درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت اختراع در آذربایجان غربی

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 4 مرداد 1400


جهت ثبت اختراع در آذربایجان غربی این مقاله بهترین و سریع ترین روش برای اطلاع از نحوه ثبت می باشد . بهتر است در ادامه همراه ما باشید تا نکات مهمی را برای ثبت اختراع در آذربایجان غربی به شما ارائه دهیم . 

ثبت اختراع در آذربایجان غربی

هر نوع اختراعی که مبتکرانه و نوآورانه باشد و دارای بعد علمی باشد  می تواند در آذربایجان غربی به ثبت برسد. در صورتی که ماهیت وجودی یک اختراع را مدنظر قرار دهیم و آن را به ثبت برسانیم . مجتمع تخصصی ثبت اختراع ایلیا در کم ترین زمان اقدامات ثبت اختراع شما را به ثبت خواهد رساند و نیازی به مراجعه شما و ارائه مدارک مورد نیاز برای ثبت اختراع در آذربایجان غربی می باشد . برای ثبت اختراع در آذربایجان غربی شرط ارائه مدارک و رعایت شروط ثبت اختراع در قانون الزامی می باشد که باید از سوی متقاضی ثبت اختراعات در اداره مالکیت معنوی انجام بگیرد. با ثبت اختراع می توان از سواستفاده از ایده و اختراعات توسط دیگر افراد جلوگیری کرد.

کارگروه ثبت اختراع در آذربایجان غربی در مجتمع ثبت ایلیا همچنین در مواردذیل به شما یاری می رساند:

 • مشاوره درخصوص طراح گرافیکی نقشه های فنی تکنیکی محصولات و شبیه سازی سه بعدی رایانه ای
 • تهیه و تدوین شاخص های کتبی تکنیکی و حقوقی کامل پرونده اختراع شامل شرح و توصیف ،ادعانامه ، و مختصری ازروند ایجاد اختراع
 • برطرف کردن ایراد پرونده های ثبت اختراع
 • دفاع فنی از نحوه به کار گرفتن دستگاه و رفع اخطار تشابه در صورت ابلاغ آن
 • مشاوره جهت اخذ تصدیق علمی از مراجع ذی صلاح

 

ثبت اختراع در آذربایجان غربی

 

شرایط ثبت اختراع در آذربایجان غربی

اختراع نشات گرفته از تفکرات یک فرد و حاصل آفرینش ذهنی او است هنگامی که به شکل یک محصول جدید یا فرآیند صنعتی جدید تبلور پیدا می کند . این محصول یا فرآیند باید راه حلی تکنیکی برای معضلی در صنعت که از قبل وجود داشته به دست دهد یا پایه گذار شیوه جدیدی در صنعت باشد. اختراع مضاف بر نوین بودن در صورتی مورد حمایت قانونی قرار می گیرد که دارای کاربرد مصرفی در صنعت باشد به عبارت دیگر جهت ثبت اختراع در آذربایجان غربی علاوه بر داشتن کاربرد صنعتی، اختراع باید برای فردی با مهارت معمول در صنعت مربوطه نا شناخته باشد. پس از ثبت اختراع در آذربایجان غربی گواهی نامه ثبت اختراع توسط مرجع مربوطه یعنی اداره مالکیت صنعتی صادر می گردد و از مخترع و محصول وی منحصرا" حمایت می کند.

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در آذربایجان غربی

 • اظهارنامه ثبت اختراع
 • توصیف نامه اختراع که توسط مخترع
 • نقشه های اختراع در سه نسخه 
 • ادعانامه اختراع در سه نسخه
 • تصویر مدارک هویتی مخترع
 • واریزی بانک برای ثبت اختراع در اداره مالکیت معنوی

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

گواهی ثبت اختراع هنگامی که برای مالک اختراع به صدور می رسد ، حقوقی را به وی اعطا می کند و در واقع اور را مورد حمایت قانونی در برابر رقبا و سودجویان قرار می دهد. . مدت زمان پابرجا ماندن این حقوق حمایتی در کشور ایران به میزان 20 سال است . این مدت ممکن است در کشورهای دیگر متفاوت باشد. البته حفظ حقوق حاصل از ثبت اختراع طی این 20 سال در صورت پرداخت اقساط سالیانه از جانب متقاضی ثبت اختراع پابرجا می ماند ( در صورتی که هزینه حق الثبت به صورت اقساط پرداخت گردد ) و درحالت پرداخت نکردن هزینه سالانه اظهارنامه مربوط به گواهینامه ثبت اختراع از اعتبار ساقط میشود.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید