جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

چگونگی ثبت اختراع در آذربایجان غربی

ثبت اختراع در آذربایجان غربی

جهت ثبت اختراع در آذربایجان غربی این مقاله بهترین و سریع ترین روش برای اطلاع از نحوه ثبت اختراع می باشد. بهتر است در ادامه همراه ما باشید تا نکات مهمی را در این باره برای شما ذکر کنیم.

ثبت اختراع در آذربایجان غربی

هر نوع اختراعی که مبتکرانه و نوآورانه باشد و دارای بعد علمی باشد می تواند به ثبت برسد. در صورتی که ماهیت وجودی یک اختراع را مدنظر قرار دهیم و آن را به ثبت برسانیم.

مجتمع تخصصی ثبت اختراع ایلیا در کم ترین زمان اقدامات ثبت اختراع شما را به ثبت خواهد رساند و نیازی به مراجعه شما و ارائه مدارک مورد نیاز برای ثبت اختراع در آذربایجان غربی می باشد.

شرط ارائه مدارک و رعایت شروط ثبت اختراع در قانون الزامی می باشد که باید از سوی متقاضی ثبت اختراعات در اداره مالکیت معنوی انجام بگیرد. با ثبت اختراع می توان از سواستفاده از ایده و اختراعات توسط دیگر افراد جلوگیری کرد.

شرایط ثبت اختراع در آذربایجان غربی

اختراع نشات گرفته از تفکرات یک فرد و حاصل آفرینش ذهنی او است هنگامی که به شکل یک محصول جدید یا فرآیند صنعتی جدید تبلور پیدا می کند . این محصول یا فرآیند باید راه حلی تکنیکی برای معضلی در صنعت که از قبل وجود داشته به دست دهد یا پایه گذار شیوه جدیدی در صنعت باشد.

اختراع مضاف بر نوین بودن در صورتی مورد حمایت قانونی قرار می گیرد که دارای کاربرد مصرفی در صنعت باشد به عبارت دیگر جهت ثبت اختراع در آذربایجان غربی علاوه بر داشتن کاربرد صنعتی، اختراع باید برای فردی با مهارت معمول در صنعت مربوطه نا شناخته باشد.

با صدور روزنامه دوم  گواهی نامه ثبت اختراع توسط مرجع مربوطه یعنی اداره مالکیت صنعتی صادر می گردد و از مخترع و محصول وی منحصرا” حمایت می کند.

ثبت اختراع در آذربایجان غربی

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در آذربایجان غربی

  • اظهارنامه ثبت اختراع
  • توصیف نامه اختراع که توسط مخترع
  • نقشه های اختراع در سه نسخه
  • ادعانامه اختراع در سه نسخه
  • تصویر مدارک هویتی مخترع
  • واریزی بانک برای ثبت اختراع در اداره مالکیت معنوی

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع در آذربایجان غربی

گواهی ثبت اختراع هنگامی که برای مالک اختراع به صدور می رسد، حقوقی را به وی اعطا می کند و در واقع اور را مورد حمایت قانونی در برابر رقبا و سودجویان قرار می دهد. مدت زمان پابرجا ماندن این حقوق حمایتی در کشور ایران به میزان 20 سال است.

این مدت ممکن است در کشورهای دیگر متفاوت باشد. البته حفظ حقوق حاصل از ثبت اختراع طی این 20 سال در صورت پرداخت اقساط سالیانه از جانب متقاضی ثبت اختراع پابرجا می ماند ( در صورتی که هزینه حق الثبت به صورت اقساط پرداخت گردد ) و درحالت پرداخت نکردن هزینه سالانه اظهارنامه مربوط به گواهینامه ثبت اختراع از اعتبار ساقط میشود.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها