جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

راحت ترین روش ثبت برند در اراک

ثبت برند در اراک 

به دلیل صنعتی شدن امور حقوقی و با در نظر داشتن وجود کالاهای مشابه نیاز ثبت برند در اراک و درج نشان مخصوص به کالاها احساس می گردد. اگر شما ساکن شهر اراک هستید یا می خواهید برندتون را در اراک به ثبت برسانید می توانید هم اکنون این متن را تا انتها بخوانید تا در مورد نحوه ثبت برند اطلاع کسب کنید و بتوانید برند را در کم ترین زمان به ثبت برسانید. در ادامه همراه ما باشید.

قوانین ثبت برند در اراک

از موضوعاتی که امروزه در ثبت علائم تجاری در اراک مطرح میشود توجه به چگونگی سریع انجام شدن امور می باشد. ثبت برند در اراک به دلیل افزایش کالاهای دارای ماهیت برابر مهم تلقی می شود زیرا با ثبت قانونی برند و علامت تجاری می توانید خود را با نشان و نمادی معتبر به دیگر افراد جامعه بشناسانید و بدین ترتیب با ارائه محصولی با کیفیت خود را میان مصرف کنندگان مطرح سازید.

مجتمع ثبتی ایلیا در این راستا هم گام با شما قدم خواهد برداشت تا شما با در اختیار گذاشتن مدارک مورد نیاز برای ثبت برند در کم ترین زمان به اهداف خود دست یابید.

شرایط ثبت برند در اراک

ثبت علائم تجاری مشخصه یک علامت است که تشکیل شده از اسم، عکس، عدد که برای منحصر نشان داده شدن کالا یا خدمات به کار می رود. استفاده از علامت تجاری به زمان های خیلی قدیم بر می گردد که به مرور زمان این علامت ها به شکل امروزی در آمده و برای حفاظت از محصول و خدمات ثبت میگردد.

ثبت علامت به متقاضیان این امکان را می دهد که از محصول و فعالیت خود که با علامت تجاری مشخص شده حفاظت کنند. از مشخص ترین اهداف ثبت علامت تجاری انحصاری بودن آن برای محصولات و فعالیت های متقاضی می باشد که آن را از محصولات رقبای دیگر متمایز میکند.

مالکیت ثبت علامت تجاری برای متقاضیان 10سال میباشد و اگر این مدت به پایان رسید متقاضی می تواند برند خود را تمدید کند. شما اشخاصی که تقاضای ثبت علامت تجاری در اراک را دارید میتوانید با نگهداری صحیح برند و علامت خود از فعالیت رقبا و دیگر اشخاص در راستای استفاده غیر مجاز از علامت تجاری خود ممانعت کنید.

بهتر است شما اشخاصی که متقاضی ثبت برند در اراک هستید بدانید که تمام کلمات علامت تجاری ، آرم ، برند، نشان ، علائم، نام تجاری هم معنی برند هستند و اگر میخواهید این موارد را به ثبت برسانید باید مراحلی را بگذرانید که در متن زیر توضیح داده شده است.

همچنین شما می توانید جهت برخورداری از مشاوره ثبت برند در مرکزی با مجتمع ثبتی ایلیا تماس بگیرید.

مدارک ثبت برند در اراک

علامت تجاری یا حقیقی به ثبت میرسد و یا حقوقی که مدارک برای ثبت هر یک از اینها فرق دارد :

مدارک اشخاص حقیقی برای ثبت برند :

 • ارائه مدارک شناسایی اشخاص که مشمول کپی شناسنامه و کارت ملی میشود.
 • تسلیم پروانه و یا جواز کسب
 • نمونه علامت در سایز 6*6
 • متقاضیان ثبت علامت لاتین باید کارت بازرگانی دریافت نمایند.

مدارک اشخاص حقوقی برای ثبت برند :

 • یک نسخه از تمامی مدارک شرکت (روزنامه و آگهی ثبت و آگهی تمام تغییرات)
 • موافقت اصولی لازم از ارگان مربوطه
 • برای ثبت علامت لاتین کارت بازرگانی الزامی میباشد.
 • تصویر مدارک هویتی مدیرعامل
 • نشان یک نمونه از علامت در اندازه 6در6

ثبت برند در اراک 

مراحل ثبت برند در اراک

مجتمع ثبتی ایلیا سعی بر آن دارد که ثبت علامت تجاری را آسان کرده و به 2 صورت برای موکلان خود توضیح بدهد:

 • ثبت برند توسط متقاضی

در ابتدا متقاضی با رفتن به سامانه اداره مالکیت صنعتی و با زدن گزینه خدمات الکترونیکی باید اظهارنامه ثبت علامت خود را ثبت نام کند. البته لازم به ذکر است که ثبت علامت تجاری و تنظیم اظهار نامه آن احتیاج به تخصص و تجربه دارد .

در قسمت دوم اطلاعات اشخاص وارد میشود (حقیقی یا حقوقی) اشخاص باید توجه داشته باشند محصولاتی که در طبقه شغلی انتخاب میکنند باید در مجوز آنها ذکر شده باشد.

اگر که از طبقه های شغلی هیچ اطلاعی ندارید باید از یک شخص متخصص در این زمینه استفاده نمایید. در قسمت بعد مدارک مورد نیاز ثبت علامت در سایت وارد میشود البته باید توجه داشت که قبلا مدارک اسکن شده باشد.

در مرحله آخر هم هزینه اظهارنامه وارد میشود و شماره پیگیری به متقاضی داده میشود. پس از به اتمام رسیدن مراحل، اداره مالکیت پرونده را به یک کارشناس ارجاع میدهد و با داشتن شماره پیگیری میتوان مراحل روند پرونده را پیگیری کرد.

کارشناس پس از بررسی پرونده هر نظری راجع به پرونده داشته باشد را به متقاضی اعلام میدارد و اگر پرونده ناقص باشد باید برای رفع نقص اقدام کرد.

هزینه ثبت برند و علامت تجاری بسته به موارد مختلف متفاوت می باشد، از جمله این موارد نوع محصولات یا خدمات مورد نظر و طبقات صنفی مربوط به آنها می باشد.

پیشنهاد ما به شما این است که پیش از هر اقدامی نسبت به امر استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام نمایید.

 • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

کارشناسان ثبت برند مجتمع حقوقی ایلیا تلاش بر این دارند که اطلاعات جامعی را در این زمینه در اختیارتان بگذارند پس از مشاوره با کارشناس باید مدارک مورد نیاز را به کارشناس ارائه داد تا بتواند روند اجرایی را شروع کند.

پس از تکمیل مدارک برای ثبت اظهارنامه از سمت مجتمع ثبتی ایلیا اقدام می شود با در نظر گرفتن نیاز موکل و مجوز او طبقات برند معین می شود.

اگر که پرونده ثبت برند تکمیل مدارک نشده باشد موکل موظف به ارائه مدارک میباشد. البته لازم به ذکر است که ثبت برند در اراک در مجتمع حقوقی ایلیا انجام میشود و آگهی 10 ساله به متقاضی داده می شود.

همچنین در صورتی که کار خود را به مجتمع ثبتی ایلیا بسپارید وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل ثبت برند و علامت تجاری در اراک را برای شما به انجام می رساند.

هزینه و زمان ثبت علامت تجاری در اراک

ثبت برند در اراک دارای مراحل مختلفی بوده که با انجام موبه موی آن بهتر است قبل از هرنوع ثبتی لیست هزینه ها و زمانی که باید برای ثبت در اداره مالکیت صنعتی پیمود که مهم ترین آن ها انتشار آگهی ثبت برند در روزنامه می باشد.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در اراک

لوگو یک طرحی میباشد که به شکل حروف ویا عدد درج میشود. لوگو برای به ثبت رسیدن باید با دیگر لوگو ها و اشکال دیگر تفاوت داشته باشد. اگر که تمایل به کسب اطلاعات جامع در زمینه ثبت آرم و لوگو و ثبت شرکت در اراک دارید میتوانید با مجتمع حقوقی ایلیا تماس داشته باشید.

دفتر ثبت برند و علامت تجاری همان اداره مالکیت صنعتی می باشد که در تهران واقع شده و امور ثبت برند و علامت تجاری همه نقاط ایران من جمله اراک را به انجام می رساند.

خدمات ثبتی مالکیت صنعتی در اراک

ادارات مالکیت صنعتی با در نظر گرفتن شرایط ثبت برند، ثبت اختراع و طرح صنعتی اقدام به فعالیت می کنند. از این رو در صورت تمایل به ثبتی و حقوقی تنها کافی است با مشاوران مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید و نکات تخصصی را از آنها دریافت کنید.

ثبت اختراع در اراک

اقداماتی که با پیدایش یک فکر یا ایده جدید منجر به تولید محصولی جدید می شود را اختراع می نامند. اگر مایل به ثبت اختراع در شهر اراک هستید و نکات تخصصی و کارا در این زمینه را نمیدانید این مژده را به شما می دهیم که می توانید در کم ترین زمان ثبت اختراع را با کم ترین هزینه ثبتی به سرانجام رسانید. تنها کافی است با شماره های مجتمع ثبتی ایلیا تماس بگیرید.

ثبت طرح صنعتی در اراک

یک طرح صنعتی به هرگونه ترکیب خطوط یا رنگ ها و هرگونه شکل سه ‌بعدی با رنگ یا بدون آن‌، بصورتی که شکل یک فرآورده صنعتی یا محصولی از صنایع را تغییر دهد، گفته می شود. برای ثبت طرح صنعتی در کم ترین زمان مجتمع ثبتی ایلیا با دارا بودن کارشناسان حقوقی راهنمای شما هستند.

حوزه های ثبت برند در مرکزی و شهرستان های آن
 • ثبت برند در اراک
 • ثبت برند در ساوه
 • ثبت برند در خمین
 • ثبت برند در محلات
 • ثبت برند در دلیجان
 • ثبت برند در شاه زند
 • ثبت برند در تفرش
 • ثبت برند در آشتیان
 • ثبت برند در کمیجان
 • ثبت برند در فراهان
 • ثبت برند در آستان

در صورتی که اطلاعاتی در زمینه ثبت برند در اراک ندارید و می خواهید در کم ترین زمان برای ثبت برندتان اقدام کنید راهکار مناسب برای شما بهره مندی از تجارب اشخاص مجرب در این زمینه است. مجتمع ایلیا می تواند با ارائه تجارب خود در زمینه برندینگ که در سال ها خدمات شایسته خود آن را کسب کرده اند بهترین راهنمای شما خواهد بود. برای مشاوره حقوقی با شماره تماس 02632137 تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها