درخواست مشاوره رایگان

ثبت اختراع در لرستان

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 7 اسفند 1399


توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت اختراع در لرستان

هر شخصیت حقیقی یا حقوقی كه مدعی ابداع محصول صنعتی جدید باشد و یا وسیله جدیدی كشف نماید یا راه و روشی را برای بدست آوردن یك نتیجه یا محصول صنعتی كشف نماید، می تواند مورد اختراع خود را به ثبت رسانده و گواهی ثبت اختراع دریافت نماید.کلیه ی مراحل ثبت اختراع علمی - حقوقی می باشد.

مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا با تشکیل کارگروه های تخصصی در زمینه مالکیت فکری و معنوی و با برخوداری از تجربه و دانش متخصصین علوم مهندسی و وکلای مجرب در زمینه ثبت تخصصی و علمی اختراع و طرح صنعتی با توجه به آخرین قوانین اداره ثبت اختراعات کشور اقدام می نماید.

یکی از اصلی ترین تخصص های دپارتمان ثبتی ایلیا در ثبت اختراع است زیرا تمام خصوصیات فنی و مبتکرانه اختراع را حمایت می کند و از تقلید و کپی برداری از اختراع مورد نظر جلوگیری می کند.

خدمات دیگر گروه ثبت اختراع ایلیا:

 • مشاوره در حیطه ترسیم گرافیکی نقشه های فنی محصولات و شبیه سازی سه بُعدی کامپیوتری
 • تدوین مندرجات فنی – حقوقی کامل پرونده اختراع شامل شرح و توصیف ،ادعانامه ، و خلاصه اختراع
 • رفع نقص پرونده های ثبت اختراع
 • دفاع فنی از عملکرد دستگاه و رفع اخطار تشابه در صورت ابلاغ آن
 • مشاوره جهت اخذ تاییدیه علمی از مراجع ذیصلاح اختراع

ثبت اختراع در لرستان

گواهی ثبت اختراع، حق امتیاز یا (Patent) امتیاز انحصاری است که به مخترع به عنوان مالک اختراع تعلق می گیرد.. انحصار به معنای داشتن حقی است که از سوی قانون و اداره ی مربوطه به یک شخص مخصوص در یک مدت زمان مشخص به خاطر اختراع داده می شود ، به شرطی که آن اختراع، اختراعی تازه، سودمند یا مورد بهره برداری در صنعت شناخته شود.

شرایط ثبت اختراع در لرستان

ثبت اختراع از توانایی علمی و توان ذهنی افراد به وجود می که می تواند جوابگوی نیازهای جامعه باشد و در قالب یک محصول صنعتی یا فرایند صنعتی نمایان می شود .

اختراعی را می توان ثبت کرد که دارای خلاقیت ذهنی بوده ، نو باشد و دارای کارکرد صنعتی نیز باشد. ابتکار جدید یعنی نتیجه ی فکر فرد یا افراد که برای نخستین بار فرایند ی خاص را ارایه می کند و مشکلی را در یک حیطه کاری از بین می برد واز نظر صنعتی نیز اختراعی کاربردی محسوب می شود که در رشته ای از صنعت قابل ساخت یا استفاده باشد.

گواهی نامه ثبت اختراع سندی است که برای پشتیبانی از اختراع و مخترع بعد از تصمیم مسولین صادر می گردد و دارنده آن می تواند از حقوق انحصاری ثبت اختراع برخوردار شود.

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع

 • اظهارنامه ثبت اختراع که سه نسخه از این فرم بصورت خام باید از اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران تهیه و تکمیل گردد .
 • شرح اختراع که توسط مخترع در برگه A4 و در سه نسخه مجزا تهیه می شود.
 • نقشه های اختراع در برگه های A4 و در سه نسخه مجزا
 • ادعانامه اختراع در برگه های A4 و در سه نسخه مجزا
 • کپی از مدارک شناسایی مخترع یا مخترعین
 • قبض رسید بانکی حق الثبت اختراع

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

ثبت اختراع یک حق است که به مخترع داده می شود و مدت اعتبار ورقه ی اختراع در کشور های مختلف متفاوت است اما معمولا در بازه ی زمانی 20 ساله انجام می گیرد . برمبنای ماده 16 قانون ثبت اختراعات ،طرحهای صنعتی و نشان های تجاری تصویب شده در 1386 ،اعتبار گواهینامه ثبت اختراع بعد ازگذشت بیست سال از تاریخ تحویل اظهارنامه ثبت اختراع است و در این زمان تاریخ انقضایش به اتمام می رسد.اما حفظ گواهینامه ثبت اختراع در این مدت 20 سال بستگی به پرداخت قسط های سالیانه ی خود دارد ( در صورتی که هزینه حق الثبت به صورت اقساط پرداخت گردد ) و هر زمانی که هزینه سالانه پرداخت نشود گواهینامه ثبت اختراع بی اعتبار خواهد شد .

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت ها )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبتی علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت اختراع در لرستان

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید