جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

وضعیت شرکت های غیرفعال در ایران

شرکت های غیرفعال در ایران

وضعیت شرکت های غیرفعال در ایران تا زمانی که تعیین تکلیف مالیاتی آنها انجام نشود نمی توانند فعالیت داشته باشند. از این رو ثبت شرکت ها حداکثر تا دو ماه بعد از ثبت در اداره ثبت شرکتها با تشکیل پرونده مالیاتی انجام می شوند. در صورت عدم انجام امور مالیاتی مشمول جریمه سنگینی خواهید شد. در ادامه به شرکت های غیرفعال در ایران می پردازیم. با ما همراه باشید.

کلیت وضعیت شرکت های غیرفعال در ایران

لذا برطبق این قانون ذی نفع می تواند درخواست انحلال شرکت را از مرجع قضایی بنماید. با توجه به سوابق، بیش از 70% شرکت های تجارتی دارای چنین وضعیتی می باشد و عملاً غیر فعال و راکد می باشند. لذا نیاز به داشتنم یک متولی ویک یا ذی نفع عمومی می باشد که نسبت به توقف ویا انحلال آن اقدام نماید.

ماده4 قانون اصلاح قانون مالیات های مستقیم، سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است. فهرست اشخاص حقوقی را که طی پنج سال فاقد فعالیت تلقی می شوند به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام کند.

سازمان مذکور مکلف است از تاریخ اعلام سازمان امور مالیاتی کشور ثبت هرگونه تغییرات در مورد این اشخاص را منوط به اخذ مفاصا حساب مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور کند. در صورت تمایل به انجام امور ثبتی و حقوقی تنها لازم است با مجتمع ثبتی ایلیا در ارتباط باشید.

شرکت های غیرفعال در ایران

قوانین مربوط به وضعیت شرکت های غیرفعال در ایران

درخصوص نحوه رصد و یا اجرای تکالیف ماده201 لایحه اصلاحی قانون تجارت، متولی و دستگاه اصلی در قانون تجارت پیش بینی نشده است به نحوی که بسیاری از شرکت های تجارتی، شرکت های یکبار مصرف و یا صوری می باشد که برای اهداف غیر بازرگانی و غیرفعالیت اصیل تجاری تشکیل می گردند.

در سوابق ثبتی شرکت هایی وجود دارد که یا فعالیت نداشته و یا اگر فعالیت داشته به مدت بسیار طولانی متوقف مانده یا شرکت ها سال ها مجمع و یا تصویب تراز ویا انتخاب مدیر و هیات مدیره ندارند.

تیم ثبتی ایلیا مفتخر است که جهت وضعیت شرکت های غیرفعال در ایران مشاوره رایگان ارائه کند. همکاری با گروه ثبتی ایلیا با توجه به وکلا خبره و با تجربه حقوق مشکلات و مسائل مالی و مالیاتی شما را حل خواهد کرد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
وحید فلاحی
وحید فلاحی
1 سال قبل

درود
شرکت سهامی خاص داشتم که سال‌ها فعالیتی نداشته است. استعلام گرفتم، سال ١٣٩٩ اداره ثبت این شرکت رو غیر فعال اعلام نموده است. چطور می‌تونم این شرکت رو احیا و مجدداً فعالش کنم.
با سپاس

شماره تماس:
9356483110