درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت اختراع در کرمانشاه

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 4 مرداد 1400


در این متن به مبحث ثبت اختراع در کرمانشاه پرداختیم و نکات مهمی را برای انجام امور حقوقی شما در اختیارتان قرار دادیم تا در کم ترین زمان بتوانید امور مربوط به ثبت اختراع در کرمانشاه را انجام دهید . در ادامه همراه ما باشید . 

ثبت اختراع در کرمانشاه

ثبت اختراع در ابعاد و جوانب مختلف علمی – حقوقی مراحل و روند مختلفی را طی می کند که مجتمع ثبتی حقوقی ایلیا با کادر مجرب در زمینه مالکیت فکری و معنوی به کمک متخصصین علوم مهندسی و و کلای مجرب در زمینه ثبت تخصصی و علمی اختراع و طرح صنعتی با توجه به قانون و مقررات اداره ثبت اقدام می نماید.ثبت اختراع به دلیل اینکه تمام خصوصیات فنی و ابتکارات اختراع منحصر به فرد می شود و از هرگونه سوء استفاده ای از آن جلوگیری می کند انجام میشود . و ثبت اختراع یکی از اصلی نرین تخصص های کارگروه مالکیت معنوی در موسسه ثبتی ایلیا می باشد

خدمات ارائه شده از سوی مجتمع ثبت ایلیا عبارت است از :

 • مشاوره در بخش طراحی گرافیکی نقشه های فنی کالا و شبیه سازی سه بعدی کامپیوتری
 • تدوین مندرجات فنی-حقوقی کل پرونده اختراع که عبارت است از شرح و توصیف ،ادعانامه،و خلاصه اختراع
 • نواقص پرونده ثبت اخترع رفع می شود
 • اخطار تشابه در صورت ابلاغ رفع می شود و دفاع تخصصی از عملکرد دستگاه
 • مشاوره جهت گرفتن تاییدیه علمی از مراجع مربوطه اختراع

ثبت اختراع

به مخترع یا نماینده قانونی ایشان در مقابل اختراع یا ایده جدید یک گواهی ثبت اختراع تعلق می گیرید که یه ایشان امتیاز انحصاری می دهد انحصار به این معنی می باشد که از حقوق مخصوصی او را یرخوردار می کند و از طرف قانون گذاران و ادارات ذی صلاح برای مدت از پیش تعیین شده در مقابل یک ابتکار نو و محصول جدید این حقوق در اختیار فرد مخصوصی قرار میگیرد.

شرایط ثبت اختراع در کرمانشاه

ثبت اختراع از آفرینش ذهنی یک شخص شکل می گیرید که به بیان دیگر یک راه حل جدید برای مشکلات فنی جامعه می باشد و به شکل یک محصول صنعتی نمایان می شود اختراعی به ثبت می رسد که برگرفته از خلاقیت ذهنی بوده و نو باشد و در صنعت کاربرد داشته باشد و در صنعت قبلی وجد نداشته و یک ابتکار جدید می باشد و برای اشخاص با مهارت معمول در فن ذکر شده آشکار و معرفی شده نباشد و از دید صنعتی اختراعی کاربردی به شمار می آید که در رشته ای از صنعت قابل ساخت یا استفاده باشد گواهی ثبت اختراع مدرکی است که توسط اداره مالکیت صنعتی برای پیشتیبانی از اختراع و صاحب آن بعد از تایید شدن توسط کارشناسان این اداره صادر می شود و مالک گواهی نامه از حقوق انحصاری ثبت اختراع برخوردار می شود.

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در کرمانشاه

 1. تهیه 3 نسخه از قرم اظهار نامه ثیت اختراع از اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی و تکمیل فرم ها
 2. توضیح مختصری راجع به اختراع در برگه ی A4 در سه نسخه جداگانه
 3. یک طرح مشخص از اختراع در برگه A4 در 3 نسخه جداگانه تظیم شود
 4. ارائه ادعانامه اختراع در برگه A4 در سه نسخه جداگانه
 5. ارائه مدارک هویتی
 6. فیش واریزی بانکی برای حق ثبت اختراع

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع یا Patetnt در کشورهای مختلف متفاوت است و در بازه 20 ساله تنظیم و صادر می شود ثیت اختراع یک نوع حق است که به مالک آن جهت خلق اختراعی تازه اعطاء می شود و بر مبنای ماده 16 قانون ثبت اختراعات ،طرح ها ی صنعتی و نشان های تجاری تصویب شده بعد از گذشت 20 سال از تاریخ تحویل اظهار نامه ثبت اختراع تاریخ انقضایش به اتمام می رسد. گواهینامه ثبت اختراع به شرط پرداخت اقساط سالیانه دارای اعتبار است و در صورت پرداخت نکردن فاقد اعتبار می باشد .

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سلام شب شما بخیر وخوشی بنده درشهرستان دالاهو هستم یه طرح دارم می خواستم ثبتش کنم لطفاً راهنماییم کنید چکار کنم ممنون میشم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام ثبتتون در چه حوزه ای هستش
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید