درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

هزینه ثبت شرکت و هزینه ثبت شرکت در ایران ✔️

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 8 آذر 1400


اگر شما متقاضی ثبت شرکت با کم ترین هزینه ثبتی می باشید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه با ما باشید تا به تمامی سوالات شما در زمینه ثبت و هزینه ثبت شرکت ها و تعرفه ثبتی در ایران پاسخ داده شود . قابل ذکر است که 

مجتمع حقوقی ایلیا با بیش از 18 سال سابقه در امر ثبت شرکت ها و برند پذیرای مشاوره حقوقی رایگان به شما متقاضیان می باشد . در ادامه همراه ما باشید .

از جمله سوالات متداولی که در زمان قبل از ثبت شرکت در کشور مطرح می شود را میتوان موارد زیر دانست که پاسخ آن ها تنها با مراجعه و تماس با کارشناسان حقوقی امکان می پذیرد .

هزینه ثبت شرکت چقدر می باشد ؟ آیا انواع شرکت ها با موضوع فعالیت های متفاوت هزینه های برابری دارند ؟ برای ثبت شرکت به صورت حقیقی اقدام شود یا فردی را برای انجام امور با عنوان وکیل اتخاذ کنیم؟ این سوالاتی است که برای ثبت شرکتها به ذهن متقاضیان خطور می کند و روزانه ما با آن ها روبرو می شویم.

هزینه انواع ثبت شرکت در کشور

یک هزینه ی کاملا مشخص است اما بیشتر شدن این هزینه بستگی به تعداد شرکا ( اگر از حداقل بالاتر باشد ) سرمایه شرکت ( از حداقل 100 تومان بیشتر باشد ) ، موضوع فعالیت بیشتر ازحد مجاز اداره  ی ثبت شرکت ها باشد ، هزینه ی ثبت شرکت بیشتر خواهد شد.

به علاوه برحسب نوع شرکت و تعداد نفرات و موضوع فعالیت در هزینه ثبت شرکت ، دخیل است . مثلاً حق الثبت شرکت با مسئولیت محدود با شرکت سهامی خاص که پیچیدگی های ثبتی و اداری دارد ، قطعاً بسیارمتفاوت است . حق الزحمه موسسات ثبتی حقوقی نیزبه دلیل متغیر بودن بر ثبت شرکت موثر است .

همچنین ثبت شرکت در شهری کوچک در قیاس با مراکز استان و کلان شهرها متفاوت است . همانطور که گفتیم موضوع فعالیت شرکت نیز بر هزینه های ثبتی شرکت تاثیرگذار است مثلاً اگر موضوع فعالیت شرکت طولانی باشد و موارد مختلفی را شامل شود و بیشتر از حد معمول آن یعنی سه سطر روزنامه باشد ، قطعاً ثبت شرکت نیز افزایش می یابد.

نکته قابل توجه این است که افرادی که با برنامه های بلند مدت تجاری اقدام به ثبت شرکت می کنند و مجدانه و هدفمند کار را آغاز می کنند ظرف مدت کوتاهی، نه تنها همه ی هزینه های ثبتی بلکه چندین برابر آن نیز به آنها بازگردانده می شود ، به علاوه با افزایش تعداد شرکا یا سهامداران هزینه های ثبتی چنانچه تقسیم شود به شما کمک خواهد شد.

 

 

هزینه ثبت شرکت در ایران

هزینه ثبت شرکت در ایران براساس نوع قالب ثبتی می باشد ، که توسط متقاضی انتخاب می شود و در کشور ایران شرکت هایی اعم از شرکت سهامی خاص ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت سهامی عام ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت مختلط سهامی و مختلط غیر سهامی قابل ثبت است که متناسب با نوع فعالیت و قالب ثبتی هزینه آن متغیر است.

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص به شرح ذیل می باشد:

  • حق الوکاله وکیل و هزینه های ثبتی ثبت شرکت سهامی خاص
  • تنظیم اوراق مربوط به ثبت شرکت سهامی خاص از قبیل اساسنامه و اظهارنامه و متن صورتجلسات می باشد
  • هزینه های تنظیم نمودن اوراق مرتبط به ثبت شرکت سهامی خاص اعم از اساسنامه ، اظهارنامه و متن صورتجلسه ها
  • پرداخت هزینه های روزنامه های رسمی و روزنامه کثیرالانتشار شرکت ثبت شده سهامی خاص
  • هزینه تنظیم و ثبت اشخاص حقوقی شرکت از جمله معرفی نامه اشخاص حقوقی و استعلام های مربوطه برای اشخاص حقوقی
  • هزینه تنظیم و ثبت کد فراگیر اشخاص غیر ایرانی

قیمت ثبت شرکت

قیمت ثبت شرکت به هزینه های مختلفی بستگی دارد که این هزینه های از قبیل هزینه های ثبتی ، هزینه های چاپ دو روزنامه رسمی ، هزینه حق الوکاله وکیل و... می باشد ، که برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت ثبت شرکت و هزینه های ثبت موسسه می توانید با شماره تلفن های 32137-026 و 26655119-021 تماس بگیرید.

تعرفه ثبت شرکت

هزینه و تعرفه ثبت شرکت شامل هزینه هایی می شود که به تشریح ذیل می باشد:

1 - هزینه ثبت شرکتها و دیگر خدمات ثبتی با کلیه موارد برحسب پایه ثبتی در واحد ثبت شرکت ها

در خصوص دیگر هزینه های خدمات مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

هزینه ثبت شرکت سهامی عام

هزینه ثبت شرکت سهامی عام بستگی به میزان سرمایه اولیه و تعداد اعضای شرکت دارد. بایستی بدانید شرکت سهامی عام تنها شرکتی است که در بورس پذیرفته می شود و میزان 51 درصد از سهام از طریق بورس به عموم واگذار می شود.

هزینه ثبت شرکت بازرگانی

شرکت بازرگانی به صورت کلی شرکتی می باشد که میان دو یا چند نفر جهت کسب سود و درآمد با اسم مخصوصی به عنوان یکی از شرکتهای ذکر شده در قانون تجارت با رعایت نمودن مقررات مربوط به تشکیل ثبت می شود . برای اینکه شرکت بازرگانی ثبت شود مستلزم پرداخت هزینه هایی می باشید که در مطالب فوق الذکر به آن اشاره نمودیم .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه ثبت شرکت بازرگانی و هم چنین هزینه ی ثبت شرکت می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند.

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت مسئولیت محدود هزینه مورد نیازی که دارد تا بتوان آن را به ثبت برسانید یک تعرفه ی مشخص شده است اما بیشتر شدن این هزینه بستگی به بالا رفتن سرمایه اولیه ، بیشتر شدن تعداد کارکترهای موضوع فعالیت بستگی دارد.

هزینه ثبت شرکت تضامنی

شرکت تضامنی ، شرکتی می باشد که تحت اسم مخصوصی جهت امور تجارتی میان دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می شود . در صورتی که دارایی شرکت برای پرداخت تمام قروض کافی نباشد ، هر کدام یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض شرکت است.

هزینه ثبت شرکت مختلط سهامی

شرکت مختلط سهامی ، شرکتی می باشد که تحت اسم مخصوصی بین یک عده شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می شود . شرکای سهامی کسانی هستند که سرمایه ی آن ها به صورت سهام یا قطعات سهام برابر تقسیم شده و مسئولیت آن ها تا میزان همان سرمایه ای است که در شرکت دارند.

هزینه ثبت شرکت مختلط غیر سهامی

شرکت مختلط غیر سهامی ، شرکتی می باشد که برای امور تجارتی تحت اسم مخصوصی بین یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود بدون انتشار سهام تشکیل می شود.

هزینه ثبت شرکت نسبی

ابتدا اگر بخواهیم برایتان در رابطه با شرکت نسبی توضیح دهیم باید گفت شرکتی است بین دو یا چند شریک با نامی خاص و میزان هزینه ثبت آن نیز بستگی به سرمایه شرکت و موضوع فعالیت شرکت دارد.

هزینه ثبت شرکت تعاونی

کسانی که می خواهند در امور تولید و توزیع فعالیت داشته باشند باید شرکت تعاونی به ثبت برسانند.

این نوع شرکت ها برای به ثبت رسیدن یک هزینه ای به صورت حداقلی برایشان در نظر گرفته شده است اما این هزینه ی مشخص شده براساس سرمایه اولیه ممکن است بیشتر شود.

هزینه ثبت شرکت پیمانکاری

منظور از شرکت پیمانکاری ، شرکتی می باشد که قادر می باشد به صورت حقیقی و حقوقی فعالیت کند وقراردادی را با اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور به انجام رسانیدن اموری از قبیل : تهیه ، حمل ، نصب ، اجرا و ساخت و... ببندد ومسئولیت آن ها را بر عهده بگیرد .

درباره هزینه ثبت شرکت پیمانکاری باید بگوییم که این هزینه ها به شرایط وعواملی بستگی دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص بهتر است با ما تماس بگیرید و یا فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند .

 

 

هزینه های ثبت شرکت 

  • هزینه تعیین نام شرکت

انتخاب نام برای ثبت شرکت همانطور که مشخص است اسم شرکت معرف خود شرکت و در واقع تا پایان پروسه ی ثبت شرکت با شما خواهد بود درست است که میتوانید بعدها نام شرکت را تغییر دهید اما بهتر است از همان ابتدا نامنن شرکت را مناسب با فعالیت و البته به گونه ای که مورد تایید اداره  ی ثبت شرکت ها قرار گیرد .

اسامی 4 الی 5 سیلابه باشد این اسامی باید ریشه ی فارسی داشته باشند اما برای هزینه تعیین نام شرکت باید گفت اگر بخواهید صفر تاصد کار انتخاب اسم را به ثبت ایلیا بدهید و یا از ابتدا تا انتهای ثبت شرکت را پس هزینه ها بر اساس آن محاسبه خواهند شد.

  • هزینه پستی ثبت شرکت

زمانی که نام شرکت تایید شما بایستی مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت را به اداره ی ثبت شرکتها ارسال نمایید و اینکار را در اداره ی پست انجام میدهید ثبت ایلیا نیز این امر را برای شما انجام خواهد شما و هزینه ی پستی آن نیز ممشخص شده است و طبق اعلامم اداره ی ثبت می باشد.

  • تعرفه حق الثبت ثبت شرکت

حق الثبت در واقع به هزینه ای گفته می شود که در بابت میزان سرمایه اولیه شرکت از شما اخذ می شود.

این مبلغ بر اساس اعلام اداره ی ثبت شرکتهاست

تعرفه حق الدرج یا درج در روزنامه محلی بعد از ثبت شرکت

تعرفه حق الدرج یا درج در روزنامه محلی بعد از ثبت شرکت

هزینه روزنامه رسمی در اداره ی ثبت شرکتها در دو نوبت انجام میشود ابتدا در روزنامه محلی درج میشود سپس در روزنامه کثیرالانتشار به چاپ می رسد .

هزینه چاپ در روزنامه محلی در اداره ی ثبت شرکتها پرداخت می شود و هزینه روزنامه کثیرالانتشار به صورت اینترنتی پرداخت می شود.

تغییر در این نوع هزینه ها به تعداد کارکتری است که قرار است در روزنامه چاپ شود و این تعداد کارکتر به موضوع فعالیتو میزان سرمایه تعداد شرکا بستگی دارد.

هزینه روزنامه رسمی ثبت شرکت

میزان هزینه ی روزنامه رسمی بستگی به موضوع فعالیت شرکت و تعداد اعضای شرکت دارد و پس از برآورد آن به طور دقیق محاسبه خواهد شد .

هزینه پلمپ دفاتر تجاری شرکتها

از زمانی که شرکت به ثبت می رسانید دو ماه فرصت دارید هزینه ی پلمپ دفاتر را پرداخت نمایید ، هزینه ی پلمپ دفاتر بستگی به تعداد صفحات دارد که معمولا 50 تا 100 برگی است.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
هزینه وزمان تغییرات اساس نامه و دونفرهصوشرکت جقدره
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
حدود زمان بین 15-20 روز کاری هستش ولی برای اعلام هزینه باید متغییر ها رو بهم بگین تا بتونم خدمتتون اعلام کنم
پاسخ
ثبت شرکت
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
به راهنمایی و اطلاعات بیشتری نیاز دارید در خدمتتون هستیم
پاسخ
مشاوره جهت ثبت شرکت میخواستم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
تماس خواهیم گرفت
پاسخ
برای ثبت برند شخصی در کار تهیه و توزیع عرقیات ونوشیدنی گیاهی از کجا باید مجوز بگیرم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
برای این امر باید از طریق اتحادیه اقدام کنین یا کار رو به ما بسپرید که از اداره صنعت و معدن براتون مجوز تهیه کنیم
پاسخ
سلام واحد پول استفاده شده در لیست هزینه ها چیست ؟ (تومن، ریال )
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
سلام واحد پول ریال هستش
پاسخ
سلام شرکت تعاونی بیمارستان امام حسی تهران هستم خاستم بدونم هزینه ثبت هیئت مدیره و بازرس در تغییرات مجمع عمومی عادی تا مرحله نهایی روزنامه رسمی و ثبت تغییرات چقدر هزینه داره.
پاسخ
با سلامو خدا قوت می خواستم بدونم هزینه ثبت شرکت و تنظیم اساسنامه به صورت کلی و دقیق توسط وکیل شما و تمام مراحل آگهی در روزنامه و غیره چقدر می شود؟ با تشکر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
با سلام هزینه های مربوط به ثبت کردن یک شرکت متناسب با نوع شرکتی که میخواین ثبت کنین و سرمایه اولیه شرکتتون ، تعدا نفراتتتون متفاوت هستش ، اجازه بدین خدمتتون تماسی داشته باشم تا توضیحات دقیق تری خدمتتون عرض کنم . با تشکر
پاسخ
سلام شرکت سهامی خاص هستیم، شرکت دارای 100 سهم با نام به ارزش هر سهم 50000 ریال می باشد. می خواهم تعداد سهام شرکت را به 100000 سهم 1000 ریالی تبدیل نموده و تعداد سهام سهامداران را تغییر دهم. هزینه و مدت زمان انجام این عملیات چقدر است؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
سلام مجدد شما نمیتونین همزمان هم ارزش سهم و هم تعداد سهام رو تغییر بدین میتونین ابتدا یک مورد رو انجام بدین آگهی که شد مورد بعدی رو دوباره انجام بدین
پاسخ
لطفا نحوه اقدام، هزینه، پروسه کار و مدت زمان را بفرمائید.
پاسخ
سلام شرکت سهامی خاص هستیم، کارت بازرگانی می خواهم، هزینه و مدت زمان دریافت آن چقدر است؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
با سلام برای کارت بازرگانی پرسه زمان 1 ماه هست و 775000 تومن هزینه داره
پاسخ
مدارک لازم را بفرمایید، منظور از یکماه، 30 روز خورشیدی است؟ نحوه پرداخت را نیز بفرمائید.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
یک ماه کاری منظور است بر اساس تقویم روز کشور ... نحوه پرداخت به صورت اقساط هم امکان پرداخت دارید
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید