند در ایلام و ثبت علامت تجاری در نظر نگرفته است.

ادامه مطلب
ثبت برند در البرز

هزینه ثبت برند در ایلام

خیلی از افراد گمان می کنند ثبت برند هزینه ای ندارد در صورتی که این ذهنیت کاملاً اشتباه است و هر مرحله پرداختی هایی را برای متقاضی آن به دنبال دارد اگر بر روال و مقررات ثبت آشنایی نداشته باشید حتماً هزینه سر سام آوری برایتان خواهد داشت.

بدین روی حتماً با کارشناسان ثبت برند ایلیا گفتگو نمایید تا هزینه های ثبت برند در ایلام را مدیریت نمایید. ما در مجتمع ایلیا هزینه های ثبت برند را با تعرفه های پایه ارائه می دهیم با یک تماس از هزینه تمام شده ثبت برند در ایلام مطلع گردید.

مدارک ثبت برند در ایلام

الف- شخص حقیقی

 • ارائه رونوشت شناسنامه.
 • ارائه کارت ملی.
 • ارائه رونوشت کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد.
 • ارائه رونوشت مجوز فعالیت اعم از: جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادر شده از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی.

ب- شخص حقوقی

 • ارائه رونوشت شناسنامه.
 • ارائه رونوشت کارت ملی.
 • ارائه رونوشت روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت توجه داشته باشید که از آخرین تغییرات شرکت نباید بیشتر از دو سال گذشته باشد.
 • ارائه رونوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است.
 • ارائه کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد.

نکته: در صورتی که در تصویر برند یا نام مورد نظر شما جهت ثبت، کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد، ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.

مدارک ثبت برند در ایلام

آیا ثبت برند اجباری است؟

به طور کلی ثبت برند در ایران اجباری نمی باشد اما ثبت برند برای برخی از محصولات است که اجباری می باشد ، محصولاتی مانند محصولات غذایی ،دارویی، مواد شیمیایی و بهداشتی به دلیل اینکه به نوعی با سلامت جامعه در ارتباط است باید از فیلتر هایی عبور کنند که برای عبور از این فیلتر ها ثبت برند ایلام یکی از الزامات می باشد.

یعنی این محصولات سیب سلامت و استاندارد نیاز دارند جهت تولید و توزیع و فروش و جهت اخذ سیب سلامت یکی از مدارک لازم گواهی ثبت برند برای این محصولات است.

جهت ثبت برند در ایلام از کجا شروع کنیم؟

باید بدانید که علامت تجاری خود را می توانید در شکل های مختلف به ثبت برسانید به عنوان مثال :لوگو، لوگو تایپ، طرح ، آرم یا نام تجاری . مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمان تخصصی ثبت شرکت و ثبت برند و حضور مشاوران حقوقی و ثبتی کارآزموده یکی از بهترین راهنمایان شما در زمینه انتخاب و طراحی انواع علائم تجاری می باشد.

پیشنهاد ما برای بهبود شرایط انتخاب و تکیه به وکیلی است که می تواند با تجربه ی خود کارها را بهتر و سریع تر به انجام برساند همین حالا با مشاورین مجرب ما درتماس باشید.

هزینه ثبت برند در ایلام

هزینه های ثبت علامت تجاری با توجه به نوع درخواست برند تجاری و طبقات درخواستی متغیر می باشد وعلاوه بر هزینه های واریزی شما باید هزینه چاپ و انتشار دو نوبت روزنامه رسمی را هم پرداخت کنید خاطرنشان میشویم که برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص هزینه های ثبت علامت تجاری ( برند) می توانید با فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند هم چنین می توانید با شماره تلفن های مجتمع ثبتی ایلیا که در این صفحه درج شده تماس بگیرید.

ادامه مطلب
ثبت برند در آذربایجان غربی

شرایط ثبت برند در ایلام

در زمان باستان صنعتگران و کسانی که آثار هنری یا صنایع دستی خلق می کردند بر روی محصولات خود نامشان را حک می کردند تا به عنوان صاحب اثر شناخته شوند و نه تنها اعتبار کار به آنها تعلق می گرفت بلکه حق خرید و فروش آثار نیز منحصر به آنها می شد.

این روند تا به امروز ادامه یافته و هم اکنون شکل و شمایل دیگری به خود گرفته که تحت عنوان ثبت برند یا علامت تجاری از آن یاد می شود و تفاوت آن در این است که پس از طی پروسه اداری ثبت برند ، علامت یا برند هر شخص حقیقی یا حقوقی بر روی تولیدات وی درج شده و برای او حقوق انحصاری و نیز در آمد بیشتر به همراه می آورد و به علاوه مانعی بر سر راه سودجویان بوده و جلوی هر نوع اقتباس از محصولات و خدماتی که به مالک دیگری تعلق دارد را می گیرد.

جهت مشاوره ثبت برند و علامت تجاری در ایلام شما می توانید با کارشناسان مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید.

مراحل ثبت برند در ایلام توسط متقاضی

در گام اول باید اظهارنامه ثبت علامت را از طریق تارنمای اداره مالکیت صنعتی به صورت فایل الکترونیکی ارسال کنید. مدارک شخصی که قرار است ثبت به نام او انجام شود میتواند به نام شخص حقیقی و یا حقوقی باشد که در صورتی که به نام شخص حقیقی باشد مدارک شناسایی اعم از کارت ملی و شناسنامه آن شخص باید ارسال شود و در صورتی که به نام شخص حقوقی باشد یعنی اینکه قرار باشد ثبت علامت تجاری را به نام شرکت خود ثبت کنید مدارک ثبت شرکت ( آگهی تاسیس و شرکتنامه و … ) احتیاج است . چنانچه ثبت برند به شکل لاتین باشد باید کارت بازرگانی هم داشته باشید.

در هر زمینه ای که قرار است ثبت علامت صورت گیرد باید مجوز ی دال بر فعالیت در آن رشته را اخذ کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با ثبت شرکت ایلیا در تماس باشید. هزینه ثبت برند مشخص نمی باشد و بستگی به محصول مورد تقاضا و طبق بندی آن دارد. پیش از هر اقدامی نسبت به ثبت برند خود استعلام برندرا جهت اطمینان بیشتر از سامانه استعلام برند و علامت تجاری انجام دهید.

ثبت برند در ایلام توسط ثبت شرکت ایلیا

پس از در اختیار گذاشتن اطلاعات شامل مشخصات مالک حقیقی یا حقوقی برند و طراحی علامت یا انتخاب نام تجاری توسط وکلای مجتمع ثبت ایلیا نسبت به ثبت برند مورد نظر شما امکان سنجی و استعلام می گردد و در صورت ارزیابی مثبت اقدامات لازم جهت ثبت سامانه ای برند در پایگاه اداره مالکیت صنعتی انجام می گردد و اظهارنامه مربوطه به صورت تخصصی برای متقاضی تدوین می گردد تا در صف بررسی کارشناسی قرار گیرد. این بررسی حدود 35- 40 روز کاری زمان می برد پس از آن مرحله ارجاع مدارک و نوبت آگهی اول است .

کلیه مراحل فوق تا صدور گواهی ثبت برند ده ساله در ایلام توسط کارشناسان مجتمع حقوقی ایلیا انجام می گیرد.در صورتی که ثبت برند را به موسسه ایلیا واگذار نمایید ، وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل ثبت برند در ایلام را برای شما به انجام می رساند.

ثبت علامت تجاری در ایلام

علامت تجاری بیانگر نشانی است که بر روی کالاها درج می گردد تا آنها را از سایر کالاهای مشابه متمایز کند و به صاحب کالا حق استفاده انحصاری از عرضه ، فروش ، صادرات و یا اعطای امتیاز کار با آن را بدهد. علامت تجاری به دو شکل حقیقی و حقوقی به ثبت می رسد و دارای بازه زمانی 10 ساله است که این بازه با پرداخت هزینه قابل تمدید است. علامت تجاری جهت ثبت باید پیرو قوانین تجارت جمهوری اسلامی ایران باشد و پیش از آن عین یا شبیه آن به ثبت نرسیده باشد.

ادامه مطلب
ثبت برند در کرمان

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در ایلام

هر چیزی که باعث تشخیص یک کالا از کالای مشابه خود شود مانند رنگ ،تصویر شکل ،عدد و… اگر در اداره مالکیت صنعتی به ثبت رسیده باشد به آن علامت تجاری گفته می شود. علائم تجاری در قالب لوگو و آرم نیز به ثبت می رسد که طرح یا نشان مخصوص یک کالا می باشد .

به عنوان مثال برند پوما دارای لوگویی به شکل ببر است . یا مارک لوازم ورزشی نایک لوگو یا آرمی به شکل یک تیک دارد که نشان از هویت و اصالت اجناس این کارخانه ها می باشد و معرف و مشخص کننده کالاهای آنها خواهد بود.کارشناسان ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات تخصصی در این خصوص به شما می باشند.

دفتر ثبت برند همان اداره مالکیت صنعتی است که مرجع ثبت برند و علامت تجاری در کلیه شهرهای ایران می باشد.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی در ایلام

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند.

هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود می تواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند در ایلام

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است.

مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری درایلام ارائه می دهد.

امروزه فضای کسب و کار ها از حالت سنتی خارج شده و به زودی دیگر کسب و کار سنتی در دنیا وجود نخواهد داشت و اگر برای ثبت برند در ایلام اقدام نکنید مجبور می شوید برند هایی را که دلالان برند به ثبت رسانده اند با قیمت گزافی خریداری نمایید. برای جلوگیری از این مسئله و سایر چالش های ذکر شده در این مقاله هم اکنون برای ثبت برند تان در ایلام اقدام نمایید. کارشناسان ما پاسخگوی سوالات ثبتی حقوقی شما در ایلام می باشند .

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نجف کمری
نجف کمری
4 سال قبل

با عرض سلام و خسته نباشید حضور شما سروران گرامی بنده جواز تاسیس مواد شوینده دارم و در خصوص برنده راهنماییهای لازم میخواستم اینکه ایا برندی که شما مزگیرین بین المللیه یا نه داخلیه و اینکه بنده میخواهم تحت لینسانس کشوری مثل المان باشه ایا قادر به این کار هستین و نیز ثبت شرکت میخواهم و هزینه کلی که بابت اینها تمام شده ممنون

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x