لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ثبت اختراع در مازندران


توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت اختراع در مازندران

ثبت یک اختراع علاوه بر مسائل فنی و خاص خود، بار حقوقی به دنبال دارد. با این توضیح که یک اختراع ،به سادگی و آسانی حاصل نشده و ساعت ها بلکه سالها در تحقق آن زمان و هزینه صرف شده است .

بسیاری از دانشمندان و اهل علم و نبوغ بر سر ایجاد یک تحول علمی گرد هم آمده اند و پس از سالها و حتی قرنها در پی کشف یک رابطه جدید میان طبیعت و به خدمت گرفتن آن در تسهیل زندگی بشر کوشش نموده اند .

بنابراین شایسته است که دولت و نهاد های مرتبط به نشانه ی حمایت از یک اختراع و ایده ی جدید،یک تاسیس قانونی ایجاد نمایند تا صاحبان اختراع ،این مالکیت را با نام خود به ثبت برسانند. به نظر می رسد جهت ثبت یک دستاورد جدید علمی ،تنها مهارت های خاص مربوط به آن علم کافی نباشد. شاید اگر بگوییم که حضور و پیگیری حقوقی یک اثر در مراجع ذیربط ،به میزان طرح یک اثر حائز اهمیت است، سخنی به گزاف نگفته اییم . چرا که خلق با مشقت یک اختراع ، تا زمانی که در هیچ نهاد قانونی به درستی به ثبت نرسیده باشد ،طراح آنرا به هیچ مالکیت قانونی نمی رساند و هر لحظه ممکن است هر شخصی بدون هیچ گونه محدودیت این اثر را متعلق به خود قلمداد کرده و تولید آنرا آغاز کند.

مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا در زمینه ثبت اختراع در مازندران به ارئه خدمات زیر می پردازد:

 • تنظیم وتکمیل پرونده های ثبت اختراع در مازندران
 • رسم نقشه های فنی و رایانه ایی
 • اسخگویی در مورد ابداعی بودن و مقرون به صرفه بودن طرح
 • تنظیم ادعانامه و خلاصه ی اختراع
 • اخذ تایید نظر کارشناسان مربوطه در ثبت اختراع

ثبت اختراع در مازندران

ثبت اختراع ،منجر به صدور گواهینامه ایی خواهد شد که موید این مطلب می باشد که اختراع انجام شده ، واز منظر کارشناسی، تایید و در حق مالک به ثبت رسیده است . مهمترین مزیت و امتیاز ثبت اختراع وجود انحصار و مالکیت است که تا حدودی می تواند موجب انبساط خاطر شخص مخترع و نوعی حمایت از زحمات آنان باشد . حق انحصاری دز مورد ثبت اختراع به معنای آنست که پس از ثبت اختراع، نهادهای دولتی و غیر دولتی از آن پس تنها صاحب اثر را به عنوان مالک می شناسند و مالک انحصاری اختراع می تواند در برابر آنان به استناد گواهینامه مربوطه بایستد.

شرایط ثبت اختراع در مازندران

لزوم ثبت اختراع و حمایت از شخص طراح و مالک اختراع، موضوعیست که وجوب آن بر همگان روشن است . هر جامعه ایی برای بقا به اختراعات جدید نیاز دارد. بطور مثال حتی تصور اینکه در حال حاضر دنیای امروز بشر ،منهای ابداعات و اختراعات یک قرن گذشته ادامه یابد ، بسیار دشوار و دور از ذهن است.

البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که هر ابداع و اندیشه ایی تازه را نمی توان با عنوان اختراع ،پذیرفت . ثبت اختراع داری شروی و ضوابطی است که حتی درصورت واجد بودن آن باید مراحل ثبتی و حقوقی آن را به درستی پیش برد.

این شرایط به طور خلاصه عبارتند از:

 • جدید بودن و مسبوق به سابقه نبودن
 • کاربردی بودن و مقرون به صرفه بودن
 • قابلت تولید بصورت انبوه

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در مازندران

 1. تقاضای ثبت اختراع در سه نسخه
 2. شناسنامه و کارت ملی متقاضی ثبت
 3. نقشه ی اختراع در برگه های تحریر
 4. ادعانامه اختراع در برگه های تحریر بصورت جداگانه
 5. توضیح در مورد اختراع در سه نسخه و در برگه تحریر
 6. پرداخت فیش های دولتی

مدت اعتبار ورقه ی ثبت اختراع

وقتی اختراعی به ثبت رسید ، در محدوده ی زمانی تعریف شده و معینی مورد حمایت می باشد. این بدان معناست که حمایت از اختراع ابدی نخواهد بود چرا که با پیشرفت اجتماع کم کم هر اختراع تازه ایی جایگاه خود را از دست خواهد داد .

مقرارات اعتبار برگه ی ثبت اختراع در کشورهای مختلف ، متفاوت است و بسته به میزان ضریب پیشرفت فنی جامعه و سرعت تولید و نشر علوم مختلف است . بطور نمونه در کشور ما مطابق قانون ثبت علائم و اختراعات مصوب 1386سال ، مهلت حمایت قانونی از اختراع ، بیست سال تمام از تاریخ تحویل درخواست ثبت اختراع ، دانسته شده است.

البته مقررات دیگری نیز در مورد حفظ و حراست از حق ثبت اختراع وجود دارد که بر طبق آن متقاضی ثبت برند مکلف است جهت تثبیت حق مالکیت خود، پس از ثبت اختراع،سالیانه مبلغی را به عنوان حق الثبت سالیانه به مراجع ذیربط ، پرداخت نماید . در غیر اینصورت ثبت اختراع شخص، کان لم یکن تلقی می گردد.

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت ها )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبتی علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

درخواست صدور دستور موقت ثبت اختراع

درخواست صدور دستور موقت ثبت اختراع -علاوه براقامه دعوی ماهوی علیه متجاوز به حق اختراع، ذی حق می تواند در صورت ضرورت، از دادگاه ،دادرسی فوری وصدور دستور موقت مبنی برجلوگیری از تجاوز متجاوز نسبت به حقوق ناشی از اختراع را ،خواستار شود.

دعاوی قابل ارجاع در حوزه اختراع به داوری یا حاکمیت

دعاوی قابل ارجاع به داوری یا حاکمیت - در زمینه گواهی نامه اختراع و دعاوی ناشی از آن، در بسیاری از کشورهای جهان و اتحادیه اروپا، از جمله در کشور فرانسه، تحت ضوابط و شرایط قانونی ،قابلیت ارجاع به داوری و حکمیت دارد.

حمایت حقوق ثبت اختراع، در نظام حقوقی ایران

حمایت حقوق ثبت اختراع، در نظام حقوقی ایران - حقوق مادی اختراع همان طور که اشاره شد عبارتند از تولید و تکثیر فراورده ها یا تولید کالاهای اختراع، عرضه محصولات اختراعی برای فروش، فروش محصولات، ذخیره سازی و نگاهداری تولید به قصد عرضه برای فروش یا فروش، صادرات و واردات فراورده

حقوق مادی ناشی از ثبت اختراع

حقوق مادی ناشی از ثبت اختراع - حقوق مادی ناشی از اختراع عبارت است از حق بهره برداری انحصاری به وسیله دارنده گواهی نامه اختراع از موضوع آن با انتقال حق مزبور به شخص دیگر به موجب قرارداد یا انتقال قهری آن به ورثه صاحب حق.

صدور پروانه بهره برداری اختراع ثبت شده

صدور پروانه بهره برداری اختراع ثبت شده - در نظام حقوقی ایران، طبق ماده19 قانون ثبت اختراعات مصوب 1386، بهره برداری از حقوق مادی اختراعی که ثبت شده است، نیاز به صدور پروانه خاص دارد ماده مزبور در این زمینه چنین مقرر داشته است.

ثبت اختراع آنلاین

ثبت اختراع آنلاین-کلیه امور ثبتی خود ازجمله ثبت اختراع به صورت آنلاین را به مجتمع حقوقی و ثبتی موسسه ایلیا واگذار نمایید.با ثبت اختراع به کسب و کار خود

مزایای ثبت اختراع به همراه گواهی ثبت اختراع

توضیحات کامل در خصوص مزایای ثبت اختراع،گواهی ثبت اختراع،مزایای داشتن گواهی ثبت اختراع،گواهینامه ثبت اختراع.

طرق حمایت حق ثبت اختراع در فرانسه

طرق حمایت حق ثبت اختراع در فرانسه - در نظام حقوقی فرانسه برای حمایت حقوق ناشی از اختراع دو نوع ضمانت اجراء پیش بینی شده است:الف – ضمانت اجرای مدن ب- ضمانت اجرای کیفری - تجاوز به حقوق مالک اختراع،تحت عنوان تقلب و تزویر و جعل، یک اقدام غیرقانونی است و این اقدام که به حقوق ناشی

جستجوی اختراعات ثبت شده به همراه استعلام ثبت اختراع

جستجوی اختراعات ثبت شده به همراه استعلام ثبت اختراع مراجعه به سایت روزنامه رسمی جهت استعلام آگهی های قانونی اختراع به آدرس irk.ir و یا به سایت sabt.gov.ir که مربوط به اداره

مراحل ثبت اختراع

ثبت اختراع منوط بر تسلیم اظهارنامه به مرجع مربوطه می باشد.اولین تسلیم کننده اظهارنامه شما اولین متقاضی و ثبت کننده اختراع محسوب می شوید( مجتمع ثبتی ایلیا )

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
برگزاری مسابقه اینستاگرمی مسابقه اینستاگرمی
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید