درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت اختراع در ساری

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 4 مرداد 1400


برای ثبت انواع اختراع در ساری باید با کارشناسان مجرب ثبتی در تماس باشید تا آن ها با در نظر داشتن تجارب خود در امر ثبت اختراع راهنمای شما خواهد بود . ما در این متن شرایط و مراحل ثبت اختراع در ساری را برای شما بازگو خواهیم کرد. 

ثبت اختراع ساری

ثبت اختراع دارای مراحل متعددی میباشد.یکی از مزیت های مجتمع ثبتی ایلیا این است که با دارا بودن مشاوران و کارشناسان متخصص در ارتباط با مالکیت فکری و معنوی اقدام به ثبت اصولی وتخصصی و علمی اختراع و طرح صنعتی با در نظر گرفتن آخرین مقررات و قوانین ادره ثبت مینماید.از مهارت های اصلی مجتمع ایلیا میتوان به این نکته اشاره کرد که به نحوی پرونده ی ثبت اختراع را تشکیل میدهد که کلیه ی ویژگی های اختراع در پرونده آمده باشد و آن را به طور کامل حمایت مینماید و راه را برای استفاده سودجویان میبندد و به آن ها اجازه نمیدهد از آن اختراع و طرح کپی برداری نمایند. یکی از اصلی ترین و مهمترین خدماتی که مجتمع ایلیا ارائه میدهد در زمینه ی ثبت اختراع میباشد.

 

ثبت اختراع ساری

 

ثبت اختراع در ساری

وقتی که اختراعی به ثبت میرسد در برابر اختراع ثبت شده به مخترع و یا نماینده ی قانونی او که در اصل به نوعی مالک تلقی میشود گواهی مبنی بر ثبت اختراع داده میشود که در اصل این گواهی نوعی حق انحصاری میباشد مقصود از حق انحصاری حقی است که دارنده ی آن حقوق مشخص و تعریف شده ای را دارا میباشد و در برابر یک ایده یا یک محصول ویا یک فرایندی جدید به اشخاص داده میشود و مرجع اعطای این حق قانونگذار و ادارات ذی صلاح میباشد.البته مشروط بر آن که اختراع نو وجدید باشد در صنعت هم مورد استفاده قرار گیرد.

شرایط ثبت اختراع در ساری

ثبت یک اختراع حاصل تراوشات ذهنی و تجربیات یک مخترع می باشد که در قالب طرحی نوین ارائه می گردد. یک اختراع می تواند مشکلی که سال ها در یک صنعت یا جامعه بوده را با روشی جدید را حل نماید و یا پیشرو در انجام یک امر باشد . یک اختراع قابل ثبت باید توسط شخصی دیگر به ثبت نرسیده باشد و در طی فرآیندی خاص تولید و به ارائه در اداره مالکیت صنعتی برسد . پس از ارائه طرح اختراع برای بررسی اختراع از سوی بازرسان انجام میگیرد و در صورت تایید و دارا بودن شرایط مندرج در اداره مالکیت صنعتی برای ثبت اختراع گواهی ثبت اختراع برای آن صادر میگردد.

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع درساری

  • ارائه اظهارنامه ثبت اختراع
  • تشریح اختراع و ارائه آن به اداره مالکیت صنعتی
  • ارائه ادعانامه ثبت اختراع
  • قبض رسید بانکی پرداخت هزینه های ثبتی در اداره مالکیت صنعتی
  • ارائه رونوشت از مدارک شناسایی مخترع

مراحل ثبت اختراع در ساری

برای ثبت اختراع باید با در دست داشتن مدارک مربوط به ثبت یک اختراع نوین به سایت ادراه مالکیت صنعتی مراجعه کرده و با بارگزاری مدارک های مربوط به اختراع خود در این سایت و نیز پرداخت هزینه های مربوط به اخذ و ارائه اظهارنامه اختراع امور مربوط به ثبت اختراع در ساری را انجام دهید . قابل ذکر است که کارشناسان ثبتی ایلیا شما را تا رسیدن به اهدافتان به صورت مفصل و با در نظر داشتن تجارب خویش در انجام امور حقوقی یاری خواهد کرد . بی تعلل هم اکنون با کارشناسان مجرب ایلیا تماس گرفته تا در کم ترین زمان امور ثبتی شما را به سرانجام رسانند . 

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

معمولا زمان اعتبار یک اختراع به ثبت رسیده از زمان ارائه گواهی آن برآورد می شود . این زمان تا 20 سال بعد از اخذ گواهی خواهد بود. در طی این مدت 20 سال در هنگام اخذ گواهی نامه اختراع که به متقاضی واگذار می شود باید اقساط سالیانه ی آن به اداره ثبت پرداخت گردد در صورتی که هزینه ی سالیانه ثبت اختراع پرداخت نگردد هزینه ی سالانه ی اظهارنامه مربوط به گواهی نامه ثبت اختراع فاقد اعتبار خواهد بود.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید