درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت اختراع در لرستان

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 12 مرداد 1400


در این متن به تشریح نحوه آسان ثبت اختراع در لرستان در کم ترین زمان اشاره می کنیم . اگر شما هم طرحی نو در سر دارید که تا به حال توسط دیگری ثبت نشده ، این مقاله بهترین راهنمای شما خواهد بود . در ادامه همراه ما باشید.

ثبت اختراع در لرستان

هر شخصیت حقیقی یا حقوقی كه مدعی ابداع محصول صنعتی جدید باشد و یا وسیله جدیدی كشف نماید یا راه و روشی را برای بدست آوردن یك نتیجه یا محصول صنعتی كشف نماید، می تواند مورد اختراع خود را به ثبت رسانده و گواهی ثبت اختراع دریافت نماید.کلیه ی مراحل ثبت اختراع علمی - حقوقی می باشد.

یکی از اصلی ترین تخصص های دپارتمان ثبتی ایلیا در ثبت اختراع است زیرا تمام خصوصیات فنی و مبتکرانه اختراع را حمایت می کند و از تقلید و کپی برداری از اختراع مورد نظر جلوگیری می کند.

خدمات دیگر گروه ثبت اختراع ایلیا:

 • مشاوره در حیطه ترسیم گرافیکی نقشه های فنی محصولات و شبیه سازی سه بُعدی کامپیوتری
 • تدوین مندرجات فنی – حقوقی کامل پرونده اختراع شامل شرح و توصیف ،ادعانامه ، و خلاصه اختراع
 • رفع نقص پرونده های ثبت اختراع
 • دفاع فنی از عملکرد دستگاه و رفع اخطار تشابه در صورت ابلاغ آن
 • مشاوره جهت اخذ تاییدیه علمی از مراجع ذیصلاح اختراع

 

ثبت اختراع در لرستان

 

شرایط ثبت اختراع در لرستان

ثبت اختراع از توانایی علمی و توان ذهنی افراد به وجود می که می تواند جوابگوی نیازهای جامعه باشد و در قالب یک محصول صنعتی یا فرایند صنعتی نمایان می شود .

اختراعی را می توان ثبت کرد که دارای خلاقیت ذهنی بوده ، نو باشد و دارای کارکرد صنعتی نیز باشد. ابتکار جدید یعنی نتیجه ی فکر فرد یا افراد که برای نخستین بار فرایند ی خاص را ارایه می کند و مشکلی را در یک حیطه کاری از بین می برد واز نظر صنعتی نیز اختراعی کاربردی محسوب می شود که در رشته ای از صنعت قابل ساخت یا استفاده باشد.

گواهی نامه ثبت اختراع سندی است که برای پشتیبانی از اختراع و مخترع بعد از تصمیم مسولین صادر می گردد و دارنده آن می تواند از حقوق انحصاری ثبت اختراع برخوردار شود.

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع

 • تسلیم اظهارنامه ثبت اختراع 
 • تشریح اختراع که توسط مخترع در برگه A4 
 • نقشه های اختراع در برگه های A4
 • ادعانامه اختراع در برگه های A4 
 • کپی از مدارک شناسایی مخترع اختراع و ارائه گواهی عدم ثبت
 • ارائه قبض پرداخت هزینه های بانکی حق الثبت اختراع

نحوه سریع ثبت اختراع در لرستان

همانطور که میدانید یک اختراع برای به ثبت رسیدن دارای مراحل و شرایط مخصوص به خود است که باید توسط متخصصین ثبت در اداره مالکیت معنوی انجام گیرد. ما به نکات مهمی که باید در زمان ثبت اختراع در لرستان انجام دهید اشاره خواهیم کرد. از اولین گام هایی که برای ثبت اختراع باید بردارید . ورود به سایت اداره مالکیت معنوی می باشد . برای انجام این امر به آدرس اینترنتی /iripo.ssaa.ir/ مراجعه کرده و با ثبت نام و عضویت در این سامانه ، تمامی مراحل مربوط به ثبت اختراع را با توجه به موارد درخواستی در این سامانه با ارائه مدارک مربوطه انجام دهید . با تسلیم اظهارنامه و مدارک هویتی متقاضی ثبت و تسلیم نمونه از طرح اختراع و صدالبته انجام استعلامات ثبت اختراع برای اطلاع از ثبت از قبل یک اختراع از جمله مراحل مربوط به ثبت اختراع در لرستان است . هم چنین با پرداخت هزینه های ثبت اختراع می توانید در کم ترین زمان اختراع خود را ثبت کنید. 

برای انجام سریع و حرفه ای ثبت اختراع می توانید با کارشناسان مجرب ایلیا در تماس بوده و با بهره مندی از مشاوره رایگان آن ها امورات ثبتی خود را انجام دهید.

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع لرستان

ثبت اختراع یک حق است که به مخترع داده می شود و مدت اعتبار ورقه ی اختراع در کشور های مختلف متفاوت است اما معمولا در بازه ی زمانی 20 ساله انجام می گیرد . براساس ماده 16 ثبت اختراعات و ایده ها و روش های جدید تا 20 سال دارای اعتبار می باشند. در صورت اتمام زمان حیات اختراع باید از سوی مالک اختراع اقدامات لازم برای ثبت اختراع انجام گیرد. لازم به ذکر است که یک اختراع تا 20 سال مشمول پرداخت هزینه های مربوطه سالانه به اداره مالکیت معنوی می باشد.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید