لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ثبت اختراع در مازندران


توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت اختراع در مازندران

ثبت یک اختراع علاوه بر مسائل فنی و خاص خود، بار حقوقی به دنبال دارد. با این توضیح که یک اختراع ،به سادگی و آسانی حاصل نشده و ساعت ها بلکه سالها در تحقق آن زمان و هزینه صرف شده است .

بسیاری از دانشمندان و اهل علم و نبوغ بر سر ایجاد یک تحول علمی گرد هم آمده اند و پس از سالها و حتی قرنها در پی کشف یک رابطه جدید میان طبیعت و به خدمت گرفتن آن در تسهیل زندگی بشر کوشش نموده اند .

بنابراین شایسته است که دولت و نهاد های مرتبط به نشانه ی حمایت از یک اختراع و ایده ی جدید،یک تاسیس قانونی ایجاد نمایند تا صاحبان اختراع ،این مالکیت را با نام خود به ثبت برسانند. به نظر می رسد جهت ثبت یک دستاورد جدید علمی ،تنها مهارت های خاص مربوط به آن علم کافی نباشد. شاید اگر بگوییم که حضور و پیگیری حقوقی یک اثر در مراجع ذیربط ،به میزان طرح یک اثر حائز اهمیت است، سخنی به گزاف نگفته اییم . چرا که خلق با مشقت یک اختراع ، تا زمانی که در هیچ نهاد قانونی به درستی به ثبت نرسیده باشد ،طراح آنرا به هیچ مالکیت قانونی نمی رساند و هر لحظه ممکن است هر شخصی بدون هیچ گونه محدودیت این اثر را متعلق به خود قلمداد کرده و تولید آنرا آغاز کند.

مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا در زمینه ثبت اختراع در مازندران به ارئه خدمات زیر می پردازد:

 • تنظیم وتکمیل پرونده های ثبت اختراع در مازندران
 • رسم نقشه های فنی و رایانه ایی
 • اسخگویی در مورد ابداعی بودن و مقرون به صرفه بودن طرح
 • تنظیم ادعانامه و خلاصه ی اختراع
 • اخذ تایید نظر کارشناسان مربوطه در ثبت اختراع

ثبت اختراع در مازندران

ثبت اختراع ،منجر به صدور گواهینامه ایی خواهد شد که موید این مطلب می باشد که اختراع انجام شده ، واز منظر کارشناسی، تایید و در حق مالک به ثبت رسیده است . مهمترین مزیت و امتیاز ثبت اختراع وجود انحصار و مالکیت است که تا حدودی می تواند موجب انبساط خاطر شخص مخترع و نوعی حمایت از زحمات آنان باشد . حق انحصاری دز مورد ثبت اختراع به معنای آنست که پس از ثبت اختراع، نهادهای دولتی و غیر دولتی از آن پس تنها صاحب اثر را به عنوان مالک می شناسند و مالک انحصاری اختراع می تواند در برابر آنان به استناد گواهینامه مربوطه بایستد.

شرایط ثبت اختراع در مازندران

لزوم ثبت اختراع و حمایت از شخص طراح و مالک اختراع، موضوعیست که وجوب آن بر همگان روشن است . هر جامعه ایی برای بقا به اختراعات جدید نیاز دارد. بطور مثال حتی تصور اینکه در حال حاضر دنیای امروز بشر ،منهای ابداعات و اختراعات یک قرن گذشته ادامه یابد ، بسیار دشوار و دور از ذهن است.

البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که هر ابداع و اندیشه ایی تازه را نمی توان با عنوان اختراع ،پذیرفت . ثبت اختراع داری شروی و ضوابطی است که حتی درصورت واجد بودن آن باید مراحل ثبتی و حقوقی آن را به درستی پیش برد.

این شرایط به طور خلاصه عبارتند از:

 • جدید بودن و مسبوق به سابقه نبودن
 • کاربردی بودن و مقرون به صرفه بودن
 • قابلت تولید بصورت انبوه

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در مازندران

 1. تقاضای ثبت اختراع در سه نسخه
 2. شناسنامه و کارت ملی متقاضی ثبت
 3. نقشه ی اختراع در برگه های تحریر
 4. ادعانامه اختراع در برگه های تحریر بصورت جداگانه
 5. توضیح در مورد اختراع در سه نسخه و در برگه تحریر
 6. پرداخت فیش های دولتی

مدت اعتبار ورقه ی ثبت اختراع

وقتی اختراعی به ثبت رسید ، در محدوده ی زمانی تعریف شده و معینی مورد حمایت می باشد. این بدان معناست که حمایت از اختراع ابدی نخواهد بود چرا که با پیشرفت اجتماع کم کم هر اختراع تازه ایی جایگاه خود را از دست خواهد داد .

مقرارات اعتبار برگه ی ثبت اختراع در کشورهای مختلف ، متفاوت است و بسته به میزان ضریب پیشرفت فنی جامعه و سرعت تولید و نشر علوم مختلف است . بطور نمونه در کشور ما مطابق قانون ثبت علائم و اختراعات مصوب 1386سال ، مهلت حمایت قانونی از اختراع ، بیست سال تمام از تاریخ تحویل درخواست ثبت اختراع ، دانسته شده است.

البته مقررات دیگری نیز در مورد حفظ و حراست از حق ثبت اختراع وجود دارد که بر طبق آن متقاضی ثبت برند مکلف است جهت تثبیت حق مالکیت خود، پس از ثبت اختراع،سالیانه مبلغی را به عنوان حق الثبت سالیانه به مراجع ذیربط ، پرداخت نماید . در غیر اینصورت ثبت اختراع شخص، کان لم یکن تلقی می گردد.

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت ها )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبتی علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مدت زمان ثبت اختراع

مدت زمان ثبت اختراع - اختراع ، ماحصل و پیامد تلاش فکری و خلاقیت ذهنی مخترع است که در کالبد یک فرآورده صنعتی نمود بیرونی می یابد.در ثبت ایلیا فرایند ثبت اختراع سریع انجام میگردد.

طرق حمایت حق ثبت اختراع در فرانسه

طرق حمایت حق ثبت اختراع در فرانسه - در نظام حقوقی فرانسه برای حمایت حقوق ناشی از اختراع دو نوع ضمانت اجراء پیش بینی شده است:الف – ضمانت اجرای مدن ب- ضمانت اجرای کیفری - تجاوز به حقوق مالک اختراع،تحت عنوان تقلب و تزویر و جعل، یک اقدام غیرقانونی است و این اقدام که به حقوق ناشی

ثبت اختراع آنلاین

ثبت اختراع آنلاین-کلیه امور ثبتی خود ازجمله ثبت اختراع به صورت آنلاین را به مجتمع حقوقی و ثبتی موسسه ایلیا واگذار نمایید.با ثبت اختراع به کسب و کار خود

نمونه ادعانامه اختراع

اختراع باید به شکلی جامع از جنبه های علمی، روند شکل گیری آن، مصارف صنعتی و هدف اختراع توضیح داده شود. چنانچه هدف اختراع، رفع مسئله تکنیکی باشد باید در کنار توضیحات جامع درباره اختراع، به راه حل مسئله نیز پرداخته شود.

مدارک و زمان لازم برای ثبت اختراع

برای ثبت اختراع اولین مواردی که باید در نظر گرفت مدارک لازم برای ثبت اختراع می باشد. برای بسیاری سوال است مدت زمان ثبت اختراع چقدر است. در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

ثبت اختراع - شرکت ثبت اختراع

ثبت اختراع - شرکت ثبت اختراع برمبنای ماده ی شماره 6 قانون ضمائم اظهارنامه ثبت اختراع به شرح فوق می باشد:1.توصیف اختراع 2. ادعا یا ادعاهای اختراع

مراحل ثبت اختراع

ثبت اختراع منوط بر تسلیم اظهارنامه به مرجع مربوطه می باشد.اولین تسلیم کننده اظهارنامه شما اولین متقاضی و ثبت کننده اختراع محسوب می شوید( مجتمع ثبتی ایلیا )

استعلام ثبت اختراع

روش های استعلام اختراعات ثبت شده - مراجعه به سایت روزنامه رسمی جهت استعلام آگهی های قانونی اختراع به آدرس irk.ir و یا به سایت sabt.gov.ir که مربوط به اداره

حمایت حقوق ثبت اختراع، در نظام حقوقی ایران

حمایت حقوق ثبت اختراع، در نظام حقوقی ایران - حقوق مادی اختراع همان طور که اشاره شد عبارتند از تولید و تکثیر فراورده ها یا تولید کالاهای اختراع، عرضه محصولات اختراعی برای فروش، فروش محصولات، ذخیره سازی و نگاهداری تولید به قصد عرضه برای فروش یا فروش، صادرات و واردات فراورده

تعریف اختراع

تعریف اختراع ، اختراع چیست ؟ - اختراع در اصطلاح حقوقی عبارت از پدیدآوردن ، ابداع محصول صنعتی بی سابقه، ساخت وسیله نو، کاربرد وسایل موجود به طریق نو،برای به دست آوردن یک نتیجه یا محصول صنعتی ویا کشاورزی تازه، ابداع یا انشاء و پدید آوردن چیزی نو است. در قوانین بسیاری از کشورهای جهان، به علت گستردگی

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید