درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت اختراع در رشت

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 14 مرداد 1400


تا کنون برای ثبت اختراع در رشت اقدام کردید؟ ایده و محصولی جدید را در فکر خود دارید ولی تا کنون اقدام به ثبت قانونی آن نکردید؟ ما در این متن به امور مربوط به ثبت اختراع در رشت پرداختیم تا شما را در این راه یاری فرماییم . درادامه همراه ما باشید . 

ثبت اختراع در رشت

برای انجام امور مربوط به ثبت اختراع در رشت باید مراحل مختلفی را انجام داد تا توسط آن ها بتوان اختراع خود را ثبت کرد . یک اختراع قبل از اینکه به ثبت برسد باید دارای نوآوری و کارایی مفید در صنعت و یا تولید قطعات شود. این اختراعات می توانند قابل لمس بوده و قابل تولید باشد و یا به یک صنعت و حرفه در راستای تولید محصولات و خدمات یاری رساند . برای ثبت اختراع در رشت باید از افراد متخصص در انجام این امور بهره گرفت تا ان ها با در نظر داشتن نوع اختراع مطرح شده ومراحل مربوط به ثبت اختراع ، امور را در حداقل زمان به سرانجام رسانند . در ادامه به تشریح اختراع می پردازیم تا درک بیشتری از نحوه ثبت اختراعات برای متقاضیان ثبت در رشت بازگو شود .

اختراع

منظور از اختراع پدیده وفعالیتی است که قبلا توسط شخصی ارائه نشده و با ایجاد نوآوری و ابداع راهی جدید باعث ایجاد محصولات شود. در این بین برای ثبت اختراع باید به نظر کارشناسان ثبت توجه کرد که آن ها با تبحر و تجربه خود در امر ثبت اختراع در رشت شما را در راه ثبت اختراع یاری کرده و نکات مهمی را در این خصوص در اختیار شما عزیزان می گذارد .

ثبت اختراع

مدرک ثبت اختراع در رشت ، حق امتیاز یا (Patent) است که نوعی امتیاز انحصاری می باشد که در قبال اختراع یا رایٔ به ثبت رسیده به اختراع کننده یا وکیل قانونی مخترع به منزله صاحب اختراع تعلق میگیرد . پس از ثبت اختراع در رشت مخترع از حقوق مخصوصی که از سوی مقنن و سازمانهای دارای شایستگی برای زمانی معین در برابر ایده یا محصول یا فرآیند نوآورانه (اختراع) اعطا می شود ، برخوردار میگردد.

شرایط ثبت اختراع در رشت

ثبت اختراع دریچه ای را جهت برطرف کردن دشواری های فنی پیش روی افراد میگشاید و یا به شکل یک دستاورد صنعتی شکل میگیرد. اختراعی ثبت میشود که قبلا ثبت نشده باشد و مورد استفاده در صنعت هم باشد و در واقع ابداعی نو وجدید باشد. یک اختراع در واقع به  منزله ابتکاری جدید بوده که بتوان آن را  برای مسائلی که راه حل برای انجام آن نداریم ارائه دهیم  

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در رشت

  • ارائه سه نسخه اظهارنامه ثبت اختراع 
  • توضیح اختراع توسط مخترع 
  • نقشه های اختراع در سه نسخه در برگه های A4
  • ادعانامه اختراع در سه نسخه در برگه های A4
  • ارائه رونوشت از مدارک شناسایی مخترع یا مخترعین
  • تسلیم قبض رسید بانکی ثبت اختراع

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

در اغلب کشورها زمان اعتبار ورقه ی اختراع 20 سال میباشد.و بر اساس ماده 16 قانون ثبت اختراعات طزح های صنعتی و نشان های تجاری که در سال 1386 به تصویب رسیده است مدت اعتبار گواهی نامه ثبت اختراع 20سال از تاریخ تحویل اظهارنامه میباشد.در طی این مدت 20 سال در صورتی این گواهی نامه نگهداری میشود که اقساط سالیانه ی آن به وسیله ی متقاضی پرداخت گردد در صورتی که هزینه ی فوق الذکر پرداخت نگردد هزینه ی سالانه ی اظهارنامه مربوط به گواهی نامه ثبت اختراع اعتباری نخواهد داشت.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید