درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت اختراع در اهواز

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 7 مرداد 1400


در این متن به بحث درباره ثبت اختراع در اهواز در کم ترین زمان پرداختیم . شما عزیزان برای کسب اطلاع از تمامی نکات مربوط به ثبت اختراع در اهواز با مطالعه این متن می توانید به اهداف خود دستیابید . در ادامه به تشریح شروط و مدارک مربوط به ثبت اختراع در اهواز می پردازیم . با ما در ادامه همراه باشید. 

ثبت اختراع در اهواز

منظور از ثبت اختراع در واقع ایجاد راه حلی مفید برای تولید و یا ارائه راهی کارا برای تسهیل در انجام امور در صنعت شود . مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا با تشکیل کارگروه های تخصصی در زمینه مالکیت فکری و معنوی و با برخوداری از تجربه و دانش متخصصین علوم مهندسی و وکلای مجرب در زمینه ثبت تخصصی و علمی اختراع و طرح صنعتی با توجه به آخرین قوانین اداره ثبت اختراعات کشور اقدام می نماید.

دپارتمان ثبتی ایلیا یکی از ماهر ترین موسسات در زمینه ثبت اختراع می باشد.زیرا این موسسه می تواند به وسیله مهارت های خود همه ی جنبه های فنی و مبتکرانه اختراع را پشتیبانی و حمایت کند واز کپی برداری از اختراع جلوگیری کند.

اختراع : یک نو اوری و ابتکار است که از ذهن خلاق مخترع می آید .اختراع می تواند مشکلات و ایراداتی که در حیطه ی اختراع قبلا وجود داشته را از بین ببرد.

ثبت اختراع 

زمانی که اختراع انجام می شود به مخترع ان یک گواهی ثبت اختراع،حق امتیاز یا patent امتیاز انحصاری تعلق می گیرد منظور از انحصار این است که برای یک مدت مشخص قانون گذار یک حقوق مخصوصی را در اختیار مخترع می گذارد. البته لازم به ذکر است که این شرایط به اختراعی که سودمند و قابل استفاده در صنعت باشد تعلق می گیرد.

شرایط ثبت اختراع در اهواز

ثبت اختراع نتیجه نو آوری و ذهنیت فرد و خلاقایت اوست که می تواند کمک شایانی به عرصه علم و اقتصاد کشور کند.

اختراع هایی قابل ثبت هستند که نتیجه خلاقیت قرد باشد.جدید و نو باشد و دارای کارکرد صنعتی باشد یا کاربردی و قابل استفاده در صنایع باشد. این ابتکار نباید قبلا وجود داشته و توسط شخص دیگری انجام شده باشد.

یک اختراع در صورت تمایل مخترع آن می تواند با نام و مشخصات وی ثبت شود و در صورت عدم تمایل وی به ثبت مشخصات می توان آن را در اداره مالکیت معنوی به ثبت رساند . 

برای ثبت آسان اختراعات با کارشناسان مجرب ایلیا تماس حاصل فرمایید و از مزایای مشاوره رایگان این مجتمع بهره مند شوید.

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در اهواز

  1. ارائه اظهارنامه ثبت اختراع 
  2. شرح اختراع و تسلیم طرح اختراع 
  3. ارائه ادعانامه اختراع 
  4. رونوشت مدارک شناسایی مخترع
  5. ارائه برگه واریزی هزینه اختراع

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع در اهواز

زمانی اختراعی ثبت می شود و به ان حقوق منحصر به فرد تعلق می گیرد گواهی مدت داری برای آن صادر می شود که این مدت در کشورهای مختلف متفاوت است . در ایران طبق ماده 16 که در سال 1386 به تصویب رسیده است تاریخ انقضا اختراع 20 سال مقرر شده است .تمدید گواهی ثبت اختراع اگر اقساطی باشد باید در اقساط سالیانه پرداخت شود و در صورت پرداخت نکردن ان گواهی ثبت اختراع بی اعتبار می شود.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سلام من وسیله یی اختراع کردم که در صنعت ساختمان سازی بسیار کارآمد وکاربرد فراوانی دارد
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام خوب هستین برای ثبت اختراع باید از طریق اداره مالکیت صنعتی اقدام کنین . باید در ابتدا یک ادعانامه و توصیف نامه تنظیم کنین
پاسخ
لطفا ادرس یا شماره دفتر در شهرستان اهواز باشه را برایم ارسال نمائید تا بتوانم باشما از نزدیک یا هر طریقی در مورد اختراعم در ارتباط باشم با تشکر ثابتی
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
با سلام لطفا شماره تماس خود را اعلام بفرمایید تا کارشناسان ایلیا با شما تماس حاصل نمایند همچنین جهت اطلاعات بیشتر مطالعه مقاله ثبت اختراع در منو بالای سایت توصیه می شود
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
جناب آقای یادگاری لطفا شماره همراه خود را اعلام بفمایید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم زیرا طی تماس با شماره ثابتی که گذاشتید پاسخی ندادید و یا با شماره 02632137 تماس بگیرید
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید