درخواست مشاوره رایگان

ثبت اختراع در سیستان و بلوچستان

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 6 بهمن 1399


چگونگی ثبت اختراع در سیستان و بلوچستان

ثبت اختراع ثبت اثری خلاقانه و مبتنی بر دانش و ابتکار فرد مخترع بوده و فرایند ثبت آن فرایندی حقوقی می باشد. مجتمع ثبت ایلیا با برخورداری از وکلا و مهندسین متخصص در امر ثبت اختراع در سیستان و بلوچستان فرایند ثبت اختراع را به بهترین نحو ممکن به انجام رسانده و پرونده ثبت اختراع را به گونه ای تنظیم می نماید که همه جوانب علمی و نیز حقوقی کار در آن گنجانده شود.

کارگروه ثبت اختراع همچنین در موارد ذیل به شما خدمات ارائه می دهد:

 • کمک به طراحی گرافیکی نقشه های فنی محصولات و شبیه سازی سه بُعدی کامپیوتری
 • ذکر مندرجات فنی – حقوقی کامل پرونده اختراع شامل توضیح و توصیف ،ادعانامه ، و خلاصه اختراع
 • رفع ایرادات وارده به پرونده های ثبت اختراع
 • دفاع فنی از عملکرد دستگاه و رفع اخطار تشابه در صورت ابلاغ آن
 • مشاوره جهت اخذ تاییدیه علمی از مقامات ذی صلاح و مراجع اختراع

توضیحات بیشتر در خصوص ثبت اختراع

برگه ثبت اختراع یا patent ، گواهی است که حاکی از حقوق منحصر به فرد برای مالک اثر یا مخترع است که پس از ثبت اختراع به مخترع یا وکیل او به عنوان مالک اثر اعطا می شود. انحصار به معنای برخورداری از حقوقی خاص است که از جانب قانونگذاران و مراجع با مدت اعتبار مشخص درقبال یک ایده نو یا محصول یا فرآیند خلاقانه (اختراع) به فرد مشخصی تعلق می‌گیرد. به شرطی که آن اختراع، اختراعی جدید ، سودمند یا مورد استفاده در صنعت شناخته شود.

شرایط ثبت اختراع در سیستان و بلوچستان

ثبت اختراع یعنی ثبت چیزی که نتیجه و میوه تفکر یک انسان بوده که حاصل آن یک اثر ابتکاری و جدید می باشد ، این اثر می تواند سبب بهبود یک فرایند صنعتی شود و یا یک کالای نوین و بی سابقه باشد. و اما در چه شرایطی اختراع تایید میشود؟ در شرایطی که اولا" اختراع واقعا" نو و مبتکرانه باشد و شبیه آنچه تاکنون وجود داشته نباشد ، دوما " پیش از این برای صنعتگران شناخته شده نباشد و سوما" دارای بهره برداری و مصرف در صنعت باشد.

گواهی نامه ثبت اختراع سندی است که توسط اداره مـالکیت صنعتی برای حـمایت از اختراع و صاحب آن پس از تاییدیه کارشناسان این اداره صادر می نماید و دارنده آن می تواند از حقوق انحصاری ثبت اختراع برخوردار شود.

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در سیستان و بلوچستان

 1. اظهارنامه ثبت اختراع که سه نسخه از این فرم بصورت خام باید از اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران تهیه و تکمیل گردد .
 2. شرح اختراع که توسط مخترع در برگه A4 و در سه نسخه مجزا تهیه می شود.
 3. نقشه های اختراع در برگه های A4 و در سه نسخه مجزا
 4. ادعانامه اختراع در برگه های A4 و در سه نسخه مجزا
 5. کپی از مدارک شناسایی مخترع یا مخترعین
 6. قبض رسید بانکی حق الثبت اختراع
 7. مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

ثبت اختراع یک حق می باشد که به دارنده ی آن جهت آفرینش اختراعی تازه اعطاء میگردد و عموما" در کشور های متفاوت طول عمر اعتبار ورقه اختراع برای 20 سال در نظر گرفته میشود. با توجه به ماده 16 قانون ثبت اختراعات ، طرحهای صنعتی و نشان های تجاری مصوب سال 86 ،اعتبار گواهینامه ثبت اختراع بعد ازگذشت بیست سال از تاریخ تحویل اظهارنامه ثبت اختراع مدت اعتبارش به اتمام می رسد. البته اعتبار گواهینامه ثبت اختراع در این 20 سال در صورتی باقی می ماند که پرداخت اقساط سالیانه از جانب متقاضی ثبت اختراع انجام شود.

در صورتی که هزینه حق الثبت به صورت قسطی پرداخت می شود و درحالت پرداخت نکردن هزینه سالانه اظهارنامه مربوط گواهینامه ثبت اختراع بی اعتبار خوانده می شود.

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبت علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت اختراع در  سیستان و بلوچستان

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید