درخواست مشاوره رایگان

هزینه ثبت شرکت و هزینه ثبت شرکت در ایران ✔️

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 4 آذر 1399


هزینه های ثبت شرکت چقدر می باشد ؟ مدارک مربوط به ثبت شرکت شامل چیست؟ مراحل ثبت شرکت ها به چه صورت است ؟ آیا انواع شرکت ها با موضوع فعالیت های متفاوت هزینه های برابر ثبتی دارند ؟ برای ثبت شرکت به صورت حقیقی اقدام شود یا فردی را برای انجام امور با عنوان وکیل اتخاذ کنیم؟ این سوالاتی است که برای ثبت شرکتها به ذهن متقاضیان خطور میکند . اگر شما نیز متقاضی ثبت شرکت با کم ترین هزینه ثبتی می باشید تا انتهای این مقاله همراه با ما باشید تا به تمامی سوالات شما در زمینه ثبت و هزینه ها و تعرفه ثبتی پاسخ داده شود . مجتمع حقوقی ایلیا با بیش از 18 سال سابقه در امر ثبت شرکت ها و برند پذیرای مشاوره حقوقی به شما متقاضیان می باشد . 

هزینه ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت یا هزینه های ثبت شرکت دربردارنده هزینه های زیادی می شود که به نقل از سایت رسمی مجتمع ثبت شرکت ایلیا این موارد عبارتست از هزینه پایه ثبت، حق الثبت شرکت نزد اداره ثبت شرکت ها ، حق ابطال تمبر سرمایه ، حق الوکاله وکیل ثبت شرکت ، هزینه های پستی ، حق الچاپ آگهی روزنامه رسمی و هزینه آگهی روزنامه کثیر الانتشار است . به علاوه برحسب نوع شرکت و تعداد نفرات و موضوع فعالیت در هزینه ثبت شرکت ، دخیل است . مثلا" حق الثبت شرکت با مسئولیت محدود با شرکت سهامی خاص که پیچیدگی های ثبتی و اداری دارد ، قطعا" بسیارمتفاوت است . حق الزحمه موسسات ثبتی حقوقی نیزبه دلیل متغیر بودن بر ثبت شرکت موثر است . همچنین ثبت شرکت در شهری کوچک در قیاس با مراکز استان و کلان شهرها متفاوت است . همانطور که گفتیم موضوع فعالیت شرکت نیز بر هزینه های ثبتی شرکت تاثیرگذار است مثلا" اگر موضوع فعالیت شرکت طولانی باشد و موارد مختلفی را شامل شود و بیشتر از حد معمول وروتین آن یعنی سه سطر روزنامه باشد ، قطعا" ثبت شرکت نیز افزایش می یابد. نکته قابل توجه این است که افرادی که با برنامه های بلند مدت تجاری اقدام به ثبت شرکت می کنند و مجدانه و هدفمند کار را آغاز می کنند ظرف مدت کوتاهی، نه تنها همه ی هزینه های ثبتی بلکه چندین برابر آن نیز به آنها بازگردانده می شود ، به علاوه با افزایش تعداد شرکا یا سهامداران هزینه های ثبتی چنانچه تقسیم شود به شما کمک خواهد شد.

هزینه ثبت شرکت در ایران

هزینه ثبت شرکت در ایران براساس نوع قالب ثبتی می باشد ، که توسط متقاضی انتخاب می شود و در کشور ایران شرکت هایی اعم از شرکت سهامی خاص،شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت سهامی عام ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت مختلط سهامی و مختلط غیر سهامی قابل ثبت است که متناسب با نوع فعالیت و قالب ثبتی هزینه آن متغیر است.

در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه ثبت شرکت در ایران می توانید با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید.

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص به شرح ذیل می باشد:

 • حق الوکاله وکیل و هزینه های ثبتی ثبت شرکت سهامی خاص
 • تنظیم اوراق مربوط به ثبت شرکت سهامی خاص از قبیل اساسنامه و اظهارنامه و متن صورتجلسات می باشد
 • هزینه های تنظیم نمودن اوراق مرتبط به ثبت شرکت سهامی خاص اعم از اساسنامه ، اظهارنامه و متن صورتجلسه ها
 • پرداخت هزینه های روزنامه های رسمی و روزنامه کثیرالانتشار شرکت ثبت شده سهامی خاص
 • هزینه تنظیم و ثبت اشخاص حقوقی شرکت از جمله معرفی نامه اشخاص حقوقی و استعلام های مربوطه برای اشخاص حقوقی
 • هزینه تنظیم و ثبت کد فراگیر اشخاص غیر ایرانی

قیمت ثبت شرکت

قیمت ثبت شرکت به هزینه های مختلفی بستگی دارد که این هزینه های از قبیل هزینه های ثبتی ، هزینه های چاپ دو روزنامه رسمی ، هزینه حق الوکاله وکیل و... می باشد . که برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت ثبت شرکت و هزینه های ثبت موسسه می توانید با شماره تلفن های 32137-026 و 26655119-021 تماس بگیرید.

مدارک بعد از ثبت شرکت
 1. تقاضانامه و شرکتنامه که ممهور به مهر اداره ثبت شرکتهاست.
 2. آگهی تاسیس شرکت.
 3. نسخه اصل روزنامه رسمی و آگهی قابل رویت روزنامه در سایت روزنامه رسمی.
 4. پلمپ دفاترقانونی شرکت.

به طور کلی هزینه های ثبتی شرکت به موارد مختلفی بستگی دارد که هر یک از این موارد می توانند در تغییر هزینه های ثبت موثر باشند ،هریک از انواع شرکتهای قابل ثبت تعرفه های هزینه ای مخصوص به خود را دارند.در اینجا خالی از لطف نیست که به انواع شرکتهای قابل ثبت در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری اشاره کنیم.

 1. ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 2. ثبت شرکت سهامی خاص
 3. ثبت شرکت سهامی عام
 4. ثبت شرکت تعاونی
 5. ثبت موسسه
 6. ثبت شرکت تضامنی
 7. ثبت شرکت نسبی
 8. ثبت شرکت مختلط سهامی
 9. ثبت شرکت مختلط غیر سهامی

 

تعرفه ثبت شرکت

هزینه و تعرفه ثبت شرکت شامل هزینه هایی می شود که به تشریح ذیل می باشد:

1 - هزینه ثبت شرکتها و دیگر خدمات ثبتی با کلیه موارد برحسب پایه ثبتی در واحد ثبت شرکت ها

ردیف

نوع شرکت

عنوان خدمات ارائه شده

مبلغ

1

ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت تا تحویل آگهی اداره ثبت شامل درج و تایید اطلاعات ، تنظیم مستندات ، تعیین نام ، پیگیری و مشاوره

2.500.000 الی 3.470.000

2

ثبت شرکت مسئولیت محدود

ثبت شرکت تا اخذ آگهی اداره ثبت شامل تنظیم اطلاعات ، تنظیم مستندات ، تعیین نام ، پیگیری پر و مشاوره

2.500.000 الی 3.470.000

3

ثبت موسسه

ثبت موسسه تا دریافت آگهی اداره ثبت مشمول ورود مشخصات و تاییدیه ، تندوین مستندات ، تعیین نام ، پیگیری پرونده و مشاوره

2.500.000 الی 3.470.000

4

ثبت تعاونی

ثبت شرکت تا تحویل آگهی اداره ثبت شامل تدوین اطلاعات ، تهیه مستندات ، تایید نام ، پیگیری و مشاوره

8.000.000

5

ثبت تغییرات شرکت آنلاین

مشمول وارد کردن اطلاعات ، تهیه صورتجلسات ، پیگیری پرونده و مشاوره

600.000 الی 1.500.000

6

تنظیم تغییرات شرکت به حضوری

تغییرات شرکت تا اخذ آگهی اداره ثبت شامل ودرج اطلاعات ، تحریر صورتجلسه ، پیگیری و مشاوره

2.500.000

7

اخذ کارت بازرگانی

شامل درج اطلاعات ، تدوین اظهارنامه ، ثبت اظهارنامه و ثبت سامانه اتاق و گواهی دفاتر قانونی ، پیگیری و مشاوره

4.500.000 الی 7.750.000

8

تنظیم مدارک کارت بازرگانی

شامل ورود اطلاعات ، تهیه اظهارنامه کارت ، ثبت اظهارنامه

2.500.000

9

پلمپ دفاتر شرکت

مشتمل بر تهیه اطلاعات ، تدوین اظهارنامه و پیگیری و مشاوره

1.500.000 الی 2.700.000

10

ثبت نام ارزش افزوده

شامل ورود اطلاعات ، و ثبت نام سامانه ، پیگیری پرونده و مشاوره

1.500.000

11

ثبت نام و علائم تجاری (برند حقیقی)

مشتمل بر درج اطلاعات ، و ثبت نام سامانه ، پیگیری و مشاوره

6.000.000 الی 12.750.000

12

ثبت نام و علائم تجاری (برند شرکتی)

مشمول تنظیم اطلاعات ، و ثبت سامانه ، پیگیری و مشاوره

6.000.000 الی 12.750.000

13

ثبت طرح صنعتی

شامل تحریر اطلاعات ، و ثبت نام سامانه ، پیگیری پرونده و مشاوره

4.500.000 الی 9.750.000

14

ثبت اختراع

شامل درج اطلاعات ، و ثبت سامانه ، پیگیری و مشاوره

4.500.000 الی 9.750.000

 

در خصوص دیگر هزینه های خدمات مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

هزینه ثبت شرکت سهامی عام

شرکت سهامی عام ،شرکتی می باشد که حداقل 51 درصد از سهام آنان از طریق بورس به عموم مردم واگذار شده باشد. شرکت های سهامی عام، تنها شرکت هایی می باشند که در بورس پذیرفته می شوند.

هزینه ثبت شرکت بازرگانی

شرکت بازرگانی به صورت کلی شرکتی می باشد که میان دو یا چند نفر جهت کسب سود و درآمد با اسم مخصوصی به عنوان یکی از شرکتهای ذکر شده در قانون تجارت با رعایت نمودن مقررات مربوط به تشکیل ثبت می شود . برای اینکه شرکت بازرگانی ثبت شود مستلزم پرداخت هزینه هایی می باشید که در مطالب فوق الذکر به آن اشاره نمودیم . برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه ثبت شرکت بازرگانی و هم چنین هزینه ی ثبت شرکت می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند.

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 شرکت با مسئولیت محدود، شرکتی می باشد که میان دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هر کدام یک از شرکا ، بدون این که سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، تنها تا میزان سرمایه ی آورده خود در شرکت، مسئول قروض و تعهدات شرکت می باشند. 

هزینه ثبت شرکت تضامنی

شرکت تضامنی ، شرکتی می باشد که  تحت اسم مخصوصی جهت امور تجارتی میان دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می شود . در صورتی که دارایی شرکت برای پرداخت تمام قروض کافی نباشد ، هر  کدام یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض شرکت است.

هزینه ثبت شرکت مختلط سهامی

شرکت مختلط سهامی ، شرکتی می باشد که تحت اسم مخصوصی بین یک عده شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می شود . شرکای سهامی کسانی هستند که سرمایه ی آن ها به صورت سهام یا قطعات سهام برابر تقسیم شده و مسئولیت آن ها تا میزان همان سرمایه ای است که در شرکت دارند.

هزینه ثبت شرکت مختلط غیر سهامی

شرکت مختلط غیر سهامی ، شرکتی می باشد که برای امور تجارتی تحت اسم مخصوصی بین یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود بدون انتشار سهام تشکیل می شود.

هزینه ثبت شرکت نسبی

شرکت نسبی، شرکتی می باشد که برای امور تجارتی  تحت اسم مخصوص میان دو یا چند نفر تشکیل و مسئولیت هر یک از شرکا به نسبت سرمایه ای که در شرکت گذاشته است می باشد.

هزینه ثبت شرکت تعاونی

شرکت تعاونی ، شرکتی می باشد که میان اشخاص حقیقی ، برای فعالیت در امور مربوط به تولید و توزیع ، در جهت اهداف مندرج در قانون بخش تعاونی به منظور بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی اعضاء از طریق همکاری و تشریک مساعی آن ها با رعایت قانون مزبور تشکیل می گردد.

هزینه ثبت شرکت پیمانکاری

منظور از شرکت پیمانکاری ، شرکتی می باشد که قادر می باشد به صورت حقیقی و حقوقی فعالیت کند وقراردادی را با اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور به انجام رسانیدن اموری از قبیل : تهیه ، حمل ، نصب ، اجرا و ساخت و... ببندد ومسئولیت آن ها را بر عهده بگیرد . درباره هزینه ثبت شرکت پیمانکاری باید بگوییم که این هزینه ها به شرایط وعواملی بستگی دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص بهتر است با شماره تلفن 32137-026 تماس بگیرید و یا فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند .

هزینه های ثبت شرکت 

 • هزینه تعیین نام شرکت

تعیین نام شرکت به معنای انتخاب ۵ نام برای شرکت است به طوری که یکی از این ۵ نام واجد تایید و ثبت باشد. اسامی شرکت باید دارای ریشه اصیل فارسی بوده و حداقل از سه سیلاب تشکیل شده و عین یا مشابه آن قبلا به ثبت نرسیده باشد که در این خصوص کارشناسان مجرب مجتمع ثبت شرکت ایلیا استعلام شرکت و نام شرکت ثبت شده را انجام میدهند . به منظور تعیین نام و بررسی کاشناس اداره ثبت باید وجه حق النام پرداخت گردد و فیش واریزی به اداره ثبت شرکتها ارائه گردد.

 • هزینه پستی ثبت شرکت

پس از تعیین نام و هنگام تکمیل مدارک می بایست از طریق باجه های پستی معین در هر شهر نسبت به ارسال مدارک صرفا از طریق این باجه ها اقدام نمود که هزینه پستی در مراکز مختلف بسته به میزان وزن و تعداد اوراق ( برگه ها) متغیر می باشد.

 • تعرفه حق الثبت ثبت شرکت

منظور از حق الثبت همان ابطال فیش سرمایه است که برای سرمایه های مختلف متغیر می باشد.

لازم به ذکر است که این هزینه طبق تعرفه ی اداره ثبت شرکتها محاسبه می گردد.

تعرفه حق الدرج یا درج در روزنامه محلی بعد از ثبت شرکت

به طور کلی ثبت یک شرکت در دو نوبت روزنامه می گردد ،ابتدا در روزنامه محلی که هزینه آن در اداره ثبت شرکتها پرداخت می شود و دومی در روزنامه رسمی کل کشور که پرداخت هزینه آن به صورت اینترنتی است .

طریقه ی محاسبه ی حق الدرج در اداره ثبت شرکتها بستگی به نوع شرکت و تعداد خطوط موجود در آگهی تاسیس شرکت دارد و هرچقدر موضوع شرکت و تعداد اعضاء بیشتر باشد هزینه حق الدرج در روزنامه رسمی و روزنامه محلی افزایش می یابد .

هزینه پاکت ، پوشه و دیگر متعلقات پرونده نیز به هزینه ثبت شرکت اضافه می گردد.

هزینه روزنامه رسمی ثبت شرکت

پس از ثبت شرکت و پرداخت مرحله اول روزنامه یا همان حق الدرج آگهی در روزنامه محلی می بایست نسبت به پرداخت هزینه روزنامه رسمی شرکت در سامانه روزنامه رسمی نیز اقدام نمود .

نحوه محاسبه هزینه روزنامه رسمی نیز بستگی به نوع شرکت و موضوع فعالیت و تعداد اعضاء شرکت دارد و به صورت آنلاین و علی الحساب محاسبه می گردد که می توان در همان سامانه نسبت به پرداخت اینترنتی آن اقدام نمود .

هزینه پلمپ دفاتر تجاری شرکتها

پس از ثبت شرکت و پرداخت هزینه روزنامه رسمی شرکت ۱ ماه فرصت می باشد که نسبت به پرداخت هزینه پلمپ دفاتر تجاری و اخذ آنها اقدام نمود.

هزینه دفاتر کل و روزنامه و دفتر دارایی با توجه به اینکه ۵۰ یا ۱۰۰ برگی یا بیشتر باشند در واحدهای ثبتی مختلف متفاوت است .

در توضیح پلمپ دفاتر تجاری باید گفت که این دفاتر شامل دفتر کل و روزنامه می باشند که توسط اداره ثبت شرکتها پلمپ می گردند و در زمانی که مالیات بر درآمد سالانه محاسبه می گردد این دفاتر ملاک ارزیابی و محاسبه مالیات شما هستند.

همانطور که از ابتدا نیز اشاره شد تعرفه ثبت شرکت متفاوت هستند که در این مطلب سعی نمودیم مواردی را که باعث تفاوت هزینه در ثبت شرکتها می گردند را بیان نماییم.

در صورت نیاز به مشاوره های تخصصی در خصوص هزینه ثبت شرکت در کرج و تهران و دیگر نقاط ایران و همچنین تعرفه ثبت برند در کرج و تهران و دیگر نقاط ایران با کارشناسان و مشاوران مجرب مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا به عنوان بهترین ثبت شرکت در ایران تماس حاصل نمایید.

ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات به متقاضیان ثبت شرکت و ثبت برند می باشد ، چنانچه در هر کدام یک از مراحل ثبتی با هر سوال و مسئله ای روبرو شدید می توانید با ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایید.

 

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
هزینه ثبت شرکت و هزینه ثبت شرکت در ایران ✔️

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
مجتبی حسینی
هزینه وزمان تغییرات اساس نامه و دونفرهصوشرکت جقدره
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
حدود زمان بین 15-20 روز کاری هستش ولی برای اعلام هزینه باید متغییر ها رو بهم بگین تا بتونم خدمتتون اعلام کنم
پاسخ
داود رشیدی
ثبت شرکت
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
به راهنمایی و اطلاعات بیشتری نیاز دارید در خدمتتون هستیم
پاسخ
امید همتیار
مشاوره جهت ثبت شرکت میخواستم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
تماس خواهیم گرفت
پاسخ
رضاساداتی
برای ثبت برند شخصی در کار تهیه و توزیع عرقیات ونوشیدنی گیاهی از کجا باید مجوز بگیرم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
برای این امر باید از طریق اتحادیه اقدام کنین یا کار رو به ما بسپرید که از اداره صنعت و معدن براتون مجوز تهیه کنیم
پاسخ
امیر
سلام واحد پول استفاده شده در لیست هزینه ها چیست ؟ (تومن، ریال )
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
سلام واحد پول ریال هستش
پاسخ
فاضل بیات
سلام شرکت تعاونی بیمارستان امام حسی تهران هستم خاستم بدونم هزینه ثبت هیئت مدیره و بازرس در تغییرات مجمع عمومی عادی تا مرحله نهایی روزنامه رسمی و ثبت تغییرات چقدر هزینه داره.
پاسخ
محمد مستحفظیان
با سلامو خدا قوت می خواستم بدونم هزینه ثبت شرکت و تنظیم اساسنامه به صورت کلی و دقیق توسط وکیل شما و تمام مراحل آگهی در روزنامه و غیره چقدر می شود؟ با تشکر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
با سلام هزینه های مربوط به ثبت کردن یک شرکت متناسب با نوع شرکتی که میخواین ثبت کنین و سرمایه اولیه شرکتتون ، تعدا نفراتتتون متفاوت هستش ، اجازه بدین خدمتتون تماسی داشته باشم تا توضیحات دقیق تری خدمتتون عرض کنم . با تشکر
پاسخ
علی آبادیان
سلام شرکت سهامی خاص هستیم، شرکت دارای 100 سهم با نام به ارزش هر سهم 50000 ریال می باشد. می خواهم تعداد سهام شرکت را به 100000 سهم 1000 ریالی تبدیل نموده و تعداد سهام سهامداران را تغییر دهم. هزینه و مدت زمان انجام این عملیات چقدر است؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
سلام مجدد شما نمیتونین همزمان هم ارزش سهم و هم تعداد سهام رو تغییر بدین میتونین ابتدا یک مورد رو انجام بدین آگهی که شد مورد بعدی رو دوباره انجام بدین
پاسخ
علی آبادیان
لطفا نحوه اقدام، هزینه، پروسه کار و مدت زمان را بفرمائید.
پاسخ
علی آبادیان
سلام شرکت سهامی خاص هستیم، کارت بازرگانی می خواهم، هزینه و مدت زمان دریافت آن چقدر است؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
با سلام برای کارت بازرگانی پرسه زمان 1 ماه هست و 775000 تومن هزینه داره
پاسخ
علی آبادیان
مدارک لازم را بفرمایید، منظور از یکماه، 30 روز خورشیدی است؟ نحوه پرداخت را نیز بفرمائید.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
یک ماه کاری منظور است بر اساس تقویم روز کشور ... نحوه پرداخت به صورت اقساط هم امکان پرداخت دارید
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید