درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت اختراع در گرگان

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     شنبه، 27 شهریور 1400


در این متن به توضیح درباره ثبت اختراع در گرگان پرداختیم تا شما عزیزان برای دستیابی به ثبت سریع و اطلاع از شرایط ثبت اختراع در گرگان در کم ترین زمان راهنمایی شوید . در ادامه همراه ما باشید .

ثبت اختراع در گرگان

ثبت اختراع در گرگان هم جنبه های علمی و هم جنبه های حقوقی را پوشش می دهد . به علت اینکه اختراع از تلاش ذهنی و تفکرات مخترع ناشی می شود دارای جنبه علمی می باشد و از طرف دیگر ثبت اختراع در گرگان دارای مراحل حقوقی می باشد. مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا با داشتن دپارتمانهای تخصصی در زمینه مالکیت معنوی و ذهنی و ثبت آن و استفاده از همکاری متخصصین علوم مهندسی و وکلای باتجربه در زمینه ثبت تخصصی و علمی اختراع و طرح صنعتی با توجه به جدیدترین قوانین مربوط به ثبت اختراعات می تواند در این راستا شما را یاریگر باشد. تنظیم و ارائه پرونده ثبت اختراع به شکلی که تمام خصوصیات فنی،مهندسی وخلاقانه اختراع را پوشش دهد و آن را قابل حمایت کند و جلوی هرگونه تقلید یا کپی برداری غیرمجاز از اختراع شما را بگیرد، یکی از اصلی ترین تخصص های کارگروه ثبت اختراع مجتمع ثبت ایلیا می باشد.

ثبت اختراع 

زمانی که ثبت اختراع در گرگان انجام می شود گواهی اختراع و یا Patent به مالک اختراع اعطا می شود. این گواهی حقوقی را برای مخترع ایجاد می کند مثلا" مانع کسانی می شود که بخواهند به نوعی از فروش ، عرضه ، صادرات یا تولید آن اختراع بدون اجازه مالک استفاده ببرند و به نوعی استفاده از اختراع را منحصرا" به شخص مخترع محدود می کند . لازم به ذکر است که در صورتی که اختراع دارای کارکرد صنعتی بوده و مفید واقع شود این گواهی صادر شده و ثبت اختراع در گرگان انجام می شود.

شرایط ثبت اختراع در گرگان

یک اختراع محصول تفکر و ایده های یک فرد بوده و برای انجام امور و ایجاد یک محصول جدید از آن استفاده می شود. یک اختراع قابل ثبت باید نوآورانه و نوپا باشد و کاربرد در تولید محصولات را داشته باشد و بتوان از آن در صنعت استفاده کرد . البته باید این نکته را در نظر داشت که یک اختراع باید دارای هویت جدید بوده و در یک صنعت ناشناخته باشد . 

این اختراع برای فردی با داشتن مهارت اندک در صنعتی که ارائه شده شناخته نشده باشد و در رشته مربوطه کاربرد داشته باشد .
پس از ثبت اختراع در گرگان یک گواهی نامه برای ثبت اختراع از سوی اداره مالکیت صنعتی صادر می شود و بدین ترتیب از محصول و اختراع مطرح شده حمایت می شود . 

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در گرگان

1) ارائه اظهارنامه 
2) توضیح اختراع 
3) ارائه نقشه های اختراع 
4) ادعانامه اختراع
5) ارائه تصویر مدارک شناسایی مخترع
6) تسلیم هزینه های ثبتی

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع درگرگان

همانطور که ذکر شد گواهی ثبت اختراع حقوق انحصاری و حمایت قانونی برای مالک آن به همراه دارد که طول مدت اعتبار گواهی ثبت اختراع در ایران معادل 20 سال می باشد. البته حفظ حقوق حاصل از ثبت اختراع طی این 20 سال مشروط بر پرداخت اقساط سالیانه از جانب متقاضی ثبت اختراع است ( در صورتی که هزینه حق الثبت به صورت اقساط پرداخت گردد ) و درحالت پرداخت نکردن هزینه سالانه اظهارنامه مربوط به گواهینامه ثبت اختراع بی اعتبار خواهد بود.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید